Вирок від 25.03.2026 по справі 447/1183/21

Провадження №1-кп/447/28/26

Справа №447/1183/21

ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.03.2026 року Миколаївський районний суд Львівської області

в складі головуючої судді ОСОБА_1 ,

секретар судового засідання ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у режимі відеоконференції кримінальне провадження № 62020000000000925 від 12.11.2020 про обвинувачення:

ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця с. Підбуж Дрогобицького району Львівської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , одруженого, який має на утриманні неповнолітніх дітей,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України,-

з участю прокурора ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_3

захисника ОСОБА_5

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 наказом заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України № 120-к від 01.03.2010 призначений за контрактом на посаду директора Державного підприємства «Стрийське лісове господарство» Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства (далі - ДП «Стрийський лісгосп»).

Директор ДП «Стрийський лісгосп» ОСОБА_3 , відповідно до статей 89, 90 Лісового кодексу України, ч. 1 ст. 2 Закону України «Про державний захист працівників суду і правоохоронних органів» від 23.12.1993 № 3781-XII, п. 5 положення «Про державну лісову охорону», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 976 від 16.09.2009 (далі - Положення), відноситься до посадових осіб державної лісової охорони, яка є правоохоронним органом.

Відповідно до ст. 90 ЛК України, основними завданнями державної лісової охорони є здійснення державного контролю за додержанням лісового законодавства, забезпечення охорони лісів від пожеж, незаконних рубок, захист від шкідників і хвороб, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу.

Згідно з п. 4 Положення основними завданнями державної лісової охорони в тому числі є здійснення державного контролю за додержанням вимог лісового та мисливського законодавства, забезпечення охорони лісів від незаконних рубок, пошкодження внаслідок антропогенного та іншого шкідливого впливу, запобігання злочинам і адміністративним правопорушенням у сфері лісового та мисливського господарства.

Відповідно до пунктів 1, 3 контракту укладеного з ОСОБА_3 від 01.03.2010, який діяв в період часу з 28.04.2010 по 27.04.2015, він зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію здійснювати поточне керівництво підприємством, забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством державного майна; є повноважним представником підприємства під час реалізації повноважень, функцій, обов'язків, передбачених актами законодавства, Статутом чи Положенням про об'єднання, підприємство, установу, організацію.

Згідно з пунктами 6, 10, 13 контракту, ОСОБА_3 здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань передбачених законодавством, Статутом чи положенням про об'єднання, підприємство, установу, організацію та цим контрактом; має зобов'язання, в тому числі: проводити ефективні заходи, пов'язані із веденням лісового господарства відповідно до встановлених правил і лімітів та стану насаджень; забезпечувати цільове та раціональне використання земель лісогосподарського призначення, які знаходяться в постійному користуванні підприємства; забезпечувати оформлення та зберігання правовстановлюючих документів на земельні ділянки, що знаходяться у користуванні підприємства; забезпечувати ефективне використання та збереження лісосировинних ресурсів; має право у межах своєї компетенції видавати накази та інші акти, давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства.

Таким чином, ОСОБА_3 обіймав посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, є службовою особою та представником влади - працівником правоохоронного органу.

Проте ОСОБА_3 , обіймаючи посаду директора ДП «Стрийський лісгосп», вчинив службову недбалість, виступаючи від імені державного підприємства, неналежно виконав свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки, охоронюваним законом державним інтересам за наступних обставин.

Згідно з ст. 55 Земельного кодексу України (далі - 3К України) до земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства.

Відповідно до ч. 1 ст. 56, ч. 1 ст. 57 3К України землі лісогосподарського призначення можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності. Земельні ділянки лісогосподарського призначення надаються в постійне користування спеціалізованим державним або комунальним лісогосподарським підприємствам, іншим державним і комунальним підприємствам, установам та організаціям, у яких створено спеціалізовані підрозділи, для ведення лісового господарства.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» від 06.09.2012 №5245-VI встановлено, що землі, розташовані за межами населених пунктів є державною власністю (п. 4 Прикінцевих і перехідних положень).

Статтею 5 ЛК України встановлено, що до земель лісогосподарського призначення належать лісові землі, на яких розташовані лісові ділянки, та нелісові землі, зайняті сільськогосподарськими угіддями, водами й болотами, спорудами, комунікаціями, малопродуктивними землями тощо, які надані в установленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства.

Згідно з абз. 4, 5, 6 ст. 1 ЛК України лісова ділянка - ділянка лісового фонду України з визначеними межами, виділена відповідно до цього Кодексу для ведення лісового господарства та використання лісових ресурсів без вилучення її у землекористувача або власника землі.

Лісові ділянки можуть бути вкриті лісовою рослинністю, а також постійно або тимчасово не вкриті лісовою рослинністю (внаслідок неоднорідності лісових природних комплексів, лісогосподарської діяльності або стихійного лиха тощо).

Земельна лісова ділянка - земельна ділянка лісового фонду України з визначеними межами, яка надається або вилучається у землекористувача чи власника земельної ділянки для ведення лісового господарства або інших суспільних потреб відповідно до земельного законодавства.

Згідно з ч. 8 ст. 122, ч. 9 ст. 149 ЗК України земельні ділянки державної власності під ріллею, багаторічними насадженнями для несільськогосподарських потреб, лісами для нелісогосподарських потреб вилучаються та передаються у користування Кабінетом Міністрів України.

Згідно з ч. 3 ст. 186-1 ЗК України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки лісогосподарського призначення підлягає погодженню з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.

Згідно з ч. 1 ст. 62 ЛК України використання земельних лісових ділянок для видобування корисних копалин та інших робіт не пов'язаних з веденням лісового господарства, проводиться після надання цих ділянок для зазначених цілей у порядку, встановленому земельним законодавством, з урахуванням висновків в тому числі територіальних органів виконавчої влади з питань лісового господарства.

Таким чином, землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надані та використовуються для потреб лісового господарства, належать до земель лісогосподарського призначення, на які поширюється особливий режим щодо використання, надання в користування та передачі у власність.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Лісового кодексу України (далі - ЛК України) встановлено, що до одержання в установленому порядку державними лісогосподарськими підприємствами державних актів на право постійного користування земельними лісовими ділянками, документами, що підтверджують це право на раніше надані землі, є планово-картографічні матеріали лісовпорядкування.

Згідно з матеріалами лісовпорядкування, базових лісовпорядкувань та планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування за період з 1990 року по теперішній час в постійному користуванні ДП «Стрийський лісгосп» знаходяться землі державного лісового фонду Роздільського лісництва, в тому числі земельна ділянка виділу №3 в кварталі №84, яка є державною власністю. Згідно з таксаційним описом дана ділянка представляє собою біогалявину, площею 0,3 га, тип лісу: волога грабова судіброва. Біогалявина - це ділянка з повною відсутністю або поодинокими екземплярами дерев та природного поновлення, які не підлягають залісенню і використовуються для лісогосподарських потреб.

Таким чином зазначені документи підтверджують право постійного користування землями Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп», у зв'язку з тим, що державний акт на право постійного користування даними земельними лісовими ділянками державним підприємством не одержано.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.04.2008 № 610-р (яке діяло до 14.06.2017), з метою недопущення фактів порушення інтересів держави і суспільства під час відчуження земельних лісових ділянок, зупинено прийняття рішень про надання згоди на вилучення земельних лісових ділянок, їх передачу у власність та оренду із зміною цільового призначення, крім випадків, обґрунтування неможливості реалізації альтернативних варіантів.

Розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 07.07.2011 № 637/0/5-11 надано дозвіл Товариству з обмеженою відповідальністю «Агробудсервіс» (далі по тексту - ТОВ «Агробудсервіс») на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення Південно-Тростянецького кар?єру піску площею 5,2036 га ріллі із земель резервного фонду Миколаївської міської ради Миколаївського району Львівської області.

Виготовлення проекту землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки (в тому числі № 4623010100:02:000:0073) здійснювалось уповноваженим і ліцензованим для цього суб?єктом - ТОВ «Інститут Геоінформаційних систем». До проекту землеустрою включені матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість), до яких відноситься акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки для ТОВ «Агробудсервіс» під розширення кар?єру піску із землекористувань від 05.09.2011, розташованої в районі виділів № 2, 3 кварталу №84 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп». Даний акт наданий для погодження суміжним землекористувачам, одним з яких є ДП «Стрийський лісгосп» в особі директора ОСОБА_3 . Складання даного акту передбачено наступними нормативними документами, які діяли на час виготовлення проекту землеустрою, в тому числі станом на 05.09.2011:

- п. «б» ч. 2 ст. 198 ЗК України, згідно з якою одним з елементів кадастрової зйомки є погодження меж земельної ділянки з суміжними власниками та землекористувачами;

- ст. 25 Закону України «Про землеустрій», якою передбачені проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, як один з видів документації із землеустрою. Склад, зміст і правила його оформлення регламентуються відповідною нормативно-технічною документацією з питань здійснення землеустрою;

- ч. 2 ст. 50 Закону України «Про землеустрій», згідно з якою порядок складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок встановлюється Кабінетом Міністрів України;

- Постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 677, якою затверджено Порядок розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок (далі по тексту - Порядок). Зокрема п. 8 встановлено, що вимоги до складу, змісту та оформлення проекту відведення земельної ділянки встановлюються нормативно-технічною документацією із землеустрою.

Зазначеною нормативно-технічною документацією із землеустрою стосовно проектів відведення земельної ділянки на час виготовлення проекту землеустрою для ТОВ «Агробудсервіс» був Еталон проекту відведення земельної ділянки юридичним та фізичним особам для будь-яких потреб, розроблений Центром державного земельного кадастру на замовлення та за участю Державного комітету України по земельних ресурсах, затверджений Державним комітетом України по земельних ресурсах 18.06.1999 (далі - Еталон). Даний Еталон згідно його вступної частини є обов?язковим для всіх органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних та інших землевпорядних організацій при розробці проектів відведення земельних ділянок та встановлює наступне:

- згідно із п. 1 підрозділу «Основні вимоги до оформлення графічних матеріалів, що входять до проекту відведення» розділу 1 Еталону до складу обов?язкових графічних матеріалів проекту відведення входять в тому числі креслення перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість);

- згідно із п. 2 підрозділу «Основні вимоги до оформлення графічних матеріалів, що входять до проекту відведення» розділу 1 Еталону, обов'язковим елементом плану відведення земельної ділянки є ситуаційна схема розташування земельної ділянки.

У подальшому, під час виготовлення проекту для ТОВ «Агробудсервіс» аналогічні вимоги про обов'язкове включення до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок матеріалів перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) внесені до ст. 50 Закону України «Про землеустрій» (зміни внесені відповідно до Закону України N? 5395-VI).

Крім того, згідно 3 розділу 1 Еталону відведення земельної ділянки здійснюється в одну або дві стадії. В одну стадію - коли відведення земельної ділянки не потребує попереднього погодження місця розташування об?єкта. При необхідності попереднього погодження місця розташування об?єкта відведення здійснюється в дві стадії. Перша стадія передбачає підготовку та затвердження матеріалів попереднього погодження місце розташування об?єкта, а друга - розробку проекту відведення.

Таким чином, виготовлення проекту землеустрою для TOB «Агробудсервіс», згідно з обставин кримінального провадження відноситься до ситуації, коли відведення земельної ділянки потребує попереднього погодження місця розташування, у зв'язку з тим, що при передачі в оренду землі для ТОВ «Агробудсервіс» передбачалась зміна її цільового призначення.

- згідно із п. 6 розділу 1 Еталону матеріали попереднього погодження місця розташування об?єкта є складовою частиною проекту відведення земельної ділянки і включаються до нього окремим розділом або окремою книгою;

- згідно із п. 12.1 розділу 12 Еталону до складу матеріалів попереднього погодження місця розташування об'єкта входять, в тому числі матеріали, що обґрунтовують площу земельної ділянки та бажане її місце розташування.

05.09.2011 ОСОБА_3 , обіймаючи посаду директора ДП «Стрийський лісгосп», будучи зобов'язаним забезпечувати цільове та раціональне використання земель лісогосподарського призначення, які знаходяться в постійному користуванні підприємства, забезпечувати ефективне використання та збереження лісосировинних ресурсів, знаходячись у невстановленому в ході досудового розслідування місці, неналежно виконав свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, в порушення: ч. 4 ст. 20, ч. 5 ст. 116, ч. 7 ст. 122, ч. 9 ст. 149, ч. 3 ст. 186-1, п. «б» ч. 2 ст. 198 ЗК України, п. 5 ст. 27, п. 5 Прикінцевих положень ЛК України, ч. 1 ст. 62 ЛК України, постанови Кабінету Міністрів України від 10.04.2008 № 610-р (в редакціях чинних на час вчинення кримінального правопорушення) підписав в якості сумісного землекористувача і скріпив відтиском печатки підприємства акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки для ТОВ «Агробудсервіс» під розширення кар?єру піску із землекористувань від 05.09.2011, розташованої в районі виділів №№ 2, 3 кварталу № 84 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп», згідно якого проведено встановлення і узгодження меж земельної ділянки, опис положення їх на місцевості. Підтверджено, що межі земельної ділянки проходять згідно ситуаційного плану, складеного на зворотній стороні даного акту, межі встановлені на місцевості відповідають фактичному стану, встановлені межові знаки передані на зберігання представнику ТОВ «Агробудсервіс».

