Рішення від 23.03.2026 по справі 460/4692/25

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2026 року м. Рівне№460/4692/25

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дудар О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи адміністративну справу за позовом

Приватного сільськогосподарського підприємства племінного птахівництва "Здолбунівське"

доГоловного управління ДПС у Рівненській області

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Приватне сільськогосподарське підприємство племінного птахівництва "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" (далі - ПСППП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ", позивач) звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Рівненській області (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій.

Позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДПС у Рівненській області, оформлене листом від 25.02.2025 №2843/6/17-00-04-04-07, про відмову Приватному сільськогосподарському підприємству племінного птахівництва "Здолбунівське" в статусі платника єдиного податку четвертої групи;

- зобов'язати Головне управління ДПС у Рівненській області відновити в Реєстрі платників єдиного податку відомості про статус Приватного сільськогосподарського підприємства племінного птахівництва "Здолбунівське" як платника єдиного податку четвертої групи з 01.01.2025.

Позов обґрунтовано тим, що ПСППП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" вчасно та в повному обсязі подавалася податковому органу уся необхідна звітність, що підтверджує підстави перебування платником єдиного податку четвертої групи. Частка сільськогосподарського товаровиробництва підприємства за попередній податковий (звітний) рік складає 100%, відомості про наявність земельних ділянок підприємством подавалися вчасно. Не зважаючи на це, відповідачем відмовлено позивачу у підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи. Крім того, контролюючим органом повинна проводитися документальна перевірка платника податків з прийняттям рішення про анулювання реєстрації шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку. Однак, Головним управлінням ДПС у Рівненській області документальна перевірка в ПСППП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" не проводилася, рішення про анулювання реєстрації позивача як платника податку четвертої групи - не приймалося.

Ухвалою суду від 17.03.2025 прийнято справу до розгляду, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін, встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву, згідно з яким позовні вимоги є безпідставними та необґрунтованими. ПСППП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" не подано у встановлений термін загальну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2025 рік, що призвело до втрати статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2025 рік. Ці обставини відображені у відповідному акті камеральної перевірки. Податковим кодексом України не передбачено необхідності проведення виїзних документальних перевірок платника єдиного податку четвертої групи з питань дотримання вимог щодо подання податкової звітності. Отже, у спірних правовідносинах контролюючим органом дотримано вимоги чинного законодавства, а рішення про відмову позивачу у статусі платника єдиного податку четвертої групи є правомірним та не підлягає до скасування. Відповідач просить у задоволенні позову відмовити повністю.

Позивачем подано відповідь на відзив, згідно з якою наведені відповідачем у відзиві доводи та аргументи є необґрунтованими.

Розглянувши заяви по суті, дослідивши письмові докази, суд встановив такі фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Приватне сільськогосподарське підприємство племінного птахівництва "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" зареєстроване як юридична особа в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб - підприємств та громадських формувань 24.12.1996 (номер запису 15961200000000109). Основним видом діяльності підприємства за КВЕД є 01.11 Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур.

З 01.01.2016 ПСПП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" мало статус платника єдиного податку, зокрема, і упродовж 2024 року - платника єдиного податку четвертої групи.

Ці обставини визнаються сторонами, а тому в силу ч.1 ст.78 КАС України не підлягають доказуванню.

05.03.2025 Головним управлінням ДПС у Рівненській області проведено камеральну перевірку податкової звітності ПСПП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" з єдиного податку четвертої групи для підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2025 рік, за наслідками якої складено акт від 05.03.2025 №3832/Ж5/17-00-04-04-18.

У зазначеному акті зафіксовано, що ПСПП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" порушено вимоги пп.298.8.1 п.298.8 ст.298 Податкового кодексу України - загальну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2025 рік подано за реєстраційним №9048009181 28.02.2025.

Згідно з висновком акта камеральної перевірки від 05.03.2025 №3832/Ж5/17-00-04-04-18, оскільки ПСПП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" порушено вимоги пп.298.8.1 п.298.8 ст.298 Податкового кодексу України, то відповідно до пп.5 п.299.10 ст.299 Податкового кодексу України реєстрація платника єдиного податку підлягає анулюванню з 01 січня 2025 року за рішенням контролюючого органу шляхом скасування реєстрації платника єдиного податку четвертої групи.

Листом від 25.02.2024 №2843/6/17-00-04-04-07 Головне управління ДПС у Рівненській області повідомило ПСПП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" про те, що згідно з пп.298.8.1 п.298.8 ст.298 ПКУ саме подання не пізніше 20 лютого поточного року загальної та звітної податкових декларацій з єдиного податку четвертої групи з додатками, розрахунку частки сільськогосподарського товаровиробництва є підставою для розгляду питання щодо можливості переходу/щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи.

