24 березня 2026 рокусправа № 380/13810/25 м.Львів
Львівський окружний адміністративний суд, головуючий суддя Гавдик З.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу № 380/13810/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфортвуд» до Державної податкової служби України, Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії, -
Позивач - Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфортвуд» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Львівській області, Державної податкової служби України, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12911204/42832372 від 27.05.2025 року про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 10.04.2025 складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «КОМФОРТВУД».
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12911203/42832372 від 27.05.2025 року про відмову у реєстрації податкової накладної №2 від 14.04.2025 складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «КОМФОРТВУД».
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №1 від 10.04.2025 складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «КОМФОРТВУД», датою її фактичного надходження на реєстрацію.
- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №2 від 14.04.2025 складеної Товариством з обмеженою відповідальністю «КОМФОРТВУД», датою її фактичного надходження на реєстрацію.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в рамках своєї господарської діяльності платник розгорнув власне виробництво готових виробів з дерев'яної сировини (виробництво віконних конструкцій з євробрусу) з метою їх подальшої реалізації оптовим та роздрібним покупцям.
Виробнича діяльність була розгорнута в приміщенні загальною площею 354,9 м2 за адресою: Львівська обл., Шептицький р-н., с. Корчів, вул. Центральна, буд. 1, яке передано платнику в користування на підставі договору позички нежитлового приміщення від 01.04.2025 з відповідними виробничими потужностями актом прийому-передачі приміщення від 01.04.2025.
На виконання умов цього договору продавець (ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «КОМФОРТВУД») зобов'язався здійснити поставку товару власного виробництва, а саме «Віконні конструкції євробрус» площею 15,4 м2 за загальною вартістю 157973,20 грн у т.ч. ПДВ 26328,87 грн, а покупець зобов'язався здійснити попередню оплату замовленої партії згідно виставленого рахунку №1 від 10.04.2025. У підтвердження виконання цих зобов'язань свідчить Платіжна інструкція №773 від 10.04.2025. Окрім того, як свідчить рахунок №1 від 10. 04.2025 продавець зобов'язався здійснити поставку товару власного виробництва («Віконні конструкції євробрус») площею 15,4 м2 за загальною вартістю 157973,20 грн у т.ч. ПДВ 26328,87 грн.
Про виконання даних зобов'язань свідчить платіжна інструкція №773 від 10.04.2025 Походження проданого Покупцеві товару додатково підтверджується сертифікатом відповідності від 16.06.2025, зареєстрованого в Реєстрі органу з добровільної оцінки відповідності за № UA0.YT061602-25.
30.04.2025 реєстрація Податкової накладної №1 від 10.04.2025 року була зупинена після подання її на реєстрацію. У квитанції до Податкової накладної причиною зупинення реєстрації зазначено таке: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 10.04.2025 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4418 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0».
05.05.2025 реєстрація Податкової накладної №2 від 14.04.2025 року була зупинена після подання її на реєстрацію. У квитанції до Податкової накладної причиною зупинення реєстрації зазначено таке: «Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 14.04.2025 №2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4418 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0».
Також було запропоновано надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
23.05.2025 позивач направив свої Пояснення №1 та №2 за вищевказаними податковими накладними, а також надав копії первинних документів на підтвердження здійснення операції по поставці товару з одинадцятьма додатками.
Однак, рішенням комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПД Головного управління ДПС у Львівській області про реєстрацію або відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12911204/42832372 від 27.05.2025 року відмовлено у реєстрації податкової накладної №1 від 10.04.2025, а аналогічним рішенням № 12911203/42832372 від 27.05.2025 відмовлено у реєстрації податкової накладної №2 від 14.04.2025.
Відповідача 2, проти позову заперечив з підстав, що ним правомірно відмовлено у реєстрації спірної податкової накладної, складеної позивачем, оскільки на підтвердження фактичного здійснення господарських операцій, платник повинен мати відповідні первинні документи, які мають бути належно оформленими, містити всі необхідні реквізити, бути підписані уповноваженими особами та, які в сукупності з встановленими обставинами справи, зокрема, і щодо можливостей здійснення господарюючими суб'єктами відповідних операцій з урахуванням часу, місця знаходження майна, обсягу матеріальних та трудових ресурсів, економічно необхідних для виконання умов, обумовлених договорами, мають свідчити про беззаперечний факт реального вчинення господарських операцій, що і є підставою для формування платником податкового обліку.