При цьому ОСОБА_3 , не пересвідчився, що згідно наявних на підприємстві планово-картографічних матеріалів, частина узгодженої ділянки для ТОВ «Агробудсервіс» під розширення кар?єру піску знаходиться на земельній лісовій ділянці (землях лісогосподарського призначення) у виділах №№ 2 і 3 кварталу № 84 Роздільського лісництва, які є державною власністю, перебувають у постійному користуванні ДП «Стрийський лісгосп» і згідно з ч. 1 ст. 56, ч. 1 ст. 57 ЗК України, абз. 6 ст. 1 ЛК України використовуються виключно для ведення лісового господарства. Зазначений акт від 05.09.2011 підписаний ОСОБА_3 увійшов до складу проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ТОВ «Агробудсервіс», в тому числі за №4623010100:02:000:0073 з ситуаційною схемою на звороті, яка є обов'язковим елементом проекту. Підписанням матеріалів перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) і попереднього погодження місця розташування земельної ділянки ОСОБА_3 неналежно виконав свої службові обов?язки не забезпечивши цільове та раціональне використання земель лісогосподарського призначення, які знаходяться в постійному користуванні підприємства та розпочав створення умов для незаконного, в порушення встановленої законодавством процедури відведення (надання в користування) земель державного лісового фонду (земель лісогосподарського призначення) ТОВ «Агробудсервіс» для видобутку корисних копалин під видом земель сільськогосподарського призначення.

В подальшому, в ході виготовлення працівниками ТОВ «Інститут геоінформаційних систем» проекту землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки для ТОВ «Агробудсервіс», складено акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання від 05.09.2013 на земельну ділянку з кадастровим № 4623010100:02:000:0071 (в подальшому розділена на декілька ділянок, в тому числі № 4623010100:02:000:0073), що знаходиться на території Миколаївської міської ради Миколаївського району Львівської області, наданої ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького кар?єру піску.

Даний акт наданий для погодження суміжним землекористувачам, одним з яких є ДП «Стрийський лісгосп» в особі директора ОСОБА_3 .

Складання даного акту передбачено ч. 3 ст. 50 Закону України «Про землеустрій» (в редакції на час виготовлення проекту землеустрою для ТОВ «Агробудсервіс»), згідно з якою проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають, в тому числі акт приймання-передачі межових знаків на зберігання.

05.09.2013 ОСОБА_3 , обіймаючи посаду директора ДП «Стрийський лісгосп», будучи зобов'язаним забезпечувати цільове та раціональне використання земель лісогосподарського призначення, які знаходяться в постійному користуванні підприємства, забезпечувати ефективне використання та збереження лісосировинних ресурсів, знаходячись у невстановленому в ході досудового розслідування місці, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, в порушення: ч. 7 ст. 20 ЗК України згідно якої зміна цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення, що перебувають у державній чи комунальній власності, здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України, а також ч. 1 ст. 57, ч. 5 ст. 116, ч. 8 ст. 122, абз. 4 ч. 1 ст. 123, ч. 9 ст. 149, ч. 3 ст. 186-1, п. «б» ч. 2 ст. 198 ЗК України, п. 5 ст. 27, п. 5 Прикінцевих положень ЛК України, ч. 1 ст. 62 ЛК України, постанови Кабінету Міністрів України від 10.04.2008№ 610-р (в редакціях чинних на час вчинення кримінального правопорушення) підписав в якості суміжного землекористувача та скріпив відтиском печатки підприємства акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання від 05.09.2013, згідно якого він не заявив претензій до існуючих меж земельної ділянки, визначених додатками до цього акту, з кадастровим №4623010100:02:000:0071 (в подальшому розділена на декілька ділянок, в тому числі № 4623010100:02:000:0073), що знаходиться на території Миколаївської міської ради Миколаївського району, наданої ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького кар?єру піску.

При цьому ОСОБА_3 , внаслідок неналежного виконання своїх службових обов?язків не пересвідчився, що частина погодженої для ТОВ «Агробудсервіс» ділянки знаходиться на землях державного лісового фонду (землях лісогосподарського призначення) у виділах №№2 і 3 кварталу №84 Роздільського лісництва, яка є державною власністю та перебуває у постійному користуванні ДІ «Стрийський лісгосп» і згідно ч. 1 ст. 56, ч. 1 ст. 57 ЗК України, абз. 6 ст. 1 ЛК України використовується для ведення лісового господарства.

Зазначеними діями ОСОБА_3 неналежно виконав свої службові обов'язки не забезпечивши цільове та раціональне використання земель лісогосподарського призначення, які знаходяться в постійному користуванні підприємства, створив умови для незаконного відчуження земельних ділянок державного лісового фонду (земель лісогосподарського призначення) в інтересах ТОВ «Агробудсервіс» для видобування на них корисних копалин.

Так, підписані директором ДП «Стрийський лісгосп» ОСОБА_3 акти увійшли до складу проекту з землеустрою для відведення земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс», при цьому працівники та службові особи, будь-яких інших державних, контролюючих органів та органів місцевого самоврядування, не мали можливості перевірити та встановити факт включення до земельної ділянки, яка відводилась ТОВ «Агробудсервіс» № 4623010100:02:000:0073 земель державного лісового фонду (земель лісогосподарського призначення), під час виготовлення проекту землеустрою, проведення державної землевпорядної експертизи даної документації, інших погоджувальних дій, у зв?язку з тим, що раніше технічна документація з землеустрою на дану ділянку не виготовлялась. Відповідно інформація в електронному вигляді в Державному земельному кадастрі з приводу меж земельної лісової ділянки (земель лісогосподарського призначення) була відсутня, а документація з лісовпорядкування, базового лісовпорядкування та планово-картографічні матеріали в паперовому вигляді знаходились у постійного користувача - ДП «Стрийський лісгосп», уповноваженого забезпечувати цільове та раціональне використання земель лісогосподарського призначення, які знаходяться в постійному користуванні підприємства та зберігання правовстановлюючих документів на земельні ділянки, що знаходяться у користуванні підприємства.

09.04.2014 внаслідок створення умов директором ДП «Стрийський лісгосп» ОСОБА_3 для незаконного відчуження земельних ділянок державного лісового фонду (земель лісогосподарського призначення) в інтересах ТОВ «Агробудсервіс» для видобування на них корисних копалин, наказом заступника начальника Головного управління Держземагенства у Львівській області № ЛВ/4623010100:02:000/00002575, не обізнаного про включення до земельної ділянки № 4623010100:02:000:0073 земель лісової ділянки (земель лісогосподарського призначення), затверджено проект з землеустрою для відведення земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс» та земельна ділянка першої черги №4623010100:02:000:0073, площею 2.0078 га надана для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд, що пов?язані з користуванням надрами ТОВ «Агробудсервіс».

При цьому, внаслідок службової недбалості ОСОБА_3 до складу переданої оренди земельної ділянки, під виглядом земель сільськогосподарського призначення, фактично включена земельна лісова ділянка (землі лісогосподарського призначення) розташована у виділі № 3 кварталу № 84 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп», площею 0,3 гa.

На підставі зазначеного наказу уповноваженою службовою особою Головного управління Держземагенства у Львівській області укладено договір оренди землі від 14.11.2014 з TOB «Агробудсервіс» на земельну ділянку № 4623010100:02:000:0073, для розширення Південно-Тростянецького піщаного кар?єру, про що відомості 23.02.2015 внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Цільове призначення земельної ділянки змінено на землі промисловості.

У подальшому ТОВ «Агробудсервіс», враховуючи укладення зазначеного договору оренди від 14.11.2014, здійснено видобування корисних копалин та зняття верхнього шару ґрунту на орендованій земельній ділянці № 4623010100:02:000:0073, в тому числі на включених до неї, внаслідок службової недбалості ОСОБА_3 , землях державного лісового фонду (землях лісогосподарського призначення) у виділі 3 кварталу 84 Роздільського лісництва, яка представляє собою біогалявину, площею 0,3 га, є державною власністю та перебуває в користуванні ДП «Стрийський лісгосп».

Внаслідок неналежного виконання службових обов'язків через несумлінне ставлення до них директором ДП «Стрийський лісгосп» ОСОБА_3 для комерційних потреб з видобутку корисних копалин ТОВ «Агробудсервіс», незаконно, в порушення передбаченої законодавством процедури, під виглядом земель сільськогосподарського призначення та в період, коли згідно розпорядження Кабінету Міністрів України від 10.04.2008 № 610-р діяла заборона на прийняття рішень про надання згоди на вилучення земельних лісових ділянок, їх передачу у власність та оренду із зміною цільового призначення, виділено землі державного лісового фонду (землі лісогосподарського призначення), здійснено їх використання з метою надрокористування з порушенням вимог лісоохоронного та землеохоронного законодавства, що призвело до незаконного використання надр і зняття верхнього шару ґрунту на землях державного лісового фонду (землях лісогосподарського призначення) площею 0,3 га у виділі 3 кварталу 84 (біогалявина) Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп», територія якого включено до наданої в оренду земельної ділянки № 4623010100:02:000:0073.

Шкода, яка завдана державним інтересам незаконним використанням надр у виділі 3 кварталу 84 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп» становить - 24 192 000 грн., зняттям верхнього шару ґрунту у виділі 3 кварталу 84 Роздільського лісництва становить 44 958 грн 61 коп, тобто загальна сума шкоди, заподіяної державним інтересам внаслідок службової недбалості директора ДІ «Стрийський лісгосп» ОСОБА_3 складає 24 236 958 грн 61 коп.

Таким чином, ОСОБА_3 вчинив службову недбалість, тобто неналежно виконав свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України.

Обвинувачений ОСОБА_3 вину в інкримінованому кримінальному правопорушенні не визнав, пояснив, що з 2005 року по грудень 2022 року працював на посаді директора ДП «Стрийське лісове господарство» Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, надалі підприємство закрито у зв'язку з реорганізацією. У 2011 році до підприємства звернувся представник ТОВ «Агробудсервіс» з питанням встановлення меж в натурі земельних ділянок. На місце земельної ділянки для встановлення меж виїжджали лісничий та майстер. Обвинувачений повідомив, що акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки від 2011 є підробленим, на земельні ділянки він ні в 2011, ні в 2013 році не виїжджав, бо це не входить до його посадових обов'язків, акти встановлення та узгодження меж земельної ділянки та акт прийомки-передачі межових знаків для зберігання у 2011, 2013 роках підписував, не пригадує чи перед його підписом були підписи інших осіб. Обвинувачений повідомив, що не вчиняв дій, внаслідок яких земельна ділянка була відведена в користування ТОВ «Агробудсервіс», адже це входить до компетенції органів Держгеокадастру. Обвинувачений повідомив, що у 2016-2017 роках лісничий за рапортом майстра повідомив, що техніка ТОВ «Агробудсервіс» заїхала на територію лісничого фонду, внаслідок чого була подана заява до органів поліції та було підставою для звернення до органів прокуратури, надалі техніка ТОВ «Агробудсервіс» залишило територію земель лісового фонду. Повідомив, що у 2017 році стало відомо, що методом підриву було зруйновано гору, яка знаходилася на землях державного лісового фонду. Повідомив, що ТОВ «Агробудсервіс» було передали 5 га ріллі в оренду для розширення кар'єру, які в процесі освоєння зайшли на територію земельної ділянки в межах кварталу 84, виділ 2,3. Межові знаки були передані ТОВ «Агробудсервіс», який здійснював свою діяльність без гірничого відводу. За наслідками розгляду його заяви, кримінальне провадження № 42018140000000189 від 13.06.2018 про обвинувачення ОСОБА_6 за ч. 2 ст. 367 КК України закрито, особу звільнено від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею на поруки трудовому колективу ТОВ «Агробудсервіс». Повідомив, що за складення акту встановлення та погодження меж в натурі відповідає уповноважений орган, межові знаки передаються після підписання відповідного акту, який в свою сергу складається після затвердження проекту землеустрою, суміжний землекористувач не впливає на розроблення проекту землеустрою. Вважає, що в його діях відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України.

