Ухвала від 17.03.2026 по справі 904/4857/24

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49505

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-58, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про затвердження звіту ліквідатора,

закриття провадження у справі про банкрутство

17.03.2026м. ДніпроСправа № 904/4857/24

За заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "НЬЮ ПРОМ", м. Дніпро

до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 10, код ЄДРПОУ 45127464)

про визнання банкрутом

Суддя Соловйова А.Є.

Секретар судового засідання Товстоп'ятка В.В.

Представники:

ліквідатор: Кононенко О.В., посвідчення №2302 від 23.01.2026

від кредитора ТОВ "НЬЮ ПРОМ": не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "НЬЮ ПРОМ" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 10, код ЄДРПОУ 45127464).

Постановою суду від 12.02.2025 припинено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 10, код ЄДРПОУ 45127464). Припинено повноваження арбітражного керуючого Ткаченко Ольги Володимирівни (свідоцтво №2138 від 04.07.24, адреса: 49100, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 118, корп. 2, оф. 94), як розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА". Визнано Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 10, код ЄДРПОУ 45127464) банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру у справі строком на 12 місяців, до 12.02.2026. Призначено ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 10, код ЄДРПОУ 45127464) арбітражного керуючого Ткаченко Ольгу Володимирівну (свідоцтво №2138 від 04.07.24, адреса: 49100, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, буд. 118, корп. 2, оф. 94).

12.02.2026 ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" подано звіт ліквідатора вих.№01-34/02-01/113 від 10.02.2026 про результати ліквідаційної процедури, в якому просить суд:

1. Затвердити звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА";

2. Завершити ліквідаційну процедуру та припинити провадження у справі №904/4857/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА";

3. Ліквідувати юридичну особу - Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА", код ЄДРПОУ 45127464;

4. Припинити повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" - арбітражного керуючого Кононенко О.В.;

5. Вважати погашеними вимоги кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА", які не були погашені у зв'язку з недостатністю майна банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА".

Ухвалою суду від 02.03.2026 призначено розгляд звіту ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" вих.№01-34/02-01/113 від 10.02.2026 про результати ліквідаційної процедури у справі №904/4857/24 у судовому засіданні на 17.03.2026 о 13:20 год.

09.03.2026 від кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" надійшла заява б/н від 06.03.2026 про проведення засідання без участі його представника, та в якому кредитор повідомив суд, що не заперечує проти затвердження звіту ліквідатора.

Суд долучив поданий документ до матеріалів справи.

У судове засідання, призначене на 17.03.2026, з'явився ліквідатор.

Розглянувши звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс, заслухавши пояснення ліквідатора, представника кредитора, господарський суд прийшов до висновку про можливість затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу, з огляду на такі встановлені обставини.

Відповідно до ч.1,2 ст.65 Кодексу України з процедур банкрутства після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс, до якого додаються:

- відомості за результатами інвентаризації майна боржника та перелік ліквідаційної маси;

- відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу;

- копії документів, що підтверджують відчуження активів боржника під час ліквідаційної процедури (у тому числі протоколи про проведення аукціону, договори купівлі-продажу, акти приймання-передачі майна, акти про придбання майна на аукціоні тощо);

- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;

- документи, що підтверджують погашення вимог кредиторів;

- довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню;

- для акціонерних товариств - розпорядження про скасування реєстрації випуску акцій, видане Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;

- для емітентів боргових цінних паперів - звіт про результати погашення цінних паперів.

Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки кредиторів постановляє ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.

Якщо за результатами ліквідаційної процедури після задоволення вимог кредиторів не залишилося майна, господарський суд постановляє ухвалу про ліквідацію юридичної особи - банкрута.

На виконання вимог Кодексу України з процедур про банкрутство, ліквідатором були здійснені заходи пов'язані з пошуком та виявленням активів та пасивів боржника, підготовки аналізу боржника, проведення інвентаризації майна боржника та визначення його вартості, заходи для захисту майнових активів та формування реєстру вимог (пасивів), в т.ч. було здійснено наступне.

Ліквідатором було підготовлено та направлено директору та учасникам (засновникам) Банкрута письмове повідомлення про наслідки визнання підприємства банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, а також щодо необхідності виконання постанови господарського суду Дніпропетровської області від 12.02.2025 по справі №904/4857/24 та ч.2 ст.59 КУзПБ, яка передбачає, що протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до закону. Ліквідатор має право замовити виготовлення дублікатів печатки та штампів у разі їх втрати.