На думку відповідача 2, таких документів не подано, відповідно спірне рішення є правомірним.
Відповідач 1, відзиву проти позову не подав, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи.
13.08.2025 позивачем подано відповідь на відзив, в якій вказує, що не погоджується із твердженням відповідача щодо: «Позивач не скористався можливістю надання додаткових пояснень оскільки не було надано необхідних підтверджуючих документів. В такому випадку позивач не довів реальність здійснення господарської операції належним чином».
Однак, таке твердження відповідача 2 є таким, що не відповідає дійсності та, на думку позивача, вмотивоване бажанням ввести суд в оману, адже ТзОВ «Комфортвуд» тричі подавав за кожною із ПН обґрунтування та документальні підтвердження реальності операцій за якими складено податкові накладні від 10.04.2025 №1 та від 14.04.2025 №2 (пояснення після зупинення реєстрації податкових накладних, додаткові пояснення, а також під час процедури адміністративного оскарження).
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 246 КАС України, суд зазначає, що ухвалою від 10.07.2025 відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Судом встановлені наступні обставини:
10.04.2025 позивачем складено Податкову накладну №1 на загальну суму коштів 157973,20, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 26328,87 грн.
14.04.2025 позивачем складено Податкову накладну №2 на загальну суму коштів 120000,00, що підлягають сплаті, з урахуванням податку на додану вартість 20000,00 грн.
30.04.2025 Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» ДПС України було надіслано квитанцію, згідно із якою вказана податкова накладна збережена. Реєстрація зупинена, з підстав:
«Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 10.04.2025 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4418 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».
05.05.2025 Автоматизованою системою «Єдине вікно подання електронної звітності» ДПС України було надіслано квитанцію, згідно із якою вказана податкова накладна збережена. Реєстрація зупинена, з підстав:
«Відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 14.04.2025 №2 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Обсяг постачання товару/послуги 4418 , перевищує величину залишку, визначеного як різниця обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій (додаток 3 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі».
14.05.2025 позивачем подано Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1, щодо подадкової накладної №1 від 10.04.2025 в кількості 33 додатки, а саме:
- Договір поставки №1 від 03.03.2025 (постачальник ФОП ОСОБА_1 ).
- Накладна на передачу готової продукції №1 від 07.05.2025.
- Видаткова накладна №57 від 02.05.2025. на суму 3025,00 грн, у т.ч. ПДВ 504,17 грн.
- Видаткова накладна №234 від 10.04.2025. на суму 1572,57 грн, у т.ч. ПДВ 262,10 грн.
- Договір №15 від 07.04.2025.
- Договір купівлі-продажу від 01.04.2025.
- Видаткова накладна №747 від 18.04.2025 на суму 176700,00 грн, у т.ч. ПДВ 29450,00 грн.
- Вимога-накладна №1 від 07.05.2025.
- Видаткова накладна №1 від 12.05.2025.
-Видаткова накладна №1952 від 01.05.2025 на суму 9586,50 грн, у т.ч. ПДВ 1597,75 грн.
-Видаткова накладна №28 від 25.04.2025.
- Договір поставки №3 від 01.04.2025.
- Рахунок на оплату №1 від 10.04.2025.
- Платіжна інструкція №773 від 10.04.2025.
- Договір позички нежитлового приміщення від 01.04.2025.
- Акт прийому-передачі приміщення від 01.04.2025
- АКТ надання послуг №75-0119366 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119366 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №Уе§-001314 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119348 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-119348 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №Уе§-001314 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119347 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119346 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119346 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119347 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119345 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119343 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119345 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0123117 від 05.05.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119343 від 22.04.2025.
- Калькуляція/розрахунок собівартості одиниці готової продукції
14.05.2025 позивачем подано Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №2, щодо подадкової накладної №2 від 14.04.2025 в кількості 33 додатки, а саме:
- Договір поставки №1 від 03.03.2025 (постачальник ФОП ОСОБА_1 ).
- Накладна на передачу готової продукції №1 від 07.05.2025.
- Видаткова накладна №57 від 02.05.2025 на суму 3025,00 грн, у т.ч. ПДВ 504,17 грн.