Незважаючи на невизнання обвинуваченим своєї вини, суд, безпосередньо дослідивши докази подані під час судового розгляду, як стороною обвинувачення такі стороною захисту, оцінюючи їх в сукупності, з точки зору достатності та взаємозв'язку, провівши у повному обсязі судовий розгляд, допитавши свідків, обвинуваченого, дослідивши інші нижче наведені докази, перевіривши доводи учасників процесу, дійшов висновку ,що вина повністю та об'єктивно підтверджується наступними дослідженими по справі доказами, яким судом надано ретельну оцінку з точки зору належності, допустимості та достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення, а саме:

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_7 , представник розробника технічної документації, у 2011 році працював на посаді директора ТОВ «Інститут геоінформаційних систем», де працює станом на сьогодні. Повідомив, що в 2011 році до товариства звернувся директор «Агробудсервіс» ОСОБА_8 із замовленням на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для розширення кар'єру на землях Миколаївської міської ради Повідомив, що на земельну ділянку, яка підлягала відведенню, виїжджав він, інженер геодезисти ОСОБА_9 , який обмірював розміри земельної ділянки, ОСОБА_10 , точну площу ділянки не може пригадати, призначення ділянки було для обслуговування кар'єру, відводилася на підставі розпорядження голови Миколаївської районної державної адміністрації, відповідно до якого власником гірничого відводу було ТОВ «Агробудсервіс». Повідомив, що відповідно до документів, ці земельні ділянки відводилися із земель запасу, мали статус земель сільськогосподарського призначення, не були заліснені, що вбачалося із загального ситуативного огляду, а лісові масиви були на суміжних земельних ділянках. Під час огляду в судовому засіданні акту встановлення та узгодження меж земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс» під розширення кар'єру піску із землекористувань від 05.09.2011 свідок підтвердив, що акт був підготовлений працівниками ТОВ «Інститут геоінформаційних систем» та підписаний ним, акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання від 05.09.2013 підписаний ОСОБА_11 , який зараз не працює, звільнений більше аніж 5 років та перебуває за кордоном. Повідомив, що такий акт був складений до затвердження проекту землеустрою, а відповідно до Закону України «Про землеустрій», та положень Інструкції № 376 цей акт складається після затвердження проекту землеустрою. Свідок зазначив, що під час розроблення технічної документації не було встановлено, що межі ділянки накладалися з межами лісового фонду. Пригадує, що під час виїзду на земельну ділянку, частина земельної ділянки була розорена. Всі документи складалися до затвердження проекту землеустрою. У складі проекту землеустрою повинен бути наявний акт погодження меж, відмова суміжного землекористувача від підписання якого є підставою для формування комісії, яка вивчає питання і вирішує чи він правомірно відмовився підписати акт і погоджує цю межу комісійно, після чого проект землеустрою може бути затверджений. Акт погодження меж може бути підписаний і під час затвердження проекту землеустрою.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_12 , яка працює на посаді головного спеціаліста відділу земельних відносин та екології в Миколаївській міській раді Стрийського району Львівської області з 2002 року, станом на 2011 рік працювала на посаді головного спеціаліста землевпорядника. Повідомила, що ТОВ «Агробудсевіс» приблизно у 2011 році у міську раду передало проект землеустрою під розширення Південно-Тростянецького кар'єру піску для потреб ТОВ «Агробудсервіс» за рахунок площі земельної ділянки, яка належала до земель сільськогосподарського призначення та знаходилася за межами населеного пункту. Згідно з документами, які були в сільській раді, ці землі належали до ріллі, акт погодження меж підписувався свідком, міським головою та суміжними землекористувачами. На земельну ділянку ніхто з представників міської ради не виїжджав. Підписуючи акт від 05.09.2011, звіряли з проектом роздержавлення і приватизації земель колгоспу «Дністер», використовуючи карти, які додані разом з документами доданими до проекту відведення земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс».

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_13 , яка була головою Бродківської сільської ради з 2010-2015 роки, повідомила, що приблизно в 2011 році перебувала в складі комісії погодження межових знаків під розширення ТОВ «Агробудсевіс» меж земельної ділянки для піщаного кар'єру разом з головою та заступником Миколаївської районної державної адміністрації. Свідок повідомила, що на території сільської ради перебуває земельна ділянка, яка використовується як піщаний кар'єр ще з 1990 року, площею 0,60 га (рілля), діяльність на якому здійснювали та здійснюють два підприємства ШБД-38 та ТОВ «Агробудсевіс», територія кар'єру межувала з земельними ділянками, які перебувають в користуванні лісництва та Миколаївської міської ради. Земельні ділянки, на яких здійснювало діяльність ТОВ «Агробудсевіс», мали статус ОСГ, які належали Бродківській сільській раді. Повідомила, що підписувала акт погодження меж земельної ділянки, встановлення межових знаків після огляду тієї частини земельної ділянки, яка належала Бродківській сільській раді та належала виділенню.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_14 , станом на 2011 рік працював на посаді начальника відділу державної землевпорядної експертизи, начальник відділу управління та охорони використання земель Держгеокадастру у Львівській області. Оглянувши матеріали проекту землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсевіс» під розширення Південно-Тростянецького кар'єру повідомив, що під час розроблення проекту землеустрою земельна експертиза не поводилася. Проект розробляється особою, яка несе за нього відповідальність і надалі погоджується відповідними органами в тому числі відокремленими підрозділами Держгеокадастру відповідно до ст. 186 ЗК України.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_15 з 2007-2018 року працював на посаді начальника геодезичного відділу ТОВ «Інститут геоінформаційних систем». Повідомив, що в 2011 році за вказівкою начальника , який надав каталог координат, по яких потрібно було винести межі земельної ділянки, разом з директором товариства ОСОБА_8 виїжджав на земельну ділянку, по якій ТОВ «Агробудсервіс» замовив проект землеустрою. Коли виїхали на місце , ОСОБА_8 був здивований, побачивши за цими координатами засіяні пшеницею поля, жодної біогалявини, лісових насаджень свідок не бачив. ОСОБА_8 повідомив свідкові, що межові знаки повинні бути встановлені , проте йому достатньо, щоб були забиті дерев'яні кілки для повідомлення орендарів цих земельних ділянок. Оглянувши акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки від 05.09.2011, схеми та опис місцезнаходження межового знаку, наявні в матеріалах проекту землеустрою, свідок повідомив, що акт та ці схеми не підписував, на його думку підпис навпроти його прізвища, проставив директор інституту.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_16 , протягом 2000 - 2015 років працювала на посаді головного спеціаліста відділу експертизи Управління земельних ресурсів у Львівській області, у 2016 році працювала на посаді начальника відділу експертизи. Оглянувши матеріали проекту землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру із земель запасу Миколаївської міської ради Львівської області, свідок повідомила, що експертиза проекту відведення не проводилася, працювали на підставі висновків, які надавала відповідна ліцензована організація та підписувала наказ про затвердження проекту землеустрою, акт погодження меж з суміжними землекористувачами не може бути підставою для передачі земельної ділянки, яка належить до земель лісового фонду, в оренду.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_17 , працював на посаді заступника начальника Головного управління земельних ресурсів Держгеокадастру у Львівській області з 1998 року до 2016 року, повідомив, що підписував наказ від 09.04.2014 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі земельної ділянки», до складу якої не входили землі лісового фонду, що підтверджується листом начальника районного відділу земельних ресурсів про правовий статус земельної ділянки, наявним у матеріалах проекту землеустрою. Свідок зазначив, що по схемі з викопіювання картографічного матеріалу, вбачається що земельна ділянка межує з земельною ділянкою лісового фонду, а не накладається на неї.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_18 , працював на посаді начальника управління землеустрою використання та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Львівської області , з червня 2005 року по даний час , а на посаді начальника управління - з 2013 року, повідомив, що проект наказу від 09.04.2014 «Про затвердження документації із землеустрою та передачі земельної ділянки» був підготовлений працівниками підприємства, управління готувало проекту цього наказу і надалі візувався іншими посадовими особами структурних підрозділів, з проекту наказу не вбачалося , що частина земель належать до лісового фонду. Свідок повідомив, що акт погодження меж станом на 2011 рік був частиною проектної документації, акт виносу меж в натурі має бути складений після затвердження проекту землеустрою.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_19 , начальник управління Державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Львівської області з 1996 року по теперішній час. Повідомила, що в квітні 2014 року перевіряли чи зареєстрована земельна ділянка в державному кадастрі, пригадує, що цільове призначення земельної ділянки було визначено як землі сільськогосподарського призначення, інші повноваження (перевірка проекту землеустрою ) до компетенції її управління не належить. Зазначила, що землі лісового фонду не могли входити до складу цієї земельної ділянки, оскільки до компетенції управління Державного земельного кадастру не належать повноваження щодо земель лісового фонду та відповідно наказ не був би затверджений. Свідок повідомив, що земельний кадастр містить інформацію лише по сформованих земельних ділянках, земельна ділянка реєструється після надання дозволу, після розроблення проекту землеустрою щодо відведення, але до затвердження проекту землеустрою, документи, які посвідчують право користування вносяться до земельного реєстру.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_20 , працював юрисконсультом ДП «Стрийське державне лісове господарство» з 2016 по 2020 рік, повідомив, що у жовтні 2016 року надійшла йому доповідна записка від лісничого Розвадівського лісництва за вказівкою директора щодо незаконного видобутку піску на території лісництва, після чого ним було здійснено виклик на лінію 102. Надалі, було з'ясовано, що ТОВ «Агробудсервіс» , здійснювало видобуток піску, розпочало роботу на території лісового господарства , було викликано працівників екологічної служби, діяльність товариства була зупинена, на той час товариством знято родючий шар ґрунту і зрізано дерева. Повідомив, що директором ОСОБА_3 подано заяву про кримінальне правопорушення про самовільне зайняття земельної ділянки та незаконного видобутку надр на території земель лісового фонду, в ході перевірки було підтверджено факт самовільного зайняття і виявлено, що ТОВ «Агробудсервіс» відведено земельну ділянку за рахунок земель лісового фонду і надано в оренду. За фактом самовільного заняття земельної ділянки порушено кримінальне провадження щодо директора ТОВ «Агробудсервіс», в рамках якого суд передав обвинуваченого на поруки трудовому колективу. ТОВ «Агробудсервіс» на той час не мало дозволу на видобуток надр (акту гірничого відводу, проекту гірничих робіт і т.д.), подавали скаргу в Держгеонадр. Надалі, прокуратура в інтересах екологічної інспекції та міської ради звернулася з позовом до ТОВ «Агробудсервіс» (справа № 914/2000/19) про відшкодування 40 000 000 грн., розглядається в Господарському суді Львівської області. Свідок повідомив, що акт встановлення та узгодження меж земельних ділянок не передбачений законодавством , не містить ознак офіційного документу. Цей акт містить виправлення щодо кількості межових знаків (31 шт), на звороті акту зазначено 29 кутів повороту. Відповідно до ст.ст. 26, 28 «Про землеустрій» за правильність виконання робіт несе організація, яка має ліценцію відповідну та виконує ці роботи, тобто землевпорядна організація. В акті встановлення та узгодження меж земельних ділянок зазначено, що межі проходять по межі лісу, з умовних позначень не вбачається, що з земель лісового фонду відводилися земельні ділянки. Повідомив, що на підставі такого акту жодна землевпорядна організація не відіб'є в натурі координати земельної ділянки, а прийом-передачі межових знаків здійснюється організацією, якій надається земельна ділянка. Повідомив, що в 2016 році після зупинки діяльності ТОВ «Агробудсервіс» останнє звернулося до ДП «Стрийське державне лісове господарство», оскільки в них був відсутній акт технічних робіт. Надалі були з'ясовані обставини, що межі земельної ділянки товариства накладаються на земельні ділянки лісового фонду.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_21 , з 2005 року по 2020 рік працював в ДП «Стрийське лісове господарство» на різних посадах провідний інженер, начальник відділу, повідомив, що в 2011 році до підприємства звернулися представники ТОВ «Агробудсервіс» з попереднім погодженням на відбиття земель товариства (узгодження меж земельної ділянки) для розширення кар'єру, коли виїхав на місце земельної ділянки, яка передбачалася для цього, відбили межі земельної ділянки червоною фарбою, відповідно до наявних в нього картографічних матеріалів, межових знаків на місці не бачив, в складі комісії не перебував.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_22 , працював на посаді лісничого в ДП «Стрийське лісове господарство» з 2016- 2018 років, повідомив, що у 2016 році працюючи на посаді лісничого, виїжджав на об'їзд територій, побачив, що зі сторони кар'єру працювала техніка на території лісництва за межами лісу, а саме у 4 виділі кварталу, яка видобувала пісок, коли повернувся на місце роботи написав рапорт на ім'я директора. Межі виділу обмальовані фарбою.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_23 , в присутності перекладача, повідомив, що працював на посаді керівника ТОВ «Агробудсервіс» з 2017-2019 рік, компанія займалася видобуванням піску, з ОСОБА_24 не був знайомий. Повідомив, що йому було відомо про наявність у товариства дозвільних документів для видобування піску на землях лісництва, проте не знав, що маючи ці документи він порушує закон. На той момент, коли почали видобування, свідок повідомив, що йому як керівнику не відомо, що видобування на цих землях є порушенням закону, за що він поніс покарання.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_25 , який працював на посаді головного спеціаліста відділу землеустрою головного управління Держгеокадастру у Львівській області, з 2012 року, повідомив, що землі, які передавалися ТОВ «Агробудсервіс» для розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру були землями сільськогосподарського призначення, після отримання пакету документів його відділом підготовлено наказ про затвердження технічної документації з землеустрою, до складу якої не входили землі лісового фонду. Наявність в пакеті документів акту погодження меж земельної ділянки є підставою для затвердження технічної документації. Повідомив, що на його думку, акт погодження меж земельної ділянки не є підставою для відчуження земель державного лісового фонду.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_26 , яка працює на посаді начальника відділу землеустрою в Головному управлінні Держгеокадастру у Львівській області, повідомила, що у 2014 році у відділ землеустрою надійшло звернення від ТОВ «Агробудсервіс» з приводу затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з подальшою передачею в оренду для розширення піщаного кар'єру за рахунок земель сільськогосподарського призначення. З проекту землеустрою, з наказу «Про затвердження документації із землеустрою та передачі земельної ділянки» від 09.04.2014 неможливо визначити, що землі належали до земель лісового фонду, в проекті наявні документи, які підтверджують, що під розширення кар'єру передається рілля (землі сільськогосподарського призначення). За станом на 2014 рік акт встановлення та узгодження меж повинен бути підписаний до затвердження проекту землеустрою, оглянувши матеріали проекту землеустрою свідок повідомила, що акт погодження меж, підписаний з суміжним землекористувачем не може бути підставою для відчуження земельної ділянки. Землевпорядна організація, яка готувала проекту землеустрою повинна була вивчити детально матеріали лісовпорядкування що дало б змогу виявити вказане порушення.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_27 , приватний підприємець, з 2010 року по 2015 року працював на посаді гірничого майстра у ТОВ «Агробудсервіс», протягом 2015-2016 років працював на посаді в.о. директора ТОВ «Агробудсервіс», у 2016 році звільнився. Повідомив, що питанням виділення земельної ділянки у 2011 році під розширення кар'єру займався батько ОСОБА_8 , який працював на ТОВ «Агробудсервіс» в період з 2006 по 2015 роки , ІНФОРМАЦІЯ_2 помер. Повідомив, що на території родовища є частина лісу , інша частина ріллі. Відомо, що розширення кар'єру відбулося за рахунок ріллі, а не земель лісу. Ранньою весною у 2015 році на підприємстві була перевірка на ТОВ «Агробудсервіс», свідок з геодезистом ходили шукати межові знаки кварталів лісу і робили прив'язку за допомогою GPS приладу. Коли відбувалося розширення кар'єру на площу 5 га земель лісу там не було, акти які містяться в проекті землеустрою та надавалися для огляду у судовому засіданні, підписував батько свідка.