Директором Банкрута на виконання постанови Господарського суду Дніпропетровської області від 12.02.2025 по справі №904/4857/24 та ч.2 ст.59 Кодексу України з процедур банкрутства, було передано наявну бухгалтерську та іншу документацію Банкрута та печатку.

Ліквідатором проведено інвентаризацію активів Банкрута з перевіркою їх фактичної наявності та документального підтвердження станом на 05.07.2025.

На підставі результатів проведеної інвентаризації було складено Протокол інвентаризації та інвентаризаційні відомості від 05.07.2025, за підписом ліквідатора Ткаченко О.В, виявлені активи Банкрута, які не є предметом будь якого забезпечення, а саме дебіторська заборгованість Банкрута, була включена до ліквідаційної маси і реалізоване відповідно до законодавства України.

На виконання п. 5 ч. 1 ст. 65 Кодексу, ліквідатором додається до даного звіту реєстр вимог кредиторів.

Відповідно до реєстру вимог кредиторів у справі про банкрутство ТОВ «Пром-Оренда» загальна сума визнаних господарським судом вимог кредиторів складає 275 280,00 грн з яких:

- ТОВ «Нью Пром» у розмірі 30 280,00 грн - 1 черга задоволення; 245 000,00 грн - 4 черга задоволення.

Загальна сума погашених кредиторських вимог: 4 000,00 грн (чотири тисячі грн. 00 коп).

В ході ліквідаційної процедури Банкрута ліквідатором Банкрута були виявлені активи Банкрута, які не є предметом будь якого забезпечення, а саме дебіторська заборгованість Банкрута.

Відповідно до положень ч.1 ст.61 Кодексу, ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; формує ліквідаційну масу; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; веде реєстр вимог кредиторів.

Відповідно до положень ч.1 ст.63 Кодексу, після проведення інвентаризації та отримання згоди на продаж майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута на аукціоні. Початковою вартістю продажу майна банкрута є його вартість, визначена ліквідатором.

Відповідно до положень ч.1 ст.68 Кодексу, продаж майна боржника на аукціоні відбувається в електронній торговій системі. Порядок функціонування електронної торгової системи, організації та проведення електронних аукціонів, визначення розміру, сплати, повернення гарантійних внесків та сплати винагороди операторів електронних майданчиків затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до положень ч.4 ст.68 Кодексу, замовником аукціону є арбітражний керуючий, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до положень ч.1 ст.70 Кодексу, замовник аукціону повинен оголосити про проведення першого аукціону протягом 20 днів з дня отримання згоди на продаж майна або визначення умов аукціону судом відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до положень ст.75 Кодексу, 1. Арбітражний керуючий визначає умови продажу за погодженням з комітетом кредиторів та забезпеченим кредитором (щодо майна, яке є предметом забезпечення).

2. До обов'язкових умов продажу належать:

- склад майна (лот);

- початкова ціна;

- крок аукціону.

3. Якщо продажу підлягає майно, яке є предметом забезпечення, до умов продажу належить також умова про витрати, пов'язані з утриманням, збереженням та продажем цього майна, які підлягають відшкодуванню з коштів, отриманих від реалізації такого майна.

4. Арбітражний керуючий зобов'язаний направити умови продажу членам комітету кредиторів та протягом 20 днів з дня, коли вони одержали чи мали одержати умови продажу, скликати комітет кредиторів. Якщо майно є предметом забезпечення, арбітражний керуючий зобов'язаний направити умови продажу забезпеченому кредитору.

5. Якщо до складу майна може входити майно, яке не є предметом забезпечення, і майно, яке є предметом забезпечення, умови продажу розглядаються і комітетом кредиторів, і забезпеченими кредиторами. При цьому в початковій ціні окремо виділяється початкова ціна обох зазначених видів майна. Кошти, отримані від продажу такого лота, розподіляються між забезпеченими кредиторами та іншими кредиторами пропорційно до початкової ціни майна, що є предметом забезпечення, та іншого майна.

6. Комітет кредиторів, забезпечений кредитор можуть прийняти рішення про:

- надання згоди на продаж майна на запропонованих умовах;

- надання згоди на продаж майна, змінивши умови продажу;

- відмову в наданні згоди на продаж майна з обґрунтуванням причин.