- Видаткова накладна №234 від 10.04.2025 на суму 1572,57 грн, у т.ч. ПДВ 262,10 грн.
- Договір №15 від 07.04.2025.
- Договір купівлі-продажу від 01.04.2025.
- Видаткова накладна №747 від 18.04.2025 на суму 176700,00 грн, у т.ч. ПДВ 29450,00 грн.
- Вимога-накладна №1 від 07.05.2025.
- Видаткова накладна №1 від 12.05.2025.
- Видаткова накладна №1952 від 01.05.2025 на суму 9586,50 грн, у т.ч. ПДВ 1597,75 грн.
- Видаткова накладна №28 від 25.04.2025.
- Договір поставки №3 від 01.04.2025.
- Рахунок на оплату №1 від 10.04.2025.
- Платіжна інструкція №773 від 10.04.2025.
- Договір позички нежитлового приміщення від 01.04.2025.
- Акт прийому-передачі приміщення від 01.04.2025
- АКТ надання послуг №75-0119366 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119366 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №Уе§-001314 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119348 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-119348 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №Уе§-001314 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119347 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119346 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119346 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119347 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119345 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119343 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119345 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0123117 від 05.05.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119343 від 22.04.2025.
- Калькуляція/розрахунок собівартості одиниці готової продукції
Як вказано відповідачем у відзиві та не заперечується позивачем 20.05.2025 ГУ ДПС у Львівській області було скеровано повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №12884933/42832372, №12884934/42832372стосовно надання документів котрі підтверджують інформацію зазначену у ПН, а саме:- первинних документів щодо постачання/придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунків фактури / інвойсів, актів приймання передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних (документи, які не надано, підкреслити) первинних документів щодо постачання придбання товарів послуг - розрахункових документів та/або банківських виписок з особових рахунків.
23.05.2025 позивачем подано Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №1, щодо податкової накладної №1 від 10.04.2025 в кількості 56 додатки, а саме:
- Договір поставки №1 від 03.03.2025.
- Видаткова накладна №57 від 02.05.2025 на суму 3025,00 грн, у т.ч. ПДВ 504,17 грн.
- Платіжна інструкція 3 від 02.04.25
- Платіжна інструкція 4 від 03.04.25
- Платіжна інструкція 5 від 07.04.25
- Платіжна інструкція 6 від 09.04.25
- Платіжна інструкція 7 від 10.04.25
- Платіжна інструкція 8 від 10.04.25
- Платіжна інструкція 9 від 12.04.25
- Платіжна інструкція 18 від 18.04.25
- Платіжна інструкція 19 від 19.04.25
- Платіжна інструкція 21 від 19.04.25
- Платіжна інструкція 24 від 25.04.25
- Договір купівлі-продажу товарів від 14.04.2025.
- Договір купівлі-продажу від 01.04.2025.
- Видаткова накладна №747 від 18.04.2025 на суму 176700,00 грн, у т.ч. ПДВ 29450,00 грн.
- Договір поставки товару №18/25-01 від 28.04.2025.
- Видаткова накладна №1923 від 30.04.2025 на суму 6296,40 грн, у т.ч.ПДВ 1049,40 грн.
- Видаткова накладна №1952 від 01.05.2025 на суму 9586,50 грн, у т.ч. ПДВ 1597,75 грн.
- Видаткова накладна №28 від 25.04.2025.
- Договір поставки №3 від 01.04.2025.
- Рахунок на оплату №1 від 10.04.2025.
- Платіжна інструкція №773 від 10.04.2025.
- Договір позички нежитлового приміщення від 01.04.2025.
- Акт прийому-передачі приміщення від 01.04.2025
- Договір №15 від 07.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119366 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119366 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №Уе§-001314 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119348 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-119348 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №Уе§-001314 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119347 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119346 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119346 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119347 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119345 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119343 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119345 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0123117 від 05.05.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119343 від 22.04.2025.
- Платіжна інструкція №10 від 14.05.2025.
- Платіжна інструкція №11 від 14.05.2025.
- Платіжна інструкція №12 від 14.05.2025.
- Платіжна інструкція №13 від 14.05.2025.
- Платіжна інструкція №16 від 14.05.2025.
- Платіжна інструкція №17 від 14.05.2025.
