ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/22518/25
провадження № 2-а/753/386/25
про залишення позовної заяви без руху
"24" листопада 2025 р. суддя Дарницького районного суду м. Києва Котенко Р. В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в м. Києві Департамента патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності
Представник позивача адвокат Крепель Дмитро Ігорович звернувся до Дарницького районного суду м. Києва з позовом до Управління патрульної поліції в м. Києві Департамента патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями головуючим суддею визначено Котенко Р. В.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема: чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
У постанові від 18 березня 2020 року № 543/775/17 Верховний Суд дійшов висновку, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати ст. 2-5 Закону № 3674-VI, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають, а тому за подання позовної заяви про скасування постанови про адміністративне правопорушення належить сплачувати судовий збір у розмірі 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно із ст. 7 Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2025 року становив 3 028 грн 00 коп.
Отже, за подання позовної заяви про скасування постанови про адміністративне правопорушення у 2025 році належало сплачувати судовий збір у розмірі 605,60 грн (0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб).
Всупереч наведеному, представником позивача до позовної заяви не надано документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно із ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, позовну заяву слід залишити без руху та запропонувати позивачу усунути відповідні недоліки позову шляхом сплати судового збору у розмірі 605,60 грн з наданням суду доказів такої сплати.
Окрім того, представником позивача зазначено, що на час подання позовної заяви до суду, оскаржувана постанова про притягнення до адміністративної відповідальності не була отримана позивачем.
Відповідно до ч. 7 ст. 161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
У разі, якщо оскаржувана постанова була отримана позивачем після подання позову до суду, необхідно надати суду її оригінал або копію. В інакшому випадку - скористатися правом на подання до суду клопотання про витребування оскаржуваної постанови.
Керуючись ст.ст. 161, 169, 171, 248, 256, 293, 294 КАС України, суддя
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в м. Києві Департамента патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали.
Роз'яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.
Суддя Р. В. Котенко