Справа № 523/1048/26
Номер провадження 3/523/811/26
09 лютого 2026 року м.Одеса
Суддя Пересипського районного суду міста Одеси Шурупов В.В., за участю секретаря судового засідання Подуфалової А.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду матеріали, які надійшли з відділу поліції №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП України в Одеській області про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП,
Відповідно з наданими до суду матеріалами справи, 07.01.2026 року о 05:30 годині, ОСОБА_1 перебував за межами місця мешкання за адресою: АДРЕСА_1 , без поважних причин, чим порушив одне з обмежень, встановлених відносно нього адміністративним наглядом, повторно протягом року.
ОСОБА_1 , будучи обізнаним про складення 07.01.2026 року стосовно нього протоколу про адміністративне правопорушення та про розгляд справи в Пересипському районному суді м.Одеси, що засвідчено підписом вказаної особи у такому протоколі, в судове засідання 09.02.2026 року не з'явився, про поважність причин неявки до суду не повідомив, але у матеріалах справи міститься заява вказаної особи щодо визнання ним своєї провини в повному обсязі та розгляду справи без його участі (а.с.6), з огляду на що та з метою недопущення порушення визначених Кодексом України про адміністративні правопорушення строків, суддя вирішив розглянути справу за відсутністю цієї особи та на підставі наданих до суду матеріалів.
Суддею встановлено, що незважаючи на визнання ОСОБА_1 своєї провини, винність останнього у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, повністю доказана та підтверджується дослідженими матеріалами справи про адміністративне правопорушення, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД №760377 від 07.01.2026 року, в якому наведені обставини вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, за що він притягається до адміністративної відповідальності, під час складення якого будь-яких зауважень чи заперечень на дії працівників поліції особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не висловлював, згідно пояснень - з протоколом згоден (а.с.1);
- рапортом старшого інспектора ЧЧ ВП №3 ОРУП №1 ГУНП в Одеській області Хорунжий А.В. від 07.01.2026 року щодо відсутності ОСОБА_1 о 05:30 годині того дня за місцем мешкання, рапорт зареєстрований в ЄО №1001 (а.с.2);
- копією постанови Суворовського районного суду м.Одеси від 17.01.2025 року про встановлення відносно ОСОБА_1 адміністративного нагляду строком на 12 місяців зі встановленням відповідних зобов'язань та обмежень, зокрема щодо зобов'язання перебувати за місцем постійного мешкання в період часу з 22:00 години до 06:00 години наступної доби (справа №523/919/25) (а.с.3-4);
- поясненнями ОСОБА_1 від 07.01.2026 року, згідно з якими останній підтвердив свою відсутність з 05:00 години того дня за місцем мешкання (а.с.7);
- копією постанови Суворовського районного суду м.Одеси від 02.04.2025 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП (справа №523/3348/25), що свідчить про наявність повторності дій вказаної особи за ст.187 КУпАП протягом року (а.с.8-9);
- довідкою про результати проведення перевірки інформації, викладеної в матеріалах, зареєстрованих в ЄО №1001 від 07.01.2026 року (а.с.10).
Частиною 1 ст.251 КУпАП визначено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст.252 вказаного Кодексу, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Частиною 2 ст.187 КУпАП визначено, що адміністративна відповідальність настає за повторне протягом року після накладення адміністративного стягнення, порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); нереєстрація в органі Національної поліції, що тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи з урахуванням особи порушника застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.
В силу положень ст.33 КУпАП, приймаючи до уваги характер та обставини правопорушення, ступінь вини та особу ОСОБА_1 , його працездатний вік, враховуючи мету адміністративного стягнення, передбачену ст.23 зазначеного Кодексу, суддя доходить висновку про те, що з метою виправлення й попередження нових правопорушень до вказаної особи єдиним можливим є застосування адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.1, 23, 33, 187, 251-252, 256, 268, 276-280, 283 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя -
Накласти на ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративне стягнення за скоєння правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, у вигляді штрафу на користь держави, у розмірі п'ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто у розмірі 255 (двісті п'ятдесят п'ять) гривень.
На підставі п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 665,60 гривень на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, код ЄДРПОУ 26255795 (00020, м. Київ, вул.Липська 18/5).
Копію постанови направити для виконання ОСОБА_1 , для відома до ВП №3 Одеського районного управління поліції №1 ГУНП України в Одеській області, а також надати іншим заінтересованим особам.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження до Одеського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення.
Суддя: В.В. Шурупов