24.03.2026 Справа №914/500/26
Суддя Господарського суду Львівської області Король М.Р., розглянувши
матеріали справи
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «КВМ ЛЮКС»
до відповідача: Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України
про: визнання недійсним та скасування рішення,
без виклику учасників справи,
Через систему «Електронний суд» надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «КВМ ЛЮКС» до Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним та скасування рішення Адміністративної колегії Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №63/246-р/к «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» від 11.12.2025р. у справі № 63/2-01-38-2024.
Ухвалою суду від 03.03.2026р. позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи вирішено здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 01.04.2026р.
Зокрема, вказаною ухвалою суду, суд встановив відповідачу строк:
-не пізніше 15 днів з дня вручення цієї ухвали подати відзив на позов з документальним і нормативним обґрунтуванням своїх доводів, який відповідатиме приписам ст. 165 ГПК України. Відзив на позов з долученими до нього документами направити позивачу одночасно з поданням (надісланням) відзиву до суду, докази відправки надати суду;
-не пізніше 3 днів з дня отримання відповіді на відзив, подати суду заперечення на відповідь на відзив, які надати (направити) позивачу з поданням (надісланням) їх до суду.
20.03.2026р. в системі «Електронний суд» згенеровано заяву відповідача про продовження процесуального строку на подачу відзиву.
Обґрунтовуючи мотиви клопотання, відповідач зазначив, що Відділення просить суд продовжити строк на подання відзиву на позовну заяву у справі № 914/500/25 на 5 днів (п'ять днів) у зв'язку із завантаженістю у судових справах, стороною яких є Відділення, великим обсягом доказів, які Відділення готує на підтвердження своєї позиції до відзиву.
За загальним правилом, заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених Господарським процесуальним кодексом України (ч. 2 ст. 118 ГПК України). Частиною 2 статті 119 ГПК України передбачено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Відповідно до ч. 8 ст. 165 ГПК України відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
Ухвала суду від 03.03.2026р. направлена відповідачу в його електронний кабінет та отримана останнім 04.03.2026р. о 18:52 год., що підтверджується наявною в матеріалах справи довідкою про доставку електронного листа.
Отже, враховуючи приписи ч.6 ст.242 ГПК України, ухвалу вручено відповідачу 05.03.2026р.
Враховуючи, що відповідач отримав ухвалу суду про відкриття провадження у справі 05.03.2026р., а тому останнім днем встановленого судом строку для подання відзиву є 20.03.2026р., тобто заяву подано до закінчення строку на подання відзиву, так як така згенерована в системі «Електронний суд» в останній день строку.
Приймаючи до уваги наведені у клопотанні обставини та обґрунтування щодо необхідності продовжити строк на подання відзиву, з метою сприяння відповідачу у реалізації ним процесуальних прав, суд вважає за необхідне продовжити встановлений судом процесуальний строк.
У зв'язку з продовженням строку для подання відзиву підлягає продовженню строк для подання відповіді на відзив та заперечень на відповідь на відзив.
Керуючись статтями 119, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
1.Продовжити Західному міжобласному територіальному відділенню Антимонопольного комітету України строк для подачі відзиву до 31.03.2026р.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст.235 ГПК України.
Ухвала не підлягає оскарженню.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суддя Мар'яна КОРОЛЬ