Ухвала від 23.03.2026 по справі 460/6124/24

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

за наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень

23 березня 2026 р. Р і в н е№460/6124/24

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Д.П. Зозулі розглянувши в порядку письмового провадження звіт про виконання рішення суду у справі за позовом

ОСОБА_1

доІНФОРМАЦІЯ_1

про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинення певних дій.

Рішенням суду від 07.10.2024 позов задоволено.

20.10.2025 позивач подав до суду заяву про зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення, оскільки таке не виконується відповідачем.

Ухвалою від 22.10.2025 зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 подати звіт про виконання судового рішення в адміністративній справі протягом одного місяця з дня отримання суб'єктом владних повноважень ухвали.

12.02.2025 до суду надійшов звіт відповідача щодо виконання рішення суду у цій справі.

За результатами його розгляду ухвалою суду від 16.02.2026 відповідачу встановлено новий строк для подання звіту про виконання рішення суду від 07.10.2024.

19.03.2026 відповідач подав до суду звіт про виконання рішення суду.

Судом встановлено, що звіт відповідає вимогам частин другої, третьої статті 382-2 КАС і поданий у встановлений судом строк.

За правилами ч.1 ст.382-2 КАС України суд розглядає звіт суб'єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи.

Розглянувши у встановлений строк в порядку письмового провадження поданий звіт та додані до нього на підтвердження відповідних обставин матеріали, суд встановив таке.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 07.10.2024 позов задоволено. Зобов'язано ІНФОРМАЦІЯ_2 нарахувати та виплатити ОСОБА_1 середнє грошове забезпечення за час затримки повного розрахунку при звільненні за період з 06.04.2022 по 05.10.2022 в сумі 66404,55 грн (сума вказана без відрахувань передбачених законом податків та обов'язкових платежів).

Суд враховує, що ІНФОРМАЦІЯ_2 являється розпорядником коштів третього рівня за кошторисом Міністерства оборони України. Тож в рамках бюджетного процесу у своїй діяльності керується наказами, вказівками та іншими нормативними актами розпорядників бюджетних коштів вищого рівня, які є обов'язковими для виконання розпорядниками коштів нижчого рівня.

Правилами організації фінансового забезпечення військових частин, установ, організацій Збройних Сил України та Державної спеціальної служби транспорту, затвердженими наказом Міністерства оборони України від 22 травня 2017 року №280 (у редакції наказу Міністерства оборони України від 14 лютого 2020 року № 44), визначено, що головним розпорядником бюджетних коштів за кошторисом Міністерства оборони України є Міністр оборони України, який реалізує свої функції через Департамент фінансів Міністерства оборони України.

Пунктом 7 ч.5 ст.22 Бюджетного кодексу України встановлено, що головний розпорядник бюджетних коштів здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених йому бюджетних повноважень, забезпечує ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.

Згідно з ч.1, ч.2 ст.23 Бюджетного кодексу України будь-які бюджетні зобов'язання та платежі з бюджету можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення, встановленого законом про Державний бюджет України. Відповідно до пунктів 20, 29 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу України взяття зобов'язань без відповідних бюджетних асигнувань та здійснення видатків бюджету з перевищенням бюджетних призначень є порушенням бюджетного законодавства.

Отже, виділення коштів із державного бюджету на фінансування даної бюджетної програми не залежить від волі окремого керівника суб'єкта.

Наказом Міністра фінансів України від 12.03.2012 №333 затверджено Інструкцію щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 27.03.2012 за № 456/20769 (далі - Наказ №333).

Абзац перший пункту 1.1 глави 1 Наказу №333 визначає що економічна класифікація видатків бюджету призначена для розмежування видатків бюджетних установ та одержувачів бюджетних коштів за економічними характеристиками операцій, які здійснюються відповідно до функцій держави та місцевого самоврядування.

Підпункт 9 пункту 2.6. глави 2 Наказу №333 містить положення щодо здійснення видатків на виконання судових рішень (як у безспірному, так і добровільному порядку незалежно від економічної суті платежу), виплата на виконання яких проводиться за кодом 2800 «Інші поточні видатки».

У поданому до суду звіті відповідачем повідомлено, що на виконання рішення суду фінансово-економічною службою ним підготовлено та направлено до ІНФОРМАЦІЯ_3 (розпорядника бюджетних коштів І рівня) заявки-розрахунки на фінансування для виплати грошового забезпечення та підйомної допомоги військовослужбовцям, виконання рішень судів за напрямком грошового забезпечення від 06.03.2025 №12/2/229, 07.04.2025 №12/2/324, 07.05.2025 №12/2/435, 06.06.2025 №12/2/529, 07.07.2025 №12/2/656, 05.08.2025 №12/2/740, 05.09.2025 №12/2/822, №12/2/974 від 06.10.2025, №12/2/1086 від 06.11.2025, №12/2/1188 від 04.12.2025, №12/2/21 від 06.01.2026, №12/2/116 від 06.02.2026, що свідчить про вчинення відповідачем активних дій та заходів для виконання судового рішення по справі №460/6124/24.

Однак станом на момент подачі даного звіту на виконання рішення у справі №460/985/24 до відповідача бюджетні асигнування не надходили. Отже причинами, які унеможливлюють повністю виконати рішення суду від 07.10.2024 у справі № 460/6124/24 є відсутність фінансування КЕКВ 2800 «Інші поточні видатки» розпорядником бюджетних коштів вищого рівня.

Суд враховує, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, як органи державної влади, в силу вимог частини другої статті 19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень тау спосіб, що передбачені Конституцією, законами України та іншими нормативно-правовими актами.

З огляду на зміст звіту і наданих до нього доказів, наявні підстави для висновку, що відповідач рішення суду у даній справі виконує у межах своїх повноважень.

За таких обставин, суд вважає за можливе прийняти поданий відповідачем звіт.

Керуючись статтями 248, 294, 295, 382-2, 382-3 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Прийняти поданий ІНФОРМАЦІЯ_2 звіт про виконання рішення суду по справі №460/6124/24.

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.

Ухвала може бути оскаржена. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст ухвали складений 23 березня 2026 року

Суддя Д.П. Зозуля