Справа №295/4363/26
1-кс/295/1775/26
16.03.2026 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду міста Житомира ОСОБА_1 ,
за участі: секретаря - ОСОБА_2 ,
слідчого - ОСОБА_3 , прокурора - ОСОБА_4 ,
підозрюваного - ОСОБА_5 , захисника - ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих Територіального управління Державного бюро розслідувань Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Забріддя Черняхівського району Житомирської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , одруженого, раніше не судимого,
підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, в кримінальному провадженні № 62024240020001840 від 28.05.2024, -
Слідчий звернувся до суду з указаним клопотанням, посилаючись на те, що досудовим розслідуванням встановлено, що другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні № 62024240020001840 від 28.05.2024 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України.
Як зазначено в клопотанні, досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення Державної установи «Житомирська виправна колонія №4» (далі - ДУ «Житомирська ВК № 4»), неналежно виконував свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам за наступних обставин.
Так, досудовим розслідуванням установлено, що діяльність ДУ «Житомирська ВК № 4» здійснюється на підставі Положення про ДУ «Житомирська ВК № 4», затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 22.08.2025 №2315/5 (далі - Положення).
Відповідно до п. 1 Положення ДУ «Житомирська ВК № 4» є державною установою, яка входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України.
Згідно абз. 2, 4-8 п. 1 Положення:
- Органом управління виправної колонії є Міністерство юстиції України (далі - Мін'юст).
- Управління та контроль за діяльністю виправної колонії у сфері ресурсного забезпечення, матеріально-технічних ресурсах, необхідних для здійснення виробничої діяльності, у тому числі комунальних послугах, продуктах харчування та речовому забезпеченні здійснюється державною установою «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України».
- Виправна колонія є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, може мати інші печатки та штампи.
- Виправна колонія є бюджетною неприбутковою установою.
- Місцезнаходження юридичної особи: проспект Незалежності, будинок 172, місто Житомир, Житомирська область, 10001.
- Повне найменування: Державна установа «Житомирська виправна колонія (№ 4»).
Згідно п. 2 Положення виправна колонія у своїй діяльності керується Конституцією України, Кримінальним, Кримінальним процесуальним та Кримінально-виконавчим кодексами України, законами України «Про попереднє ув'язнення», «Про Державну кримінально-виконавчу службу України», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про центральні органи виконавчої влади», «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», «Про запобігання корупції» та іншими законами, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мін?юсту, іншими актами законодавства та Міжнародними правилами і стандартами дотримання прав людини і громадянина у сфері виконання кримінальних покарань та цим Положенням.
Відповідно до п. 3 Положення виправна колонія є кримінально-виконавчою установою закритого типу та відповідно до законодавства здійснює правозастосовчі та правоохоронні функції.
Згідно підп. 17, 20, 21, 22 п. 6 Положення виправна колонія відповідно до покладених на неї завдань:
- взаємодіє з установою «Генеральна дирекція Державної кримінально-виконавчої служби України» у сфері будівництва, реконструкції, розширення, перепрофілювання і технічного переоснащення, у тому числі проектування, оцінки технічного стану при плануванні та проєктуванні ремонту будівель, споруд та об'єктів інженерної інфраструктури, обліку нерухомого майна, а також здійснення моніторингу житлово-побутового забезпечення персоналу установи;
- є розпорядником бюджетних коштів нижчого рівня;
- забезпечує організацію і ведення бухгалтерського обліку, складання фінансової, бюджетної статистичної та іншої світності у порядку, встановленому нормативно-правовими актами, забезпечує законність фінансових і господарських операцій, ефективне, результативне та цільове використання виділених на її утримання бюджетних коштів;
- складає проєкт кошторису на утримання виправної колонії з детальними розрахунками, які обґрунтовують показники бюджету.
Відповідно до п. 9 Положення виправну колонію очолює начальник, який призначається та звільняється з посади Міністром юстиції України у встановленому законодавством порядку.
Згідно абз. 1 до п. 9 Положення начальник виправної колонії може мати заступників, у тому числі першого заступника.
Відповідно до п. 13 Положення майно виправної колонії перебуває у державній власності, використовується нею на правах оперативного управління виключно для забезпечення виконання її завдань та не може бути об'єктом застави.
Згідно п. 14 Положення виправна колонія утримується за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.
Наказом начальника ДУ «Житомирська ВК №4» від 04.01.2018 №2/ОС-18 ОСОБА_5 призначено на посаду заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення.
