Придніпровський районний суд м.Черкаси
Справа № 711/2690/26
Номер провадження 1-кс/711/932/26
19 березня 2026 року м.Черкаси
Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3
захисника - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Придніпровського районного суду м. Черкаси клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22023250000000187 від 26.05.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, -
До Придніпровського районного суду м. Черкаси надійшло клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22023250000000187 від 26.05.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
На обґрунтування клопотання зазначено, що Четвертим слідчим відділом (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 22023250000000187 від 26.05.2023 за фактами добровільного зайняття ОСОБА_6 посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території України та наданням допомоги російській федерації в проведенні підривної діяльності проти України в умовах воєнного стану, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням у зазначеному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Черкаської обласної прокуратури.
Так, згідно з Конституцією України Україна є суверенною і незалежною державою. Суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною. Перебування на території України підрозділів збройних сил інших держав з порушенням процедури, визначеної Конституцією та законами України, Гаазькими конвенціями 1907 року, IV Женевською конвенцією 1949 року, а також всупереч Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї 1994 року, Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією (далі - рф) 1997 року та іншими міжнародно-правовими актами, є окупацією частини території суверенної держави Україна та міжнародним протиправним діянням з усіма наслідками, передбаченими міжнародним правом.
Декларацією Генеральної Асамблеї ООН № 36/103 від 09.12.1981 про недопустимість інтервенції та втручання у внутрішні справи держав та резолюціями: № 2131 (XX) від 21.12.1965, що містить Декларацію про неприпустимість втручання у внутрішні справи держав та про захист їх незалежності та суверенітету; № 2625 (XXV) від 24.10.1970, що містить Декларацію про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин і співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН; № 2734 (XXV) від 16.12.1970, що містить Декларацію про зміцнення міжнародної безпеки; № 3314 (XXIX) від 14.12.1974, що містить визначення агресії, установлено, що жодна з держав не має права здійснювати інтервенцію чи втручання у будь-якій формі або з будь-якої причини у внутрішні та зовнішні справи інших держав. Цими ж міжнародними документами закріплено обов'язок держав: утримуватися від озброєної інтервенції, підривної діяльності, військової окупації, здійснення сприяння, заохочення чи підтримки сепаратистської діяльності; не допускати на власній території навчання, фінансування та вербовки найманців чи засилання таких найманців на територію іншої держави.
У порушення вимог п. п. 1, 2 Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 05.12.1994, принципів Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 01.08.1975 та вимог ч. 4 ст. 2 Статуту ООН і Декларацій Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй від 09.12.1981 № 36/103, від 16.12.1970 № 2734 (ХХV), від 21.12.1965 № 2131 (ХХ), від 14.12.1974 № 3314 (ХХІХ) президент рф володимир путін, а також інші невстановлені на цей час представники влади рф спланували, підготували і розв'язали агресивну війну та воєнний конфлікт проти України, а саме віддали наказ на вторгнення підрозділів збройних сил російської федерації (далі - зс рф) на територію України.
Близько 5 години ранку 24.02.2022 військовослужбовці зс рф шляхом збройної агресії із застосуванням зброї незаконно вторглися на територію України через державні кордони України в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Запорізькій, Київській, інших областях та здійснили збройний напад на державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, військові частини, інші об'єкти, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, та здійснили окупацію частин указаної території.
24.02.2022 Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» через військову агресію рф проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб. Зазначений Указ затверджений прийнятим Верховною Радою України Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ.
У подальшому дія воєнного стану в Україні неодноразово продовжувалась. Таким чином з 24.02.2022 по цей день (27.01.2026) в Україні діє правовий режим воєнного стану.
Відповідно до п. 7 ст. 1-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» тимчасово окупована рф територія України (далі - тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування рф та окупаційна адміністрація рф встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування рф встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації рф.
Окупаційна адміністрація російської федерації - сукупність державних органів і структур російської федерації, функціонально відповідальних за управління тимчасово окупованими територіями та підконтрольних російській федерації самопроголошених органів, які узурпували виконання владних повноважень на тимчасово окупованих територіях та які виконували чи виконують властиві органам державної влади чи органам місцевого самоврядування функції на тимчасово окупованій території України, в тому числі органи, організації, підприємства та установи, включаючи правоохоронні та судові органи, нотаріусів та суб'єктів адміністративних послуг.
Відповідно до ст. 42 Положення про закони і звичаї війни на суходолі IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі від 18 жовтня 1907 року, ратифікованої Україною 24.08.1991, територія визнається окупованою якщо вона фактично перебуває під владою армії супротивника. Окупація поширюється лише на ту територію, де така влада встановлена і здатна виконувати свої функції.
У період з 19.09.2014 по цей час (27.01.2026) м. Лутигине та Лутугинський район Луганської області захоплено військовослужбовцями зс рф і воно знаходиться під тимчасовою окупацією держави-агресора, що визначено «Переліком населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження», затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1085-р. від 07.11.2014.
