Постанова від 24.03.2026 по справі 280/9599/25

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2026 року м. Дніпросправа № 280/9599/25

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

судді-доповідача: Шальєвої В.А.,

суддів: Іванова С.М., Чередниченка В.Є.,

розглянувши в порядку письмового провадження у м. Дніпрі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 29 грудня 2025 року (суддя Прасов О.О., повне судове рішення складено 29 грудня 2025 року) в справі № 280/9599/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (далі - ГУ ПФУ в Запорізькій області). Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - ГУ ПФУ в Дніпропетровській області) про:

визнання протиправним та скасування рішення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області від 17 жовтня 2025 року №923260149323 про відмову в перерахунку пенсії;

зобов'язання ГУ ПФУ в Запорізькій області здійснити призначення та виплату пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 №889-VIII та статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ із зарахуванням до стажу державної служби періодів роботи з 08 квітня 1991 року по 22 червня 1994 року та з 23 жовтня 2002 року по 26 травня 2016 року, з урахуванням довідки про складові заробітної плати для державного службовця, який до 01.01.2024 працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), виданої Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної державної адміністрації від 26 вересня 2025 року №01-15/680 та довідки про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 01.01.2024 працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд), виданої Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної державної адміністрації від 26 вересня 2025 року №01-15/681, починаючи з 10 жовтня 2025 року.

Рішенням Запорізького окружного адміністративного суду від 29 грудня 2025 року позов задоволено частково.

Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 17.10.2025 за №923260149323 про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 .

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 періоди роботи з 08.04.1991 по 22.06.1994 та з 23.10.2002 по 26.05.2016.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області перевести з 10.10.2025 ОСОБА_1 з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII “Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII “Про державну службу».

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області обчисли з 10.10.2025 ОСОБА_1 пенсію за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII “Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII “Про державну службу» з урахуванням виданої Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної державної адміністрації: Довідки від 26.09.2025 за №01-15/680 про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); Довідки від 26.09.2025 за №01-15/681 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд).

В іншій частині позовної заяви відмовлено.

В апеляційній скарзі відповідач ГУ ПФУ в Дніпропетровській області просить скасувати рішення з підстав неправильного встановлення судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову.

Апелянт вказує, що до стажу роботи державної служби не зарахований період з 23.10.2002 по 26.05.2016 р. у Запорізькій районній адміністрації Запорізької міської ради, так як час роботи в органах в органах місцевого самоврядування, в тому числі на виборних посадах, зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723, до 04 липня 2001 року, тобто на дату набрання чинності Законом України від 07.06.2001 № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування».

До стажу роботи державної служби не зарахований період з 01.04.1991 по 22.06.1994 р. у «Запорожском городском совете народных депутатов городского управления комунального хозяйства» (мовою оригіналу) в зв'язку з відсутністю відомостей про прийняття ОСОБА_1 присяги та присвоєння рангу державного службовця.

Звертає увагу, що відповідно до пункту 11 частини третьої статті 3 Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII «Про державну службу» дія цього Закону не поширюється на депутатів місцевих рад, посадових осіб місцевого самоврядування.

Загальний страховий стаж заявника становить 47 рік 10 місяців 9 дні, в тому числі стаж державної служби станом на 01.05.2016 складає 2 років 10 місяців 18 днів, отже у позивача відсутнє право на призначення пенсії згідно з Законом України «Про державну службу».

Справа судом розглянута без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами на підставі п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України у зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд доходить висновку, що апеляційна скарга не може бути задоволена з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що за результатами розгляду заяви від 10.10.2025 щодо переходу на пенсію за віком відповідно до Закону України від 10.12.2015 за №889-VІІІ “Про державну службу» ГУ ПФУ в Дніпропетровській області прийнято рішення від 17.10.2025 за №923260149323 про відмову в перерахунку пенсії, в якому зазначено наступне:

