Справа № 438/451/26
Номер провадження 2-а/438/14/2026
про залишення позовної заяви без руху
24 березня 2026 року м. Борислав
Суддя Бориславського міського суду Львівської області Слиш А.Т., розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління національної поліції у Львівській області в якому просить скасувати постанову серії ЕНА № 6811901 від 11 березня 2026 року про притягнення ОСОБА_1 до адмінвідповідальності за ч.6 ст.121 КУпАП, а провадження по справі закрити у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 4 частини п'ятої статті 160 КАС України, у позовній заяві обов'язково зазначається зміст позовних вимог та обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Однак подана позовна заява містить лише загальні твердження про порушення посадовою особою норм КУпАП та формальні посилання на принципи повноти й об'єктивності розгляду справи, без наведення конкретних фактичних даних, які б свідчили, зокрема: про відсутність події адміністративного правопорушення; про відсутність у діях позивача складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 121 КУпАП; про обставини, які спростовують висновки, викладені в оскаржуваній постанові.
Позивач обмежився загальними посиланнями на статті 251, 268, 280 КУпАП та статтю 63 Конституції України, не зазначивши, у чому саме полягає неправильне застосування або тлумачення зазначених норм при винесенні постанови.
Позовна заява не містить аналізу складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 121 КУпАП, а також не містить аргументів щодо відсутності хоча б одного з його обов'язкових елементів (об'єкта, об'єктивної сторони, суб'єкта чи суб'єктивної сторони), що не відповідає вимогам процесуального закону щодо обґрунтування позовних вимог.
Крім цього, згідно з частиною четвертою статті 161 КАС України, до позовної заяви додаються докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, або зазначаються причини неможливості їх подання.
Окрім копії оскаржуваної постанови, позивачем не подано жодних доказів, які б підтверджували викладені у позовній заяві доводи.
Позивач звернувся до суду із вимогою про скасування постанови серія ЕНА № 6811901 від 11 березня 2026 року про притягнення до адміністративної відповідальності.
Однак, оригіналу оскаржуваної постанови до матеріалів позовної заяви не долучив. Натомість на адресу суду скерував копію постанови серія ЕНА № 6811901 від 11 березня 2026 року про накладення адміністративного стягнення, що оскаржується, поганої якості, частину тексту не можливо прочитати і не видно обставин адміністративного правопорушення, що ускладнює відтворення її змісту судом та встановлення обставин, які підлягають з'ясуванню. Також копія постанови не засвідчена в установленому законом порядку, тому позивачу слід надати примірник оскаржуваної постанови, з якого він робив ксерокопії, або копію постанови належної якості.
Далі, відповідно до ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, адреса електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п'ятої цієї статті стосовно представника.
Проте у порушення вимог ст.160 КАС України, у позовній заяві позивачем не зазначено повну адресу проживання, натомість зазначено лише назву населеного пункту.
Крім цього, у порушення вимог ст.25, 26 КАС України, у позові відсутні обґрунтування щодо вибору позивачем підсудності, оскільки адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Однак позивачем до позовної заяви всупереч вищевказаним вимогам, не додано жодних документів, які б підтверджували зареєстроване у встановленому законом порядку місце реєстрації.
Разом з тим у відповідності до ч. 2 ст. 161 КАС України у разі подання позовної заяви та доданих до неї документів в електронній формі через електронний кабінет до позовної заяви додаються докази надсилання її копії та копій доданих документів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Проте, позивачем до позовної заяви не додано документа, що підтверджує доказ направлення копії позовної заяви про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення, відповідачу, а саме Головного управління національної поліції у Львівській області.
Таким чином, позивач має направити копію позовної заяви та долучених до неї додатків, відповідачу.
З урахуванням наведеного вище, вважаю, що позовну заяву необхідно залишити без руху з наданням позивачу строку, достатнього для усунення вищевказаних недоліків, - п'ять днів з дня отримання ним ухвали для усунення недоліків, що зазначені в ухвалі. Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, - позовна заява повертається позивачеві, що встановлено положеннями частин 3 та 4 ст. 169 КАС України.
На підставі наведеного, керуючись ст.169, ст.248, ст.256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління національної поліції у Львівській області про визнання протиправною та скасування постанови про адміністративне правопорушення - залишити без руху, надавши позивачу строк у п'ять днів з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків позовної заяви.
Роз'яснити позивачеві, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява буде повернута.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Андрій СЛИШ