Таким чином, з 24.02.2022 і по цей день (27.01.2026) дії рф проти України підпадають під всі пункти, передбачені ст. 3 Резолюції 3314, а тому такі дії слід кваліфікувати саме як акт агресії рф проти України.
З метою встановлення і зміцнення окупаційної влади та недопущення контролю Української влади на територіях населених пунктів Луганської області, які на даний час контролюються (контролювались) та утримуються (утримувались) російськими військами, представниками рф залучаються особи з числа місцевого населення Луганської області для формування органів управління, які виконують функції виконавчих органів влади на окупованих територіях.
Указом так званого «голови лнр» №УГ-159/22 від 12.03.2022 на тимчасово окупованій території Луганської області визначено адміністративно-територіальний устрій «луганської народної республіки», який відповідає адміністративно-територіальному устрою Луганської області України станом на 18.05.2014.
Також, 06.01.2022 на тимчасово окупованій території Луганської області було створене так зване «лутигинское районное управление юстиции министерства юстиции луганской народной республики» та 29.11.2022 зареєстроване в «едином государственном реестре юридических лиц (ЕГРЮЛ)».
Під час досудового розслідування встановлено, що у листопаді 2022 року у ОСОБА_6 виник намір щодо співпраці з окупаційною адміністрацією держави-агресора, яка створювала на захопленій території м. Лутигине та Лутугинського району Луганської області власні незаконні органи влади. Зокрема, ОСОБА_6 прагнула зайняття адміністративних посад, які б дозволяли надавати допомогу державі-агресору.
З цією метою ОСОБА_6 , являючись громадянкою України, фактично проживаючи на території Лутугинського району Луганської області, будучи достеменно проінформованою та розуміючи факт захоплення м. Лутугине та Лутугинського району Луганської області збройними силами рф, усвідомлюючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи обізнаною про те, що м. Лутугине та Лутугинський район Луганської області є невід'ємною складовою частиною України, порядок утворення органів виконавчої влади регулюється виключно Конституцією України та законами України, 29.11.2022, перебуваючи в м. Лутугине Лутугинського району Луганської області, реалізуючи прямий умисел, переслідуючи єдиний кримінально протиправний намір, направлений на сприяння державі-агресору російській федерації в посиленні заходів тимчасової окупації м. Лутугине та Лутугинського району Луганської області, добровільно зайняла посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Луганської області, а саме посаду - так званого «начальника управления» в незаконному органі влади «лутигинском районном управлении юстиции министерства юстиции луганской народной республики» (Луганська область, Лутугинський район, м. Лутугине, вул. Гагаріна, буд. 20).
Посада «начальника лутигинского районного управления юстиции министерства юстиции луганской народной республики», яку зайняла ОСОБА_6 пов'язана з виконанням наступних організаційно-розпорядчих функцій: здійснення керівництва управлінням, забезпечення виконання покладених на управління завдань, створення належних умов праці в управлінні; розподіл обов'язків між структурними підрозділами та працівниками управління та контроль за їх роботою; розробка та внесення на розгляд міністерства пропозицій по структурі, штатному розпису управління; організація внутрішнього контролю та аудиту та забезпечення їх виконання; організація роботи по контролю та нагляду у сфері державної реєстрації актів цивільного стану; організація роботи по контролю та нагляду у сфері адвокатури та нотаріату; організація діяльності у сфері державної реєстрації громадських об'єднань, політичних партій, релігійних організацій, інших некомерційних організацій, а також контролю за їх діяльністю; виконання інших організаційно-розпорядчих функції, наданих нормативно-правовими актами.
Таким чином, громадянка України ОСОБА_6 підозрюється у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Також, ОСОБА_6 , являючись громадянкою України, будучи достеменно проінформованою та розуміючи факт захоплення та тимчасової окупації м. Лутугине та Лутугинського району Луганської області збройними силами рф, усвідомлюючи, що суверенітет України поширюється на всю її територію, Україна є унітарною державою, а територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, будучи обізнаною про те, що м. Лутугине та Лутугинський район Луганської області є невід'ємною складовою частиною України, порядок утворення органів виконавчої влади та місцевого самоврядування регулюється виключно Конституцією України та законами України, в умовах воєнного стану, реалізуючи прямий умисел, направлений на вчинення державної зради, усвідомлюючи та передбачаючи невідворотне настання суспільно небезпечних наслідків та бажаючи їх настання, з метою заподіяння шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, становлення і зміцнення окупаційної влади, сприяння окупаційним органам влади, в порушення вимог ст. 65 Конституції України, якою передбачено обов'язок громадян України захищати незалежність та територіальну цілісність України, бажаючи допомогти у проведенні цієї підривної діяльності та зробити свій особистий внесок в утворення та функціонування на території Луганської області системи незаконних органів влади російської федерації, з 29.11.2022 по 21.02.2025, перебуваючи на посаді «начальника управления» в незаконному органі влади «лутугинском районном управлении юстици министерства юстиции луганской народной республики», створеному на тимчасово окупованій території Луганської області, надала добровільно згоду на допомогу представникам іноземної держави - представникам окупаційної адміністрації держави-агресора російської федерації в м. Лутугине, шляхом виконання наданих їй незаконних повноважень направлених на забезпечення сталої та безперешкодної роботи незаконному органі влади - так званому «лутугинском районном управленим юстици министерства юстиции луганской народной республики», сам факт існування яких та здійснення діяльності по забезпеченню їх безперешкодного функціонування підриває основи національної безпеки України, конституційний лад, шкодить суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України.