“… ОСОБА_1 звернувся із заявою щодо переходу на пенсію за віком згідно до Закону України “Про державну службу» від 10.12.2015 р. №889-VIII (далі Закон №889). Пунктом 10 і 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 10.12.2015 №889-VIII “Про державну службу» (далі-Закон №889) передбачено право державних службовців за певних умов на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону України від 16.12.1993 №3723-ХІІ “Про державну службу». Зокрема на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли пенсійного віку та мають 35 років страхового стажу: - Державні службовці, які на день набрання чинності Законом №889, станом на 01.05.2016 року обіймали посади державної служби та мали не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст.25 Закону №3723 та актами Кабінету Міністрів України; - Особи, які на день набрання чинності Законом №889, мали не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону №3723 та актами Кабінету Міністрів України, незалежно від факту роботи на державній службі станом на 01.05.2016 року. До стажу роботи державної служби не зарахований період з 23.10.2002 по 26.05.2016 р у Запорізькій районній адміністрації Запорізької міської ради, так як час роботи в органах в органах місцевого самоврядування, в тому числі на виборних посадах, зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723 до 04 липня 2001року, тобто на дату набрання чинності Законом України від 07.06.2001 № 2493-III “Про службу в органах місцевого самоврядування». До стажу роботи державної служби не зарахований період з 01.04.1991 по 22.06.1994 р у “Запорожском городском совете народных депутатов городского управления комунального хозяйства» (мовою оригіналу) в зв'язку з відсутністю відомостей про прийняття ОСОБА_1 присяги та присвоєння рангу державного службовця. Розглянувши документи, надані для перерахунку пенсії встановлено, що загальний страховий стаж заявника становить 47 рік 10 місяців 9 дні, в тому числі стаж державної служби станом на 01.05.2016 складає 2 років 10 місяців 18 днів, отже право на призначення пенсії згідно Закону України “Про державну службу» відсутнє. ВИРІШЕНО: відмовити в переведенні на пенсію за віком відповідно до Закону України Закону України “Про державну службу»».

Врахувавши, що станом на 01.05.2016 стаж роботи позивача на посадах державної служби та місцевого самоврядування складав 19 років 07 місяців 11 днів, суд першої інстанції вважав, що позивач має право на пенсію за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII “Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII “Про державну службу».

Оскільки відповідачами не доведено протиправність видачі Департаментом житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької обласної державної адміністрації: Довідки від 26.09.2025 за №01-15/680 про складові заробітної плати для державного службовця, який до 1 січня 2024р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або який працював у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); Довідки від 26.09.2025 за №01-15/681 про інші складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця, який до 1 січня 2024р. працював та звільнився з державних органів, що провели класифікацію посад державної служби, або який працював у державних органах, що провели класифікацію посад державної служби, посаду якого не було класифіковано, або які працювали у державних органах, що не провели класифікацію посад державної служби (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд), суд першої інстанції вважав, у ГУ ПФУ в Дніпропетровській області були у наявності всі необхідні документи для прийняття рішення щодо переведення позивача з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком відповідно до Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII “Про державну службу» та перерахунку пенсії позивачу.

Наведене стало підставою для висновку суду першої інстанції про протиправність рішення від 17.10.2025 за №923260149323 про відмову в перерахунку пенсії.

Оскільки ГУ ПФУ в Запорізькій області не порушено права та інтересів позивача, суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову до цього відповідача.

Також суд першої інстанції вважав, що питання виплати позивачу пенсії за віком відповідно до п.10 Розділу ХІ “Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 10.12.2015 за №889-VIII “Про державну службу», ст.37 Закону України від 16.12.1993 за №3723-XII “Про державну службу» є передчасними, оскільки спочатку підлягає вирішенню питання права позивача на таку пенсію, тому відмовив у задоволенні позову в цій частині.

Здійснюючи апеляційний перегляд справи в межах доводів та вимог апеляційної скарги, суд визнає висновок суду першої інстанції обґрунтованим, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 отримує пенсію за віком, призначену відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

ОСОБА_1 10 жовтня 2025 року звернувся до територіального органу Пенсійного фонду із заявою про перехід на пенсію за віком за Законом України «Про державну службу».

Рішенням ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, яким заява позивача розглянута за принципом екстериторіальності, від 17 жовтня 2025 року № 923260149323 відмовлено у призначенні позивачу пенсії за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» з підстав відсутності необхідного стажу на посадах державної служби.

