Рішення від 23.03.2026 по справі 420/28235/25

Справа № 420/28235/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Хлімоненкової М.В., розглянувши в порядку письмового провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, у якому позивач просить суд:

1. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 13.08.2025 року № 155350024765 «Про відмову у призначенні пенсії»,

2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області зарахувати ОСОБА_1 до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. «г» ст. 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», період роботи з 11.10.2017 року по 10.11.2023 року, та призначити пенсію за вислугу років з 05.08.2025 року.

Обґрунтовуючи свої вимоги позивач зазначає, що рішенням ГУ ПФУ в Херсонській області від 13.08.2025 року № 155350024765 було відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років, у зв'язку із відсутністю спеціального стажу роботи, який дає право на даний вид пенсії. ГУ ПФУ в Херсонській області зарахувало до пільгового стажу період роботи лише по 10.10.2017 року (хоча заявник працював по 10.11.2023 року), посилаючись на внесені зміни до ЗУ №1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідач вважає, що станом на 11.10.2017 року Позивачу необхідно мати спеціальний стаж 20 років, і саме це стало причиною для відмови у призначенні пенсії за вислугу років.

Позивач вказує на те, що на момент звернення із заявою про призначення пенсії за вислугу років, досяг 55-річного віку (а саме 56 років) та має страховий стаж 37 років 6 місяців 3 дні, в тому числі стаж роботи на посаді докера-механізатора - 24 роки 05 місяців 15 днів (враховуючи незарахований період роботи з 11.10.2017 року по 10.11.2023 року). З урахуванням викладеного, на думку позивача, оскаржуване рішення про відмову у призначенні пенсії Позивачу за вислугу років відповідно до п. «г» ст. 55 Закону № 1788-XII, як особі, яка досягла 55 років і при стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначених роботах, є протиправним та підлягає скасуванню.

Ухвалою суду від 22.08.2025 року відкрито провадження у справі. Розгляд справи вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

Відповідачем - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області було подано відзив на позов, в якому просить відмовити в задоволенні позову та зазначає, що Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" (далі - Закон № 2148), який набрав чинності 11 жовтня 2017 року, розділ XV “Прикінцеві положення» Закону № 1058 «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ( надалі - Закон № 1058) доповнено пунктом 2-1, яким передбачено, що особам, які на день набрання чинності Законом № 2148 мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтею 55 Закону № 1788, пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом № 1788. Абзацом 2 пункту 16 Прикінцевих положень Закону № 1058 визначено, що положення Закону № 1788 застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом № 2148 мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії. До спеціального стажу роботи, що дає право на пенсію за вислугу років, не зараховуються періоди роботи на відповідних посадах після 11.10.2017.

Відповідач вказує на те, що за результатами розгляду заяви Позивача встановлено, що страховий стаж відповідно до наданих документів та відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування становить - 37 років 06 місяців 3 дні. Спеціальний стаж, що дає право на призначення пенсії за вислугу років на 11.10.2017 (дата внесення змін до Закону № 1058) обчислений та становить 18 років 4 місяці 15 днів.

Відповідач зазначає, що Головним управлінням прийнято рішення № 155350024765 від 13.08.2025 року про відмову у призначенні пенсії за вислугою років відповідно до п. “г» ст.55 Закону № 1788, оскільки у Позивача відсутній необхідний спеціальний стаж, що дає право на пенсію за вислугу років.

Відповідачем - Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області було подано відзив на позов, в якому просить відмовити в задоволенні позову та зазначає, що Позивач звернувся до Головного управління із заявою від 05.08.2025 про призначення пенсії за віком за вислугу років згідно Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначено структурний підрозділ органу, що призначає пенсію - Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, яке уповноважене розглянути подану Позивачем заяву від 05.08.2025.

Відповідач зауважує, що право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. “г» ч. 1 ст. 55 Закону № 1788 зберігається виключно у тих осіб, які станом на 11.10.2017 мають достатній спеціальний стаж для призначення пенсії, в даному випадку - стаж на посаді механізатора (докера-механізатора) у сумі 20 років.