Так, громадянка України ОСОБА_6 у зазначений вище період, обіймаючи зазначену посаду в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території, перебуваючи в приміщенні так званого «лутугинского районного управления юстици министерства юстиции луганской народной республики» (Луганська область, Лутугинський район, м. Лутугине, вул. Гагаріна, буд. 20), виконувала незаконно надані їй повноваження, а саме: здійснювала керівництво управлінням, забезпечувала виконання завдань, повноважень, функцій, покладених на управління, здійснювала підготовку проектів нормативних актів в межах своєї компетенції, службових записок та листів з питань, віднесених до відання управління, організовувала роботу управління, організовувала внутрішній контроль та аудит, організовувала роботу з контролю та нагляду у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, у сфері адвокатури та нотаріату, організовувала роботу у сфері державної реєстрації громадських об'єднань, релігійних організацій, інших некомерційних організацій, а також контроль за їх діяльністю, та інші.
Допомога ОСОБА_6 представникам іноземної держави призвела до забезпечення сталого та належного функціонування незаконно створених органів влади, та посилила заходи тимчасової окупації.
Таким чином, громадянка України ОСОБА_6 підозрюється у державній зраді, тобто діянні, умисно вчиненому громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, шляхом надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчиненому в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 ст. 111 КК України.
Прокурор зазначає, що підозра ОСОБА_6 у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень обґрунтовується зібраними у кримінальному провадженні доказами:
1)рапортом оперативного підрозділу про виявлення кримінального правопорушення від 25.05.2023, згідно з яким ОСОБА_6 добровільно зайняла посаду «начальника в лутугинском районном управленим юстици министерства юстиции луганской народной республики», тобто в незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Луганської області;
2)рапортом оперативного підрозділу від 25.05.2023, згідно з яким встановлені повні анкетні відомості ОСОБА_6 , контактні дані та інформація про її профілі у соціальних мережах;
3)протоколом огляду від 31.10.2023 Інтернет сайту «Центр дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку «МИРОТВОРЕЦЬ», де виявлено інформацію, що ОСОБА_6 є членом терористичної організації ЛНР та займає посаду «ведущий специалист лутугинского райуправления юстиции министерства юстиции луганской народной республики». Також виявлено згадування в мережі Інтернет про ОСОБА_6 як працівницю в указаному незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території Луганської області. Крім того, оглянуто сторінку ОСОБА_6 у соціальній мережі;
4)інформацією з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , складеного 20.12.2012 виконавчим комітетом Успенської селищної ради Лутугинського району Луганської області;
5)інформацією з Офісу Президента України згідно з якою матеріали щодо припинення громадянства України ОСОБА_6 згідно з поданою нею заявою або внаслідок втрати громадянства України на розгляд Комісії при Президентові України з питань громадянства в установленому законодавством порядку не надходили;
6)інформацією з Пенсійного фонду України відповідно до якої ОСОБА_6 у період з 10.10.2005 по 31.07.2014 працювала в Луганському обласному управлінні юстиції, Головному управлінні юстиції у Луганській області, Успенській селищній раді, Білоріченській селищній раді Лутугинського району Луганської області та Лутугинському районному центрі соціальних служб для сім'ї дітей та молоді;
7)аналітичним досьє ГУНП в Черкаській області на ОСОБА_6 , відповідно до якого встановлені анкетні відомості ОСОБА_6 , її родинні зв'язки, вид діяльності, а саме «начальник в лутугинском районном управленим юстици министерства юстиции луганской народной республики», контактні дані та інформація про профілі у соціальних мережах;
8)протоколом огляду від 07.01.2026, згідно якого із відкритих джерел у мережі Інтернет вбачається, що ОСОБА_6 у період із 29.11.2022 по 21.02.2025 перебувала на посаді керівника, у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території України - так званому «лутугинском районном управлении юстиции министерства юстиции луганской народной республики»;
9)протоколом огляду від 09.01.2026, згідно якого із відкритих джерел у мережі Інтернет вбачається, що указом так званого «голови лнр» № УГ-270/23 від 30.03.2023 на тимчасово окупованій території Луганської області визначено систему і структуру виконавчих органів «луганской народной республики» та створено «министерство юстици луганской народной республики». Також цим указом затверджено «положение о министерстве юстиции луганской народной республики» відповідно до якого до структури «министерства» можуть входити департаменти, управління, відділи;
10)протоколом огляду від 26.01.2026, згідно якого указом так званого «голови лнр» №УГ-159/22 від 12.03.2022 на тимчасово окупованій території Луганської області визначено адміністративно-територіальний устрій «луганской народной республики», який відповідає адміністративно-територіальному устрою Луганської області України станом на 18.05.2014;
11)протоколом огляду від 09.01.2026, згідно якого із відкритих джерел у мережі Інтернет оглянуто «приказ минюста россии от 3 марта 2014 г. N 26 «об утверждении положения об управлении министерства юстиции российской федерации по субъекту (субъектам) российской федерации и перечня управлений министерства юстиции российской федерации по субъектам российской федерации», де міститься інформація щодо організаційно-розпорядчих функцій начальника управління;
12)іншими доказами, наявними у матеріалах кримінального провадження.
ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженка смт. Успенка Лутугинського району Луганської області, громадянка України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України, НОМЕР_2 , виданий 10.12.2012 Лутугіським РВ УМВС України в Луганській області, у минулому співробітник Луганського обласного управління юстиції.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_6 постійно перебуває на тимчасово окупованій території України та не з'являється без поважних причин на виклик, у порядку ст. 281 КПК України, її 16.03.2026оголошено в розшук, в тому числі, міжнародний.
Крім того, згідно з матеріалами кримінального провадження підозрювана ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території України, а саме у Луганській області.
Так, у зв'язку із переховуванням підозрюваної ОСОБА_6 на тимчасово окупованій території Луганської області, що, в свою чергу, позбавило органу досудового розслідування та прокуратури можливості особисто вручити їй повідомлення про підозру, вживались відповідні заходи, щодо виклику вказаної особи для проведення слідчих та процесуальних дій, в передбачений КПК України спосіб.
У зв'язку з вищевикладеним, вжито заходів для вручення письмового повідомлення про підозру у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень, а саме на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження розміщено спочатку повістку про виклик ОСОБА_6 , а в подальшому повідомлення про підозру ОСОБА_6 , пам'ятку про процесуальні права та обов'язки його як підозрюваної. Також вказані процесуальні документи вручено захиснику ОСОБА_4 .
У той же час, оперативним співробітникам Третього оперативного відділу (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві надано доручення на вручення вищевказаних повісток за відомою адресою реєстрації та проживання ОСОБА_6 , за результатами виконання якого повістки про виклик не представилося за можливе вручити, оскільки ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території Луганської області.
Разом з цим, ОСОБА_6 , будучи належним чином повідомленою про розслідування відносно неї кримінального провадження за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, маючи на меті ухилитись від кримінальної відповідальності, умисно переховується від слідства та суду, за викликом не з'явилася, на зв'язок не виходить, про поважність причин не прибуття не повідомляє.
Таким чином, у сторони обвинувачення є достатні підстави вважати, що ОСОБА_6 умисно ухиляється від слідства та суду з метою уникнення від кримінальної відповідальності за вчинені нею кримінальні правопорушення.
Ініціатор клопотання вказує, що притягнути ОСОБА_6 до кримінальної відповідальності у загальному порядку, передбаченому кримінально-процесуальним законодавством, не представляється можливим, але, на його думку, при цьому наявні достатні підстави для проведення спеціального досудового розслідування у даному кримінальному провадженні стосовно підозрюваної за ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Згідно ч. 5 ст. 139 КПК України, ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який оголошений у міжнародний розшук, та/або який виїхав, та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» передбачено, що ухилення від явки на виклик слідчого, прокурора чи судовий виклик слідчого судді, суду (неприбуття на виклик без поважної причини більш як два рази) підозрюваним, обвинуваченим, який перебуває на тимчасово окупованій території України, та оголошення його у розшук є підставою для здійснення спеціального досудового розслідування чи спеціального судового провадження в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України, з особливостями, встановленими цим Законом. Вимога про оголошення у міждержавний або міжнародний розшук не поширюється на випадки, якщо вирішується питання про застосування стосовно цих осіб спеціального кримінального провадження.
Згідно ч. 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні зокрема щодо злочинів, передбачених ст. 111, ст. 111-1 КК України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Оскільки ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, щодо яких передбачена можливість здійснення спеціального досудового розслідування, переховується від органів досудового розслідування з метою ухилення від кримінальної відповідальності на тимчасово окупованій території, а також оголошена у міжнародний розшук, в органу досудового розслідування наявні підстави для здійснення спеціального досудового розслідування, а тому прокурор звернувся з даним клопотанням до слідчого судді.
В судовому засіданні прокурор доводи клопотання підтримав та просив задовольнити з викладених у ньому підстав. Також вказав, що ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, протягом тривалого часу переховується від органу досудового розслідування на тимчасово окупованій території, в зв'язку з чим була оголошена в міжнародний розшук, обізнана щодо здійснення досудового розслідування кримінального провадження за її підозрою, яку в порядку ст. 135 КПК України було розміщено на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження, а також пам'ятку про процесуальні права та обов'язки її як підозрюваної, а вказані процесуальні документи вручено захиснику ОСОБА_4 .