7. У разі якщо комітет кредиторів або забезпечений кредитор прийняв рішення про відмову в наданні згоди на продаж майна або не прийняв жодного рішення на засіданні комітету кредиторів чи протягом 20 днів з дня, коли забезпечений кредитор одержав чи мав одержати умови продажу, або якщо арбітражний керуючий не згоден з прийнятим комітетом кредиторів або забезпеченим кредитором рішенням, арбітражний керуючий зобов'язаний звернутися до суду. У такому разі умови аукціону визначаються судом.

Відповідно до положень ст.79 Кодексу України з процедур банкрутства:

1. У разі закінчення аукціону без визначення переможця замовник аукціону протягом одного місяця зобов'язаний оголосити про проведення повторного аукціону.

2. Початковою ціною повторного аукціону є зменшена на 20 відсотків початкова ціна першого аукціону.

3. У разі закінчення першого повторного аукціону без визначення переможця замовник аукціону протягом одного місяця (а якщо продається заставлене майно - протягом 45 днів) зобов'язаний оголосити про проведення другого повторного аукціону.

4. Початковою ціною другого повторного аукціону є зменшена на 25 відсотків початкова ціна першого повторного аукціону.

5. Комітет кредиторів, а щодо заставленого майна - забезпечений кредитор може своїм рішенням встановити початкову ціну повторного аукціону, другого повторного аукціону меншу, ніж визначено частинами другою і четвертою цієї статті.

Відповідно до положень ст.80 Кодексу України з процедур банкрутства:

1. Перший аукціон проводиться без можливості зниження початкової ціни. Повторний аукціон може проводитися з можливістю зниження початкової вартості лише за згодою забезпеченого кредитора щодо майна, яке є предметом забезпечення, або за згодою комітету кредиторів щодо іншого майна, яке підлягає продажу.

2. Комітет кредиторів або забезпечений кредитор, надаючи згоду на проведення першого повторного аукціону з можливістю зниження початкової вартості, має право визначити граничну ціну, до якої може бути знижено початкову вартість під час проведення аукціону.

3. Другий повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової ціни.

Відповідно до п. 5 ч. 8 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про надання згоди на продаж майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) та погодження умов продажу майна боржника (крім майна, що є предметом забезпечення) у процедурі санації відповідно до плану санації або у процедурі ліквідації банкрута.

Статтею 80 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що перший аукціон проводиться без можливості зниження початкової ціни. Повторний аукціон може проводитися з можливістю зниження початкової вартості лише за згодою забезпеченого кредитора щодо майна, яке є предметом забезпечення. або за згодою комітету кредиторів щодо іншого майна, яке підлягає пролажу.

Комітет кредиторів або забезпечений кредитор, надаючи згоду на проведення першого повторного аукціону з можливістю зниження початкової вартості, має право визначити граничну ціну, до якої може бути знижено початкову вартість під час проведення аукціону.

На виконання положень Кодексу ліквідатором 31.07.2025 було організовано та скликано засідання комітету кредиторів Банкрута на якому, крім іншого було вирішено питання відносно погодження умов продажу майна банкрута ТОВ «Пром Оренда» відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Так, комітетом кредиторів було погоджено наступні умови продажу майна Банкрута:

«Склад майна (Лот №1): виявлене та про інвентаризоване майно (активи) Банкрута, які не є предметом будь якого забезпечення.

Право вимоги (дебіторська заборгованість) банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю «Пром-Оренда» (49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Шевченка, 10, ЄДРПОУ 45127464) до:

- ТОВ «Голд Лонд» (ЄДРПОУ 44451711) - в розмірі 2 388 000,00 грн (два мільйони триста вісімдесят вісім тисяч гривень 00 коп.);

- ТОВ «Трейк Біз» (ЄДРПОУ 44516621) - в розмірі 3 229 400,00 грн (три мільйони двісті двадцять дев'ять тисяч чотириста гривень 00 коп.).

1. Перший аукціон:

Проводиться без можливості зниження початкової ціни.

Початкова ціна лота: 5 617 400,00 грн (п'ять мільйонів шістсот сімнадцять тисяч чотириста гривень 00 коп.).

Крок аукціону: 1% від початкової ціни.

2. Перший повторний аукціон:

Початкова ціна зменшена на 20% від первісної вартості.

Ціна лота: 4 493 920,00 грн (чотири мільйони чотириста дев'яносто три тисячі дев'ятсот двадцять гривень 00 коп.).

Крок аукціону: 1% від початкової ціни.

З можливістю зниження ціни до граничної - 50% від первісної вартості, відповідно до ч.2 ст. 80 Кодексу.