даними в судовому засіданні показаннями свідка ОСОБА_28 , який у 2011 році працював на посаді інженера-землевпорядника у ТОВ «Інститут геоінформаційних систем», оглянувши проект землеустрою під розширення кар'єру ТОВ «Агробудсервіс», повідомив, що при підписанні акту передачі межових знаків щодо земельної ділянки, на таку земельну ділянку не виїжджав. Оглянувши проект землеустрою, свідок повідомив, що під розширення кар'єру передавалися землі запасу Миколаївської міської ради, які знаходяться за межами населеного пункту, відповідно до наданих довідок землі лісового фонду в складі цих земельних ділянок були відсутні.

Листом заступника прокурора Львівської області ОСОБА_29 від 10.03.2017 № 05/1-128вн-17 з додатками, щодо виявлення кримінального правопорушення, адресованому прокурору Львівської області, в якому зазначено про встановлення факту незаконного вилучення з постійного користування ДП «Стрийський лісгосп» земель лісового фонду орієнтовною площею 0,9 га, частини земельних ділянок з кадастровими номерами 4623081200:12:000:0028, 4623010100:02:000:0073;

Листом в.о начальника експедиції Львівської державної лісовпорядної експедиції Державного агентства лісових ресурсів України від 02.03.2017 № 87/01-04, адресованому начальнику відділу прокуратури з додатками (картами-схемами розміщення ділянок), в якому підтверджує, що частина земельної ділянки з кадастровим номером 4623081200:12:000:0028 знаходиться у кварталі № 84 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп» у частині виділу 7, орієнтовна площа зайняття ділянки із земель держлісфонду становить 0,4 га. Частина земельної ділянки з кадастровим номером 4623010100:02:000:0073 знаходиться у кварталі № 84 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп» у частині виділу 2,3. Орієнтовна площа перекриття 0,5 га. Дані встановлено шляхом натурного обстеження лісових ділянок та шляхом аналізу Публічної кадастрової карти України, на якій розпочато роботи з видобутку піску;

Листом в.о. начальника Львівської державної лісовпорядної експедиції від 13.12.2016 № 649/01-05, наданому директору ДП «Стрийський лісгосп» - ОСОБА_3 на його запит від 12.12.2016 про направлення спеціаліста для проведення обстеження ділянок у кварталі 84 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп», яким повідомлено, що частина земельної ділянки № 4623010100:02:000:0073, знаходиться у кварталі № 84 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп» у частині виділу 2,3, орієнтована площа перекриття 0,5 га. Дані встановлено шляхом натурного обстеження лісових ділянок та шляхом аналізу Публічної кадастрової карти України, на цій земельній ділянці розпочато роботи з видобутку піску. До листа додано витяг із картографічної бази даних Роздільського лісництва з накладеними земельними ділянками;

Копією проекту організації та розвитку лісового господарства ДП «Стрийське лісове господарство» Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Роздільське лісництво інв № 111/01 прим № 1 та 2 ;

Листом ОСОБА_3 від 16.01.2017, адресованому прокурору Львівської області щодо встановлення працівниками державної лісової охорони ДП «Стрийський лісгосп» факту зайняття ТОВ «Агробудсервіс» при розробці кар'єру земельної ділянки із земель держлісфонду в кварталі 84 виділи 2,3,4 Роздільського лісництва орієнтовано площею 0,5 га на території Бродківської сільської ради Миколаївського району Львівської області. На земельній ділянці розпочато роботи з видобутку піску, і ця обставина підтверджена спеціалістами Львівської державної лісовпорядної експедиції при натурному обстеженні земельної ділянки, земельна ділянка із земель держлісфонду ДП «Стрийський лісгосп» у встановленому порядку не вилучалася;

Листом директора ДП «Стрийське лісове господарство» ОСОБА_3 від 27.04.2017, надісланого у відповідь на запит прокурора від 19.04.2017 про надання інформації у кримінальному провадженні № 42017140000000080 від 10.03.2017 за ч. 2 ст. 364 КК України, яким повідомлено, що відповідно до матеріалів лісовпорядкування 2000-2017 років земельні ділянки із земель держлісфонду для облаштування кар'єру із здійснення виробничої діяльності з видобутку піску ТОВ «Агробудсервіс» не вилучалися. До ДП «Стрийський лісгосп» не надходило будь-яких документів щодо прийняття рішень про вилучення для таких цілей земель держлісфонду. До листа додано копії картографічних матеріалів та матеріалів лісовпорядкування і таксаційного опису кв. 84 та кв. 85 Роздільського лісництва;

Розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації від 07.07.2011 № 637/0/5-11, яким на підставі звернення ТОВ «Агробудсервіс» від 25.01.2011 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення Південно-Тростянецького кар'єру піску, враховуючи Спеціальний дозвіл на користування надрами 1995 року, надано дозвіл ТОВ «Агробудсервіс» на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під розширення Південно-Тростянецького кар'єру піску площею 5,2036 га ріллі із земель резервного фонду Миколаївської місткої ради Миколаївського району;

Наказом Держземагенства України Головного управління Держземагенства у Львівській області № ЛВ/4623010100:02:000/00002575 від 09.04.2014, яким затверджено проект землеустрою щодо відведення ТОВ «Агробудсервіс» в оренду загальною площею 5,2036 га, в тому числі 1-ша черга 2,0078 га та 2-га черга 3,1958 га для розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру за рахунок земель сільськогосподарського призначення державної власності на території Миколаївської міської ради (за межами населених пунктів) Миколаївського району. Передано ТОВ «Агробудсервіс» земельну ділянку 1-шої черги площею 2,0078 га (4623010100:02:000:0073) в оренду строком на 15 років для розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру, розташованої на території Миколаївської міської ради, за межами населеного пункту. Вирішено приступити до використання земельної ділянки після встановлення її меж в натурі (на місцевості) та здійснення державної реєстрації договорів оренди у Державному реєстрі речових прав;

Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно , Державного реєстру іпотек , Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна № 81724324 від 03.03.2017, відповідно до якої земельна ділянка з КН 4623010100:02:000:0073, площею 2,0078 га на підставі договору оренди від 14.11.2014 перебуває на праві оренди ТОВ «Агробудсервіс»;

Витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень № 25535110 від 13.08.2014, згідно з яким земельна ділянка КН 4623010100:02:000:0073, дата державної реєстрації 15.07.2013, з цільовим призначенням: для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємствами, що пов'язані з користуванням надрами, площею: 2,0078 га, належить Головному управлінню Держземагенства у Львівській області на праві державної форма власності;

Витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку № НВ -4604890072017 від 04.04.2017, згідно з яким земельна ділянка № 4623010100:02:000:0073, площею 2,0078 га, форма власності - державна, на підставі договору оренди від 23.02.2015 передано в оренду ТОВ «Агробудсервіс», договір оренди укладено на п'ятнадцять років, речове право зареєстровано 23.02.2015 в Миколаївському районному управлінні юстиції;

Довідкою начальника відділу у Миколаївському районі ГУ Держгеокадастр у Львівській області №10-1303-0.3-778/2-17 від 04.04.2017, якою повідомлено, що із землекористування ДП «Стрийський лісгосп» за період з 2010 року на даний час на території Миколаївської та Бродківської сільської рад земельні ділянки не вилучались;

Копією довідки з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх зв власниками земель, землекористувачами, угіддями, виданої управлінням Держземагенства у Миколаївському районі, відповідно до якої згідно форми 6-Зем станом на 01.04.2014 на території Миколаївської міської ради рахується 11,3882 га земель резервного фонду за межами населеного пункту, в тому числі 11,3882 га ріллі, з яких відводиться 5,2036 га для розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру ТОВ «Агробудсервіс».

Протоколом обшуку від 04.04.2017, з якого вбачається що у відділі у Миколаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: вул. В. Великого, 6 , м. Миколаїв, у ході проведення обшуку виявлено та вилучено :витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку КН №4623010100:02:000:0073, площею 2,0078 га; витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку КН №4623081200:12:000:0028, площею 5 га; диск із проектами формування території меж та приватизації земель на території Миколаївської та Бродківської рад та обмінні файли у форматі XMLна «Агробудсервіс» кадастровий номер №4623010100:02:000:0073 та ШБД-38, кадастровий номер №4623081200:12:000:0028 на 1 диску; витяг з Державного реєстру речових правна нерухоме майно про реєстрацію прав та їх обтяжень на земельну ділянку №4623010100:02:000:0073 для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємства, що пов'язані у користуванні надрами; проект землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсервіс» під розширення південно-транспортного піщаного кар'єру із земель запасу Миколаївської міської ради Львівської області , прошитій та пронумерованій на 106 арк.; завірена копія довідки з державної статистичної звітності про наявність земель, землекористувачами станом на 01.01.2014; довідка №1011303/0.3-778/2-17 від 04.04.2017, виданоа відділом у Миколаївському районі Головного управління Держгеокадастру у Львівській області.