Захисник підозрюваної ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_4 заперечував проти доводів клопотання та просив відмовити в його задоволенні у зв'язку з його необґрунтованістю.
Заслухавши пояснення сторін кримінального провадження, дослідивши зміст клопотання та матеріали додані на його обґрунтування, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Частиною 1 статті 297-3 КПК України встановлено, що клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування розглядається слідчим суддею за участі особи, яка подала клопотання, та захисника.
Вказане обумовлюється правовими підставами для звернення сторони обвинувачення до суду із таким клопотанням, зокрема підозрювана особа оголошена у міжнародний розшук та переховується на тимчасово окупованій території України (ч. 2 ст. 297-1, ч. 1 ст. 297-4 КПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 281 КПК України, якщо під час досудового розслідування місцезнаходження підозрюваного невідоме або він виїхав та/або перебуває на тимчасово окупованій території України чи за межами України та не з'являється без поважних причин на виклик слідчого, прокурора за умови його належного повідомлення про такий виклик, слідчий, прокурор оголошує розшук такого підозрюваного.
В цій справі розглядається клопотання сторони обвинувачення про здійснення спеціального досудового розслідування щодо підозрюваної ОСОБА_6 . Дана категорія справ розглядається за участі особи, яка подала клопотання, та захисника (ч.1 ст.297-3 КПК України). Участь особи, стосовно якої розглядається клопотання, Кримінальним процесуальним кодексом України не передбачена.
Слідчим суддею встановлено, що Четвертим слідчим відділом (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження № 22023250000000187 від 26.05.2023 за фактами добровільного зайняття ОСОБА_6 посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території України та наданням допомоги російській федерації в проведенні підривної діяльності проти України в умовах воєнного стану, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
27 січня 2026 року прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 складено письмове повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 111-1 КК України (добровільне зайняття громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території) та ч. 2 ст. 111 КК України (умисне вчинення громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, шляхом надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану).
Органом досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженка смт . Успенка Лутугинського району Луганської області, громадянка України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_2 , виданий 10.12.2012 Лутугинським РВ УМВС України в Луганській області.
Вжитими заходами розшуку, проведеними слідчими та процесуальними діями встановити місцезнаходження ОСОБА_6 не представилося можливим.
У ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території Луганської області.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085-р Лутугинській район Луганської області входить до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.
У зв'язку з не встановленням місцезнаходження ОСОБА_6 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 21.01.2026 та у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - Газеті Кабінету Міністрів України «Урядовий Кур'єр» від 23.01.2026 розміщено повістки про виклик на 27.01.2026 до Черкаської обласної прокуратури для участі у отриманні повідомлення про підозру, пам'ятки про процесуальні права і обов'язки підозрюваної, допиту в статусі підозрюваної.
На виклик остання не з'явилася, про причини неявки не повідомила, на зв'язок зі слідчим чи прокурором не вийшла.
У зв'язку з вищевикладеним, вжито заходів для вручення письмового повідомлення про підозру у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень, а саме на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 27.01.2026 та у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - Газеті Кабінету Міністрів України «Урядовий Кур'єр» від 29.01.2026 розміщено повідомлення про підозру ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №22023250000000187 від 26.05.2023 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, пам'ятку про процесуальні права та обов'язки її як підозрюваної, а також вказані процесуальні документи вручено захиснику ОСОБА_4 .
Під час здійснення досудового розслідування виконано всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії для встановлення місцезнаходження підозрюваної ОСОБА_6 , однак встановити її місцезнаходження не виявилося можливим, оскільки остання переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності.
З урахуванням положень ч. 1 ст. 281 КПК України, 16.03.2026 постановами слідчого підозрювану ОСОБА_6 оголошено в розшук, в тому числі міжнародний.
Отже, слідчий суддя доходить висновку, що ОСОБА_6 набула статусу підозрюваної, оскільки слідчим було вжито заходів для вручення повідомлення про підозру у спосіб, передбачений КПК для вручення повідомлень, а саме на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження розміщено повідомлення про підозру ОСОБА_6 , пам'ятку про процесуальні права та обов'язки її як підозрюваної, а також вказані процесуальні документи вручено захиснику ОСОБА_4 .
