Справа № 197/1027/19
Провадження № 1-в/197/8/26
25 березня 2026 року с-ще Широке
Широківський районний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду с-ща Широке подання начальника відділення поліції № 6 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного наглядущодо
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , освіта базова середня, не працює, раніше судимої: 10.03.2021 Широківським районним судом Дніпропетровської області за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України від виконання покарань звільнена з іспитовим строком на 2 роки; 07 грудня 2022 року скасовано звільнення з іспитовим строком та призначено покарання згідно вироку 10.03.2021 строком на 3 роки, звільненої 11.09.2024 відповідно до ухвали Заводського районного суду м. Дніпродзержинськ від 10.09.2024 згідно ЗУ №3886-ІХ від 18.07.2024,
встановив:
у Широківський районний суд Дніпропетровської області надійшло подання начальника ВП №6 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області про встановлення адміністративного нагляду строком на один рік щодо ОСОБА_4 , на обґрунтування якого зазначено, що 11.09.2024 з ДУ "Кам'янська виправна колонія (№34)" була звільнена ОСОБА_4 відповідно до ухвали Заводського районного суду м. Дніпродзержинськ від 10.09.2024 згідно ЗУ № 3886-ІХ від 18.07.2024, котра була засуджена згідно вироку Широківського районного суду Дніпропетровської області від 10.03.2021 за ч. 3 ст. 185 КК України до 3 років позбавлення волі. Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_4 належних висновків для себе не зробила, на шлях виправлення не стала, не працевлаштувалась, допускає порушення громадського порядку, неодноразово після звільнення з місць позбавлення волі притягувалась до адміністративної відповідальності, а саме: 22.12.2025 за ст.ст. 175-1 ч. 1, 178 ч. 1 КУпАП. 22 грудня 2025 року ОСОБА_4 було винесено попередження про можливість встановлення відносно неї адміністративного нагляду. 23 грудня 2025 року ОСОБА_4 була притягнута до адміністративної відповідальності за ст.ст. 175-1 ч. 2, 178 ч. 2 КУпАП.
ОСОБА_4 в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву про розгляд подання про встановлення відносно неї адміністративного нагляду за її відсутності, не заперечувала проти його задоволення.
Представник відділення поліції № 6 в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд подання за відсутності представника ВП № 6, подання підтримує.
Суд, дослідивши матеріали подання, вважає його таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів подання вбачається, що ОСОБА_4 засуджена 10.03.2021 за вироком Широківського районного суду Дніпропетровської області за ч.3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі. На підставі ст.75 КК України від виконання покарань звільнена з іспитовим строком на 2 роки (а.с. 6-7).
07 грудня 2022 року скасовано звільнення з іспитовим строком та призначено покарання згідно вироку від 10.03.2021 року строком на 3 роки.
11 вересня 2024 року ОСОБА_4 звільнена з ДУ "Кам'янська виправна колонія (№34)" відповідно до ухвали Заводського районного суду м. Дніпродзержинськ від 10.09.2024 згідно ЗУ № 3886-ІХ від 18.07.2024 (а.с.8-9).
22 грудня 2025 відносно ОСОБА_4 виненсено постанову ГБВ № 786860 та притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.ст.175-1 ч.1, 178 ч.1 КУпАП (а.с.10).
22 грудня 2025 року ОСОБА_4 було винесено попередження про можливість встановлення відносно неї адміністративного нагляду (а.с.11).
23 грудня 2025 року відносно ОСОБА_4 виненсено постанову ГБВ № 787688 та притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.ст. 175-1 ч. 2, 178 ч.2 КУпАП (а.с.12).
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів особами, звільненими з місць позбавлення волі і здійснення виховного в впливу на них.
Пунктом "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два та більше разів за умисні злочини до позбавлення волі, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчинюють інші правопорушення.
Згідно п. "в" ст. 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених зокрема у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Статтею 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" передбачено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку строком від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно з п. "а" ч. 3 ст. 8 Закону України "Про адміністративний нагляд засобами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд автоматично припиняється після закінчення строку, на який він був встановлений, якщо органом внутрішніх справ не подано клопотання про продовження нагляду або суддя відмовив у продовженні нагляду.
Так, ОСОБА_4 після звільнення 11.09.2024 з місць позбавлення волі, на шлях виправлення не стала, порушує громадський порядок.
Таким чином, враховуючи те, що ОСОБА_4 є особою, визначеною пунктом "в" статті 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", схильна до вчинення адміністративних правопорушень, раніше судима, з метою посилення контролю за її поведінкою та способом життя згідно із ст.4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд вважає за необхідне подання задовольнити та встановити щодо ОСОБА_4 адміністративний нагляд строком на один рік.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.3-6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", суд
ухвалив:
подання начальника відділення поліції № 6 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області підполковника поліції ОСОБА_3 про встановлення адміністративного наглядущодо ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити щодоОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки м. Кривий Ріг, Дніпропетровської області, громадянки України, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік.
Зобов'язати ОСОБА_4 :
1) знаходитись щоденно за місцем свого постійного проживання з 22:00 години вечора до 06:00 години ранку наступного дня, за винятком часу офіційної роботи чи навчання;
2) з'являтися до відділення поліції № 6 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області за місцем проживання для реєстрації 4 (чотири) рази на місяць з 09 до 18 години;
3) заборонити перебування в ресторанах, кафе, барах, інших місцях, де спиртні напої продаються на розлив;
4) заборонити виїзд за межі Криворізького району без відповідного дозволу начальника відділення поліції № 6 Криворізького районного управління поліції ГУНП в Дніпропетровській області.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Дніпровського апеляційного суду через Широківський районний суд Дніпропетровської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1