Згідно абз. 1, 4, 6, 8, 33, 34, 36 Посадових обов'язків заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК № 4» (далі - Посадові обов'язки), затверджених начальником ДУ «Житомирська ВК № 4» ОСОБА_7 24.07.2017, 29.04.2024, 01.01.2025, з якими ОСОБА_5 особисто ознайомився 24.07.2017, 29.04.2024, 01.01.2025, останній зобов'язаний:
- керувати службою інтендантського та комунально-побутового забезпечення та організацією ресурсного забезпечення установи;
- надавати пропозиції до річного кошторису надходжень та випадків коштів загального та спеціального фонду;
- здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних установі;
- здійснювати контроль за правильним, ощадливим та раціональним використанням матеріальних засобів і коштів;
- вживати заходів щодо забезпечення належного технічного стану та безпечної експлуатації енергетичного обладнання і інженерних мереж установи;
- впроваджувати енергозберігаючі заходи, організовувати та контролювати раціональне та ефективне використання паливно-енергетичних ресурсів та води. Забезпечити пооб'єктний контроль споживання енергоносіїв та води (у тому числі приладовий);
- взаємодіяти з місцевими постачальними організаціями з питань енергетичного - та комунального забезпечення установи.
Відповідно до ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
Таким чином, в розумінні ст. 18 КК України ОСОБА_5 , обіймаючи посаду заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ Житомирська ВК №4 - є службовою особою.
Відповідно до підп. 1-1 п. 1 ч. 1 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» (далі - Закон про ліцензування) видача ліцензії - надання суб'єкту господарювання права на провадження виду господарської діяльності або частини виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, шляхом прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії, про що робиться запис у ліцензійному реєстрі.
Відповідно до п. 29 ч. 1 ст. 7 Закону про ліцензування ліцензуванню підлягає такий вид господарської діяльності, як виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії.
Згідно ч. 1 ст. 9 Закону про ліцензування ліцензіат зобов'язаний виконувати вимоги ліцензійних умов відповідного виду господарської діяльності, а здобувач ліцензії для її отримання - відповідати ліцензійним умовам.
Згідно з пунктом 26 Переліку органів ліцензування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 609, органами ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.
Згідно абз. 22 ст. 1 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 №2633-IV (далі - Закон) сфера теплопостачання - сфера діяльності з виробництва, транспортування, постачання теплової енергії споживачам.
Відповідно до абз. 2 ст. 1 Закону виробництво теплової енергії - господарська діяльність, пов'язана з перетворенням енергетичних ресурсів будь-якого походження, у тому числі альтернативних джерел енергії, на теплову енергію за допомогою технічних засобів з метою її продажу на підставі договору.
Згідно до абз. 13 ст. 1 Закону постачання теплової енергії (теплопостачання) - господарська діяльність, пов'язана з наданням теплової енергії (теплоносія) споживачам за допомогою технічних засобів транспортування та розподілом теплової енергії на підставі договору.
Відповідно до абз. 37 ст. 1 Закону транспортування теплової енергії - господарська діяльність, пов'язана з передачею теплової енергії (теплоносія) за допомогою мереж на підставі договору.
Згідно абз. 8, 9 ст. 1 Закону магістральна теплова мережа - комплекс трубопроводів і споруд, що забезпечують транспортування теплоносія від джерела теплової енергії до місцевої (розподільчої) теплової мережі; місцева (розподільча) теплова мережа - сукупність енергетичних установок, обладнання і трубопроводів, яка забезпечує транспортування теплоносія від джерела теплової енергії, центрального теплового пункту або магістральної теплової мережі до теплового вводу споживача;
Відповідно до абз. 1, 7 ст. 13 Закону до основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать: встановлення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію і тарифів на виробництво теплової енергії (крім тарифів на теплову енергію, вироблену на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях та когенераційних установках) у порядку і межах, визначених законодавством.
Процедура та порядок формування тарифів для ліцензіата (ТОВ «Альтеренерго ЛТД») здійснюються відповідно до Порядку розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих для їх встановлення, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.09.2018 № 239 (далі - Порядок №239 від 12.09.2018).
У п. 1 Розділі І Порядку № 239 від 12.09.2018 визначено процедуру розгляду органами місцевого самоврядування розрахунків тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, а також розрахунків тарифів на комунальні послуги, поданих суб'єктами господарювання незалежно від форм власності, які провадять (або мають намір провадити) господарську діяльність із виробництва теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами (далі - транспортування) та постачання теплової енергії, централізованого водопостачання та водовідведення (далі - ліцензована діяльність) і в установленому законодавством порядку отримали відповідні ліцензії Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, та суб'єктами господарювання незалежно від форм власності (далі - суб'єкти господарювання), що надають (або мають намір надавати) комунальні послуги, визначені статтею 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (крім послуг із постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії), для подальшого встановлення тарифів відповідно до повноважень, наданих Законами України «Про житлово-комунальні послуги», «Про управління відходами», «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення», «Про теплопостачання», «Про місцеве самоврядування в Україні»
Відповідно до підп. 1 п. 3 Розділу ІІ Порядку №239 від 12.09.2018 у разі встановлення тарифів у сфері теплопостачання заявником додатково надаються розрахунки одноставкових тарифів на плановий період: на виробництво теплової енергії, на транспортування теплової енергії, на постачання теплової енергії, на теплову енергію, згідно примірної форми, наведеної у додатках 2, 3, 4, 5.