3. Другий повторний аукціон:

Початкова ціна зменшена на 25% від початкової ціни першого повторного аукціону.

Ціна лота: 3 370 440,00 грн (три мільйони триста сімдесят тисяч чотириста сорок гривень 00 коп.).

Крок аукціону: 1% від початкової ціни.

З можливістю зниження ціни відповідно до ч.3 ст.80 Кодексу.

08.09.2025 був призначений перший аукціон з продажу майна (активів) Банкрута, а саме Лот №1 з початковою ціною 5 617 400,00 грн. Торги не відбулися у зв'язку з відсутністю зареєстрованих учасників, за результатами чого було укладено відповідний протокол аукціону №BRE001-UA-20250819-12697 від 08.09.2025.

22.09.2025 майно (активи) Банкрута було виставлено на перший повторний аукціон, а саме Лот №1 з початковою ціною 4 493 920,00 грн. Торги не відбулися у зв'язку з відсутністю зареєстрованих учасників, за результатами чого було укладено відповідний протокол аукціону №BRD001-UA-20250911-06034 від 22.09.2025.

06.10.2025 майно (активи) Банкрута було виставлено на другий повторний аукціон, а саме Лот №1 з початковою ціною 3 370 440,00 грн. Торги не відбулися у зв'язку з відсутністю зареєстрованих учасників, за результатами чого було укладено відповідний протокол аукціону №BRD001-UA-20250924-02432 від 06.10.2025.

На виконання положень Кодексу ліквідатором Банкрута 10.10.2025 було організовано та скликано засідання комітету кредиторів Банкрута на якому, крім іншого було вирішено питання відносно зміни умов продажу майна (зниження початкової ціни) Банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю «Пром-Оренда» (49000, Дніпропетровська область, м.Дніпро, вул.Шевченко, 10, ідентифікаційний номер 45127464) у зв'язку з неможливістю його реалізації на попередніх аукціонах відповідно до положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Так, комітетом кредиторів було погоджено наступні умови продажу майна Банкрута:

«Надати згоду на продаж активів Банкрута Лот № 1 , що не є предметом забезпечення, на умовах запропонованих представником кредитора ОСОБА_1 , а саме:

Склад майна (Лот №1): Право вимоги (дебіторська заборгованість) банкрута - Товариства з обмеженою відповідальністю «Пром-Оренда» (49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, вул. Шевченка, 10, ЄДРПОУ 45127464) до:

- ТОВ «Голд Лонд» (ЄДРПОУ 44451711) - в розмірі 2 388 000,00 грн (два мільйони триста вісімдесят вісім тисяч гривень 00 коп.);

- ТОВ «Трейк Біз» (ЄДРПОУ 44516621) - в розмірі 3 229 400,00 грн (три мільйони двісті двадцять дев'ять тисяч чотириста гривень 00 коп.).

Загальна сума права вимоги: 5 617 400,00 грн (п'ять мільйонів шістсот сімнадцять тисяч чотириста гривень 00 коп.).

1. Перший аукціон:

Проводиться без можливості зниження початкової ціни.

Початкова ціна лота: 500 000,00 грн. (п'ятсот тисяч гривень 00 коп.).

Крок аукціону: 1% від початкової ціни.

2. Перший повторний аукціон:

Початкова ціна зменшена на 20% від первісної вартості.

Ціна лота: 400 000,00 грн. (чотириста тисяч гривень 00 коп.).

Крок аукціону: 1% від початкової ціни.

З можливістю зниження ціни, без визначення граничної вартості, як це передбачено ч.3 ст. 80 Кодексу, тобто доки не виявиться бажаючий придбати Лот №1.».

03.11.2025 був призначений перший аукціон з продажу майна (активів) Банкрута, а саме Лот № 1 з початковою ціною 500 000,00 грн. Торги не відбулися у зв'язку з відсутністю зареєстрованих учасників, за результатами чого було укладено відповідний протокол аукціону №BRE001-UA-20251016-84391від 02.11.2025.

17.11.2025 майно (активи) Банкрута було виставлено на перший повторний аукціон, а саме Лот № 1 з початковою ціною 400 000,00 грн. та продано, торги відбулися за 4 000,00 грн., за результатами чого було укладено відповідний протокол проведення аукціону № BRD001-UA-20251105-93852 від 17.11.2025 та Акт придбання майна на аукціоні від 04.12.2024. Даний аукціон відбувся, переможцем такого аукціону стало ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СПЕЦПРОКАТ".

