Ухвала від 20.03.2026 по справі 260/3997/24

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

щодо участі учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції

20 березня 2026 рокуЛьвівСправа № 260/3997/24 пров. № А/857/6947/26

Суддя Восьмого апеляційного адміністративного суду Шавель Р. М. розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (в особі представника Словенки-Козлової Світлани Семенівни) про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду з розгляду апеляційної скарги ОСОБА_1 на ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 08 січня 2026 року з питання прийняття звіту про виконання судового рішення у справі № 260/3997/24 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області про визнання дій протиправними, спонукання до вчинення дій,

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Восьмого апеляційного адміністративного суду перебуває справа № 260/3997/24 за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Закарпатського окружного адміністративного суду від 08 січня 2026 року з питання прийняття звіту про виконання судового рішення.

Ухвалою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 16 березня 2026 року вказану справу призначено до апеляційного розгляду у судовому засіданні на 14 квітня 2026 року о 09:30 год.

19 березня 2026 року на адресу Восьмого апеляційного адміністративного суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (в особі представника Словенки-Козлової С.С.) з проханням надати їй можливість взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покласти на Закарпатський окружний адміністративний суд.

Розглянувши означену заяву, суд апеляційної інстанції вважає, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Положеннями статті 195 Кодексу адміністративного судочинства /КАС/ України визначений порядок участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Згідно ч.ч.1-3 ст.195 КАС України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

За даними системи ВКЗ бронювання майданчика для проведення відеоконференції на 14 квітня 2026 року о 9:30 год. у Закарпатському окружному адміністративному суді є неможливим, у зв'язку із призначеними на цей день у вказаному суді судовими засіданнями (у тому числі в режимі відеоконференції).

Враховуючи викладене, заява Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (в особі представника Словенки-Козлової С.С.) про проведення судового засідання, призначеного на 14 квітня 2026 року о 9:30 год., в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 195, 248, 325, 328 КАС України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (в особі представника Словенки-Козлової Світлани Семенівни) про проведення судового засідання, призначеного на 14 квітня 2026 року о 9:30 год., в режимі відеоконференції відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та касаційному оскарженню не підлягає.

Суддя Р. М. Шавель

Попередній документ
135028270
Наступний документ
135028272
Інформація про рішення:
№ рішення: 135028271
№ справи: 260/3997/24
Дата рішення: 20.03.2026
Дата публікації: 23.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Восьмий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (14.04.2026)
Дата надходження: 02.02.2026
Предмет позову: визнання дій протиправними, спонукання до вчинення дій
Розклад засідань:
14.04.2026 10:00 Восьмий апеляційний адміністративний суд