- Заява ф.20-ОПП
- Наказ про прийняття на роботу №1-К від 31.03.2025.
- Наказ про прийняття на роботу №2-К від 31.03.2025.
- Повідомлення про прийнятих працівників.
23.05.2025 позивачем подано Повідомлення про подання пояснень та копій документів щодо податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрацію яких зупинено №2, щодо податкової накладної №2 від 14.04.2025 в кількості 56 додатки, а саме:
- Договір поставки №1 від 03.03.2025.
- Видаткова накладна №57 від 02.05.2025 на суму 3025,00 грн, у т.ч. ПДВ 504,17 грн.
- Платіжна інструкція 3 від 02.04.25
- Платіжна інструкція 4 від 03.04.25
- Платіжна інструкція 5 від 07.04.25
- Платіжна інструкція 6 від 09.04.25
- Платіжна інструкція 7 від 10.04.25
- Платіжна інструкція 8 від 10.04.25
- Платіжна інструкція 9 від 12.04.25
- Платіжна інструкція 18 від 18.04.25
- Платіжна інструкція 19 від 19.04.25
- Платіжна інструкція 21 від 19.04.25
- Платіжна інструкція 24 від 25.04.25
- Договір купівлі-продажу товарів від 14.04.2025.
- Договір купівлі-продажу від 01.04.2025.
- Видаткова накладна №747 від 18.04.2025 на суму 176700,00 грн, у т.ч. ПДВ 29450,00 грн.
- Договір поставки товару №18/25-01 від 28.04.2025.
- Видаткова накладна №1923 від 30.04.2025 на суму 6296,40 грн, у т.ч.ПДВ 1049,40 грн.
- Видаткова накладна №1952 від 01.05.2025 на суму 9586,50 грн, у т.ч. ПДВ 1597,75 грн.
- Видаткова накладна №28 від 25.04.2025.
- Договір поставки №3 від 01.04.2025.
- Рахунок на оплату №2 від 14.04.2025.
- Платіжна інструкція №775 від 14.04.2025.
- Договір позички нежитлового приміщення від 01.04.2025.
- Акт прийому-передачі приміщення від 01.04.2025
- Договір №15 від 07.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119366 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119366 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №Уе§-001314 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119348 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-119348 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №Уе§-001314 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119347 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119346 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119346 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119347 від 22.04.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119345 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119343 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0119345 від 22.04.2025.
- Видаткова накладна №75-0123117 від 05.05.2025.
- АКТ надання послуг №75-0119343 від 22.04.2025.
- Платіжна інструкція №10 від 14.05.2025.
- Платіжна інструкція №11 від 14.05.2025.
- Платіжна інструкція №12 від 14.05.2025.
- Платіжна інструкція №13 від 14.05.2025.
- Платіжна інструкція №16 від 14.05.2025.
- Платіжна інструкція №17 від 14.05.2025.
- Заява ф.20-ОПП
- Наказ про прийняття на роботу №1-К від 31.03.2025.
- Наказ про прийняття на роботу №2-К від 31.03.2025.
- Повідомлення про прийнятих працівників.
27.05.2025 Головою комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області прийнято Рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12911204/42832372, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням /частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податків. Додаткова інформація: платник податку не має достатніх трудових ресурсів або не надав інформацію щодо залучення зовнішніх виконавців, шо унеможливлює виконання господарських операцій в обсягах, зазначених у податковій накладній.
27.05.2025 Головою комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області прийнято Рішення про реєстрацію /відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних № 12911203/42832372, яким відмовлено в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з ненаданням /частковим наданням додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Єдиному реєстрі податкових накладних, при отриманні повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної /розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платником податків. Додаткова інформація: платник податку не має достатніх трудових ресурсів або не надав інформацію щодо залучення зовнішніх виконавців, шо унеможливлює виконання господарських операцій в обсягах, зазначених у податковій накладній.
Зміст спірних правовідносин полягає в тому, що позивач вважає спірні рішення протиправними та такими, що не відповідають фактичним обставинам справи та вимогам законодавства.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
Судом враховуються аргументи наведені позивачем про протиправність спірних рішень з наступних підстав згідно встановлених судом обставин та вимог законодавства:
Згідно із п. 201.1 ст. 201 ПК України (в редакції на час спірних правовідносин), на дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, уповноваженої платником особи відповідно до вимог Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Згідно із п. 201.16. ст. 201 ПК України, реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно із п.10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 № 1165 (в редакції на час спірних правовідносин), у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.