Згідно п. 1.5 Розділу І загальних положень «Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - Постанова НКРЕКП) від 22.03.2017 №308 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання» здобувач ліцензії, який має намір провадити господарську діяльність з транспортування теплової енергії, подає до органу ліцензування заяву про отримання ліцензії за формою згідно з додатком 1 до Ліцензійних умов.
Згідно додатку 2 до підп. 1 п. 1.6. Розділу І загальних положень «Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами Постанови НКРЕКП від 22.03.2017 №308 у відомості про засоби провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами долучаються документи, що підтверджують наявність трубопроводів та теплових пунктів у власності, користуванні або концесії.
Розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20.09.2021 № 552 ТОВ «Альтеренерго ЛТД» видано ліцензію на право провадження господарської діяльності з виробництва та постачання теплової енергії.
Згідно п. 1 ч. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 18.03.2022 № 314 «Про деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» (далі Постанова КМУ №314) у період воєнного стану декларація про провадження господарської діяльності (далі - декларація), що надає право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності/виду господарської діяльності або частини виду господарської діяльності, крім видів господарської діяльності за переліком згідно з додатком 2, подається суб'єктами господарювання до органів ліцензування, дозвільних органів та суб'єктів надання публічних (електронних публічних) послуг та має містити відомості згідно з додатком 1.
Згідно ч. 5 Додатку 1 до Постанови КМУ № 314 до переліку відомостей, які вносяться до декларації про провадження господарської діяльності належить відмітка про те, що суб'єкт господарювання ознайомлений з вимогами законодавства, якими встановлено вичерпний перелік вимог до провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, отриманню документа дозвільного характеру, іншого результату надання публічної послуги, на заміну якого подана декларація, та зобов'язується їх виконувати.
Згідно абз. 5 п. 5 Постанови КМУ «Про затвердження Правил користування тепловою енергією» від 03.10.2007 №1198 теплопостачальна організація укладає договори з власниками (балансоутримувачами) теплових мереж на транспортування теплової енергії за тарифами, встановленими відповідно до законодавства.
Указом Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», який затверджений Законом України № 2102-ІХ від 24.02.2022, запроваджено воєнний стан строком на 30 діб по всій території України, дія якого безперервно продовжувалась. Зокрема Указом Президента України № 40/2026 від 12.01.2026, затвердженого Законом України № 4757-ІХ від 14.01.2026, дію правового режиму воєнного стану було продовжено строком на 90 діб, а саме до 04.05.2026.
Досудовим розслідуванням установлено, що з метою провадження господарської діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії споживачам, 28.12.2021 між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» в особі директора ОСОБА_8 (орендар), Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях, в особі заступника начальника ОСОБА_9 (орендодавець) та ДУ «Житомирська виправна колонія (№ 4)» (далі - ДУ «Житомирська ВК № 4») в особі начальника ОСОБА_10 , укладено договір оренди нерухомого майна або іншого окремого індивідуального визначеного майна, що належить до державної власності № 151-у, згідно якого орендарем отримано у строкове платне користування нерухоме майно - частину асфальтного покриття площею 60,0 кв. м, що перебуває на балансі ДУ «Житомирська ВК № 4» за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, строком до 27.12.2026.
Таким чином, починаючи з січня 2021 року приміщення ДУ «Житомирська ВК № 4» підключені до котельної установки, розташованої на її території та локальної тепломережі, що перебуває у використанні ТОВ «Альтеренерго ЛТД», яке забезпечує приміщення вказаної державної установ тепловою енергією.
В подальшому, у зв'язку із відсутністю будь-яких інших теплокомунікацій, які б могли бути підведені до приміщення ДУ «Житомирська ВК № 4» та забезпечити її тепловою енергією, тобто відсутністю конкуренції з технічних причин, між ДУ «Житомирська ВК №4» та ТОВ «Альтеренерго ЛТД» укладено низку договорів на закупівлю теплової енергії із застосуванням переговорних процедур закупівель, відповідно до ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі».