Проаналізувавши надані Позивачем документи, було встановлено що загальний страховий стаж Позивача становить 37 років 6 місяців 3 дні, а спеціальний стаж роботи на посадах, передбачених п. “г» ч. 1 ст. 55 Закону № 1788, становить 18 років 5 місяці 15 днів, що є недостатнім для призначення пенсії за вислугу років. Тому на думку відповідача, відсутні підстави для задоволення позовної заяви Позивача, зарахування йому до спеціального стажу період роботи з 11.10.2017 року по 10.11.2023 року, та призначення пенсії за вислугу років з 05.08.2025 року.

Позивачем надано до суду відповідь на відзив, у якому повторно виклав обгрунтування позову та просив задовольнити позов у повному обсязі.

Дослідивши наявні у справі докази та письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 05.08.2025 звернулась до ГУ ПФУ в Одеській області із заявою про призначення пенсії за вислугу років.

За принципом екстериторіальності заява була розглянута Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області та за результатами її розгляду було прийняте рішення № 155350024765 від 13.08.2025 року про відмову у призначенні пенсії.

У рішенні зазначено, що Пунктом 2-1 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Закон № 1058) передбачено, що особам, які на день набрання чинності, на 11.10.2017, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" (Закон № 2148) мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачений статтями 52, 54 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон № 1788), пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом № 1788.

Абзацом 2 пункту 16 Прикінцевих положень Закону № 1058 визначено, що положення Закону № 1788 застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом № 2148 мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії. Відповідно до пункту "г" статті 55 Закону № 1788 право на пенсію за вислугу років мають механізатори (докери-механізатори) комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах у портах за наявності на 11.10.2017 - у чоловіків 26 років 6 місяців страхового стажу, з них не менше 20 років спеціального стажу роботи, пенсія за вислугу років призначається після досягнення 55 років.

Страховий стаж особи 37 років 6 місяців 3 дні. Спеціальний стаж, що дає право на призначення пенсії за вислугу років на 11.10.2017 (дата внесення змін до Закону № 1058) становить 18 років 4 місяці 15 днів, обчислений відповідно до: - рішення про результати розгляду заяви про підтвердження стажу роботи №6 від 08.07.2025 при Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області про зарахування до пільгового стажу періоду роботи з 19.09.1997 по 13.10.2004 на посаді докера механізатора; - довідки №18 від 15.08.2023 (далі довідка № 18), виданої ТОВ "Новотех-Термінал" за періоди роботи з 14.10.2004 по 04.07.2006, з 18.01.2007 по 08.02.2007, 3 08.03.2007 по 20.03.2007, 3 28.04.2007 по 02.07.2007, з 15.09.2007 по 06.10.2007, 3 06.11.2007 по 20.11,2007, 3 18.01.2008 по 03.03.2008, 3 02.04.2008 по 20.04.2008, з 25.04.2008 по 05.05.2008, з 25.05.2008 по 31.03.2009, з 09.05.2009 по 07.06.2009, з 14.07.2009 по 25.09.2009, з 1.10.2009 по 29.12.2009, 3 11.01.2010 по 01.04.2010, з 17.04.2010 по 24.04.2010, 01.05.2010 по 10.10.2017.

Враховуючи вищезазначене, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області прийнято рішення №155350024765 від 13 серпня 2025 про відмову в призначенні пенсії за вислугою років, відповідно до пункту " статті 55 Закону № 1788, у зв'язку з відсутністю спеціального стажу роботи.

Із розрахунку стажу для призначення пенсії за вислугу років вбачається, що спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років зараховано періоди роботи позивача на посаді докера-механізатора лише по 10.10.2017.