На виконання п.4 ч.1 ст.65 Кодексу, відповідні копії документів, що підтверджують відчуження активів Банкрута під час ліквідаційної процедури (у тому числі протокол про проведення аукціону, акт про придбання майна на аукціоні, рух коштів по ліквідаційному рахунку тощо) додані ліквідатором до підсумкового звіту.

В якості ліквідаційного рахунку Банкрута, ліквідатором Банкрута було відкрито рахунок Банкрута у АТ «ПУМБ» № НОМЕР_1 . Залишок коштів на ліквідаційному рахунку - 0,00 грн.

Інші банківські рахунки Банкрута, які згідно із відповіддю ГУ ДПС у Дніпропетровській області були відкриті, це рахунки у:

- АТ КБ «Приватбанк»- залишок коштів відсутній, подано заяву на закриття рахунку.

В частині 1 статті 59 Кодексу закріплено, що з дня ухвали господарським судом постанови про визнання Банкрута банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, члени виконавчого органу (керівник) банкрута звільняються з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном) майна банкрута.

Також Кодексом України з процедур банкрутства, а саме ч. 1 та ч. 3 ст. 61, закріплено, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: приймає у своє відання майно Банкрута, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та визначає початкову вартість майна банкрута; аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; заявляє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, які звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Кодексом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання Банкрута банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до Банкрута вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) Банкрута; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових актів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Кодексом; подає відомості (інформацію), необхідні для ведення Єдиного реєстру Банкрутів, відносно яких відкрито провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства; у разі провадження банкрутом діяльності, пов'язаної з державною таємницею, вживає заходів з ліквідації режимно-секретного органу; веде реєстр вимог кредиторів; подає в установленому порядку та у випадках, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", інформацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; здійснює дії щодо скасування реєстрації випуску акцій, передбачені законодавством, якщо організаційно-правовою формою юридичної особи - банкрута є акціонерне товариство; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.

Що стосується надходжень на ліквідаційний рахунок Банкрута, який в подальшому було розподілено ліквідатором Банкрута:

Продаж майна Банкрута ЛОТ №1 - сума надходжень 4 000,00 грн.

За період з 12.02.2025 по 29.01.2026 з ліквідаційного рахунку Банкрута були понесені наступні витрати:

Погашення кредиторської заборгованості ТОВ «Нью Пром», а саме погашення 1 черги заборгованості - сума витрат 4 000,00 грн.

Ліквідатор повідомив суд, що документи, які підлягають обов'язковому архівному зберіганню відсутні, в зв'язку з чим такі документи до архівної установи не передавалися.

Крім того, ліквідатором було підготовлено та направлено запити до наступних установ, підприємств та організацій України, відповідно до яких ліквідатором було отримано наступну інформацію:

№ п/пНайменування підприємства, установи, організаціїСтисла відповідь

1.Головне управління Державної податкової служби України в Дніпропетровській областіУ Банкрута наявні відкриті рахунки в АТ КБ «Приватбанк»

2.Головне управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Відомості щодо реєстрації земельних ділянок на праві власності чи праві користування на території Дніпропетровської області за Банкрутом відсутні

3.Територіальний сервісний центр №1242 Регіонального сервісного центру в Дніпропетровській області МВС УкраїниЗгідно наявної інформації з Єдиного державного реєстру з транспортних засобів на 15.03.2025 у Банкрута не значаться зареєстровані транспорті засоби

4.Головне управління Держпраці України у Дніпропетровській області За Боржником не зареєстровані великотоннажні та інші технологічні транспорті засоби

5.Державна служба морського та річкового транспорту УкраїниЗа Банкрутом не обліковується морський та/або річковий транспорт

6.Національна комісія з цінних паперів та фондового ринкуВідомості щодо Банкрута відсутні

7.Головне управління ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ в Дніпропетровській області За Банкрутом відсутня інформація щодо реєстрації сільськогосподарської техніки

8.РВ Фонду Державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях Банкрут не належить до сфери управління Регіонального відділення, приватизацію Банкрута Регіональне відділення не здійснювало, будь яка інформація стосовно наявності або відсутності державного майна за Банкрутом в Регіональному відділенні відсутня

9.Департамент Державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області Відповідно до даних Реєстру, станом на дату надання відповіді, відсутня інформація з приводу видачі документів, які надають право на виконання будівельних робіт та засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів на території Дніпропетровської області від замовника-Банкрута.