Так, 26.01.2022 між ДУ «Житомирська ВК № 4», в особі начальника ОСОБА_10 (замовник), з однієї сторони та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (постачальник), укладено договір про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти № 3-К (далі - Договір № 3-К від 26.01.2022).
Відповідно до п. 1.1. Договору № 3-К від 26.01.2022 (предмет договору) постачальник зобов'язується у 2022 році надати замовникові товар теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених замовником, а замовник - прийняти і оплатити даний товар у кількості 2332 Гкал.
Згідно п. 2.1. Договору № 3-К від 26.01.2022 сума договору відповідно до умов переговорної процедури закупівлі теплової енергії на 2022 рік з урахуванням очікуваної вартості кошторисних призначень та фактичних потреб становить 6006500,00 грн в тому числі ПДВ 1001083,33 грн.
Згідно п. 2.4. Договору №3-К від 26.01.2022 ціна на 1 Гкал теплової енергії становить 2575,52 грн в тому числі ПДВ 429,25 грн.
В ході виконання договору №3-К від 26.01.2022, у точно не встановлений слідством час, але орієнтовно у другому півріччі 2022 року, у період дії воєнного стану, у директора ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 виник злочинний умисел, спрямований на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, з метою привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у особливо великих розмірах.
З цією метою, 07.07.2022 у точно не встановлений слідством час та місці, директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 , достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж, а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК № 4», тобто за відсутності підстав, передбачених підп. 1 п. 1.6. Розділу І загальних положень «Про ліцензійні умови провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами Постанови НКРЕКП від 22.02.2017 № 308, абз. 37 ст. 1 Закону України «Про теплопостачання», а також абз. 5 п. 5 Постанови КМУ від 03.10.2007 № 1198, в електронній формі - через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема, засобами мобільного додатку Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал «Дія»), отримала декларацію про провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії від 07.07.2022 № 003994/22.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у особливо великих розмірах, в період дії воєнного стану, директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 у невстановлений точний час, але орієнтовно 19.08.2022 у точно невстановленому слідством місці, але орієнтовно за адресою: м. Житомир, Перемоги Майдан, 10, з метою встановлення тарифу на виробництво, транспортування (за відсутності правових підстав провадити вказаний вид господарської діяльності) та постачання теплової енергії, підготувала письмову заяву від 19.08.2022, до якої власноручно внесла недостовірні відомості у вигляді розрахунків за послуги з транспортування теплової енергії, а також власноручно внесла недостовірні відомості до розрахунку тарифу вартості послуг, які має намір надавати ТОВ «Альтеренерго ЛТД» в частині розрахунку послуг за транспортування теплової енергії та власноручно їх підписала.
Того ж дня директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 подала до виконавчого комітету Житомирської міської ради письмову заяву від 19.08.2022 про встановлення тарифу на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії, до якої, посеред інших додатків, які підтверджують здійснення господарської діяльності, долучила декларацію про провадження господарської діяльності від 07.07.2022 № 003994/22, отриману всупереч вимогам Постанови КМУ №314 від 18.03.2022, а також розрахунок тарифу вартості послуг, які має намір надавати ТОВ «Альтеренерго ЛТД» з врахуванням послуг за транспортування теплової енергії.
За результатами розгляду заяви директора ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 від 19.08.2022, рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 31.08.2022 № 655 ТОВ «Альтеренерго ЛТД», посеред інших тарифів, встановлено тариф на транспортування теплової енергії у розмірі 123,01 грн за Гкал (без ПДВ).
Відповідно до п. 3 вказаного Рішення відповідальність за правильність та достовірність поданих розрахунків покладено на керівника ТОВ «Альтеренерго ЛТД».
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у особливо великих розмірах, в період дії воєнного стану, директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 вказане Рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 31.08.2022 № 655, 07.09.2022 направила до ДУ «Житомирська ВК № 4», з проханням внести відповідні зміни до раніше укладеного договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти, зазначивши, що з 01.09.2022 тариф на теплову енергію (в т.ч. на її виробництво, постачання та транспортування) для відповідної установи становитиме 2723,14 грн./Гкал, в т.ч. ПДВ 453,86 грн.
В свою чергу, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК № 4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, неналежно виконуючи свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК № 4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК № 4», тобто за відсутності підстав, передбачених підп. 1 п. 1.6. Розділу І загальних положень «Про ліцензійні умови провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами Постанови НКРЕКП від 22.02.2017 № 308, абз. 37 ст. 1 Закону України «Про теплопостачання», а також абз. 5 п. 5 Постанови КМУ від 03.10.2007 № 1198, тобто не вправі отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, всупереч передбачених абз. 1, 6, 8, 34, 36 своїх Посадових обов'язків, перебуваючи на місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 08.09.2022 формально погодив можливість укладання додаткової угоди №2 до Договору № 3-К від 26.01.2022, яка у подальшому, 08.09.2022 підписана начальником ДУ Житомирська ВК № 4 ОСОБА_7 , про незаконність якої останній не був обізнаний.