Враховуючи норми пп.298.8.1 п.298.8 ст.298 ПКУ та те, що ПСППП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" не подано загальну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи та розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва на 2025 рік, Головним управлінням ДПС у Рівненській області не підтверджено статус платника єдиного податку четвертої групи ПСППП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" на 2025 рік.

Вважаючи зазначене рішення відповідача протиправним, позивач звернувся до суду із позовом у цій справі.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає таке.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, порядок їх адміністрування, права та обов'язки платників податків, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.

За приписами п.п.291.2, 291.3 ст.291 Податкового кодексу України, спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Відповідно до пп.4 п.291.4 ст.291 Податкового кодексу України, юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, віднесено до четвертої групи суб'єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.

Згідно із п.п.299.1, 299.2 ст.299 Податкового кодексу України, реєстрація суб'єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, веде реєстр платників єдиного податку, в якому міститься інформація про осіб, зареєстрованих платниками єдиного податку.

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування встановлюється ст.298 Податкового кодексу України, п.298.8 якої передбачено, що порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку четвертої групи здійснюється відповідно до підпунктів 298.8.1-298.8.8 цієї статті.

Необхідність щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку, умови та порядок такого підтвердження встановлено правилами пп.298.8.1 п.298.8 ст.298 Податкового кодексу України.

Так, відповідно до пп.298.8.1 п.298.8 ст.298 Податкового кодексу України, сільськогосподарські товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року:

- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки (юридичні особи);

- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи) - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;

- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).

Згідно із пп.295.9.1 п.295.9 ст.295 Податкового кодексу України, платники єдиного податку четвертої групи самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням платника податку та місцем розташування земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку врегульовано положеннями ст.299 Податкового кодексу України.

Пунктом 299.10 ст.299 Податкового кодексу України визначено, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у разі, зокрема, якщо платником єдиного податку четвертої групи не подано податкову звітність, передбачену підпунктом 295.9.1 пункту 295.9 статті 295 та підпунктом 298.8.1 пункту 298.8 статті 298 цього Кодексу (абзац 5).

Аналіз наведених законодавчих приписів дає підстави для висновку про чітке розмежування понять переходу на спрощену систему оподаткування та щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку.

Суд зазначає, що Податковий кодекс України передбачає підстави для анулювання реєстрації платника єдиного податку або підстави, з яких платник не може бути платником єдиного податку четвертої групи, але не містить норму, відповідно до якої платник, який до 20 лютого не подав звітність, зазначену у пп.298.8.1 п.298.8 ст.298 Податкового кодексу України, втрачає статус платника єдиного податку четвертої групи.

Вказані висновки відповідають правовій позиції Верховного Суду, викладеній в постанові від 24.01.2019 по справі №814/1394/15.

Як встановлено судом і не оспорюється сторонами, позивач, зокрема, упродовж 2024 року мав статус платника єдиного податку четвертої групи. При цьому, відповідного рішення податкового органу про анулювання такої реєстрації відповідачем не приймалося. Відтак, 01.01.2025 позивач автоматично повинен був набути статусу платника єдиного податку четвертої групи на 2025 рік.

Суд звертає увагу не те, що у межах спірних відносин йдеться саме про підтвердження позивачем статусу платника єдиного податку, а не про перехід на спрощену систему оподаткування.

Під час судового розгляду судом встановлено, що з метою підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи позивачем надсилалася контролюючому органу податкова звітність, яка була отримана відповідачем.

Так, 17.02.2025, з метою щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи, позивач в "Електронному кабінеті платника" подав пакет податкової звітності: звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2024 рік разом з додатком 1 до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, відомості про наявність земельних ділянок.

Зазначена звітність отримана контролюючим органом, що підтверджується квитанцією №2 від 17.02.2025, в якій зазначено "Документ доставлено 17.02.2025 в 12:22".

19.02.2025 позивач в "Електронному кабінеті платника" подав звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2025 рік разом з додатком 1 до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, відомості про наявність земельних ділянок.

Зазначена звітність отримана контролюючим органом, що підтверджується квитанцією №2 від 19.02.2025, в якій зазначено "Документ доставлено 19.02.2025 в 10:10".

У рядку 3 зазначеної декларації помилково вказано "2024 рік".