У рішенні вказано, що страховий стаж заявника становить 47 рік 10 місяців 9 дні, в тому числі стаж державної служби станом на 01 травня 2016 року - 2 років 10 місяців 18 днів.

До стажу роботи державної служби не зарахований період з 23.10.2002 по 26.05.2016 р у Запорізькій районній адміністрації Запорізької міської ради, так як час роботи в органах в органах місцевого самоврядування, в тому числі на виборних посадах, зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону №3723 до 04 липня 2001 року, тобто на дату набрання чинності Законом України від 07.06.2001 № 2493- III «Про службу в органах місцевого самоврядування».

До стажу роботи державної служби не зарахований період з 01.04.1991 по 22.06.1994 р у «Запорожском городском совете народных депутатов городского управления комунального хозяйства» (мовою оригіналу) в зв'язку з відсутністю відомостей про прийняття ОСОБА_1 присяги та присвоєння рангу державного службовця.

Спірним під час апеляційного перегляду справи є питання правомірності рішення про відмову у переведенні позивача на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу».

Вирішуючи спірні правовідносини, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-XII (далі - Закон № 3723-ХІІ) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Пунктом 2 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі - Закон № 889-VIII) передбачено, що Закон України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ втратив чинність, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII.

Відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Положеннями пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII встановлено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України «Про державну службу» та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відтак, після 01 травня 2016 року (дата набрання чинності Законом №889-VIII) зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ лише ті особи, які мають стаж державної служби, визначений пунктами 10, 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні» положення Закону України №889-VIII, та мають передбачені частиною першою статті 37 Закону № 3723-ХІІ вік і страховий стаж.

Аналогічні висновки висловлені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 13 лютого 2019 року у справі № 822/524/18, у постанові Верховного Суду від 02 квітня 2020 року у справі № 687/545/17.

За положеннями пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 травня 1994 року № 283, діючого до набрання чинності Законом № 889-VIII (далі - Порядок № 283), до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.

Згідно з пунктом 4 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №229 від 25 березня 2016 року (далі - Порядок № 229), до стажу державної служби зараховуються час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Пунктом 6 Порядку № 229 встановлено, що стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом України "Про державну службу" № 889-VIII від 10 грудня 2015 року обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" цього Закону.

Згідно з пунктом 8 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

Як вказано вище, ГУ ПФУ в Дніпропетровській області до стажу роботи на державній служби не зараховано період з 23 жовтня 2002 року по 26 травня 2016 року у Запорізькій районній адміністрації Запорізької міської ради, так як час роботи в органах в органах місцевого самоврядування, в тому числі на виборних посадах, зараховується до стажу роботи, який дає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ до 04 липня 2001 року, тобто на дату набрання чинності Законом України від 07.06.2001 № 2493-III «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Також не зараховано до стажу державної служби період з 01 квітня 1991 року по 22 червня 1994 року у міському управлінні комунального господарства Запорізької міської ради у зв'язку з відсутністю відомостей про прийняття ОСОБА_1 присяги та присвоєння рангу державного службовця.

Періоди роботи позивача в органах місцевого самоврядування (Запорізькій районній адміністрації Запорізької міської ради та міському управлінні комунального господарства Запорізької міської ради) підтверджені наявними в матеріалах справи доказами.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07 червня 2001 року № 2493-III (далі - Закон №2493-ІІІ) в органах місцевого самоврядування встановлюються такі категорії посад, зокрема:

третя категорія - посади перших заступників та заступників міських голів (міст - обласних центрів) з питань діяльності виконавчих органів ради; секретарів міських (міст - обласних центрів та міста Сімферополя) рад, міських голів (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення, крім міст - обласних центрів), голів районних, районних у містах рад;

керуючих справами виконавчих апаратів обласних та Севастопольської міської рад;

четверта категорія - посади голів постійних комісій з питань бюджету обласних, Київської та Севастопольської міських рад (у разі коли вони працюють у раді на постійній основі), керівників управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, Севастопольської міської та секретаріату Київської міської рад, секретарів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, заступників міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) голів з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів, директорів, перших заступників, заступників директорів департаментів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад, міських (міст районного значення) голів, селищних і сільських голів, посади заступників голів районних рад;

п'ята категорія - посади керуючих справами виконавчих апаратів районних рад, керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів районних у містах рад, помічників голів, радників (консультантів), спеціалістів, головних бухгалтерів управлінь і відділів виконавчого апарату обласних, секретаріатів Київської та Севастопольської міських рад, керівників управлінь, відділів та інших виконавчих органів міських (міст обласного і республіканського в Автономній Республіці Крим значення) рад та їх заступників, керівників відділів (підвідділів) у складі самостійних управлінь, відділів виконавчих органів міських (міст обласного значення) рад, посади заступників міських (міст районного значення), сільських, селищних голів з питань діяльності виконавчих органів ради, секретарів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, старост;

шоста категорія - посади керуючих справами (секретарів) виконавчих комітетів міських (міст районного значення), сільських, селищних рад, керівників структурних підрозділів виконавчого апарату районних та секретаріатів районних у містах Києві та Севастополі рад та їх заступників, керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст районного значення), районних у містах рад та їх заступників, помічників голів, радників, консультантів, начальників секторів, головних бухгалтерів, спеціалістів управлінь, відділів, інших структурних підрозділів виконавчих органів міських (міст обласного значення та міста Сімферополя) рад;

сьома категорія - посади радників, консультантів секретаріатів районних у містах рад, спеціалістів виконавчих органів районних у містах, міських (міст районного значення) рад, спеціалістів виконавчих органів сільських, селищних рад.? ?

Отже, враховуючи приведене правове регулювання спірних правовідносин та установлені фактичні обставини справи, суд погоджує висновок суду першої інстанції, що період роботи позивача з 08.04.1991 по 22.06.1994 та з 23.10.2002 по 26.05.2016 в органах місцевого самоврядування відповідачем протиправно не враховано у стаж її роботи на посадах державної служби.

Оскільки позивач має необхідний стаж державної служби більше, на день звернення із заявою про переведення на пенсію за нормами Закону України «Про державну службу» досяг 60-річного віку, є правильним висновок суду першої інстанції, що позивач має право на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону №3723-ХІІ, пунктів 10, 12 розділу ХІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889-VIII, тому рішення ГУ ПФУ в Дніпропетровській області про відмову позивачу у призначенні пенсії є протиправним та правомірно скасовано судом першої інстанції.

Враховуючи протиправність рішення про відмову у переведенні позивача на пенсію державного службовця, суд першої інстанції дійшов також обґрунтованого висновку про наявність підстав для зобов'язання відповідача перевести позивача з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», на пенсію за віком на підставі Закону України «Про державну службу», починаючи з дня звернення 10 жовтня 2025 року.

Доводи апелянта зводяться до тверджень про відсутність у позивача права на призначення пенсії за Законом України «Про державну службу», оскільки стаж роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, станом на 01 травня 2016 року складає 2 роки 10 місяців 18 днів, та спростовані приведеними висновками суду. Апелянтом не наведено доводів стосовно висновку суду першої інстанції щодо обчислення розміру пенсії на підставі поданих позивачем довідок, а також стосовно обраного судом першої інстанції способу захисту порушеного права позивача, тому судом не надається оцінка висновкам суду першої інстанції в цій частині.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому відсутні підстави для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення.

Оскільки предметом позову в цій справі є дії (рішення) суб'єкта владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, тобто ця справа є справою незначної складності у розумінні п. 3 ч. 6 ст. 12 КАС України, судове рішення суду апеляційної інстанції згідно з п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України не підлягає оскарженню в касаційному порядку, крім випадків, встановлених цим пунктом, крім випадків, передбачених цим пунктом.

Керуючись ст. ст. 6, 7, 8, 9, 242, 243, 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області на рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 29 грудня 2025 року в справі № 280/9599/25 залишити без задоволення.

Рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 29 грудня 2025 року в справі № 280/9599/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати ухвалення 24 березня 2026 року та відповідно п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених цим пунктом.

Повне судове рішення складено 24 березня 2026 року.

Суддя-доповідач В.А. Шальєва

суддя С.М. Іванов

суддя В.Є. Чередниченко