24 березня 2026 року Справа № 926/251/26
Суддя Господарського суду Чернівецької області Миронюк Сергій Олександрович, розглянувши матеріали справи
за позовом Державної екологічної інспекції Карпатського округу, м. Івано-Франківськ
до Вашківецької міської ради, Чернівецька обл.
про відшкодування шкоди в сумі 654315,20 грн
представники сторін - не викликалися
Державна екологічна інспекція Карпатського округу звернулася до Господарського суду Чернівецької області з позовом до Вашківецької міської ради про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконної рубки дерев на території об'єкту природно-заповідного фонду в сумі 654315,20 грн.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 21.01.2026 справу №926/251/26 передано на розгляд судді Миронюку С.О.
Ухвалою від 22.01.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 18.02.2026.
03.02.2026 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
13.02.2026 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив.
Ухвалою від 18.02.2026 відзив на позовну заяву від 02.02.2026 повернуто без розгляду, відкладено підготовче засідання на 19.03.2026.
06.03.2026 до суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
18.03.2026 до суду від позивача надійшла відповідь на відзив.
Судове засідання 19.03.2026 не відбулось у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Миронюка С.О., яка тривала з 17.03.2026 по 23.03.2026.
Згідно ч. 1 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з'ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 3 ст. 177 Господарського процесуального кодексу України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.
З метою належної підготовки справи до судового розгляду та дотримання вимог ч. 2 ст. 182 ГПК України, суд вважає за необхідне з власної ініціативи продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.
При цьому суд зазначає, що продовження строку підготовчого провадження не призведе до затягування судового процесу, жодним чином не суперечитиме завданню господарського судочинства, а навпаки, забезпечить його належне виконання, гарантуватиме дотримання принципів змагальності сторін, рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Враховуючи, що обставини, які унеможливили розгляд справи 19.03.2026, відпали, беручи до уваги розумні строки розгляду спору, суд дійшов висновку про призначення підготовчого засідання.
Керуючись ст. 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Продовжити строк проведення підготовчого провадження у справі №926/251/26 на 30 днів.
2. Призначити підготовче судове засідання на 07 квітня 2026 року о 10:30 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Чернівецької області, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, зал засідань №1.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
У зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Миронюка С.О., яка тривала з 17.03.2026 по 23.03.2026, ухвалу постановлено та підписано 24.03.2026, що є першим робочим днем після закінчення тимчасової непрацездатності судді, що розглядає справу.
Суддя С.О.Миронюк