Протоколом обшуку від 04.04.2017, з якого вбачається що у приміщенні Головного Управління Держгеокадастру у Львівській області за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 4, у ході проведення обшуку виявлено та вилучено: -наказ заступника начальника ГУ Держземагенства у Львівській області «Про затвердження документації із землеустрою та передачі земельної ділянки» №ЛВ/4623010100:02:00/00002575 від 09.04.2014, яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок ТОВ «Агробудсервіс» для розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру та розрахунки втрат сільськогосподарського виробництва при відведенні земельних ділянок ТОВ «Агробудсервіс»;три клопотання ТОВ «Агробудсервіс» з приводу затвердження проекту землеустрою, які зареєстровані в ГУ Держземагенства у Львівській області за №19-3592/0/1-14, №19-3593/0/1-14, №19-3594/0/1-14 від 04.04.2014; розрахунок втрат сільськогоподарського виробництва при умові відведення земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно- Тростянецького кар'єру піску І-ІІ черги, затверджені 14.09.2012; копія розпорядження Миколаївської РДА «Про внесення змін до розпорядження голови райдержаадміністрації» №362 від 06.07.2012; висновок постійно-діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою Миколаївської РДА №174 від 07.11.2011; копію висновку ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» №701 від 16.07.2012; заява ТОВ «Агробудсервіс» щодо проведення нарахування втрат сільськогосподарського виробництва №68 від 03.08.2012; наказ Держземагенства України №812-кт/а від 01.03.2013 «Про призначення ОСОБА_17 » ; наказ Держземагенства України № 35-кт/а від 10.03.2016 «Про звільнення ОСОБА_17 » ; наказ «про оголошення наказу Держземагенства України №812-кт/а від 01.03.2013 «Про призначення ОСОБА_17 » №54-к від 01.03.2013; наказ ГУ Держземагенства «Про оголошення наказу Держземагенства України № 35-кт/а від 10.03.2016 «Про звільнення ОСОБА_17 №10-к від 15.03.2016; наказу ГУ Держкомзему у Львівській області «Про розподіл обов'язків між заступником та заступником начальника ГУ Держкомзему у Львівської області» №78 від 29.05.2012; розподіл обов'язків та порядок взаємозамінності;

Протоколом обшуку від 04.04.2017, з якого вбачається що у приміщенні ТОВ «Агробудсервіс», який розташований на території кар'єру у с. Тростянець Миколаївського району Львівської області, у ході проведення обшуку виявлено та вилучено копію технічного завдання на 1 аркуші; копію листа погодження гірничого відводу Миколаївської РДА на 1 аркуші; копію листа-клопотання Миколаївської міської ради на 1 аркуші; копію рішення Миколаївської РДА №166 від 21.03.2017 на 1 аркуші; копію наказу Дергеокадастру №13-59\16-17- СГ від 16.01.2017 на 1 аркуші; копію спеціального дозволу на зняття родючого шару № 000073 від 31.03.2015 на 1 аркуші; копію виписки з держреєстру на 1 аркуші; копія ліцензії № 246 від 06.03.1995 на 1 аркуші; копію ліцензії № 246 від 08.04.2016 на 1 аркуші; копію угоди №246 про умови користування надрами на 7 аркушах; копію екологічної картки № 1\41 від 07.07.2015 на 1 аркуші; копію дозволу держгірнагляду № 1074.13.46 від 15.10.2013 на 1 аркуші; копію дозволу держгірнагляду №1075.13.46 від 15.10.2013 на 1 аркуші; копію інформаційної довідки з державного реєстру речових прав на 2 аркушах; копії наказів на 4 аркушах; виписку з платіжної системи клієнт-банк щодо сплати с/г втрат на 10 аркушах; примірник проекту землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру із земель запасу Миколаївської міської ради Львівської області у папці синього кольору, прошитій, пронумерованій, опечатаній, згідно внутрішнього опису на 106 аркушах; оригінал технічної документації та нормативно-грошової оцінки Львівського інституту землеустрою земельної ділянки ТзОВ «Агробудсервіс» у папці, прошитій, пронумерованій, опечатаній, згідно внутрішнього опису на 102 аркушах; оригінал договору №19 від 23.01.2017 на 7 аркушах; оригінал договору оренди землі б/н від 14.11.2014 на 8 аркушах.

Протоколом огляду від 04.04.2017, з якого вбачається, що об'єктом огляду є пакет в якому містяться документи, вилучені в ході обшуку ТОВ «Агробудсервіс». Пакет опечатаний смужкою паперу (біркою). Цілісність пакету та бірки не порушена. На бірці містяться рукописні надписи (фарбником синього кольору): «Кримінальне провадження № 42017140000000080 від 10.03.2017 до протоколу обшуку від 04.04.2017. Пакет №l з упакованими документами, вилученими в ТОВ «Агробудсервіс». Учасники: прізвища та підписи, Поняті: 1. (підпис) 2. (підпис) Слідчий в ОВС (підпис) ОСОБА_30 ». Після відкриття пакету, в ньому виявлено проект землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру із земель запасу Миколаївської міської ради Львівської області. Оглядом проекту землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького піщаного кар?єру із земель запасу Миколаївської міської ради Львівської області з'ясовано, що матеріали зброшуровані, ззовні наявна тверда палітурка з описом та нумерацією на 106 арк., в яких містяться документи, зазначені у змісті. Огляд проведений при штучному освітленні, у світлу пору доби без застосування засобів фото та відео фіксації. В ході проведення слідчої дії копії не виготовлялись.

Протоколом огляду місці події від 04.05.2017, складеного прокурором відділу процесуального керівництва, радником юстиції ОСОБА_31 в присутності понятих, комерційного директора ТОВ «Агробудсервіс» за участю головного спеціаліста відділу оперативного контролю старшого державного інспектора з ОНПС Львівської області, начальника відділу оперативного контролю старшого державного інспектора з ОНПС Львівської області, геодезиста 1 категорії ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою», інженера таксатора Львівської державної лісовпорядної експедиції, начальника відділу лісового господарства ДП «Стрийський лісгосп», майстра лісу Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп» та старшого о/у УЗЕ у Львівській області ДЗЕ НП України, з використанням телефона Samsung JS, з фотознімками, з якого вбачається, що об'єктом огляду є територія Миколаївської міської ради, а саме земельні ділянки кадастрові номера № 4623010100:02:000:0073, № 4623010100:02:000:0072 та № 4623010100:02:000:0074. У ході огляду земельної ділянки площею 2,0078 га з кадастровим номером №4623010100:02:000:0073 , що надана ТОВ «Агробудсервіс» із залученням працівника ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» було винесено в натурі на місцевості межі землекористування вищевказаної земельної ділянки із кадастровим номером №4623010100:02:000:0073 та встановлено, що в результаті винесення меж вищевказаної земельної ділянки в натурі на місцевості відповідно до координат меж землекористування та кадастрового номера, частина земельної ділянки накладається та відповідно відведена із земель державного лісового фонду , що знаходиться у постійному користуванні ДП «Стрийське лісове господарство», а саме згідно планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування ДП «Стрийське лісове господарство» квартал 84 виділ 3 площею 0,3 га (згідно таксаційного опису матеріалів лісовпорядкування-біоголявина) відведено згідно проекту роздержавлення і приватизації Миколаївської міської ради як резервний фонд (рілля), що суперечить чинним матеріалам лісовпорядкування та на момент огляду використовується ТОВ «Агробудсервіс» для видобутку лісу (орієнтовна глибина кар'єру від 5 до 15 метрів на площі 0,3 га). Абрис встановлення межі виділу 3 кварталу 84 Роздільського лісництва ДП «Стрийський ЛГ» яка накладається на земельну ділянку із кадастровим номером №4623010100:02:000:0073 . До протоколу додано світлини з місця огляду.

Протоколом огляду місці події від 17.05.2017 (продовження огляду від 04.05.2017) з фотознімками продовження огляду території, яка використовується ТОВ «Агробудсервіс». У ході продовження огляду (попередній огляд перервано у зв'язку із неналежними погодними умовами) застосовано GPS приймач Leica SR20 №31156, яким винесено координати та проведено винос окремих, технічно можливих точок по лісовпорядних матеріалах лісових виділів №2,3,4,5,6, 9, 11 кварталу 84 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп» (які надано Львівською державною лісовпорядною експедицією) та шляхом накладання матеріалів земельного відводу ділянок із кадастровими номерами №4623010100:02:000:0073, №4623010100:02:000:0072 та №4623010100:02:000:0074 на матеріали лісовпорядкування визначено площі та розмір ділянок, які згідно матеріалів лісовпорядкування перебувають у користуванні Роздільського лісництва «ДП Стрийський лісгосп». Крім того, визначено межі території, яка фактично використовуються ТОВ «Агробудсервіс» для видобування корисних копалин на землях лісового фонду, що знаходяться у користуванні ДП «Стрийський лісгосп». За результатами проведення зазначених робіт встановлено: -ділянка площею 0,0607 га (виділ №2 загальною площею 2,3885га), 0,3385 га (виділ №3 загальною площею 0,3385 га), 0,1337 га( виділ №4 загальною площею 0,4829 га) використовується ТОВ «Агробудсервіс» для видобування корисних копалин. Ділянка № 4623010100: 02:000:0072 накладається на виділ №2 площею 0,0167 га та 0,1685 га, ділянка № 4623010100:02:000:0073 накладається на виділ № 2 площею 0,0568 га та виділ №3 площею 0,2786 га та виділ № 4 площею 0,0269 га; ділянка № 4623010100:02:000:0074 накладається на виділ № 4 площею 0,1337 га та виділ № 5 площею 0,1062 га та виділ № 6 площею 0,0239 га та площею 0,0058 га та виділ № 9 площею 0,0507 га та виділ № 11 площею 0,0524 га. Крім цього встановлено, що ділянка площею 0,0582 га виділу № 2 кварталу 84, площею 0,0232 та 0,0366 га виділу № 3 кварталу 84, площею 0,1370 га виділу №4 кварталу 84 використовується ТОВ «Агробудсервіс» для добування корисних копалин без правовстановлюючих документів на землю (самовільно). На місці за допомогою програмного забезпечення digitals здійснено накладку таксаційних матеріалів та проекту відведення земельних ділянок та визначено територію, яку фактично використовує ТОВ «Агробудсервіс». Абриси (схеми), фотосвітлини додаються до протоколу.

Протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 02.05.2018, складеного в присутності понятих, відповідно до якого у приміщенні Львівської державної лісовпорядної експедиції вилучено наступні документи: схема Стрийського лісовпорядкування 1980 р., масштаб 1:100 000, інв.№-Л-68-1; планшет № 6 Стрийський лісгосп Роздільське лісництво, лісовпорядкування 1990 р., ів. № Л-64-6-1 шт; Карта-схема лісопосаджень ДП «Стрийське ЛГ» Львівської області, лісовпорядкування 2010 року, масштаб 1:100000, загальна площа 35 190 га, інв.-114-1 шт; Лист ДП «Стрийське ЛГ» № 517 від 12.12.2016, № 517 на 1 арк; лист Львівської державної лісовпорядної експедиції № 649/01-05 від 13.12.2016; договір № 50-17 на проведення робіт з безперервного лісовпорядкування лісів від 09.03.2017 з додатками на 5 арк; договір № 57-16 на проведення польових і камеральних робіт по безперервному лісовпорядкування ДП «Стрийське лісове господарство» від 14.03.2016 з додатками на 3 арк; акт б/н від 28.04.2016 про виконавчі польові і камеральні роботи з безперервного лісовпорядкування на 1 арк.; проект організації і розвитку лісового господарства Стрийського лісогосподарства Львівської області том. 1, книга 1, пояснювальна записка, Київ -1980 , інв. №154, екз. №5, на 498 арк. , проект організації і розвитку лісового господарства Стрийського лісгоспа Львівської області том 1, книга 1, пояснювальна розписка, Ірпінь - 1991, інв. №Л-382, екз. №5 на 541 арк., проект організації та розвитку лісового господарства ДП «Стрийське лісове господарство», книга 1, пояснювальна розписка, Львів -2012, інв.№118, прим.4 на 219 арк., завірена копія витягу із картографічної бази даних базового лісовпорядкування 2010 р., Роздільського лісництва, ДП «Стрийський лісгосп», витяг із картографічної бази даних безперервного лісовпорядкування 2016 р., Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп», на 1 арк., витяг із картографічної бази даних безперервного лісовпорядкування 2010 р. - план лісопосаджень Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп», лісовпорядкування 2010 р., масштаб 1:25 000, загальна площа 4993 на 2 арк., CD-R диск -700 МВ/80 мін, 52х, на якій записано новидільні та картографічні бази даних безперервного лісовпорядкування 2005-2016 р., базового лісовпорядкування 2010 р., та план лісогосподарства 2010 - 1 шт., лист №138 від 07.12.2011 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2010 р. на 1 арк., лист №147 від 22.12.2011 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2010 р. на 1 арк., лист №9 від 28.04.2006 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2005 р. на 1 арк., лист №63 від 23.07.2007 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2006 р. на 1 арк., лист №71 від 20.06.2008 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2007 р. на 1 арк., лист №39/73 дск від 20.07.2009 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2008 р. на 1 арк., лист №91 від 06.07.2012 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2011 р. на 1 арк., лист №96 від 08.08.2013 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2012 р. на 1 арк., лист №47 від 26.05.2014 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2013 р. на 1 арк., лист №39 від 19.05.2015 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2014 р. на 1 арк., про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2010 р. на 1 арк., лист №54 від 18.05.2016 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2015 р. на 1 арк., лист №54 від 16.05.2017 про направлення матеріалів базового лісовпорядкування 2016 р. на 1 арк.