Згідно із п. 11 цього ж Порядку, у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:
1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;
2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів відповідно до Порядку прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Мінфіну від 12 грудня 2019 № 520.
Згідно із п. 44 цього ж Порядку, Комісія контролюючого органу перевіряє подані платником податку копії документів щодо їх достовірності шляхом звірки даних, які містяться в таких копіях документів, з даними, що надходять або можуть бути отримані з інших джерел інформації (реєстри, що ведуться державними органами, документи, зокрема електронні).
Згідно із п. 4 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних затвердженого Наказом Кабінету Міністрів України від 12.12.2019 за №520 (в редакції на час спірних правовідносин), у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.
Згідно із п. 5 цього ж Порядку, платник податку, який склав податкову накладну / розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може подати такі документи:
договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі.
У разі, коли у квитанції до податкової накладної / розрахунку коригування зазначено код товару/ послуги згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності / умовним кодом товару / Державним класифікатором продукції та послуг, операція за яким стала підставою для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів виключно до такої операції.
Подання письмових пояснень та копій документів до розрахунків коригування, у яких передбачено зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, має право ініціювати отримувач (покупець), для чого:
отримувач (покупець) надсилає такі пояснення та копії документів постачальнику (продавцю) через електронний кабінет в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису;
постачальник (продавець) подає такі пояснення та копії документів з накладенням кваліфікованого електронного підпису до контролюючого органу;
отримувачу (покупцю) надходить в електронний кабінет інформація щодо дати подання пояснень та копій документів постачальником (продавцем) і результату розгляду комісією регіонального рівня таких пояснень та копій документів.
Згідно із п. 6 цього ж Порядку, письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку має право подати до контролюючого органу протягом 365 календарних днів, що настають за датою складання податкової накладної / розрахунку коригування.
Платник податку має право подати письмові пояснення та копії документів до декількох податкових накладних / розрахунків коригування, якщо такі податкові накладні / розрахунки коригування складено на одного отримувача - платника податку за одним і тим самим договором або якщо в таких податкових накладних / розрахунках коригування відображено однотипні операції (з однаковими кодами товарів згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) або кодами послуг згідно з Державним класифікатором продукції та послуг (ДКПП)).
Згідно із п. 7 цього ж Порядку, письмові пояснення та копії документів, зазначені у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
Згідно із п. 8 цього ж Порядку, ДПС розміщує та постійно оновлює на своєму офіційному вебпорталі відомості щодо засобів електронного зв'язку, за допомогою яких можуть подаватися письмові пояснення та копії документів.
Згідно із п. 9 цього ж Порядку, письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня
За результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку:
або приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку;
або надсилає повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі (далі - Повідомлення), засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування;
або приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі у разі надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.
Додаткові письмові пояснення та копії документів, зазначені в абзаці шостому цього пункту, платник податку подає до ДПС засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».
За результатами розгляду поданих додаткових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, приймає рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту, та надсилає його платнику податку засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог Кодексу та Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
Згідно із п. 10 цього ж Порядку, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:
ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;
та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.
Згідно із п. 11 цього ж Порядку, рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі набирає чинності в день прийняття відповідного рішення.
Згідно із п. 12 цього ж Порядку, рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Суд зазначає, що чинними нормативно-правовими актами визначено вичерпний перелік підстав, які можуть слугувати підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних.
При цьому, як підтверджується змістом пункту 5 Порядку №520, передбачений цим пунктом перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, не є вичерпним.
Здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинне підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій контролюючого органу.
Суб'єкти владних повноважень, ухвалюючи рішення, якими, зокрема, обмежується права платника податків, повинні уникати надмірного формалізму. Обсяг документів, які надаються платниками податку на додану вартість з метою усунення сумнівів у контролюючих органів щодо легальності відповідної операції за наслідками якої складено податкову накладну, яку подано для реєстрації якої в ЄРПН і, хоч і є визначеним у Порядку № 520, проте завжди є унікальним та залежить від організації господарських взаємовідносин між суб'єктами господарювання, змісту договірних відносин між такими, а також особливостями законодавчого врегулювання діяльності тієї чи іншої сфери бізнесу. Саме за результатами детального дослідження змісту документів (в тому числі договору), наданих на підтвердження інформації, зазначеної в податковій накладній, можливим є формування висновків щодо можливості чи неможливості реєстрації є ЄРПН податкової накладної, реєстрація якої була зупинена згідно із відповідною квитанцією.
