Справа № 212/7509/25
2/212/3378/26
23 березня 2026 року м. Кривий Ріг
Покровський районний суд міста Кривого Рогу у складі: Головуючого судді - Власенко М.Д., за участі секретаря судового засідання - Машошиної Ю.О., розглянувши відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України без участі осіб, які беруть участь у справі та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, в порядку спрощеного позовного провадження, цивільну справу за позовом Акціонерного товариства “Криворізька теплоцентраль» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за послугу з постачання теплової енергії,-
У червні 2025 року позивач Акціонерне товариство “Криворізька теплоцентраль» (далі - АТ “Криворізька теплоцентраль») звернулось до суду із вказаним позовом до відповідача. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що АТ “Криворізька теплоцентраль» за специфікою своєї виробничої діяльності надає послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води населенню, яке відповідно до положень Житлового кодексу УРСР, Закону України “Про житлово-комунальні послуги», “Про теплопостачання», Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою КМУ № 630 від 21.07.2005 року, Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуг з постачання теплової енергії, затверджених постановою КМУ № 830 від 21.08.2019 року зобов'язане здійснювати оплату за отриману послугу з централізованого опалення, відповідно до встановлених тарифів. Позивач є постачальником теплової енергії за адресою проживання відповідача: АДРЕСА_1 . Позивачем належним чином виконано свої зобов'язання щодо надання послуг з централізованого опалення за вищевказаною адресою, відповідач внаслідок неналежного виконання зобов'язання щодо здійснення оплати за спожиту послугу має заборгованість за період з 01 жовтня 2013 року по 31 березня 2025 року у розмірі основного боргу 122713,61 грн., плата за абонентське обслуговування становить 330,66 грн., які позивач просить стягнути з відповідачів, а також зв'язку із невиконанням відповідачем обов'язку щодо сплати заборгованості, просить стягнути з останньої суму інфляційних витрат у розмірі 51645,84 грн., 3% річних у розмірі 12875,89 грн., пеню у розмірі 1699,33 грн., а також судові витрати.
Заочним рішенням від 13 жовтня 2025 року позовні вимоги АТ “Криворізька теплоцентраль» задоволено.
Ухвалою суду від 23 лютого 2026 року скасоване заочне рішення у справі з призначенням судового розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін.
Відповідачам ОСОБА_1 , ОСОБА_3 надіслано копію ухвали суду від 23 лютого 2026 року, проте відповідачі правом надання відзиву на позовну заяву не скористались, заяв із запереченнями розгляду справи в порядку спрощеного провадження, а також клопотань про розгляд справи з викликом сторін, до суду не направляли.
Представник відповідача ОСОБА_2 - адвокат Лівицький О.М. надав відзив на позовну заяву в якому вказав, що листом Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської ради від 30 березня 2005 року за № 1312/8 відповідачу ОСОБА_2 погоджено відключення від системи теплопостачання у приміщенні квартири АДРЕСА_2 за умови встановлення альтернативного джерела опалення. На замовлення ОСОБА_2 ПП “Проекттепломонтаж» у 2010 році проведено пристрій автономного опалення у приміщенні вказаної квартири. Відповідно до Акту № 2 від 23 лютого 2012 року, при обстеженні приміщення квартири відповідача встановлено наявний видимий розрив на мережі централізованого опалення, стояки ізольовані, заглиблені у стіни, у приміщенні встановлено автономне опалення. Відповідачем не була порушена процедура відключення квартири від мережі централізованого опалення, яка була врегульована Порядком № 4 від 22 листопада 2005, оскільки така процедура була розпочата відповідачем 30 березня 2005 року - з дня отримання погодження Управління житлово-комунального господарства виконкому Криворізької міської ради на відключення квартири від системи теплопостачання і завершилась 23 лютого 2012 року, складенням акту про відключення квартири відповідача від мереж КП “Криворіжтепломережа». Відповідач ОСОБА_2 вважає, що відключення квартири відповідачів від мережі централізованого опалення не було самовільним, оскільки