Згідно довідки №19 виданої 15.08.2023 ТОВ «Новотех-Термінал», ОСОБА_1 працює на підприємстві ТОВ «Новотех-Термінал» з 14.10.2004 (наказ №1-к від 13.10.2004) по теперішній час на посаді докер-механізатор комплексної бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах.

Відповідно до наказу ТОВ «Новотех-Термінал» №223к/тр від 10.11.2023 ОСОБА_1 звільнено з посади докер-механізатор комплексної бригади №3 за власним бажанням у зв'язку з виходом на пільгову пенсію.

Вважаючи рішення відповідача № 155350024765 від 13.08.2025 протиправним та наявним у нього права на призначення пенсії за вислугу років, позивач звернулася до суду із позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи відповідають вони встановленим ч. 2 ст. 2 КАС України вимогам.

Згідно з ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

За приписами п.6 ч.1 ст.92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

З 01.01.2004 таким законом є Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV), який був прийнятий на зміну положенням Закону України «Про пенсійне забезпечення» №1788 від 05 листопада 1991 року (далі - Закон № 1788), та безпосередньо ним визначено принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Приписами ст. 8 Закону №1058-IV передбачено право громадян на отримання пенсійних виплат та соціальних послуг.

У відповідності до ст.1 Закону №1058-IV пенсія - це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом

За правилами пункту 16 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Положення Закону №1788-ХІІ застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.

Законом України від 02 березня 2015 року №213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" (далі - Закон №213-VIII) статтю 55 Закону №1788-ХІІ викладено в новій редакції.

Так право на пенсію за вислугу років відповідно до пункту "г" вказаної статті мають :

г) механізатори (докери-механізатори) комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах у портах - після досягнення 55 років і при стажі роботи:

для чоловіків - не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі;

для жінок - не менше 25 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі.

За відсутності стажу роботи, встановленого абзацами другим і третім цього пункту, у період до 1 квітня 2024 року право на пенсію за вислугу років надається за наявності стажу роботи, встановленого абзацами п'ятнадцятим - двадцять третім пункту "б" частини першої статті 13 цього Закону.

04.06.2019 Конституційним Судом України було ухвалено рішення № 2-р/2019, яким визнано неконституційними положення пункту "а" статті 54, статті 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 № 1788-XII зі змінами, внесеними Законами України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 р. № 213-VIII, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 24.12.2015 № 911-VIII.

До внесення змін Законом №213-VIII пункт "г" ст. 55 Закону №1788-ХІІ був викладений у такій редакції: г) механізатори (докери-механізатори) комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах у портах:

чоловіки - після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі;

жінки - після досягнення 50 років і при загальному стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі.

Як вбачається із оскаржуваного рішення до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років зараховано періоди роботи позивача на посаді докера-механізатора по 10.10.2017 включно та не зараховано періоди роботи на вказаній посадах після 11.10.2017.

Законом України від 03 жовтня 2017 року №2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" (далі - Закон №2148-VIII, набрав чинності 11 жовтня 2017 року) розділ XV «Прикінцеві положення» Закону №1058-IV доповнено пунктом 2-1 та пункт 16 доповнено абзацом другим.

Відповідно до пункту 2-1 розділу XV Прикінцеві положення Закону №1058-IV особам, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідний для призначення пенсії за вислугу років, передбачених статтями 52, 54 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пенсія за вислугу років призначається за їхнім зверненням з дотриманням умов, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення".

Згідно п. 16 Закону розділу XV Прикінцеві положення №1058-IV до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом, закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Положення Закону України "Про пенсійне забезпечення" застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії.

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду розглядаючи спір у схожих правовідносинах у справі №240/24/21 у постанові від 06.11.2023 зазначив, що на час виникнення спірних правовідносин була наявна колізія між нормами Закону № 1788-ХІІ з урахуванням Рішення Конституційного Суду України № 2-р/2019 з одного боку, та Законом № 1058-ІV з іншого в частині обмеження права на пільговий стаж, здобутий після 11 жовтня 2017 року. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя статті 22 Конституції України).