Суд дійшов висновку, що наданий позивачем на виконання вимог Порядку № 520 обсяг документів був достатній для цілей реєстрації відповідних податкових накладних, а підстав для відмови в реєстрації податкових накладних у контролюючого органу не було, оскільки при розгляді таких спорів, крім іншого, має бути встановлено настання обставини, яка обумовлює обов'язок платника податків скласти податкову накладу та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно із підпунктами «а»-«б» п. 187.1 ст. 187 ПК України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на рахунок платника податку в банку/небанківському надавачу платіжних послуг як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг, оплата яких здійснюється електронними грошима, - дата зарахування електронних грошей платнику податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, на електронний гаманець, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку. Для документів, складених в електронній формі, датою оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку, вважається дата, зазначена у самому документі як дата його складення відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", незалежно від дати накладення електронного підпису.
Суд зазначає, що загальними вимогами, які висуваються до акта індивідуальної дії, як акта правозастосування, є його обґрунтованість та вмотивованість, тобто наведення податковим органом конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
Можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від чіткого визначення фіскальним органом конкретного виду критерію оцінки ступеня ризиків. Вживання податковим органом загального посилання на пункт 1 Критеріїв оцінки, без наведення відповідного підпункту, є неконкретизованим та призводить до необґрунтованого обмеження права платника податків бути повідомленим про необхідність надання документів за вичерпним переліком, відповідно до критерію зупинення реєстрації податкової накладної, а не будь-яких на власний розсуд.
Надані позивачем відповідачу пояснення та додатки до них, первинні документи, на думку суду є належними та достатніми для підтвердження здійснення саме тієї господарської операції за наслідками якої складену спірну податкову накладну.
Обов'язок податкового органу для цілей визначення наявності підстав для реєстрації податкової накладеної зводиться до встановлення належного та достатнього підтвердження поданими документами даних податкової накладної.
Суд зазначає, що можливість надання платником податків вичерпного переліку документів на підтвердження правомірності формування та подання податкової накладної прямо залежить від зазначення у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної чіткого переліку документів. При цьому, у разі зупинення реєстрації податкової накладної на підставі пункту 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, контролюючий орган повинен вимагати від платника документи на спростування наявних у органу ДПС сумнівів, пов'язаних з легальністю діяльності юридичної особи, вказавши які саме аспекти належить висвітлити платнику податків у своїх поясненнях, чого відповідачем 2 зроблено не було.
Суд звертає увагу, що у випадку неконкретизації переліку документів у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної та/або повідомленні про необхідність подання додаткових пояснень та документів платник податків перебуває у стані правової невизначеності, що позбавляє його можливості надати контролюючому органу необхідний в розумінні суб'єкта владних повноважень пакет документів, а для контролюючого органу, відповідно, створюються передумови для можливого прояву негативної дискреції - прийняття рішення про відмову у реєстрації податкової накладної.
Відповідачами не надано суду належних та допустимих доказів того, що подані позивачем документи для реєстрації податкових накладних не підтверджують зазначені у них дані та є не достатніми для прийняття рішень про реєстрацію в ЄРПН. Надані позивачем документи місять крім іншого, кількісні та вартісні показники господарських операцій, які є достатніми для реєстрації відповідних податкових накладних. При цьому, у згаданому вище повідомленні, зауважень щодо документів, що підтверджують саме господарські операції за наслідками якої складено спірні податкові накладні, податковий орган не зазначив.