Витягами із картографічної бази даних базового лісовпорядкування ДП «Стрийський лісгосп» Роздільське лісництво, складені інженером Львівської державної лісовпорядної експедиції, за 2010 рік, за 2016 рік,

Планом лісонасаджень Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп», за 2010 рік, загальною площею 4993 га.

Листами Львівської державної лісовпорядної експедиції, за період з квітня 2006 року по 2017 рік, відповідно до яких Львівська державна лісовпорядна експедиція направляла ДП «Стрийський лісгосп» Львівської області матеріали по безперервному лісовпорядкуванню за період з квітня 2005 року по 2016 рік.

Протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 11.05.2018, відповідно до якого у приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за адресою: м. Львів, вул. Яворницького,8б, в присутності понятих, вилучено наступні документи: заява ОСОБА_3 від 23.04.2018 на 1 арк., заява ОСОБА_3 від 25.10.2017 на 1 арк., заява ОСОБА_3 від 05.09.2017 на 1 арк., заява ОСОБА_3 від 29.05.2017 на 1 арк., завірена копія наказу №660-к від 07.11.2014 про призначення за контрактом ОСОБА_3 на 1 арк., копія контракту з керівником ДП «Стрийське лісове господарство» ОСОБА_3 від 07.11.2014, баланс на 31 березня 2011 на 2 арк, звіт про фінансові результати за 1 квартал 2011 на 2 арк., звіт про виконання виробничого плану а л/г за 1 квартал 2011 р. на 6 арк., звіт про виконання виробничого плану а л/г за 2 квартал 2011 р. на 6 арк., баланс на 30 вересня 2011 р., форма №1 на 3 арк., звіт про фінансові результати за 2 квартал 2011 р., форма №2 на 2 арк., баланс на 31 березня 2012 р., на 2 арк., звіт про фінансові результати за 1 квартал 2012 р., звіт про виконання виробничого плану а л/г за 1 квартал 2012 р. на 6 арк., баланс на 1 жовтня 2012 р., на 1 арк., звіт про фінансові результати за 9 місяців 2012 р. на 2 арк., баланс на 1 квітня 2013 р. на 1 арк., звіт про фінансові результати за 1 квартал 2013 р., звіт про виконання виробничого плану л/г за 1 квартал 2013 р. на 6 арк., баланс на 01.09.2013 на 2 арк., звіт про фінансові результати за 01.09.2013 на арк., баланс на 01.07.2014 на 1 арк., звіт про фінансові результати за півріччя 2014 на 1 арк., звіт про виконання виробничого плану на л/г за 1 півріччя 2014 на 6 арк., баланс на 01.04.2014 на 2 арк., звіт про виконання виробничого плану на л/г за 9 місяців 2014 на 6 арк., баланс на 01.10.2014 на 2 арк., звіт про фінансові результати за 9 місяців 2014 на 2 арк., звіт про власний капітал за 2014 р. на 2 арк., звіт про власний капітал за 2014 на 2 арк., звіт про фінансовий стан на 31.12.2014 на 2 арк., баланс на 31.12.2014 на 1 арк., звіт про рух грошових коштів за 2014 на 1 арк., звіт про фінансовий стан на 31.03.2015 на 2 арк., звіт про фінансові результати за 1 квартал 2015 р. на 2 арк., баланс на 01.10.2015 на 2 арк., баланс на 01.10.2016 на 2 арк., звіт про власний капітал за 2015 на 2 арк., звіт про фінансові результати за 1 квартал 2016 р. на 2 арк., звіт про виконання виробничого плану на л/г за 1 півріччя 2016 р. на 6 арк., баланс на 01.07.2016 р. на 3 арк., звіт про фінансові результати за 1 півріччя 2016 р. на 2 арк., звіт про фінансові результати за 9 місяців 2016 р. на 2 арк., баланс на 01.01.2017 на 2 арк., звіт про фінансові результати за 2016 р. на 2 арк., звіт про рух грошових коштів за 2016 р., на 1 арк., звіт про власний капітал за 2016 р. на 3 арк., звіт про виконання виробничого плану по л/г за 1 півріччя 2017 на 6 арк., баланс 01.07.2017 на 2 арк., звіт про фінансові результати за 1 півріччя 2017 р. на 2 арк., баланс на 01.10.2017 на 2 арк., звіт про фінансові результати за 9 місяців 2017 на 2 арк., баланс на 01.04.2018 на 2 арк., баланс на 01.04.2018 на 2 арк., звіт про фінансові результати за 1 квартал 2018 на 2 арк.

Протоколом тимчасового доступу до речей і документів від 08.05.2018, відповідно до якого у приміщенні ДП «Стрийський лісгосп», за адресою: м. Стрий, вул. Галицька, 2, в присутності понятих вилучено наступні документи: завірена копія листа Львівської державної лісовпорядної експедиції №649/01-05 від 13.12.2016 з додатками витягом із картографічної бази даних Роздільського лісництва на 2 арк., договір № 22-18 від 28.02.2018 з додатками на 5 арк., договір № 50-17 від 09.03.2017 з додатками на 5 арк., акт від 06.03.2018 до договору № 50-17 від 09.03.2017 на 1 арк., акт від 19.04.2018 до договору №50- 17 від 09.03.2017 на 1 арк., лист № 517 від 12.12.2016 на арк., проект організації та розвитку лісового господарства ДП «Стрийське ЛГ» Роздільське лісництво, пояснювальна записка, відомості запропонованих заходів на 112 арк., планшет №6 ДП «Стрийське ЛГ» Роздільське лісництво лісовпорядкування 2010 - 1 шт., завірена копія проекту організації та розвитку лісового господарства ДП «Стрийське ЛГ » Роздідльське лісництво, матеріали безперервного лісовпорядкування за 2011 р. Роздільське лісництво інв. №223/01, матеріали безперервного лісовпорядкування земель лісового фонду Роздільське лісництво за 2012 р., інв.17/01., прим. №2 на 24 арк., характеристика та динаміка лісового фонду станом на 01.01.2014 Роздільського лісництва інв.№36/01 прим.№1 на 25 арк. матеріали безперервного лісовпорядкування земель лісового фонду Роздільське лісництво за 2015 р., інв.94/01., прим. №2 на 51 арк., матеріали безперервного лісовпорядкування земель лісового фонду Роздільське лісництво інв.162/01., прим. №1 на 47 арк., матеріали безперервного лісовпорядкування земель лісового фонду Роздільське лісництво за 2017 р., інв.326/01., прим. №2 на 45 арк., завірена копія акту перевірки суб'єкта господарювання від 10.10.2017 на 4 арк., завірена копія акту перевірки суб'єкта господарювання від 10.10.2017 на 4 арк., завірена копія акту перевірки виробничого об'єкта від 10.10.2015 №13/18/143/2322 на 4 арк., завірена копія постанови Львівського окружного адмінсуду №813/3835/17 від 14.11.2017 на 4 арк., завірена копія постанови Львівського окружного адмінсуду від 11.12.2017 на 5 арк., завірена копія постанови про накладення адміністративного стягнення серії ЛВ №13-059-1088/1082 від 10.10.2018 на 2 арк., завірена копія постанови про накладення адміністративного стягнення серії ЛВ №13-059-1088/1082 від 10.10.2018 на 2 арк., завірена копія постанови про накладення адміністративного стягнення серії ЛВ №13-143-1087/1081 від 10.10.2018 на 2 арк., лист головного управління Держпрод у Львівській області №202/3/7-09 від 09.01.2018 на 1 арк., план лісопосаджень Роздільського лісництва ДП «Стрийське ЛГ» лісовпорядкування 2010 р. арк.

Протоколом огляду документів від 06.08.2018 з додатками, з якого вбачається, що предметом огляду є матеріали проекту землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру із земель запасу Миколаївської міської ради Львівської області. Матеріали знаходяться у твердій обкладинці чорного кольору, прошиті, пронумеровані на 106 аркушах. На зворотній стороні аркуша №106 скріплені біркою на якій також наявний напис «Прошив та пронумерував ОСОБА_32 », підпис особа виконаний пастою синього кольору. А також відтиск печатки «Державне агентство земельних ресурсів України інженер-землевпорядник ОСОБА_28 ». У матеріалах знаходяться: -арк. 1, титульний лист «Проект землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького піщаного кар?єру із земель запасу Миколаївської міської ради Львівської області», на якому знаходяться відтиски печаток, а також кадастрові номери : 462010100:02:000:0072, 462010100:02:000:0073, 462010100:02:000:0074; - арк. 2, зміст; - арк.3, схема розташування земельної ділянки; - арк.4, викопіювання з проекту роздержавлення та приватизації земель, на якому зеленим кольором позначено земельну ділянку; - арк. 5, схема розташування земельної ділянки ТзОВ «Агробудсервіс» для розміщення кар?єру піску на території Миколаївської міської ради ( за межами населеного пункту) Миколаївського району Львівської області; - арк.6, схема розташування земельної ділянки під розширення кар?єру піску ТОВ «Агрорбудсерсів» для розміщення кар?єру піску на території Миколаївської міської ради (за межами населеного пункту) Миколаївського району Львівської області; - арк. 7-8, пояснювальна записка; - арк.9, лист ТОВ «Агробудсервіс» директору ТОВ «Інститут геоінформаційних систем» про виготовлення проекту землеустрою під розширення кар?єру піску із земель Миколаївського району Львівської області - арк. 10, копія листа ТОВ «Агробудсервіс» голові Львівської ОДА від 25.01.2011; - арк.11, копія розпорядження голови Львівської ОДА N? 637/0/5-11 від 07.07.2011 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою; - арк. 12, технічне завдання N? 08-15/160 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, затверджене 05.09.2011; - арк. 13-16, копії свідоцтв щодо ТОВ « Агробудсервіс»; - арк.17-20, копія статуту ТОВ «Агробудсервіс»; довідки з ЄДРПОУ ТОВ «Агробудсервіс»; - арк.21, довіреність; - арк.22-27, робочий проект піскового кар?єру в с. Тростянець Миколаївського району Львівської області; з пояснювальною запискою; - арк. 28, копія ліцензії; - арк.29, копія акту про надання гірничого відводу; - арк.30, копія акту приймання технічної документації рекультивації порушених земель від 07.12.2011; - арк. 31, аркуш з написом «Матеріали перенесення меж земельної ділянки в натурі»; - арк. 32, акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс» під розширення кар?єру піску із землекористувань від 05.09.2011. У акті на лицевій стороні наявні підписи осіб та відтиски печаток. Також на лицевій стороні наявний запис, виконаний пастою синього кольору «Перевірив лісничий (підпис) ОСОБА_33 ». на зворотній стороні акту наявний абрис земельної ділянки з позначками 29 точок межових знаків; -арк. 33, акти прийомки-передачі межових знаків на зберігання від 05.09.2013. У акті в нижній частині наявний запис, виконаний пастою синього кольору «Перевірив лісничий Роздільського лісництва (підпис) ОСОБА_33 ». - арк. 34-49, карточки закладки межових знаків; - арк. 50, схема прив?язок кутів повороту меж землекористування; - арк. 51-53, плани встановлення меж земельної ділянки; - арк. 54, план черговості освоєння земельної ділянки та проведення рекультивації порушених земель; -арк.55, план відведення земельної ділянки; - арк. 56, кадастровий план земельної ділянки; - арк.57, каталог координатів кутів зовнішніх меж користування земельної ділянки; - арк. 58, кадастровий план земельної ділянки 462010100:02:000:0072; - арк.59, каталог координаті кутів зовнішніх меж користування земельної ділянки; - арк. 60, кадастровий план земельної ділянки, 462010100:02:000:0073; - арк. 61, каталог координаті кутів зовнішніх меж користування земельної ділянки; - арк. 62, кадастровий план земельної ділянки 462010100:02:000:0074; - арк. 63, каталог координаті кутів зовнішніх меж користування земельної ділянки; - арк. 64-73, відомості обчисленні польових вимірів; - арк. 74, довідка ГУ Держкомзему у Львівській області. №1205 від 10.05.2012 про правовий статус земельної ділянки; - арк. 75, довідка №2694 від 30.12.2013 з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями; - арк. 76, перелік обмежень у використанні земельної ділянки № 2693 від 30.12.2013; - арк. 77-82, висновки про погодження проекті землеустрою, щодо відведення земельної ділянки; - арк. 83- 93 технічний звіт по детальному грантовому обстеженню земельної ділянки під розширення існуючого кар?єру піску на території Миколаївської міської ради Львівської області; - арк. 94- 95, висновок ДП «Львівський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» про характеристику ґрунтового покриву; - арк. 96-98, розрахунки витрат сільськогосподарського виробництва при умові відведення земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс»; - арк. 99-100 договір на виконання робіт з виготовлення технічної документації для оформлення права оренди на земельну ділянку № 27/10-2009з від 27.10.2009; - арк. 101- кошторис на виконання робі з виготовлення технічної документації із землеустрою на земельну ділянку (лицева сторона), та протокол погодження договірної ціни на виконання робіт ( зворотна сторона) - арк. 102, перелік необхідних для виконання робіт документів, матеріалів та інформації; арк. 103, копія розпорядження Миколаївського РДА від 04.05.2012 № 232 про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ТзОВ «Агробудсервіс»; - арк. 104, копія розпорядження Миколаївського РДА від 06.07.2012 № 262 про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації; - арк. 105, копія ліцензії серії АГ №583078; - арк. 106, копія кваліфікаційного сертифікату Державного агентства земельних ресурсів України № 002224 ОСОБА_34 ;

