про передачу адміністративної справи з
одного адміністративного суду до іншого
м. Вінниця
24 березня 2026 р. Справа № 120/3670/26
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Свентух Віталій Михайлович, розглянувши матеріали за позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом,-
19.03.2026 до Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_1 , за змістом якої позивач просить суд застосувати до ОСОБА_1 тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами під час мобілізації, на строк до виконання або відкликання вимоги ІНФОРМАЦІЯ_2 про виконання обов'язку (обов'язків) військовозобов'язаним, резервістом.
Так, відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, серед іншого, з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Перевіряючи відповідність позовної заяви вказаним вимогам, суд зазначає наступне.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Правила розмежування предметної юрисдикції (підсудності) адміністративних справ встановлено статтею 20 КАС України.
Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи за позовними заявами територіального центру комплектування та соціальної підтримки з приводу тимчасового обмеження громадян України у праві керування транспортним засобом під час мобілізації.
З урахуванням наведеного, цей спір не підсудний Вінницькому окружному адміністративному суду та підлягає розгляду місцевим загальним судом як адміністративним.
Відповідно до частини 1 статті 26 КАС України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
З метою з'ясування зареєстрованого місця проживання або перебування позивача судом сформовано запит до Єдиного державного демографічного реєстру.
Згідно отриманої відповіді №2495941 з Єдиного державного демографічного реєстру від 23.03.2026 за прізвищем, ім'ям та по батькові, РНОКПП позивача, зазначеними у позовній заяві, особу не знайдено.
Разом з тим, відповідно до відомостей зазначених у позовній заяві, місцем проживання чи перебування відповідача є: АДРЕСА_1 .
Відтак, за правилами частини 1 статті 26 КАС України з огляду на місце проживання (місцезнаходження) відповідача ця справа підсудна Вінницькому районному суду Вінницької області як адміністративному суду.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
З огляду на викладене і беручи до уваги те, що вирішення цієї адміністративної справи не належить до юрисдикції Вінницького окружного адміністративного суду, суд дійшов висновку про необхідність передачі цієї справи за підсудністю до Вінницького районного суду Вінницької області як адміністративного суду.
Таким чином, з метою дотримання вимог закону, що визначають правила підсудності адміністративних справ, дану адміністративну справу належить передати на розгляд іншого адміністративного суду на підставі положень пункту 2 частини 1 статті 29 КАС України.
Керуючись ст.ст. 19, 20, 26, 29, 171, 248, 256 КАС України, суд-
Адміністративну справу №120/3670/26 за позовом ІНФОРМАЦІЯ_1 до ОСОБА_1 про тимчасове обмеження у праві керування транспортним засобом передати на розгляд до Вінницького районного суду Вінницької області як адміністративного суду.
Роз'яснити сторонам, що з урахуванням положень частини 8 статті 29 КАС України справу буде передано до іншого суду після закінчення строку на оскарження цієї ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення (ухвалу) суду або якщо розгляд справи здійснювався в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Свентух Віталій Михайлович