10.Дніпровська митниця Держмитслужби На митних складах та складі тимчасового зберігання, які знаходяться в зоні діяльності Дніпровської митниці Держмитслужби, відсутні товари, що надходили на адресу Банкрута, грошові кошти на депозитному рахунку митниці також відсутні

11.Філія «Головний інформаційно- обчислювальний центр» АТ «Українська залізниця» За Банкрутом в АБД ПВ вантажні вагони не зареєстровані. В інформаційних базах відсутні відомості про зареєстровані локомотиви зазначеного Боржника.

12.Департамент льотної придатності Державної авіаційної служби УкраїниВ реєстрі за Банкрутом повітряні судна не зареєстровані

13.Державне космічне агентство України За Банкрутом об'єктів зареєстрованих немає

14.АТ КБ «Приватбанк» Залишок коштів складає 0,00 грн.

15.Інформаційна довідка з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна № 462595878 02.02.2026Відповідно інформаційної довідки - відомості відсутні.

16.Головне управління статистики у Дніпропетровській області Банкрутом були здані статистичні звіти частково за 2023 рік

17.Витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна № P331326 від 02.02.2026.Згідно витягу обтяження відносно Банкрута відсутні

Також, ліквідатором Банкрута протягом всієї ліквідаційної процедури аналізувалося фінансове становище Банкрута, за результатами чого було зроблено висновки, що фінансове становище ТОВ «Пром-Оренда» в ліквідаційній процедурі залишилося незмінним порівняно зі стадією розпорядження майном.

З аналізу фінансово-господарської діяльності Банкрута, який було проведено на стадії розпорядження майно вбачається, що ТОВ "Пром-Оренда" опинилося у кризовому фінансовому стані на дату відкриття справи про його банкрутство в 2024р.

Проведений аналіз фінансово-господарської діяльності боржника свідчить про відсутність необхідних для здійснення виробничої діяльності необоротних активів у ТОВ "Пром-Оренда".

Провадження у справі №904/4857/24 про банкрутство ТОВ "Пром-Оренда" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 10, код ЄДРПОУ 45127464) відкрито ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 20.11.2024 за заявою кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю "НЬЮ ПРОМ".

На дату проведення аналізу кредиторські вимоги внесені до реєстру вимог кредиторів ТОВ "Пром-Оренда" за підсумками попереднього судового засідання визнані на загальну суму 199 224,7грн.

Рентабельність основної діяльності, сукупного капіталу та рентабельність власного капіталу відсутні.

На підставі проведеного дослідження ліквідність майна ТОВ "Пром-Оренда", тобто швидкість перетворення його матеріальних цінностей у гроші, визнається дуже низькою, що відповідно зумовлює погіршення загального рівня платоспроможності підприємства.

Ліквідність майна ТОВ "Пром-Оренда" знаходиться у незадовільному стані. З одного боку, це негативно впливає на його розрахунково-платіжну дисципліну, а, з іншого, свідчить про суттєве порушення фінансової рівноваги.

Коефіцієнт абсолютної ліквідності нижче нормативних значень, що підтверджує раніше зроблений висновок про відсутність найбільш ліквідних активів (грошових коштів) для погашення найбільш короткотермінових зобов'язань та перебування його на стадії процедури банкрутства.

За таких обставин та зважаючи на розраховані показники поточної, та критичної неплатоспроможності, автономії, ліквідності, левериджу та оборотності запасів боржника, можна зробити висновок про:

- наявність ознак поточної неплатоспроможності ТОВ "Пром-Оренда";

- відсутність ознак фіктивного банкрутства ТОВ "Пром-Оренда";

- відсутність ознак доведення до банкрутства ТОВ "Пром-Оренда";

- відсутність ознак дій з приховування банкрутства ТОВ "Пром-Оренда".

У такому разі задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе виключно шляхом застосування ліквідаційної процедури.

Задоволення визнаних судом вимог кредиторів можливе лише шляхом включення до складу ліквідаційної маси усіх видів майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання з наступним відчуженням ліквідатором майна банкрута на аукціоні.

Фінансовий стан підприємства характеризується ознаками надкритичної неплатоспроможності.

Що стосується притягнення керівника та засновників Банкрута до субсидіарної та/або солідарної відповідальності, у відповідності до норм Кодексу України з процедур банкрутства.