висновком експерта Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України №6/295 від 24.05.2018, ОСОБА_35 , відповідно до якого вказана експертиза проводилась на підставі постанови про призначення судової почеркознавчої експертизи винесеної прокурором другого відділу процесуального керівництва у кримінальному провадженні слідчих регіональної прокуратури радником юстиції ОСОБА_31 , яким встановлено, що підпис від імені ОСОБА_3 , який наявний в графі «Директор Стрийського ДЛГ Роздільського лісництва ____Павлів» в акті встановлення та узгодження меж земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс» під розширення кар'єру піску із землекористувань від 05.09.2011 - виконаний ОСОБА_36 . Підпис від імені ОСОБА_3 , який наявний в графі «Власники/користувачі суміжних земельних ділянок ____Павлів» в акті прийомки-передачі межових знаків на зберігання від 05.09.2013 - виконаний ОСОБА_36 .

Висновком експертів Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз №3637 комплексної судової лісогосподарської та інженерно-екологічної експертизи від 24.05.2018 з додатками, відповідно до якого вказана експертиза проводилась на підставі постанови ст. слідчої першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Львівської області радника юстиції ОСОБА_37 від 10.07.2017, яким встановлено, що рубка дерев (лісу) у кварталі 84 виділ №2 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп» була проведена неправомірно, оскільки відсутні дозвільні документи, а саме лісорубний квиток. Виділ 3 кварталу 84 - біогалявина за даними лісовпорядкування. Відведення ділянок №2, №3, №4, №5, №6, №9, №11 Роздільського лісництва ДП «Стрийський лісгосп» під розширення піщаного кар'єру була проведена неправомірно, з порушенням діючих процедур зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення на землі промисловості шляхом дотримання процедури особливого режиму вилучення таких земель, тобто відбувалося з порушенням норм земельного та лісового законодавства, а саме вимог ч.5 ст. 116, ч. 9 ст. 149 ЗК України та п.5 ст.27 ЛК України. Згідно з даними таблиць ходу росту відповідних порід теоретична кількість неправомірно зрубаних дерев у виділі 2 кварталу 84 буде становити (із ймовірністю до 15 % ) - 388 шт. Загальний розмір шкоди, заподіяної лісу з урахуванням щорічних індексацій за 2009-2017 рр. буде теоретично (розрахункове) становити (з імовірністю+15 %) 185541,78 грн. законодавства, а саме самовільне зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок. У даному випадку мало місце порушення вимог чинного землеохоронного ділянок не за цільовим призначенням та зняття ґрунтового покриву (родючого шару законодавства України - ст. 168 ЗКУ). При цьому, сума збитків завданих зняттям верхнього ґрунту) без спеціального дозволу, тобто псуванням земель, що є порушенням земельного шару ґрунту у виділі 2 кварталу 84 становить 59 944,82 грн., у виділі 3 кварталу 84 становить 44 958,61 грн., а всього - 104 903,43 грн. Використання лісогосподарських земель з метою надрокористування з порушенням вимог лісоохоронного та землеохоронного законодавства призвело до незаконного використання надр. При цьому, шкода, яка завдана незаконним використанням надр у виділі 2 кварталу 84 становить - 16 128 000 грн., шкода, яка завдана незаконним використанням надр у виділі 3 кварталу 84 становить 24 192 000 грн. всього 40 320 000 грн.

Відповідно до наукового обґрунтування із розрахунку збитків незаконного вилучення земель лісового фонду, виконаного доцентом кафедри лісової таксації та лісовпорядкування Національного Лісотехнічного Університету України ОСОБА_38 та директором ННІ лісового та садово- паркового господарства НЛТУ України ОСОБА_39 від 21.11.2017, загальна сума збитків, завданих вирубуванням дерев та зняттям верхнього шару ґрунту у виділі 2 кварталу 84 становить 245 486, 60 грн., виділ 3 кварталу 84 згідно лісотаксаційного опису це біогалявина це 0,3 га тип лісу волога грабова субдіброва , яка за даними досліджень використана повністю під кар'єр, розмір шкоди за зняття верхнього шару ґрунту з площі 0,3 га становить 44 958, 61 грн, розмір загальної шкоди становить - 290 445, 21 грн.

Відповідно до наукового обґрунтування із розрахунку збитків користування надрами на землях лісового фонду, виконаного доцентом кафедри лісової таксації та лісовпорядкування Національного лісотехнічного університету України ОСОБА_38 від 15.03.2018, загальна шкода, яка завдана незаконним використанням надр у виділі 2 кварталу 84 становить 16 128 000 грн., загальна шкода, яка завдана незаконним використанням надр у виділі у виділі 3 кварталу 84 становить 24 192 000 грн. разом - 40 320 000 грн. До обґрунтування подано додаток - копію Методики визначення розмірів відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок самовільного користування надрами, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 29.08.2011 № 303.

Розрахунком від 14.09.2012 складеного головним спеціалістом відділу землеустрою, охорони і моніторингу Л.Борщ, втрат сільськогосподарського виробництва при умові відведення земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького кар'єру піску (І черга) на території Миколаївської міської ради Миколаївського району площею 2, 0078 га ріллі , відповідно до якого розмір втрат становить 96 373 грн.

Розрахунком від 14.09.2012, складеного головним спеціалістом відділу землеустрою, охорони і моніторингу Л.Борщ, втрат сільськогосподарського виробництва при умові відведення земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького кар'єру піску (ІІ черга) на території Миколаївської міської ради Миколаївського району площею 3, 1958 га ріллі, відповідно до якого розмір втрат становить 145 475 грн.

Службовою запискою щодо внесення відомостей в ЄРДР за ч. 2 ст. 367 КК України за фактом незаконного вилучення з постійного користування ДП «Стрийський лісгосп» земель лісового фонду від 19.10.2020;

Розпорядженням Миколаївської районної державної адміністрації №362 від 06.07.2012 яким внесені зміни до розпорядження голови райдержаадміністрації від 25.06.2012 №56 «Про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» , а саме п.1 доповнено таким змістом : «в т.ч. перша черга - 2,0078 га і друга черга 3, 1958 га».

Висновком постійно-діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою Миколаївської райдержадміністрації №174 від 07.11.2011, яким комісією погоджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 5,2036 га ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького кар'єру піску на території Миколаївської міської ради, за межами населеного пункту Львівської області, в тому числі І черга - 2,0078 га, ІІ черга - 3,1958 га;

Висновком ДП «Львівський інститут землеустрою» про характеристику ґрунтового покриву земельної ділянки під розширення існуючого кар'єру піску на території Миколаївської міської ради Львівської області від 16.07.2012 № 701 , виданому ТОВ «Агробудсервіс»;

Заявою ТОВ «Агробудсервіс» , адресованій начальнику Головного управління Держкомзему у Львівській області від 03.08.2012, про проведення нарахування втрат сільськогосподарського виробництва при умові відведення земельних ділянок під розширення Південно-Тростянецького кар'єру піску на території Миколаївської міської ради у зв'язку з відведенням І черги під розширення кар'єру 2,0078 га, ІІ черги - 3,1958 га;

Клопотанням ОСОБА_8 від 04.04.2014 адресованому Начальнику ГУ Держземагенства у Львівській області ОСОБА_40 про затвердженням проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі в оренду/постійне користування земельну ділянку загальною площею 2,0078 га для розширення кар'єру з кадастровим номером №4623010100:02:000:0073.

Клопотанням ОСОБА_8 від 04.04.2014 адресованому Начальнику ГУ Держземагенства у Львівській області ОСОБА_40 про затвердженням проекту із землеустрою загальною площею 1, 0065 га для розширення кар'єру з кадастровим номером №4623010100:02:000:0072.

Клопотанням ОСОБА_8 від 04.04.2014 адресованому Начальнику ГУ Держземагенства у Львівській області ОСОБА_40 про затвердження проекту із землеустрою загальною площею 2,1893 га для розширення кар'єру з кадастровим номером № 4623010100:02:000:0074.

Листом начальника лісової партії Львівської державної лісовпорядної експедиції від 16.04.2018 № 156/01-04, адресованому прокурору прокуратури Львівської області, яким повідомлено, що із пояснювальної записки до Проекту організації та розвитку лісового господарства Стрийського лісгоспу, складеної за результатами базового лісовпорядкування 1990 року, ліси кварталу № 84 Роздільського лісництва включені у матеріали лісовпорядкування у 1990 році. Починаючи з 1997 року на території підприємства щорічно проводилося базове лісовпорядкування, останнє проведено у 2010 році;

Листом начальника лісової партії Львівської державної лісовпорядної експедиції від 31.07.2018 № 297/01-04, адресовану начальнику слідчого відділу прокуратури, яким повідомлено, що внаслідок обстеження земельних ділянок у кварталі № 84 Роздільського лісництва та шляхом візуального аналізу Публічної кадастрової карти України, встановлено, що частина земельної ділянки з кадастровим номером 4623010100:02:000:0073 знаходиться у кварталі № 84, у частині виділу 2,3;

Листом начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області від 25.04.2018 № 02-2368, адресованому прокурору прокуратури Львівської області, яким повідомлено, що при здійсненні діяльності, пов'язаної із видобуванням корисних копалин ПП «Агробудсервіс» на території виділів 2,3 кв. 84 Роздільського лісництва ДП «Стрийське лісове господарство» , які відповідно до матеріалів лісовпорядкування належать до лісового фонду (лісові ділянки) вбачається порушення вимог законодавства;

Листом від 02.10.2017 за підписом голови міста Миколаїв, з доданим витягом з Державного земельного кадастру про земельну ділянку , відповідно до якого земельна ділянка під кадастровим номером 4623010100:02:000:0073 площею 2,0078 га належать до земель промисловості, з державною формою власності .

Наказом заступника голови Державного комітету лісового господарства України від 28.04.2005 ОСОБА_3 призначено за контрактом на посаду директора Стрийського держлісгоспу Львівського обласного управління лісового господарства з 28.04.2005 по 27.04.2010.

Наказом заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України від 07.11.2014 ОСОБА_3 призначено за контрактом на посаду директора державного підприємства «Стрийське лісове господарство» Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства з 07.11.2014 по 06.11.2019 з посадовим окладом згідно штатного розпису.

Контрактом, укладеним між головою Державного агентства лісових ресурсів України та ОСОБА_3 , який діяв в період часу з 28.04.2010 по 27.04.2015, за умовами якого він зобов'язується безпосередньо і через адміністрацію здійснювати поточне керівництво підприємством, забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством державного майна; є повноважним представником підприємства під час реалізації повноважень, функцій, обов'язків, передбачених актами законодавства, Статутом чи Положенням про об'єднання, підприємство, установу, організацію (п.п. 1,3); здійснює поточне (оперативне) керівництво підприємством, організовує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань передбачених законодавством, Статутом чи положенням про об'єднання, підприємство, установу, організацію та цим контрактом (п.6); має зобов'язання, в тому числі: проводити ефективні заходи, пов'язані із веденням лісового господарства відповідно до встановлених правил і лімітів та стану насаджень; забезпечувати цільове та раціональне використання земель лісогосподарського призначення, які знаходяться в постійному користуванні підприємства; забезпечувати оформлення та зберігання правовстановлюючих документів на земельні ділянки, що знаходяться у користуванні підприємства; забезпечувати ефективне використання та збереження лісосировинних ресурсів (п. 10); має право у межах своєї компетенції видавати накази та інші акти, давати вказівки, обов'язкові для всіх підрозділів та працівників підприємства (п. 13).