відключення було проведено у порядку встановленому законодавством і відповідачу не користувались послугами з централізованого постачання теплової енергії і у них відсутній обов'язок здійснювати оплату вартості теплової енергії теплопостачальній організації за спірний період часу, оскільки фактично ці послуги не були отримані відповідачами, тому позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Від представника АТ “Криворізька теплоцентраль» надійшла відповідь на відзив, в якій вказано, що доводи відповідача щодо наявності погодження на відключення від системи централізованого опалення ґрунтуються на документі, який не може вважатися належним та допустимим доказом у справі, оскільки містить очевидні та грубі невідповідності, що свідчать про його недостовірність. Зокрема, у зазначеному документі, який має дату видачі 30 березня 2005 року, одночасно вказано: ДП “Криворіжтепломережа» (тобто державне підприємство), хоча у відповідний період, та і зараз, таке підприємство функціонувало як комунальне; КП “Криворізька теплоцентраль» (комунальне підприємство), попри те, що зазначений суб'єкт господарювання ніколи не мав такої організаційно-правової форми (Криворізька теплоцентраль було державним підприємством, а 16 березня 2017 року перетворено у ПАТ “Криворізька теплоцентраль», про що внесені дані до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань. Відповідно до ч.2 ст.108 ЦК України, ПАТ “Криворізька теплоцентраль» є правонаступником ДП “Криворізька теплоцентраль». В результаті проведення державної реєстрації змін до Статуту ПАТ “Криворізька теплоцентраль», що пов'язані зі зміною типу товариства у відповідності до ЗУ “Про акціонерні товариства», змінено найменування товариства на АТ “Криворізька теплоцентраль» АТ “Криворіжгаз», незважаючи на те, що у 2005 році законодавство України не передбачало існування акціонерних товариств у такій формі (застосовувались виключно ВАТ або ЗАТ). Таким чином, документ містить не поодинокі описки, а системні юридичні помилки щодо ідентифікації суб'єктів господарювання, які не могли бути допущені органом місцевого самоврядування при оформленні офіційного погодження. Характер допущених помилок свідчить про те, що документ складений без урахування фактичного правового статусу підприємств на момент 2005 року, містить змішані та довільно використані найменування, а також не відповідає вимогам до офіційних управлінських документів. Наданий представниками відповідача документ не відповідає критеріям належності та допустимості доказів, не підтверджує факту погодження відключення від системи централізованого опалення та містить очевидні ознаки недостовірності і штучного походження. Фактично Відповідачі обґрунтовують свою позицію документом, який не має належного підтвердження з боку компетентного органу та не може бути покладений в основу судового рішення. У зв'язку з викладеним позивач просить суд не брати до уваги зазначений документ як доказ у справі та оцінити його критично з урахуванням наведених обставин та задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно ч.5 ст.279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.
Справа розглядається за відсутності учасників справи, тому у відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши та вивчивши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що рішенням виконавчого комітету Криворізької міської ради № 343 від 12.10.2011 року “Про надання згоди на передачу окремих об'єктів теплопостачання від Комунального підприємства “Криворіжтепломережа» до Державного підприємства “Криворізька теплоцентраль» до Державного підприємства “Криворізька теплоцентраль» передано об'єкти теплопостачання в Довгинцівському, Жовтневому, Інгулецькому та Саксаганському районах міста (а.с.8)
Згідно Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 03 вересня 2013 року за № 532, ДП “Криворізька теплоцентраль» доручено прийняти функції забезпечення теплової енергією (опалення та гаряче водопостачання) від КПТМ “Криворіжтепломережа» у Довгинцевському, Жовтневому, Інгулецькому та Саксаганському районах міста, прийняти на балансовий облік об'єкти теплопостачання у зазначених районах міста в порядку, визначеному чинним законодавством України (а.с.9).