У межах розгляду даної справи судом також не надається оцінка реальності здійснення господарських операцій позивачем, враховуючи те, що предметом розгляду є правомірність реєстрації податкових накладних по першій із події, наявності первинних документів, що зумовлюють та є підставою для виконання обов'язку платником податків відповідних дій щодо реєстрації податкових накладних. Як зазначено вище, змістовна оцінка господарських операцій може бути проведена лише за результатом здійснення податкової перевірки платника податків, підстави та порядок проведення якої визначено нормами ПК України. Виключно в разі проведення відповідної документальної перевірки податковий орган має право досліджувати первинні документи щодо реальності господарських операції та в разі виявлених порушень податкового законодавства платником податків приймати відповідні рішення, як передбачено нормами Податкового кодексу України.
Отже, зважаючи на наявність достатніх документів для спростування сумнівів про ризиковість платника податку та ризиковість здійснених операцій, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, відповідач - 2 не мав правових підстав для відмови у реєстрації спірних податкових накладних №1 від 10.04.2025 та №2 від 14.04.2025.
Відтак, невиконання податковим органом законодавчо встановлених вимог щодо змісту, форми, обґрунтованості та вмотивованості акта індивідуальної дії призводить до його протиправності. Спірні рішення податкового органу не відповідають критеріям чіткості та зрозумілості актів індивідуальної дії, та породжують їхнє неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.
Таким чином, позовна вимога про визнання протиправними та скасування спірних рішень, про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, підлягає задоволенню.
Щодо позовної вимоги про зобов'язання ДПС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкові накладні датою їх подання на реєстрацію, суд зазначає наступне.
Згідно із п 19 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого Постановою Кабінетом Міністрів України від 29.12.2010 за № 1246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 № 341) (в редакції на час спірних правовідносин), податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:
прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;
набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);
неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.
Згідно із п. 20 цього ж Порядку, Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.
Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.
Враховуючи встановлені під час розгляду справи обставини та наведені норми права, беручи до уваги те, що спірні рішення про відмову у реєстрації податкових накладних визнані протиправними та скасовано, з метою повного та всебічного захисту прав позивача, виникає необхідність зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати спірні податкові накладні датою їх подання на реєстрацію.
Відтак позовні вимоги в цій частині також підлягають задоволенню.
Вказана позиція суду по суті узгоджується із позицією Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у справі № 500/2237/20 від 07.12.2022.
Також суд враховує положення Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), в якому, серед іншого, звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов'язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення.
При цьому, зазначений Висновок також акцентує увагу на тому, що згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, сформовану, зокрема у справах «Салов проти України» (заява № 65518/01; пункт 89), «Проніна проти України» (заява № 63566/00; пункт 23) та «Серявін та інші проти України» (заява № 4909/04; пункт 58): принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, передбачає, що у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (див. рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) серія A. 303-A; пункт 29).
Згідно із ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст. 19-21, 72-77, 242-246, 255, 262-263, 293, 295, КАС України, суд, -
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфортвуд» (80066, Львівська обл., Шептицький р-н, с. Карів, вул. Матюка В., буд. 41) до Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська пл. 8), Головного управління ДПС у Львівській області (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 35) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити дії, - задовольнити повністю.
Визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Львівській області про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних: №12911204/42832372 від 27.05.2025 та №12911203/42832372 від 27.05.2025.
Зобов'язати Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська пл. 8, ЄДРПОУ 43005393) зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні виписані Товариством з обмеженою відповідальністю «Комфортвуд» (80066, Львівська обл., Шептицький р-н, с. Карів, вул. Матюка В., буд. 41, ЄДРПОУ 42832372) №1 від 10.04.2025, №2 від 14.04.2025 датою їх подання.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфортвуд» (80066, Львівська обл., Шептицький р-н, с. Карів, вул. Матюка В., буд. 41, ЄДРПОУ 42832372) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Львівській області (79026, м. Львів, вул. Стрийська, 35, ЄДРПОУ ВП 43968090) судові витрати у виді судового збору в сумі 3028,00 грн.
Стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Комфортвуд» (80066, Львівська обл., Шептицький р-н, с. Карів, вул. Матюка В., буд. 41, ЄДРПОУ 42832372) за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська пл. 8, ЄДРПОУ 43005393) судові витрати у виді судового збору в сумі 3028,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України.
Рішення може бути оскаржене за правилами, встановленими ст. ст. 295 - 297 КАС України відповідно, з урахуванням положень підп.15.5 п.15 розд. VII «Перехідні положення» цього Кодексу.
СуддяГавдик Зіновій Володимирович