Ухвала від 19.03.2026 по справі 120/2026/26

УХВАЛА

про прийняття адміністративної

справи до провадження

м. Вінниця

19 березня 2026 р. Справа № 120/2026/26

Вінницький окружний адміністративний суд у складі судді Дмитришеної Руслани Миколаївни, розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до Вінницької міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

У Вінницький окружний адміністративний суд звернувся з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Вінницької міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Автоматизованою системою документообігу суду головуючого суддю по справі визначено Яремчука К.О.

Ухвалою від 23.02.2026 позовну заяву залишено без руху, надано позивачу 10 - денний строк для усунення недоліків позовної заяви.

Наказом Вінницького окружного адміністративного суду від 27.02.2026 за № 004-К суддя Яремчук К.О. виключений зі штату суду, у зв'язку з призначенням на посаду судді апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.03.2026 матеріали справи №120/2026/26 передано для розгляду судді Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришеній Руслані Миколаївні.

Враховуючи наведене, передані матеріали слід прийняти до свого провадження.

На виконання вимог ухвали представник позивача 02.03.2026 подав заяву про усунення недоліків, додавши до неї докази сплати судового збору.

Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує на протиправні дії відповідача щодо відмови у розгляді заяви від 22.01.2026 про скасування/визнання недійсним адміністративного акта з урахуванням норм Закону України "Про адміністративну процедуру".

З метою зобов'язання відповідача відкрити адміністративне провадження за заявою від 22.01.2026, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Ознайомившись з позовною заявою, вважаю, що вона відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України та підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду. Підстав для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено.

Враховуючи викладене, доходжу висновку про відкриття провадження в адміністративній справі.

Пунктом 4 частини 9 статті 171 КАС України визначено, що про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються: за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.

Згідно з приписами статті 12 та глави 10 КАС України, спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справ.

Відповідно до положень статей 12, 257, 262 КАС України, враховуючи характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників, а також інші обставини, які мають значення для вирішення цієї справи, доходжу висновку про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику осіб.

Керуючись ст.ст. 12, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 262 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти до свого провадження матеріали позову ОСОБА_1 до Вінницької міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії

2. Відкрити провадження в адміністративній справі № 120/2026/26 за позовом ОСОБА_1 до Вінницької міської ради про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

3. Розгляд справи здійснюватиметься суддею Дмитришеною Русланою Миколаївною одноособово за правилами спрощеного позовного провадження.

4. Роз'яснити учасникам справи їх право на звернення до суду із клопотанням про розгляд справи у судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін, відповідно до вимог ч. 7 ст. 262 КАС України.

5. Роз'яснити відповідачу, що він має право подати відзив на позовну заяву у порядку передбаченому ст. 162 КАС України у 15-денний термін з дня отримання ухвали про відкриття провадження, з поясненнями по суті заявлених вимог та доданням підтверджуючих документів по суті позову, у тому числі документів, що підтверджують надіслання копії відзиву та доданих до нього документів позивачу, а також, у разі надходження відповіді на відзив, подати свої заперечення на дану відповідь у 5-денний термін з дня отримання відповіді на відзив.

6. Роз'яснити позивачу, що він має право подати відповідь на відзив у 5-денний термін з дня отримання копії відзиву та доданих до нього документів.

7. Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи.

8. Інформацію по даній справі можливо отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна

Попередній документ
135016338
Наступний документ
135016340
Інформація про рішення:
№ рішення: 135016339
№ справи: 120/2026/26
Дата рішення: 19.03.2026
Дата публікації: 23.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Вінницький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу регулюванню містобудівної діяльності та землекористування, зокрема у сфері; містобудування; архітектурної діяльності
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (19.03.2026)
Дата надходження: 17.02.2026
Предмет позову: визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії