Ухвала від 18.03.2026 по справі 914/3734/25

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128

УХВАЛА

18.03.2026 Справа № 914/3734/25

Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Трускавецького В. П., за участю секретаря судового засідання Шевчук О. О., розглянувши у відкритому попередньому засіданні матеріали

заяви: Львівського обласного центру зайнятості, м. Львів,

про:грошові вимоги у розмірі 5 237,28 грн,

до боржника:Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівавтокомплектація» (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 45; ідентифікаційний код 33982081).

За участю представників:

від ЛКП «Львівтеплоенерго»:Трофимчук О. В.,

від Львівського обласного центру зайнятості: Артамонов В. В.,

ВСТАНОВИВ:

На розгляді Господарського суду Львівської області знаходиться справа № 914/3734/25 про банкрутство ТзОВ «Львівавтокомплектація».

Ухвалою суду від 19.01.2026 відкрито провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Львівавтокомплектація», введено мораторій на задоволення вимог кредиторів ТзОВ «Львівавтокомплектація», введено процедуру розпорядження майном ТзОВ «Львівавтокомплектація», розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Святецького Дмитра Вікторовича, попереднє засідання суду призначено на 18.03.2026.

На офіційному веб-порталі судової влади України 19.01.2026 опубліковано повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство ТзОВ «Львівавтокомплектація».

17 лютого 2026 року до суду від Львівського обласного центру зайнятості надійшла заява про грошові вимоги до боржника у розмірі 5 237,28 грн.

Ухвалою суду від 02.03.2026 подану заяву прийнято до розгляду в попередньому засіданні.

10 березня 2026 року розпорядником майна подано суду письмові пояснення, у яких, серед іншого, міститься повідомлення про визнання грошових вимог Львівського обласного центру зайнятості до боржника у повному обсязі.

У попередньому засіданні 18.03.2026 заслухано думку присутніх учасників справи щодо заявлених грошових вимог.

Відповідно до положень частини 1 статті 45 КУзПБ конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов?язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство ... Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Суд констатує, що заява Львівського обласного центру зайнятості до боржника подана до суду у строк, передбачений ч. 1 ст. 45 КУзПБ.

У частині 6 статті 45 КУзПБ закріплено, що заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, подані в межах строку, визначеного частиною першою цієї статті, розглядаються господарським судом у попередньому засіданні суду. За результатами розгляду зазначених заяв господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів.

Розглянувши у попередньому засіданні заяву Львівського обласного центру зайнятості суд встановив таке.

ТзОВ «Львівавтокомплектація» зареєстроване як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття в Львівському обласному центрі зайнятості.

Платники страхових внесків на випадок безробіття, а саме роботодавці, які використовують працю фізичних осіб за договором цивільно-правового характеру, зобов'язані заповнювати та подавати до Фонду соціального страхування на випадок безробіття Розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Так, згідно з Розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2011 рік, поданою ТзОВ «Львівавтокомплектація», останнє станом на початок року має заборгованість перед Фондом зі сплати страхових внесків у розмірі 5 237,28 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 4 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування визначено, що страхування на випадок безробіття є одним із видів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Пунктами 1, 4, 5 ст. 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі - Закон) визначено, що загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від застрахованих осіб обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Страховиком є Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, страхувальниками є роботодавці, застраховані особи, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних осіб), які використовують працю фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру.

Відповідно до ч. 1, 2 Закону Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Фонд) створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.

Частиною 2 ст. 12 Закону визначено, що функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Порядок нарахування внесків та їх сплати регулюється Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі - Інструкція).

Згідно з п. 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне роботодавець починає сплачувати страхові внески з дня набуття статусу платника страхових внесків до Фонду.

Відповідно до п.5.3 Інструкції нарахування страхових внесків роботодавців, найманих працівників та військовослужбовців здійснюється щомісяця на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування або які підтверджують нарахування заробітної плати (доходу), грошового забезпечення, виходячи із розміру страхового внеску, що діє на день нарахування виплат.

Пунктом 5.6 Інструкції визначено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Відповідно до п. 6.1 Інструкції нараховані суми страхових внесків роботодавців та застрахованих осіб перераховуються на відповідний рахунок Фонду. На цей рахунок перераховуються також суми фінансових санкцій та адміністративних стягнень, благодійні внески підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, інші надходження відповідно до законодавства України.

Пунктом 9.7 Інструкції визначено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства.

Відповідно до статті 38 Закону строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України «Про зайнятість населення», адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.

Враховуючи вищевикладені норми законодавства, суд дійшов висновку, що заявлені вимоги у розмірі 5 324,80 грн є обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають визнанню судом.

Черговість задоволення вимог кредиторів визначена статтею 64 КУзПБ.

Згідно з абз. 5 п. 1 ч. 1 ст. 64 КУзПБ у першу чергу задовольняються: витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 64 КУзПБ у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Пенсійного фонду України за громадян, які застраховані в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Пенсійному фонду України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників).

Враховуючи вказане, вимоги Львівського обласного центру зайнятості у розмірі 5 324,80 грн судового збору підлягають внесенню до першої черги реєстру вимог кредиторів, а вимоги у розмірі 5 237,28 грн - до другої черги.

Керуючись ст. ст. 2, 45, 47, 64 КУзПБ, ст. ст. 3, 12, 129, 234, 235 ГПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Грошові вимоги Львівського обласного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю «Львівавтокомплектація» визнати у розмірі 10 562,08 грн, з яких:

- 5 324,80 грн судового збору підлягають внесенню до першої черги реєстру вимог кредиторів;

- 5 237,28 грн підлягають внесенню до другої черги реєстру вимог кредиторів.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.

Ухвала може бути оскаржена у порядку та строки, передбачені КУзПБ та ГПК України.

Повна ухвала складена 23.03.2026.

Суддя Трускавецький В.П.