ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
м. Київ
23.03.2026Справа № 910/15831/25
Суддя Підченко Ю.О., розглянувши клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі № 910/15831/25
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг»
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інкор Енерго Трейд»
про стягнення 1 718 623,21 грн
Суддя Підченко Ю.О.
У провадженні Господарського суду міста Києва перебуває справа № 910/15831/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» (далі також - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інкор Енерго Трейд» (далі також - відповідач) про стягнення боргу в розмірі 1 303 577,31 грн, пені в розмірі 302 647,71 грн, 3% річних в розмірі 39 356,11 грн, інфляційних втрат в розмірі 73 042,08 грн.
Підготовче засідання суд призначив на 26.03.2026.
17.03.2026 представник позивача звернувся до суду із клопотанням про участь в судовому засіданні по даній справі в режимі відеоконференції.
За результатами розгляду клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» суд вважає за необхідне звернути увагу на таке.
Суд наголошує, що відповідно до п. 50 Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи», затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Тож, призначати судове засідання в режимі відеоконференції на майбутнє не виявляється можливим, адже про наявність/відсутність відповідного обладнання та можливість його використовувати може бути достеменно відомо лише після призначення конкретної дати слухання справи.
У той же час суд призначив підготовче провадження на 26.03.2026.
Відповідно до ч. 4 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Як вбачається з Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21, за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв'язку, для роботи із системою відеоконференцзв'язку.
Суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду господарської справи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» та провести судове засідання у справі № 910/15831/25, призначене на 26.03.2026 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів, з урахуванням технічних можливостей у суді.
Питання щодо участі представника позивача в інших судових засіданнях в режимі відеоконференції буде вирішене судом після визначення дати наступного засідання та подання позивачем відповідного клопотання в порядку ст. 197 ГПК України.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів у справі № 910/15831/25 задовольнити.
2. Забезпечити участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» Овчарука Олександра Олексійовича ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) в судовому засіданні у справі № 910/15831/25, яке відбудеться на 26.03.26 о 10:40 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 21. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів з використанням програмного забезпечення, розміщеного за посиланням https://vkz.court.gov.ua.
3. Попередити представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», що він зобов'язаний: зайти та авторизуватися в Системі відеоконференцзв'язку за допомогою програмного забезпечення за 10 хвилин до часу судового засідання; активувати технічні засоби (мікрофон, навушники та камера) та перевірити їх працездатність шляхом тестування за допомогою Системи відеоконференцзв'язку; очікувати запрошення секретаря судового засідання до участі в судовому засіданні. Підтвердження особи учасника відбувається шляхом його авторизації в Системі із застосуванням електронного підпису.
4. Попередити представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг», що ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв'язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
5. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції представнику Товариства з обмеженою відповідальністю «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Трейдинг» необхідно використовувати комп'ютерну техніку з доступом в мережу Інтернет, яка дозволяє передавати аудіосигнал та відеозображення.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя Ю.О.Підченко