Особливості спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень врегульовані главою 24-1 КПК України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 297-1 КПК України, спеціальне досудове розслідування (in absentia) здійснюється стосовно одного чи декількох підозрюваних згідно із загальними правилами досудового розслідування, передбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цієї глави. Спеціальне досудове розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді у кримінальному провадженні щодо злочинів, передбачених статтями 109, 110, 110-2, 111, 111-1, 111-2, 112, 113, 114, 114-1, 114-2, 115, 116, 118, частиною другою статті 121, частиною другою статті 127, частинами другою і третьою статті 146, статтями 146-1, 147, частинами 2 - 5 ст. 191 (у випадку зловживання службовою особою своїм службовим становищем), статтями 209, 255-258, 258-1, 258-2, 258-3, 258-4, 258-5, 348, 364, 364-1, 365, 365-2, 368, 368-2, 368-3, 368-4, 369, 369-2, 370, 379, 400, 408, 436, 436-1, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447 Кримінального кодексу України, стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук.
Згідно положень ч. 1, 2 ст. 297-4 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування, якщо прокурор, слідчий не доведе, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, з метою ухилення від кримінальної відповідальності та/або оголошений у міжнародний розшук, та/або уповноваженим органом прийнято рішення про передачу підозрюваного для обміну як військовополоненого та такий обмін відбувся. Під час вирішення питання про здійснення спеціального досудового розслідування слідчий суддя зобов'язаний врахувати наявність достатніх доказів для підозри особи щодо якої подано клопотання у вчиненні кримінального правопорушення.
З огляду на зазначені положення закону, слідчому судді під час розгляду клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні з метою визначення чи є законні підстави для здійснення у вказаному кримінальному провадженні спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваної ОСОБА_6 необхідно в межах доводів відповідного клопотання встановити: 1) кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється особа; 2) чи передбачає Кримінальний процесуальний кодекс України здійснення спеціального досудового розслідування щодо злочину, який розслідується в межах кримінального провадження, в якому подане клопотання; 3) факт набуття особою статусу підозрюваного у цьому кримінальному провадженні; 4) наявність достатніх доказів для підозри особи у вчиненні кримінального правопорушення; 5) чи переховується підозрюваний від органів досудового розслідування та суду на тимчасово окупованій території України, на території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором з метою ухилення від кримінальної відповідальності та якими доказами це підтверджується та/або чи оголошений підозрюваний у міжнародний розшук та якими доказами це підтверджується.
Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_6 .
Згідно витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, досудове розслідування у даному кримінальному провадженні здійснюється за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Так, ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч. 2 ст. 111 КК України, а саме в умисному вчинення громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості України, шляхом надання іноземній державі та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинене в умовах воєнного стану, та у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 КК України, а саме у добровільному зайнятті громадянином України посади, пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконному органі влади, створеному на тимчасово окупованій території.
Частиною 2 ст. 297-1 КПК України передбачено можливість здійснення спеціального досудового розслідування щодо злочинів, передбачених ч. 2 ст.111, ч. 5 ст. 111-1 КК України.
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_6 народилася ІНФОРМАЦІЯ_2 , тобто є повнолітньою.
Щодо наявності у ОСОБА_6 статусу підозрюваної у кримінальному провадженні.
Підозрюваним є особа, якій у порядку, передбаченому статтями 276-279 цього Кодексу, повідомлено про підозру, особа, яка затримана за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, або особа, щодо якої складено повідомлення про підозру, однак його не вручено їй внаслідок не встановлення місцезнаходження особи, проте вжито заходів для вручення у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень (ч. 1 ст. 42 КПК).
Статтею 278 КПК України передбачено порядок вручення письмового повідомлення про підозру - письмове повідомлення про підозру вручається в день його складення слідчим або прокурором, а у випадку неможливості такого вручення - у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень (ч. 1 ст. 278 КПК України).
Відповідно до частин 1, 3 ст. 111 КПК України повідомлення у кримінальному провадженні є процесуальною дією, за допомогою якої слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд повідомляє певного учасника кримінального провадження про дату, час та місце проведення відповідної процесуальної дії або про прийняте процесуальне рішення чи здійснену процесуальну дію. Повідомлення у кримінальному провадженні здійснюється у випадках, передбачених цим Кодексом, у порядку, передбаченому главою 11 цього Кодексу, за винятком положень щодо змісту повідомлення та наслідків неприбуття особи.
Згідно з частиною 8 ст. 135 КПК України (Глава 11), повістка про виклик особи, стосовно якої існують достатні підстави вважати, що така особа виїхала та/або перебуває на тимчасово окупованій території України, території держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором, у випадку обґрунтованої неможливості вручення їй такої повістки згідно з частинами першою, другою, четвертою - сьомою цієї статті, публікується в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Особа, зазначена в абзаці першому цієї частини, вважається такою, яка належним чином повідомлена про виклик, з моменту опублікування повістки про її виклик у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
У випадку наявності в особи, зазначеної в абзаці першому цієї частини, захисника (захисників) копія повістки про її виклик надсилається захиснику (захисникам).