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, по частині квартири за адресою: АДРЕСА_1 належить ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 кожному на підставі свідоцтва про право власності, виданого 09 січня 2008 року Управлінням житлово-комунального господарства Криворізької міської ради № Ж-10 на підставі розпорядження № Ж-1647 від 07 грудня 2007 року (а.с.15). Вказані обставини також підтверджуються свідоцтвом про право власності на житло від 09 січня 2008 року, виданого Органом приватизації Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської ради народних депутатів та Витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно № 17547131 від 29 січня 2008 року Комунального підприємства “Криворізьке бюро технічної інвентаризації» Дніпропетровської обласної ради,
Відповідачі ОСОБА_2 , ОСОБА_1 зареєстровані за адресою: АДРЕСА_1 і вказана квартира перебуває на обслуговування в АТ “Криворізька теплоцентраль» на яку відкрито особовий рахунок № НОМЕР_1 на послуги з постачання теплової енергії.
Відповідно до розрахунку заборгованості, наданого позивачем, заборгованість за централізоване опалення квартири за адресою: АДРЕСА_1 за період з жовтня 2013 року по березень 2025 року становить 122713,61 грн., плата за абонентське обслуговування становить 330,66 грн.
Відповідно листа Управління житлово-комунального господарства Виконавчого комітету Криворізької міської ради від 30 березня 2005 року за № 1312/8 управління погоджує ОСОБА_2 відключення від системи теплопостачання в приміщенні квартири за адресою: АДРЕСА_1 за умови влаштування альтернативного джерела опалення, для виконання автономної системи заявнику вказано на необхідність отримання технічних умов в АТ “Криворіжгаз» та проекту, розробленого проектною організацією. Також зазначено, що монтаж повинна виконати спеціалізована організація відповідно до проекту. Відключення від системи опалення погодити з підприємством ДП “Криворіжтепломережа», а після влаштування автономного опалення та опломбування газового лічильника необхідно звернутися для розірвання договору на постачання теплової енергії до КП “Криворізька теплоцентраль» та КЖП-18.
Рішенням Виконавчого комітету Криворізької міської ради № 90 від 08 лютого 2006 року, створено комісію з розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання.
У 2010 році на замовлення ОСОБА_2 ПП “Проекттепломонтаж» виготовлено робочий проект щодо встановлення автономного опалення у квартирі за адресою: АДРЕСА_3 .
08 липня 2010 року ВАТ “Криворіжгаз» надано ОСОБА_2 технічні умови на реконструкцію системи газопостачання в приміщенні квартири за адресою: АДРЕСА_3 .
Згідно Акту про відключення квартири від мережі ЦО (ГВП) від 22 серпня 2010 року, складеного представником монтажної організації ТОВ “КСБК», представником житлово-комунального підприємства ЖЄО № 18 та ОСОБА_2 , відключено від мережі ЦО і ГВП квартири за адресою: АДРЕСА_1 шляхом влаштування ізольованого транзиту мережі ЦО та ГВП.
Актом комісії ВАТ «Криворіжгаз» від 02 грудня 2010 року прийнято в експлуатацію газифікований об'єкт за адресою: АДРЕСА_1 , дозволено здійснити врізку та пуск газу.
Актом від 21 грудня 2010 року ВАТ «Криворіжгаз» прийнято газовий лічильник.
Згідно Акту від 23 лютого 2012 року, складеного за участі представника КПТМ “Криворіжтепломережа» та ОСОБА_2 , при обстеженні приміщення встановлено, що мається розрив на системі централізованого опалення; стояки ізольовані, заглиблені в стіну; пакет документів мається; у приміщенні встановлено автономне опалення; пропонується зняти навантаження, Q=0,0065.
З листа Виконавчого комітету Криворізької міської ради Вих.№ 12/20/435 від 21 січня 2026 року вбачається, що до створення Комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, яка була створена рішенням виконкому Криворізької міської ради від 08 лютого 2006 року № 90, дозволи на відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води надавались листами управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської ради. Відповідно до вимог Переліку типових документів, що створюються під час діяльності державних органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, затвердженого Наказом Мінюстиції України від 12.04.2012 року № 578/5, листування з заявником зберігається не більше 3 років. Таким чином, у департаменті розвитку інфраструктури міста виконкому Криворізької міської ради відсутня інформація про надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання за адресою: АДРЕСА_1 у березні 2005 року.
Основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також права та обов'язки зазначених учасників відносин, врегульовано Законом України «Про житлово-комунальні послуги» від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII, та Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до житлово-комунальних послуг належать комунальні послуги, в тому числі з постачання теплової енергії.
Індивідуальний споживач фізична або юридична особа, яка є власником (співвласником) нерухомого майна, або за згодою власника інша особа, яка користується об'єктом нерухомого майна і отримує житлово-комунальну послугу для власних потреб та з якою або від імені якої укладено відповідний договір про надання житлово-комунальної послуги (пункт 6 частини першої).
Пунктами 2, 5 частини другої статті 7 вказаного Закону встановлено, що індивідуальний споживач зобов'язаний укладати договори про надання житлово-комунальних послуг у порядку і випадках, визначених законом, оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Статтею 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором.
Згідно із частиною 6 статті 19 Закону України «Про теплопостачання» споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.
Згідно із статтею 24 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії має право на, зокрема, вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 24 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії має право на вибір, одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачання, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Відповідно до пункту 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється (пункт 25 Правил)
Згідно із пунктом 26 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплозабезпечення» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 (далі Порядок № 4, втратив чинності з 17 вересня 2019 року), визначено процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води житлового будинку при відмові споживачів від таких послуг.
Порядком № 4 установлено, що для вирішення питання відключення споживача від мережі централізованого опалення, він повинен звернутися до постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади, для розгляду питань щодо відключення споживачів від мережі з відповідною письмовою заявою.
Комісія після вивчення наданих власником документів приймає відповідне рішення, яке оформлюється протоколом. При позитивному рішенні заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі централізованого опалення. Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мережі централізованого опалення виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником. Проект узгоджується з усіма організаціями, які видали технічні умови на підключення будинку до зовнішніх мереж. Відключення приміщень від внутрішньо будинкової мережі централізованого опалення виконується монтажною організацією, яка реалізує проект. По закінченні робіт складається акт про відключення від мережі централізованого опалення і подається заявником до комісії на затвердження. Після затвердження акта на черговому засіданні комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.
Комісія для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, була створена рішенням виконкому Криворізької міської ради від 08 лютого 2006 року № 90.
Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України № 169 від 06 листопада 2007 року, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2007 року за №1320/14587, були внесені зміни до Порядку від 22 листопада 2005 року №4, які унеможливлюють відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання окремих квартир у багатоквартирному будинку і дозволяють таке відключення лише будинку в цілому.
Разом з тим, судом встановлено, що відповідно до листа Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської ради від 30 березня 2005 року за № 1312/8 ОСОБА_2 отримав від Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської ради погодження на відключення від теплопостачання в приміщенні квартири за адресою: АДРЕСА_1 .
На момент отримання даного погодження, відповідна міжвідомча Комісія створена не була, однак чинними були Правила надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення № 1497 від 30 грудня 1997 року, відповідно до пункту 9 яких, у разі відмови споживача від користування послугами з водо-, теплопостачання та водовідведення він має право розірвати договір та вимагати відключення відповідних мереж.
Отже, наданими відповідачами доказами підтверджено, що останній виконав умови погодження Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Криворізької міської ради на відключення від теплопостачання належної йому квартири, а отже відключення квартири відповідача від мережі централізованого опалення не було самовільним, оскільки таке відключення було проведено у порядку встановленому законодавством. Крім того, з 19 вересня 2019 року Порядок №4 взагалі втратив чинність.
АТ «Криворізька теплоцентраль» стало виконавцем послуги з теплопостачання та гарячого водопостачання для будинку відповідачів з 01.10.2013 року, тоді, як автономне опалення в квартирі відповідачів було встановлено ще в 2010 року, при цьому відсутність інформації щодо облаштування автономного індивідуального опалення за адресою відповідачів та зняття з обліку при передачі від Комунального підприємства «Криворіжтепломережа» до Державного підприємства «Криворізька теплоцентраль» об'єктів теплопостачання, зокрема, в Покровському районі міста Кривого Рогу, не є виною відповідачів.