У зв'язку з цим позивач в термін, визначений п.п.298.8.1 п.298.8 ст.298 Податкового кодексу України, 20.02.2025, в "Електронному кабінеті платника" подав нову звітну податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи на 2025 рік разом з додатком 1 до податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи, відомості про наявність земельних ділянок, додаток 3 до податкової декларації, розрахунок платника єдиного податку четвертої групи - розрахунок загального податкового зобов'язання за податковий (звітний ) 2024 рік.

Зазначена звітність отримана контролюючим органом, що підтверджується квитанцією №2 від 20.02.2025, в якій зазначено "Документ доставлено 20.02.2025 в 14:36".

20.02.2025 позивач в "Електронному кабінеті платника" подав звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід) за 2024 рік та Баланс (звіт про фінансовий стан) на 31.12.2024.

Зазначена звітність отримана контролюючим органом, що підтверджується квитанцією №2 від 20.02.2025, в якій зазначено "Документ доставлено 20.02.2025 в 14:52".

Надіслана контролюючому органу звітність з додатками містить кадастрові номери земельних ділянок, площу та нормативну грошову оцінку земельних ділянок, підтверджує факт наявності і використання позивачем зазначених земельних ділянок у господарській діяльності.

Крім того, судом досліджено долучені позивачем до матеріалів справи повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткування або через які проводиться діяльність (форми 20-ОПП), витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності на нежитлові будівлі сільськогосподарського призначення, виробничі будинки з господарськими (будівлями) та спорудами, що знаходяться в селах П'ятигори та Здовбиця Здолбунівського району.

Ці докази у своїй сукупності підтверджують ту обставину, що ПСППП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" є сільськогосподарським товаровиробником.

Судом встановлено, що відповідач на підставі акта камеральної перевірки фактично анулював реєстрацію ПСППП "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" як платника єдиного податку четвертої групи.

Водночас, згідно із абз.2 п.299.11 ст.299 Податкового кодексу України, у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення виїзних документальних перевірок платника єдиного податку четвертої групи невідповідності вимогам підпункту 4 пункту 291.4 та пункту 291.5-1 статті. 291 цього Кодексу у податковому (звітному) році або у попередніх періодах, такому платнику за такі періоди нараховуються податки та збори, від сплати яких він звільнявся як платник єдиного податку четвертої групи, та штрафні (фінансові) санкції (штрафи), передбачені главою 11 розділу II цього Кодексу. Такий платник податку зобов'язаний перейти до сплати податків за загальною системою оподаткування, починаючи з наступного місяця після місяця, у якому встановлено таке порушення.

Відповідно, єдиним законним способом реалізації владних управлінських функцій є проведення документальної перевірки, на підставі якої встановлюється, що платник податків не може перебувати на спрощеній системі оподаткування (бути платником єдиного податку), як наслідок - прийняття рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників цього податку.

Отже, нормами Податкового кодексу України передбачений порядок реєстрації або анулювання реєстрації платників єдиного податку. Також положення Податкового кодексу України містять вичерпні підстави для анулювання реєстрації платника єдиного податку четвертої групи.

Суд зазначає, що для прийняття рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку четвертої групи мають бути виконані всі вимоги, передбачені Податковим кодексом України.

Такі висновки суду узгоджується з висновками, викладеними у постановах Верховного Суду від 02.10.2018 у справі №805/1307/17-а, від 29.01.2019 у справі №818/945/17, від 19.04.2019 у справі №822/2037/18, від 05.03.2019 у справі № 822/1676/18, від 19.04.2019 у справі №821/884/18, від 07.02.2019 у справі № 804/3117/17, від 03.12.2020 у справі №200/9334/19-а, від 19.06.2020 у справі №818/569/17, від 19.06.2020 у справі №822/758/17, від 22.07.2022 у справі №818/2056/18, від 11.01.2024 у справі №810/3210/17

Висновки Верховного Суду відповідно до ч.5 ст.242 КАС України враховуються судом при виборі та застосуванні норм права до спірних правовідносин.

У межах спірних правовідносин судом встановлено, що документальної перевірки позивача контролюючим органом проведено не було.

Відповідач, на підставі акта камеральної перевірки, посилаючись на вимоги пп.298.8.1 п.298.8 ст.298 Податкового кодексу України щодо недотримання позивачем строку подання загальної та звітної податкових декларацій, не підтвердив статус позивача як платника четвертої групи, фактично анулювавши такими діями такий статус позивача у 2025 році, що не узгоджується з вищенаведеними нормами Податкового кодексу України.

Відмовляючи позивачу у підтвердженні статусу платника єдиного податку четвертої групи, відповідач керувався нормами пп.298.8.1. п.298.8 ст.298 Податкового кодексу України, однак суд не може погодитись з такими обґрунтуваннями, оскільки останні спростовуються долученими до матеріалів справи письмовими доказами.