Колегія суддів дійшла висновку, що, обмеження пунктом 2.1 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV врахування спеціального стажу, здобутого після 11.10.2017 для набуття права на призначення пенсії за вислугою років, є порушенням принципу юридичної визначеності та верховенства права.

Також суд враховує правові висновки Великої Палати Верховного Суду, сформовані в постанові від 3 листопада 2021 року у зразковій справі № 360/3611/20 за подібних правовідносин, згідно яких норми названих законів регулюють одне і те ж коло відносин, та явно суперечать один одному. Таке регулювання порушує вимогу «якості закону», передбачену Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод від 4 листопада 1950 року, та не забезпечує адекватний захист від свавільного втручання публічних органів державної влади у майнові права заявника.

Велика Палата Верховного Суду також не погодилася з посиланням скаржника на абзац другий пункту 16 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону № 1058-IV, відповідно до якого положення Закону № 1788-ХІІ застосовуються в частині визначення права на пенсію за вислугу років для осіб, які на день набрання чинності Законом № 2148-VІІІ мають вислугу років та стаж, необхідні для призначення такої пенсії. Це положення свідчить про обмеження сфери застосування Закону № 1788-ХІІ відносинами, про які йдеться в цьому пункті. Отже, у цій справі застосуванню підлягають саме норми Закону № 1788-ХІІ з урахуванням Рішення № 1-р/2020, а не Закону № 1058-ІV.

Враховуючи наведені висновки Верховного Суду, встановлені судом обставини, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 13.08.2025 року № 155350024765, яким відмовлено у призначенні пенсії за вислугу років у зв'язку із не зарахуванням до спеціального стажу періодів роботи позивача з 11.10.2017, не може вважатися правомірним та підлягає скасуванню судом.

Відтак, у вказаній частині позов підлягає задоволенню.

Щодо вимоги позивача зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області зарахувати до його спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, періоду роботи з 11.10.2017 року по 10.11.2023 року, та призначити пенсію за вислугу років з 05.08.2025 року, суд зазначає таке.

Як встановлено судом зі змісту оскаржуваного рішення та розрахунку стажу для призначення пенсії за вислугу років, спеціальний стаж, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, обчислений відповідачем - ГУ ПФУ в Херсонській області та становить 18 років 4 місяці 15 днів.

В той же час із дослідженої судом копії трудової книжки позивача НОМЕР_1 вбачається, що вона містить такі записи:

- №11 від 14.10.2004 про зарахування до ТОВ «Новотех-Термінал» докером-механізатор 1-го класу на підставі наказу №1-к від 13.10.2004;

- №12 від 10.11.2023 про звільнення за власним бажанням у зв'язку з виходом на пільгову пенсію на підставі наказу №223к/тр від 10.11.2023.

За розрахунками суду, тривалість періоду роботи з 11.10.2017 року по 10.11.2023 року, складає 6 років 1 місяць.

Враховуючи те, що суд дійшов висновку про протиправність відмови у зарахуванні до спеціального стажу періоду роботи позивача починаючи з 11.10.2017, встановлену судом тривалість періоду роботи позивача на посаді докера-механізатора протиправно не зараховану відповідачем з 11.10.2017 року по 10.11.2023 року, та тривалість періоду, зарахованого відповідачем до спеціального стажу, який складає 18 років 4 місяці 15 днів, - суд дійшов висновку, що загальна тривалість спеціального стажу позивача складатиме більше 24 років, що є достатнім для призначенні пенсії за вислугу років, відповідно до ст. 55 Закону № 1788.

Окрім того, суд враховує досягнення позивачем на дату звернення за призначенням пенсії віку, визначеного ст. 55 Закону № 1788 (для чоловіків - 55 років) та розраховану відповідачем тривалість загального страхового стажу позивача, тривалістю 37 років 6 місяців 3 дні, що також є достатнім для призначенні пенсії за вислугу років, відповідно до ст. 55 Закону № 1788.