Так серед повноважень ліквідатора, встановлених ст. 61 Кодексу, визначено, що під час здійснення своїх повноважень ліквідатор має право заявити вимоги до третіх осіб, які відповідно до законодавства несуть субсидіарну відповідальність за зобов'язаннями Банкрута у зв'язку з доведенням його до банкрутства. В указаній нормі зазначено, що ліквідатор має право, але не говориться про обов'язок подачі такої заяви. Обов'язковою умовою субсидіарних вимог у процедурі банкрутства є те, що їх стягують лише за наявністю ознак доведення до банкрутства. Вважаю, що для притягнення до субсидіарної відповідальності посадових осіб Банкрута відсутні підстави, оскільки відсутній причинно-наслідковий зв'язок між діями керівництва та втратою платоспроможності підприємством-банкрутом.

Як вже було зазначено вище, на протязі всієї ліквідаційної процедури аналізувалося фінансове становище Банкрута, за результатами чого було зроблено висновки, що фінансове становище Банкрута в ліквідаційній процедурі залишилося незмінним порівняно зі стадією розпорядження майном.

Частина 6 ст. 34 Кодексу, зобов'язує боржника у місячний строк звернутися до господарського суду з заявою про відкриття справи про банкрутство у разі загрози неплатоспроможності, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами.

Тобто, якщо боржник допустив порушення цих вимог, він несе солідарну відповідальність за незадоволення вимог кредиторів. Але, звертаюся до правової позиції Верховного Суду, викладеної в постанові від 13.06.2023 у справі №904/1530/23, відповідно до якої необхідним є доведення заявником та встановлення судом двох юридичних фактів:

- порушення визначеного абзацом другим частини шостою статті 34 КУзПБ місячного строку;

- та наявності у боржника протягом цього строку та/або більше ознак загрози неплатоспроможності боржника.

Водночас слід враховувати, що в даному випадку Банкрут дізнався про свою неплатоспроможність лише після відкриття провадження у справі, заявлення кредиторських вимог та затвердження їх судом, оскільки кредитори не пред'являли Банкруту свої вимоги раніше (до відкриття справи про банкрутство), не зверталися до суду тощо і, відповідно у Банкрута та відповідних осіб, не було і підстав для звернення з такою заявою у визначений законом місячний строк.

Також, варто звернути увагу, що відповідно до ч. 1- 2 ст. 614 Цивільного кодексу України, особа, яка порушила зобов'язання, несе відповідальність лише за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов'язання.

У даному випадку відсутні обставини, що свідчили б про наявність вини керівника та учасників (засновників, акціонерів) Банкрута. Зокрема, до моменту порушення справи про банкрутство:

- кредитори не зверталися до Банкрута та/або суду з вимогами щодо повернення (погашення, стягнення) кредиторської заборгованості;

- не було відкрито жодного виконавчого провадження;

- відсутні докази, що Банкрут та відповідні особи усвідомлювали або мали об'єктивні підстави для усвідомлення неплатоспроможності Банкрута;

- господарська діяльність здійснювалася без очевидних ознак критичної ситуації, що унеможливлює встановлення моменту, коли саме в керівника виник обов'язок звернення до суду із заявою про банкрутство згідно з абз. 1 ч. 6 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства;

- результати аналізів фінансово-господарської діяльності Банкрута, свідчать про виникнення та виявлення ознак неплатоспроможності Банкрута, вже в процедурі банкрутства;

- результати проведених в процедурі банкрутства аналізів фінансово-господарської діяльності Банкрута, свідчать про відсутність ознак приховування банкрутства, фіктивного банкрутства, ??ознак дій з доведення до банкрутства.

Верховний Суд у постанові від 06.10.2022 у справі №903/988/20 чітко зазначив, що момент виникнення обов'язку звернення боржником до господарського суду в кожному конкретному випадку визначається індивідуально, залежно від моменту, коли керівник об'єктивно повинен був усвідомити критичність ситуації. У нашому ж випадку відсутні належні докази, які свідчили б про наявність такої критичної ситуації до початку процедури банкрутства.

З урахуванням викладеного вбачається, що в даному випадку відсутня наявність законних підстав для покладення на керівника та учасника (засновника) Банкрута солідарної відповідальності, тобто в діях керівника та учасників (засновників) Банкрута не виявлено фактів, що свідчили б про наявність підстав для застосування до них солідарної та/або субсидіарної даної відповідальності.

Враховуючи все вищевикладене, станом на 29.01.2026 ліквідатором було підготовлено ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю «Пром-Оренда».