При цьому, судом враховано висновки Верховного Суду, викладені у постанові від 10.12.2019 у справі №806/499/16, відповідно до яких податковим законодавством не передбачено пропуск встановленого пп.298.8.1 п.298.8 ст.298 Податкового кодексу України строку подання пакету документів для підтвердження статусу платника єдиного податку як підставу для непідтвердження такого статусу у відповідному періоді та виключення з реєстру платників.

Суд наголошує, що реєстрація платником єдиного податку є безстроковою та може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу у встановлених законом випадках. При цьому, прийняття контролюючим органом рішення про анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку можливе лише на підставі проведеної перевірки відповідного платника податку та встановлених в ході останньої порушень, відповідно до яких платник податків не може перебувати на спрощеній системі оподаткування (бути платником єдиного податку четвертої групи).

Суд звертає увагу, що надісланий позивачу лист Головного управління ДПС у Рівненській області від 25.02.2024 №2843/6/17-00-04-04-07 не є рішеннями контролюючого органу про анулювання реєстрації платника єдиного податку.

Отже, відсутність рішення контролюючого органу про анулювання реєстрації позивача платником єдиного податку четвертої групи вказує на недотримання відповідачем як суб'єктом владних повноважень способу реалізації владних управлінських функцій, а також свідчить про безпідставність та протиправність дій податкового органу щодо непідтвердження позивачу статусу платника єдиного податку четвертої групи у 2025 році.

За таких обставин, враховуючи що контролюючим органом не було дотримано процедури анулювання реєстрації платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за наявності законодавчо визначених для цього підстав, суд вважає, що констатація у листі від 25.02.2024 №2843/6/17-00-04-04-07 позбавлення позивача права бути платником єдиного податку четвертої групи не відповідає положенням Податкового кодексу України та здійснена контролюючим органом не у порядку та не у спосіб, передбачених законом.

Водночас, суд вважає, що за встановлених обставин в межах спірних правовідносин, позивачем помилково обраний спосіб захисту у виді визнання протиправним і скасування рішення, оскільки права позивача були порушені протиправними діями податкового органу щодо анулювання реєстрації платника єдиного податку без прийняття відповідного рішення суб'єкта владних повноважень у формі та у порядку, що передбачено вимогами чинного законодавства.

Відтак, належним способом захисту порушеного права позивача є визнання протиправними дій щодо анулювання реєстрації позивача як платника єдиного податку четвертої групи та зобов'язання відповідача поновити реєстрацію позивача як платника єдиного податку четвертої групи на 2025 рік шляхом включення відповідних записів до Реєстру платників єдиного податку.

Щодо решти доводів сторін суд зазначає, що рішення судів повинні достатнім чином містити мотиви, на яких вони базуються для того, щоб засвідчити, що сторони були заслухані, та для того, щоб забезпечити нагляд громадськості за здійсненням правосуддя (див. п. 30 Рішення Європейського Суду з прав людини у справі "Hirvisaari v. Finland" від 27 вересня 2001р.).

Відповідно до ч.2 ст.77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст.90 КАС України).

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов належить задовольнити

Враховуючи положення ч.1 ст.139 КАС України, суд стягує судові витрати зі сплати судового збору на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 241-246, 255, 257-262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Приватного сільськогосподарського підприємства племінного птахівництва "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" до Головного управління ДПС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинення певних дій задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління ДПС у Рівненській області щодо анулювання реєстрації Приватного сільськогосподарського підприємства племінного птахівництва "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" платником єдиного податку четвертої групи на 2025 рік.

Зобов'язати Головне управління ДПС у Рівненській області поновити Приватному сільськогосподарському підприємству племінного птахівництва "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" статус платника єдиного податку четвертої групи з 01 січня 2025 року шляхом включення відповідних записів до Реєстру платників єдиного податку.

Стягнути на користь Приватного сільськогосподарського підприємства племінного птахівництва "ЗДОЛБУНІВСЬКЕ" за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Рівненській області судові витрати зі сплати судового збору в сумі 3028,00грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Позивач: Приватне сільськогосподарське підприємство племінного птахівництва "Здолбунівське" (вул.Глинська, буд.53-Є, с.Здовбиця, Рівненський район, Рівненська область, 35709).

Відповідач: Головне управління ДПС у Рівненській області (вул.Відінська, буд.12, м.Рівне, Рівненська область, 33023; ідентифікаційний код юридичної особи ВП 44070166).

Рішення складено 23 березня 2026 року.

Суддя О.М. Дудар