Єдиний унікальний номер 725/32/26
Номер провадження 3/725/584/26
23.03.2026 року м. Чернівці
Суддя Чернівецького районного суду міста Чернівців Войтун О.Б., розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Чернівецького РУП ГУНП в Чернівецькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 161-1 КУпАП відносно старшого оператора заправних станцій (0407 АЗС Винниченка) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої по АДРЕСА_1 , -
До Чернівецького районного суду міста Чернівців надійшов протокол серії ВАД №980316 від 24.12.2025 року про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.161-1 КУпАП відносно старшого оператора заправних станцій (0407 АЗС Винниченка) ОСОБА_1 по факту здійснення роздрібної торгівлі пальним, а саме 5 л. бензину А95 Євро, без одержання документу дозвільного характеру, а саме ліценції, чим порушила вимоги ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обміну», тим самим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 161-1 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибула.
Суддя дослідивши матеріали справи приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу. Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ч. 1 ст. 161-1 КУпАП оптова або роздрібна торгівля пальним без державної реєстрації суб'єктом господарювання або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачено законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією пального, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для реалізації такого пального, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Згідно копії рішення Головного управління ДПС у Чернівецькій області №5575-рл від 19.11.2025 року припинено дію ліцензії на право провадження господарської діяльності ТОВ «БЛЕК ОІЛ ТРЕЙД» по вул. Винниченка Володимира, 117-А у м. Чернівці.
Відповідно до матеріалів справи ОСОБА_1 будучи оператором АЗС здійснила продаж пального в кількості 5 літрів.
Отже вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується дослідженими письмовими доказами по справі, а тому вважаю, що в її діях є склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161-1 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення суддя враховує характер вчиненого правопорушення, матеріальний стан правопорушника, дані про його особу.
Враховуючи всі обставини справи, вважаю, що на правопорушника слід накласти стягнення у виді штрафу з конфіскацією в дохід держави 5 літрів пального, оскільки даний вид адміністративного стягнення буде достатнім для його виправлення.
Згідно вимог ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути судовий збір, в розмірі 665 грн. 60 коп., в дохід держави.
Керуючись ст.ст. 40-1, 161-1, 283-285, 294 КУпАП України,-
Старшого оператора заправних станцій (0407 АЗС Винниченка) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161-1 КУпАП і за його вчинення накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 грн. 00 коп. (сімнадцять тисяч) в дохід держави.
Вилучені 5 літрів пального в пластиковій ємності, які передані на зберігання до камери речових доказів Чернівецького РУП ГГУНП в Чернівецькій області - конфіскувати в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір в розмірі 665 грн. 60 коп., на користь держави.
Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Чернівецький районний суд міста Чернівців, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Чернівецького районного
суду міста Чернівців Войтун О. Б.