Враховуючи викладене, суд виснує про наявність усіх передбачених законодавством умов для призначення пенсії за вислугу років.

Згідно з п.1 ч.1 ст.45 Закону №1058-IV пенсія призначається з дня звернення за пенсією.

Позивач звернувся за пенсією із заявою 05.08.2025.

У разі відсутності у суб'єкта владних повноважень законодавчо закріпленого права адміністративного розсуду при вчиненні дій/прийнятті рішення, та встановлення у судовому порядку факту протиправної поведінки відповідача, зобов'язання судом суб'єкта владних повноважень прийняти рішення конкретного змісту не можна вважати втручанням у дискреційні повноваження, адже саме такий спосіб захисту порушеного права є найбільш ефективним та направлений на недопущення свавілля в органах влади.

За змістом частини третьої статті 245 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі скасування індивідуального акта суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень вчинити необхідні дії з метою відновлення прав, свобод чи інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду.

При цьому, у випадку, коли закон встановлює повноваження суб'єкта публічної влади в імперативній формі, тобто його діяльність чітко визначена законом, то суд зобов'язує відповідача прийняти конкретне рішення чи вчинити певну дію. У випадку, коли ж суб'єкт наділений дискреційними повноваженнями, то суд може лише вказати на виявлені порушення, допущені при прийнятті оскаржуваного рішення (дій), та зазначити норму закону, яку відповідач повинен застосувати при вчиненні дії (прийнятті рішення), з урахуванням встановлених судом обставин.

Із урахуванням тієї обставини, що дії (рішення) відповідача у розглядуваній ситуації не ґрунтуються на дискреційних повноваженнях відповідача як суб'єкта владних повноважень, оскільки алгоритм їх дій чітко регламентований законодавчо, у цьому випадку задоволення позову шляхом зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії не є втручанням у дискреційні повноваження відповідача.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що дії відповідача - ГУ ПФУ в Херсонській області, які полягають у не зарахуванні до спеціального стажу позивача періоду роботи з 11.10.2017 року по 10.11.2023 року, та у відмові у призначенні пенсії за вислугу років є протиправними, які порушують конституційне право позивача на соціальний захист, передбачене ст. 46 Конституції України, та на отримання пенсії при досягненні певного віку та умов.

Відтак, обираючи належний та ефективний спосіб захисту порушеного права позивача, суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області зарахувати позивачу до страхового стажу період роботи з 11.10.2017 по 10.11.2023, та призначити пенсію за віком з 05.08.2025 - з дня звернення за призначенням пенсії.

Підсумовуючи вищенаведене, оцінивши докази у сукупності за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позовні вимоги ОСОБА_1 такими, що підлягають задоволенню.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Доводи відповідачів щодо відсутності підстав для зарахування до спеціального стажу позивача періоду роботи з 11.10.2017 по 10.11.2023 суд вважає необґрунтованими та такими, що спростовуються вище викладеним.

При задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу адміністративного судочинства України, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа (ч. 1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України).

З огляду на викладене, оскільки судом прийнято рішення про задоволення вимог позивача, суд вважає за доцільне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача судові витрати у вигляді сплаченого за подання цього позову судового збору сумі 968,96 грн.

На підставі викладеного, керуючись статтями 242-246, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області від 13.08.2025 року № 155350024765 про відмову у призначенні пенсії.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області зарахувати ОСОБА_1 до спеціального стажу, що дає право на призначення пенсії за вислугу років відповідно до п. «г» ст. 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», період роботи з 11.10.2017 по 10.11.2023, та призначити пенсію за вислугу років з 05.08.2025 року.

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області 968,96 грн. сплаченого судового збору.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , адреса місця проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідачі:

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, код ЄДРПОУ 20987385, адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012.

Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, код ЄДРПОУ 21295057, адреса: вул. Валентини Крицак, 6, м. Херсон, 73036.

Суддя Марина ХЛІМОНЕНКОВА