29.01.2026 відбулося засідання комітету кредиторів у справі №904/4857/24, що підтверджується Протоколом, під час якого було прийнято наступні рішення:

1. Схвалити Звіт ліквідатора про результати ліквідаційної процедури ТОВ «ПРОМ- ОРЕНДА» та рекомендувати ліквідатору Банкрута подати такий Звіт, на розгляд та затвердження, до господарського суду Дніпропетровської області;

2. Схвалити Звіт арбітражного керуючого Ткаченко О.В. 1про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат арбітражного керуючого - ліквідатора у справі № 904/4857/24 про банкрутство ТОВ «ПРОМ-ОРЕНДА» за період з 12.02.2025 по 29.01.2026 включно.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд закриває провадження у справі про банкрутство, якщо затверджено звіт ліквідатора в порядку, передбаченому цим Кодексом. КУзПБ передбачена певна сукупність дій, яку необхідно вчинити ліквідатору в ході ліквідаційної процедури та перелік додатків, які додаються до звіту ліквідатора і є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури, що проводиться за участю кредиторів (комітету кредиторів); подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється ліквідатором за наслідком всіх проведених ним дій в ході ліквідаційної процедури.

Обов'язком ліквідатора є здійснення всієї повноти заходів спрямованих на виявлення активів боржника, при цьому ні у кого не повинен виникати обґрунтований сумнів, щодо їх належного здійснення (принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора у ліквідаційній процедурі).

На необхідності дотримання зазначеного принципу неодноразово зверталася увага Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду зокрема у постановах від 08.05.2018 у справі № 904/5948/16, від 02.07.2019 у справі №5011-46/1733-2012, від 12.09.2019 у справі №914/3812/15, від 28.11.2019 у справі № 18/1971/12, від 27.02.2020 у справі № 910/21227/16, від 25.06.2020 у справі № 44/484-б, від 27.10.2020 у справі № 28/29-б-43/212-2012.

Разом з тим принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора встановлює критерій обґрунтованості сумнівів щодо повноти дій ліквідатора, з урахуванням чого покладає на кредитора або іншу особу, яка оспорює дотримання цього принципу, обов'язок обґрунтовувати, що саме не вчинив ліквідатор і як це вплинуло на результат формування ліквідаційної маси (див. подібні за змістом висновки сформовані у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 06.06.2018 у справі № 904/4863/13, від 28.11.2019 у справі № 904/6144/16, від 10.12.2020 у справі № 916/95/18).

Аналізуючи виконані ліквідатором заходи в ході ліквідаційної процедури, слід зазначити, що ним здійснено всі необхідні дії, передбачені Кодексом України з процедур банкрутства (КУзПБ).

Принцип безсумнівної повноти дій ліквідатора, дотримання якого неодноразово було висвітлено у постановах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду, в даному випадку дотримано в повному обсязі. Всі можливі заходи щодо виявлення та реалізації активів банкрута проведені, а грошові кошти, розподілені відповідно до черговості, встановленої ст. 64 КУзПБ, що має наслідком затвердження даного звіту, постановлення ухвали про припинення юридичної особи та закриття провадження у справі. Господарський суд, враховуючи вжиті ліквідатором заходи по розшуку майна, вважає за можливе затвердити звіт ліквідатора, ліквідувати юридичну особу банкрута, провадження у справі про банкрутство закрити.

Керуючись ст.ст. 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст.65, п.5 ст. 90 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд

УХВАЛИВ:

Затвердити ліквідаційний баланс та звіт ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 10, код ЄДРПОУ 45127464).

Ліквідувати юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 10, код ЄДРПОУ 45127464).

Припинити повноваження ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 10, код ЄДРПОУ 45127464) арбітражного керуючого Кононенко (Ткаченко) Ольги Володимирівни (свідоцтво №2138 від 23.01.2026, 49100, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, корп. 2, оф. 94).

Згідно з ч.7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства вважати погашеними вимоги кредиторів, що не погашені у зв'язку з недостатністю майна банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю "ПРОМ-ОРЕНДА" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 10, код ЄДРПОУ 45127464).

Відповідно до частини 4 ст.90 Кодексу України з процедур банкрутства вимоги конкурсних кредиторів, які не були заявлені в установлений цим Кодексом строк або були відхилені господарським судом, вважаються погашеними, а виконавчі документи за відповідними вимогами визнаються такими, що не підлягають виконанню.

Провадження у справі закрити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття - 17.03.2026 та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя А.Є. Соловйова