Отже, з огляду на наведені положення закону, стаття 278 КПК України покладає на слідчого/прокурора обов'язок вручити підозрюваному в кримінальному провадження письмове повідомлення про підозру в день його складення слідчим/прокурором, однак, якщо це неможливо зробити, повідомлення про підозру вручається у спосіб, передбачений КПК для вручення повідомлень у кримінальному провадженні (ст. 111 КПК України), тобто, - у порядку здійснення виклику в кримінальному провадженні (ст. 135 КПК України) - у тому числі, шляхом опублікування повістки про її виклик, письмового повідомлення про підозру у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Органом досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженка смт . Успенка Лутугинського району Луганської області, громадянка України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України НОМЕР_2 , виданий 10.12.2012 Лутугинським РВ УМВС України в Луганській області.
Вжитими заходами розшуку, проведеними слідчими та процесуальними діями встановити місцезнаходження ОСОБА_6 не представилося можливим.
У ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 перебуває на тимчасово окупованій території Луганської області.
Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085-р Лутугинській район Луганської області входить до переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження.
У зв'язку з не встановленням місцезнаходження ОСОБА_6 на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 21.01.2026 та у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - Газеті Кабінету Міністрів України «Урядовий Кур'єр» від 23.01.2026 розміщено повістки про виклик на 27.01.2026 до Черкаської обласної прокуратури для участі у отриманні повідомлення про підозру, пам'ятки про процесуальні права і обов'язки підозрюваної, допиту в статусі підозрюваної.
На виклик остання не з'явилася, про причини неявки не повідомила, на зв'язок зі слідчим чи прокурором не вийшла.
У зв'язку з вищевикладеним, вжито заходів для вручення письмового повідомлення про підозру у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень, а саме на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора 27.01.2026 та у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження - Газеті Кабінету Міністрів України «Урядовий Кур'єр» від 29.01.2026 розміщено повідомлення про підозру ОСОБА_6 у кримінальному провадженні №22023250000000187 від 26.05.2023 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, пам'ятку про процесуальні права та обов'язки її як підозрюваної, а також вказані процесуальні документи вручено захиснику ОСОБА_4 .
З урахуванням вищевикладеного, слідчий суддя дійшов до висновку, що слідчим та прокурором дотримані вимоги КПК України, оскільки органом досудового розслідування повідомлення про підозру вручено ОСОБА_6 у спосіб, визначений КПК України, а саме, на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора та у засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження розміщено повідомлення про підозру ОСОБА_6 , пам'ятку про процесуальні права та обов'язки її як підозрюваної, а також вказані процесуальні документи вручено захиснику ОСОБА_10 .
Вказане дає підстави для висновку, що орган досудового розслідування вжив усіх можливих заходів для вручення ОСОБА_6 повідомлення про підозру у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень.
При цьому, зважаючи на приписи ч. 1 ст. 42 та ст. 135 КПК України, можна дійти до висновку, що дотримання прав особи при врученні їй складеного щодо неї повідомлення про підозру у даному випадку полягає не у фактичному врученні такого повідомлення (процесуального документа), а у вжитті органом досудового розслідування усіх можливих заходів для того, щоб така особа могла дізнатися про факт складення такого повідомлення про підозру щодо неї та суть викладених у ньому обставин з усіх доступних для неї джерел, що і було здійснено слідчим та підтверджується матеріалами клопотання.
Крім того, Кримінальний процесуальний кодексу України не передбачає обов'язку і права слідчого відкласти вручення повідомлення про підозру та чекати настання сприятливих обставин для його вручення особі, яка переховується на тимчасово окупованій території. В свою чергу, органом досудового розслідування було вчинено всі можливі передбачені законом дії для того, щоб особа, якій повідомляється про підозру, була обізнана про це.
Враховуючи, що повідомлення про підозру, як процесуальний документ, складено та підписано з дотриманням норм кримінального процесуального законодавства і стороною обвинувачення вжито заходів для його вручення ОСОБА_6 у спосіб, передбачений КПК України для вручення повідомлень (частина 1 статті 42 КПК України), що підтверджується доказами, наданими стороною обвинувачення та дослідженими слідчим суддею, за такого, стороною обвинувачення доведено, що ОСОБА_6 набула статусу підозрюваної у кримінальному провадженні відповідно до положень ч. 1 ст. 42 КПК України.
Щодо наявності достатніх доказів для підозри ОСОБА_6 у вчиненні нею кримінальних правопорушень, переховування на тимчасово окупованій території України та оголошення у міжнародний розшук.
Положення кримінального процесуального законодавства не розкривають суті поняття «наявність достатніх доказів для підозри особи», що передбачено у ч. 2 ст. 297-4 КПК України.
