65618, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
"24" березня 2026 р.м. ОдесаСправа № 916/4662/25
Господарський суд Одеської області у складі судді Демешина О. А., розглянувши матеріали справи № 916/4662/25
За заявою боржника: фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 )
про неплатоспроможність
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 04.12.2025 відкрито провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 , введено процедуру реструктуризації боргів, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, керуючим реструктуризацією майна боржника призначено арбітражного керуючого Белінську Н. О.
Ухвалою попереднього засідання суду від 20.01.2026 визначено визнані вимоги кредиторів фізичної особи ОСОБА_1 : ТОВ «Авентус Україна» в сумі 52 087,42 грн та 5 324, 80 грн судового збору, а також не визнані вимоги: ТОВ «Авентус Україна» в сумі 467,92 грн.
Ухвалою господарського суду від 06.02.2026 прийнято та призначено до розгляду заяву ТОВ «Еко Фін» про визнання грошових вимог до боржника фізичної особи ОСОБА_1 в сумі 7 920 грн - заборгованості за кредитним договором, 5 324,80 грн - судового збору та 5 000 грн - витрат на правничу допомогу.
До суду надійшов відзив керуючого реструктуризацією про розгляд кредиторських вимог ТОВ «Еко Фін» до боржника, відповідно до якого вимоги кредитора визнані арбітражним керуючим частково, а саме заборгованість в сумі 4 000 грн - тіло кредиту, 2 480 грн - відсотки та 5 324, 80 грн - судового збору, в решті вимог в частині нарахування відсотків в сумі 1 440 грн, а також витрат на правничу допомогу 5 000 грн - відхиляє.
Відповідно до ч. 6 ст. 119 Кодексу України з процедур банкрутства з метою виявлення всіх кредиторів здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 122 Кодексу України з процедур банкрутства подання кредиторами грошових вимог до боржника та їх розгляд керуючим реструктуризацією здійснюються в порядку, визначеному цим Кодексом для юридичних осіб.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.
Так, публікація оголошення про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 відбулась 05.12.2025 за № 77872.
29.01.2026 (документ сформований в системі «Електронний суд» 28.01.2026) до господарського суду надійшла заява ТОВ «Еко Фін» про визнання кредитором до боржника фізичної особи ОСОБА_1 з вимогами в сумі 7 920 грн - заборгованості за кредитним договором, а також 5 324,80 грн - судового збору та 5 000 грн - витрат на правничу допомогу.
Вказана заборгованість виникла на підставі договору про споживчий кредит № 89954281 від 03.10.2025, укладеного між ТОВ «Еко Фін» (кредитодавець) та ОСОБА_1 (позичальник), за умовами якого, надано кредит в сумі 4 000 грн терміном на 365 днів.
Переказ коштів здійснено на рахунок боржника в сумі 4000 грн, про що матеріали справи містять квитанцію ТОВ «Профіт Гід» від 03.10.2025.
Відповідно до наданого розрахунку загальна сума заборгованості ОСОБА_1 складає 7 920 грн, з яких: 4000 грн - за тілом кредиту, 3 920 грн - відсотки.
Поряд з цим, заявник просить включити до вимог 5 000 грн - витрати на правничу допомогу на підставі договору про надання правничої допомоги від 20.03.2024, укладеного між ТОВ «Еко Фін» та адвокатським об'єднанням «Лігал Ассістанс».
Арбітражний керуючий у своєму відзиві заперечує щодо включення до вимог ТОВ «Еко Фін» частини відсотків в сумі 1 440 грн, як такі, що нараховано в порушення вимог ст. 120 КУзПБ, тобто після відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, а також витрат на правничу допомогу в розмірі 5 000 грн, як такі, що нараховано безпідставно та не передбачено КУзПБ.
Дослідивши матеріали справи, надані докази, приймаючи до уваги відзив арбітражного керуючого, судом встановлено наступне.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 120 КУзПБ з моменту відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника припиняється нарахування штрафів та інших фінансових санкцій, а також відсотків за зобов'язаннями боржника.
Як вже було зазначено, провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи ОСОБА_1 відкрито 04.12.2025.
З аналізу наданого до заяви кредитора розрахунку, нарахування відсотків відбувалось й після відкриття провадження у справі про неплатоспроможність боржника, а саме до 08.01.2026 року.
Отже враховуючи приписи наведених норм, суд погоджується з позицією керуючого реструктуризацією щодо відхилення вимог ТОВ «Еко Фін» частини нарахування відсотків після відкриття провадження у справі про неплатоспроможність, тобто з 04.12.2025 по 08.01.2026, що становить сумі 1 440 грн.
Поряд з цим, судом при дослідженні надані докази, стосовно заявлених вимог - витрати на правничу допомогу.
Так, договором від 20.03.2024 про надання правничої допомоги було встановлено, що, зокрема, ч. 4 договору передбачає підписання сторонами акту про надання юридичної допомоги та надання адвокатським об'єднанням клієнту відповідного рахунку для оплати.
Отже, акт про надання юридичної допомоги та відповідний рахунок є невід'ємними частинами договору, як доказ виконання умов договору у відповідному обсязі з визначеною вартістю. Таких доказів заява кредитора не містить.
В цьому випадку суд також погоджується з позицією арбітражного керуючого про необхідність відхилення вимог ТОВ «Еко Фін» в частині заявлення витрат на правничу допомогу в сумі 5000 грн, як таких, що не підтверджені належними та допустимими доказами.
Відповідно до ч.1 ст. 73 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно до ч.1 ст. 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідно до ч. 6 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду.
Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, розглядаються господарським судом у порядку черговості їх отримання у судовому засіданні, яке проводиться після попереднього засідання господарського суду.
За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.
Відповідно до приписів ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду вимог окремого кредитора господарський суд постановляє ухвалу про їх визнання чи відхилення (повністю або частково), що не може бути оскаржена окремо від ухвали господарського суду, постановленої за результатами попереднього засідання.
Розглянувши заяву кредитора, дослідивши наявні докази, з аналізу наведених норм, суд вважає вимоги ТОВ «Еко Фін» до боржника фізичної особи ОСОБА_1 обґрунтованими, підтвердженими належними доказами та такими, що підлягають визнанню в сумі 6 480 грн, що включає 4000 грн - тіло кредиту, 3 920 грн - відсотки, а також 5 324, 80 грн судового збору, в решті вимог відхиляє, а саме 1 440 грн - відсотки, що нараховано після відкриття провадження у справі про неплатоспроможність та 5000 грн - витрат на правничу допомогу.
Керуючись ст. ст. 45, 122 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Визнати вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко Фін» (код 43564082) до фізичної особи ОСОБА_1 в сумі 6 480 грн - заборгованості за кредитним договором, 5 324,80 грн - судового збору.
2. Вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Еко Фін» (код 43564082) до фізичної особи ОСОБА_1 в сумі 1 440 грн - заборгованості за кредитним договором (відсотки) та 5000 грн витрат на правничу допомогу - відхилити.
Ухвала набрала законної сили 24.03.2026
та може бути оскаржена в порядку ст.ст. 253-259 ГПК України
Повну ухвалу складено 25.03.2026.
Суддя О.А. Демешин