У судовому засіданні досліджені матеріали проекту землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру із земель запасу Миколаївської міської ради Львівської області щодо земельних ділянок №№ 4623010100:02:000:0073, 4623010100:02:000:0072, 4623010100:02:000:0074, виготовленого ТОВ «Інститут геоінформаційних систем» у 2011 році, в тому числі акт встановлення та узгодження меж земельної ділянки ТОВ «Агробудсервіс» під розширення кар'єру піску із землекористувань від 05.09.2011, що підписаний ОСОБА_3 навпроти графи «Директор Стрийського ДПГ Роздільського лісництва» та акт прийомки-передачі межових знаків на зберігання від 05.09.2013, підписаний ОСОБА_3 навпроти графи «Власники/користувачі суміжних земельних ділянок».

З метою оцінки вказаних доказів за ознаками належності, допустимості та достовірності, встановлення інших обставин, що мають значення для цього кримінального провадження, а також вирішення питань, що вирішуються судом при ухваленні вироку, судом досліджено такі процесуальні рішення, документи та інші матеріали:

Ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 27.06.2017 у справі № 461/37337/17 накладено арешт на земельні ділянки з кадастровими номерами № 4623010100:02:000:0073, № 4623010100:02:000:0072 та № 4623010100:02:000:0074, місце розташування яких: Львівська область, м. Миколаїв, заборонено користуватись та розпоряджатись.

Ухвалу Галицького районного суду м. Львова від 17.07.2017 у справі № 461/37337/17 скасовано заборону користуватись земельними ділянками з кадастровими номерами № 4623010100:02:000:0073, № 4623010100:02:000:0072 та № 4623010100:02:000:0074.

Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань №62020000000000925 від 12.11.2020 за ч. 2 ст. 367 КК України;

Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань №42017140000000080 від 10.03.2017 за ч. 2 ст. 364 КК України;

Постанову про визнання речових доказів -документів від 10.03.2017, якою визнано в якості речового доказу у кримінальному провадженні № 42017140000000080 від 04.04.2017 за ч. 2 ст. 364 КК України - проект землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру із земель запасу Миколаївської міської ради Львівської області.

Постанову про об'єднання матеріалів досудового розслідування від 20.10.2020 № 420171140000000080 та № 62020000000000840, в одне провадження та присвоєння номеру раніше розпочатого кримінального провадження № 420171140000000080.

За таких обставин, проаналізувавши та оцінивши об'єктивно досліджені у судовому засіданні, відповідно до вимог ст.ст. 85, 94 КПК України, вказані вище всі докази, надані сторонами кримінального провадження, в їх сукупності, враховуючи їх логічність, послідовність та узгодженість між собою, суд повно та всебічно з'ясував та встановив під час судового розгляду обставини вчинення кримінального правопорушення та дійшов висновку, що вина обвинуваченого ОСОБА_3 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України в судовому засіданні доведена повністю.

Відповідно до ч. 1 ст. 367 КК службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, при цьому ч. 2 цієї норми передбачено відповідальність за вчинення того самого діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки.

Передбачений ч. 1 ст. 367 КК України склад злочину, як і будь-який інший, містить обов'язкові елементи: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єктивна сторона, суб'єкт.

Об'єктивна сторона службової недбалості включає в себе наявність наступних складових: 1) діяння у формі невиконання чи неналежного виконання службовою особою своїх службових обов'язків через недбале чи несумлінне ставлення до них (дія чи бездіяльність); 2) суспільно небезпечні наслідки у вигляді істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, або інтересам окремих юридичних осіб (ч. 1 ст. 367 КК України) або тяжких наслідків (ч. 2 ст. 367 КК України); 3) причинний зв'язок між діянням (бездіяльністю) та наслідками.

Системний аналіз положень ст. 367 КК України дає підстави вважати, що відповідальність за цією нормою настає лише у випадку, якщо дії, невиконання чи неналежне виконання яких спричинило передбачені в зазначеній статті наслідки, входили у коло службових обов'язків цієї службової особи, або якщо обов'язок діяти відповідним чином юридично був включений (законом, указом, постановою, наказом, інструкцією тощо) до кола службових повноважень такої особи.

Як зазначено вище, відповідальність за ст. 367 КК України наступає у випадку якщо дії, невиконання чи неналежне виконання службових обов'язків спричинило передбачені в зазначеній статті наслідки, тобто за наявності причинного зв'язку між діянням особи та наслідками, передбаченими у цій статті.

Крім того, службова недбалість належить до злочинів з матеріальним складом, який визнається закінченим з моменту заподіяння істотної шкоди, яка у 100 і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян (ч. 1 ст. 367 КК України), чи тяжких наслідків, які у 250 і більше разів перевищують неоподаткований мінімум доходів громадян (ч. 2 ст. 367 КК України).

Вид і розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, підлягає доказуванню у кримінальному провадженні (п. 3 ч. 1 ст. 91 КПК України).

Сторона захисту покликається на те, що ухвалою Миколаївського районного суду Львівської області від 29.11.2018 у справі № 447/1431/18, якою кримінальне провадження № 42018140000000189 від 13.06.2018 про обвинувачення керівника ТОВ «Агробудсервіс» ОСОБА_6 за ч. 2 ст. 367 КК України закрито, особу звільнено від кримінальної відповідальності у зв'язку з передачею на поруки трудовому колективу ТОВ «Агробудсервіс», а також на те, що постановою прокурора від 21.06.2018 кримінальне провадження №42018140000000200 від 19.06.2018 за фактом неналежного виконання службових обов'язків директором ТОВ «Агробудсервіс» ОСОБА_8 , що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави за ч. 2 ст.367 КК України закрито на підставі п.5 ч.1 ст. 284 КПК України, у зв'язку з смертю підозрюваного.

Стосовно цих доводів, суд зазначає, що дії (бездіяльність), які були інкриміновані вище переліченим особам не є тотожними діям (бездіяльності), які інкриміновано ОСОБА_3 в цьому кримінальному провадженні, а саме створення умов для незаконного відчуження земельних ділянок державного лісового фонду (земель лісогосподарського призначення).

Щодо покликань сторони захисту на невідповідність площі земельної ділянки, яка була описана у протоколі огляду місця події від 04.05.2017, із площею земельної ділянки, яка була предметом дослідження відповідно до висновку експертів № 3637 від 24.05.2018 , суд зазначає, що в розпорядженні експерта з -поміж іншого були надані матеріали кримінального провадження № 42017140000000080 від 10.03.2017, з якого виділено дане кримінальне провадження. Як зазначено в дослідницькій частині висновку експертів № 3637 від 24.05.2018, оскільки протиріччя між землевпорядною документацією та лісовпорядною документацією, наданими на експертне дослідження основними й додатковими матеріалами кримінального провадження, не усуваються, дане питання додатково вивчалось у межах компетенції експертів в ході натурних досліджень шляхом здійснення польових замірів границь кар'єру і накладенням точок (меж) на електронну карту лісництва та сателітний знімок з метою встановлення реальних меж Південно-Тростянецького піщаного кар'єру. Таким чином, експерт мав змогу дослідити , в тому числі протокол огляду місця події від 04.05.2017. Водночас стороною захисту під час розгляду справи не ставилося питання про допит експерта в судовому засіданні та/або проведення додаткової експертизи.

Сторона захисту покликається на правову позицію, викладену Верховним Судом при розгляді цивільної справи № 681/1039/15-ц, який виснував, що «підписання акта погодження меж самостійного значення не має, воно не призводить до виникнення, зміни або припинення прав на земельну ділянку, як і будь-яких інших прав у процедурі приватизації. Непогодження меж земельної ділянки із суміжними власниками та землекористувачами не може слугувати підставою для відмови відповідної місцевої ради в затвердженні технічної документації, за умови правомірних дій кожного із землекористувачі. Не надання позивачем своєї згоди на погодження меж земельної ділянки суміжного землекористувача не може бути перепоною для розгляду місцевою радою питання про передачу земельної ділянки у власність відповідачу за обставин виготовлення відповідної технічної документації».

Стосовно вищевикладених обґрунтувань сторони захисту, суд зазначає, що ОСОБА_3 , обіймаючи посаду директора ДП «Стрийський лісгосп», будучи зобов'язаним забезпечувати цільове та раціональне використання земель лісогосподарського призначення, які знаходяться в постійному користуванні підприємства, не вжив заходів з метою охорони земель державного лісового фонду (земель лісогосподарського призначення), що входило до кола його службових обов'язків.

Оцінюючи зібрані по справі докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що винуватість обвинуваченого ОСОБА_3 у вчинені ним кримінального правопорушення доведена повністю, кваліфікація його неправомірних дій за ч. 2 ст.367 КК України є правильною.

Підстав для кваліфікації вчиненого за іншими статтями Кримінального кодексу України суд не вбачає.

Обставини, які пом'якшують обтяжують покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , судом не встановлені.

Обставини, які обтяжують покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , судом не встановлені.

Обвинувачений ОСОБА_3 вчинив умисне кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 367 КК України, яке відповідно до статті 12 КК України, є нетяжким злочином.

Відповідно до ст. 50 КК України покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також запобігання вчиненню нових злочинів як засудженим, так і іншими особами.

Для досягнення законодавчо визначеної мети покарання суди мають керуватися принципами призначення покарання, до яких належить, у тому числі, принцип індивідуалізації та принцип справедливості покарання. Це означає не тільки те, що передбачений законом склад злочину та рамки покарання повинні відповідати один одному, а й те, що покарання має перебувати у справедливому співвідношенні із тяжкістю та обставинами скоєного і особою винного.

Обвинувачений ОСОБА_3 непрацевлаштований, одружений, позитивно характеризується за місцем проживання, раніше несудимий, має на утриманні шестеро неповнолітніх дітей.

Дотримуючись принципів законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання, враховуючи тяжкість вчиненого кримінального правопорушення, обставини вчинення кримінального правопорушення, а також дані про особу обвинуваченого, відсутність обставин, які пом'якшують та обтяжують покарання, суд вважає, що обвинуваченому ОСОБА_3 слід призначити покарання у виді позбавлення волі в межах санкції ч. 2 ст. 367 КК України з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування, на підприємствах, установах, організаціях державної форми власності, з урахуванням положень статті 5 КК України.

Частиною п'ятою статті 74 КК України передбачено, що особа може бути за вироком суду звільнена від покарання на підставах, передбачених статтею 49 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 49 КК України особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки: 1) два роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі; 2) три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років; 3) п'ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини; 4) десять років - у разі вчинення тяжкого злочину; 5) п'ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

Як вбачається зі змісту санкції ч. 2 ст. 367 КК України вказане кримінальне правопорушення відповідно до ст. 12 КК України є нетяжким злочином, максимальне покарання за вчинення якого передбачено у виді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.

Згідно з ч. 2 ст. 12 КК України в редакції на момент вчинення інкримінованого злочину: злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше, більш м'яке покарання за винятком основного покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Кримінальне правопорушення вчинено обвинуваченим ОСОБА_3 05.09.2013.

Отже, на час ухвалення вироку, строки давності притягнення ОСОБА_3 до кримінальної відповідальності за ч. 2 ст. 367 КК України закінчилися.

Таким чином, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для звільнення обвинуваченого від покарання за ч. 2 ст. 367 КК України на підставі ст.ст. 49,74 КК України у зв'язку із закінченням диференційованих строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.

Процесуальні витрати на залучення експерта підлягають стягненню з обвинуваченого на користь держави згідно з вимогами частини 2 статті 124 КПК України.

Запобіжний захід не обирався.

Питання речових доказів вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.

Керуючись ст.ст. 368, 371, 374 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

ОСОБА_3 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади та місцевого самоврядування , на підприємствах, установах, організаціях державної форми власності строком на 1 (один) рік.

Відповідно до положень ч.5 ст. 74 КК України звільнити ОСОБА_3 від покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України на підставі п. 3 ч. 1 ст. 49 КК України у зв'язку із закінченням строків давності.

Скасувати арешт, накладений ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 27.06.2017 у справі № 461/37337/17.

Стягнути з ОСОБА_3 в дохід держави судові витрати на проведення експертизи у розмірі 20 020 (двадцять тисяч двадцять) грн.

Речові докази:

Матеріали проекту землеустрою щодо відведення земель ТОВ «Агробудсервіс» під розширення Південно-Тростянецького піщаного кар'єру із земель запасу Миколаївської міської ради Львівської області , зброшуровані в тверду палітурку з описом та нумерацією на 106 (сто шести) аркушах залишити при матеріалах кримінального провадження.

Апеляційна скарга на вирок суду може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення через Миколаївський районний суд Львівської області.

Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.

Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.

Суддя ОСОБА_1