Такий стандарт «достатні докази для підозри», окрім правил щодо спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачений законодавцем при визначенні випадків повідомлення про підозру, тобто підлягає застосуванню слідчим і прокурором на стадії прийняття рішення про складення та вручення особі повідомлення про підозру (п. 3 ч. 1 ст. 276 КПК). Такий стандарт доказування на стадії досудового розслідування є нижчим за стандарт «обґрунтованої підозри», який передбачений при зверненні сторони обвинувачення із клопотанням про застосування до особи запобіжного заходу (п. 1 ч. 1 ст. 194 КПК) та вимагає оцінки наявних доказів з точки зору їх вагомості для підтвердження вірогідності вчинення підозрюваним кримінального правопорушення (п. 1 ч. 1 ст. 178 КПК), у той час як при повідомленні про підозру та вирішенні питання про спеціальне досудове розслідування зібрані докази оцінюються з огляду на те, чи містять вони такі достовірні та належні відомості, які на даний момент розслідування в своїй сукупності та взаємозв'язку об'єктивно і переконливо пов'язують конкретну особу із вчиненням певного кримінального правопорушення.
Під час розгляду клопотання прокурор обґрунтував на основі наданих слідчому судді матеріалів кримінального провадження, наявність достатніх доказів для підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, тобто досліджені слідчим суддею докази, в своїй сукупності та взаємозв'язку об'єктивно підтверджують, що існують достатні факти та інформація, які переконують у тому, що ОСОБА_6 пов'язана із вчиненням злочинів за наведених вище обставин.
Під час здійснення досудового розслідування виконано всі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії для встановлення місцезнаходження підозрюваної ОСОБА_6 , однак встановити її місцезнаходження не виявилося можливим, оскільки остання з метою ухилення від кримінальної відповідальності переховується від органів слідства та суду на тимчасово окупованій території Луганської області.
У зв'язку з тим, що ОСОБА_6 постійно перебуває на тимчасово окупованій території України, а саме у Луганській області та не з'являється без поважних причин на виклик, у порядку ст. 281 КПК України, 16.03.2026 постановою слідчого Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) ТУДБР, розташованого у місті Києві, підозрювану ОСОБА_6 оголошено в розшук, в тому числі, міжнародний, досудове розслідування у кримінальному провадженні №22023250000000187 від 26.05.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України зупинено.
Так, чинний Кримінальний процесуальний кодекс України не визначає, якими саме доказами має бути доведено, що особу оголошено у розшук, однак зобов'язує сторону обвинувачення відповідно до ч. 2 ст. 281 КПК України при оголошенні розшуку (державного, міждержавного, міжнародного) прийняти відповідну постанову. Факт прийняття постанови про оголошення розшуку являє собою підставу для його здійснення, а положення ч. 1 ст. 297-4 КПК України покладають на сторону обвинувачення обов'язок надати докази на підтвердження саме оголошення підозрюваного у міжнародний розшук, проте не зобов'язують доводити існування підстав для прийняття відповідного рішення про оголошення у міжнародний розшук. За таких обставин постанова про оголошення особи в міжнародний розшук є належним доказом та достатньою підставою вважати підозрювану особу такою, що оголошена в міжнародний розшук в розумінні вимог ст. 281, ч. 1 ст. 297-4 КПК України.
На підставі наведеного вище, враховуючи, що Кримінальний процесуальний кодекс України передбачає спеціальне досудове розслідування щодо кримінальних правопорушень, які розслідуються у межах кримінального провадження, зокрема злочинів, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, ОСОБА_6 є повнолітньою, набула статусу підозрюваної у вказаному кримінальному провадженні, наявні достатні докази для підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, враховуючи, що підозрювана переховується від органів досудового розслідування та суду на тимчасово окупованій території України та оголошена в міжнародний розшук, слідчий суддя дійшов до висновку про задоволення клопотання прокурора, у зв'язку із доведеністю всіх обставин, які обумовлюють застосування спеціального досудового розслідування щодо підозрюваної ОСОБА_6 в цьому кримінальному провадженні.
Керуючись ст.ст. 297-1, 297-3, 297-4, 309, 369-372, 376 КПК України, -
Клопотання прокурора відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Черкаської обласної прокуратури ОСОБА_3 про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні № 22023250000000187 від 26.05.2023 за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України - задовільнити.
Надати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , уродженки смт. Успенка Лутугинського району Луганської області, громадянки України, останнє відоме місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт громадянина України, НОМЕР_2 , виданий 10.12.2012 Лутугіським РВ УМВС України в Луганській області, у минулому співробітнці Луганського обласного управління юстиції, - у кримінальному провадженні №22023250000000187 від 26.05.2023.
Відомості про здійснення спеціального досудового розслідування у кримінальному провадженні №22023250000000187 від 26.05.2023 стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваної у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України, невідкладно, але не пізніше 24 годин після постановлення ухвали, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань і публікувати в засобах масової інформації загальнодержавної сфери розповсюдження та на офіційному веб-сайті Офісу Генерального прокурора.
Якщо підстави для постановлення слідчим суддею ухвали про спеціальне досудове розслідування перестануть існувати, подальше досудове розслідування стосовно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснювати згідно із загальними правилами, передбаченими Кримінальним процесуальним кодексом України.
Копію ухвали (резолютивної частини) невідкладно направити до Офісу Генерального прокурора для організації виконання в частині внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення відповідних публікацій.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1