Крім того, згідно із статтею 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Відповідно до статті 5 ЦК України акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.
На час початку процедури по встановленню індивідуального автономного опалення квартири відповідача була чинною постанова Кабінету Міністрів України № 1497 від 30 грудня 1997 року «Про затвердження Правил надання населенню послуг з водо-, теплопостачання та водовідведення», яка надавала право споживачу відмовитися від послуги та відключитися від системи центрального опалення (п.9), однак, чинним на той час законодавством не було передбачено чіткого механізму та порядку відключення споживача від централізованого опалення.
Таким чином, суд вважає, що процедура відключення квартири відповідачів від мережі централізованого опалення, яка була врегульована Порядком №4 від 22.11.2005 року, порушена не була, оскільки така процедура розпочалася 30 березня 2005 року, тобто з дня отримання ОСОБА_2 погодження Управління житлово-комунального господарства виконкому Криворізької міськради на відключення від системи теплопостачання в квартирі за адресою: АДРЕСА_1 і завершилась 22 серпня 2010 року складанням акту про відключення квартири відповідача від мереж ЦО (ГВП), яким встановлена наявність видимого розриву в системі централізованого опалення, гарячого водопостачання та встановлення у квартирі автономного опалення.
Аналогічний висновок викладено у постанові Верховного суду від 27 лютого 2020 року у справі № 456/3896/16-ц.
Частиною 3 статті 12 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Статтею 81 ЦПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов'язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Статтею 89 ЦПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Наданими позивачем доказами не доведено факту надання відповідачам своїх послуг з опалення та гарячого водопостачання у спірний період, а також не доведеного жодного порушення прав позивача діями відповідачів, в тому числі щодо відключення від централізованого опалення.
Твердження представника відповідача щодо наявних описок та неточностей у назвах підприємств, які на його думку містяться в листі Управління житлово-комунального господарства виконкому Криворізької міськради про надання дозволу відповідачу на відключення від системи теплопостачання в квартирі, не спростовують юридичної сили вказаного документу та не свідчать про самовільні дії відповідача по відключенню від системи опалення в квартирі або порушення ними діючого на той час порядку відключення. Крім того, відповідно до діючого як на той час, так і на час розгляду справи в суді законодавства, зазначений документ не потребує будь-якого підтвердження з боку компетентних органів, як про це зазначав представник відповідача.
Натомість наданими відповідачами доказами доведено, що відповідачі не користуються послугами з централізованого постачання теплової енергії з 24 лютого 2012 року, а тому у них відсутній обов'язок здійснювати оплату вартості теплової енергії теплопостачальній організації за спірний період, оскільки фактично ці послуги ними отримані не були.
Таким чином, відповідачами доведено той факт, що за місцем їх проживання, з 24 лютого 2012 року і по теперішній час, відсутнє централізоване опалення у зв'язку із встановленням автономного опалення, тому вимоги позивача про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги з централізованого опалення не підлягають задоволенню.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує питання як розподілити судові витрати між сторонами.
Згідно з ч.1 ст.133 ЦПК України судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Враховуючи результат вирішення спору, відповідно до вимог ст.141 ЦПК України, судові витрати, понесені позивачем, не відшкодовуються.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.264, 526, 625 ЦК України, ст.ст.4, 12, 13, 76-83,141, 259, 263-265, 280-282 ЦПК України, суд,-
Відмовити у задоволенні позовних вимог Акціонерного товариства “Криворізька теплоцентраль» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за послугу з постачання теплової енергії.
Судові витрати віднести на рахунок позивача.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: Акціонерне товариство “Криворізька теплоцентраль», код ЄДРПОУ 00130850, юридична адреса: Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, вул. Електрична, буд. 1.
Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_3 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_4 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_4 .
Відповідно до ч.6 ст.259 ЦПК України, якщо справа розглянута у порядку спрощеного провадження, залежно від складності справи складання повного рішення суду може бути відкладено на строк - не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.
Повний текст рішення складено та підписано без проголошення 25 березня 2026 року.
Суддя: М.Д. Власенко