Таким чином, на підставі листа директора ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 , 08.09.2022 між ДУ «Житомирська ВК №4», в особі начальника ОСОБА_10 (замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (постачальник) укладено додаткову угоду № 2 до Договору № 3-К від 26.01.2022, згідно п. 1 якої сторони погодилися збільшити ціна за 1 Гкал теплової енергії, яка тепер становила 2723,14 грн, у тому числі ПДВ 453,86 грн.
На виконання умов Договору №3-К від 26.01.2022, а також додаткової угоди № 2 від 08.09.2022 до нього, в період з 27.01.2022 по 30.11.2022, з розрахункового (поточного) рахунку ДУ «Житомирська ВК № 4» на розрахунковий (поточний) рахунок ТОВ «Альтеренерго ЛТД» перераховано грошові кошти в загальній сумі 6 006 500,00 грн, у тому числі безпідставну вартість тарифу за транспортування теплової енергії на суму 56 536,32 грн.
У подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК № 4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК № 4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК № 4», тобто за відсутності вказаних вище законних підстав отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, перебуваючи за місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 08.12.2022, шляхом власноручного проставлення підпису та візування проекту договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти № 4-К, формально погодив можливість його укладання начальником установи, після чого, відповідно до ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (застосування переговорної процедури), 08.12.2022 між ДУ «Житомирська ВК №4», в особі начальника ОСОБА_10 (Замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (Постачальник) укладено Договір № 4-К (далі Договір № 4-К від 08.12.2022).
Відповідно до п. 1.1. Договору № 4-К від 08.12.2022 (предмет договору) постачальник зобов'язується у 2022 році надати замовникові товар теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених замовником, а замовник - прийняти і оплатити даний товар в кількості 896 Гкал.
Згідно п. 2.1. Договору № 4-К від 08.12.2022 сума договору відповідно до умов переговорної процедури закупівлі теплової енергії на 2022 рік з урахуванням очікуваної вартості кошторисних призначень та фактичних потреб становить 2439700,00 грн в тому числі ПДВ 406616,67 грн.
Згідно п. 2.4. Договору № 4-К від 08.12.2022 ціна на 1 Гкал теплової енергії становить 2723,14 грн в тому числі ПДВ 453,86 грн.
На виконання умов Договору №4-К від 08.12.2022, з розрахункового (поточного) рахунку ДУ «Житомирська ВК № 4» на розрахунковий (поточний) рахунок ТОВ «Альтеренерго ЛТД» 13.12.2022 перераховано грошові кошти в загальній сумі 2 439 700,00 грн, у тому числі безпідставну вартість тарифу за транспортування теплової енергії на суму 132 251,48 грн.
В подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК № 4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК № 4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК № 4», тобто за відсутності вказаних вище законних підстав отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, перебуваючи за місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 22.12.2022, шляхом власноручного проставлення підпису та візування проекту договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти № 6-К, формально погодив можливість його укладання начальником установи, після чого, відповідно до ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (застосування переговорної процедури), 22.12.2022 між ДУ «Житомирська ВК № 4», в особі начальника ОСОБА_10 (Замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (Постачальник) укладено Договір № 6-К (далі - Договір № 6-К від 22.12.2022).
Відповідно до п. 1.1. Договору № 6-К від 22.12.2022 (предмет договору) постачальник зобов'язується у 2022 році надати замовникові товар теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених замовником, а замовник - прийняти і оплатити даний товар в кількості 46,1 Гкал.
Згідно п. 2.1. Договору № 6-К від 22.12.2022 сума договору відповідно до умов переговорної процедури закупівлі теплової енергії на 2022 рік з урахуванням очікуваної вартості кошторисних призначень та фактичних потреб становить 125 534,91 грн, в тому числі ПДВ 20 922,49 грн.
Згідно п. 2.4. Договору № 6-К від 22.12.2022 ціна на 1 Гкал теплової енергії становить 2 723,14 грн в тому числі ПДВ 453,86 грн.
На виконання умов Договору № 6-К від 22.12.2022, з розрахункового (поточного) рахунку ДУ «Житомирська ВК № 4» на розрахунковий (поточний) рахунок ТОВ «Альтеренерго ЛТД» 23.12.2022 перераховано грошові кошти в загальній сумі 125 534,90 грн, у тому числі безпідставну вартість тарифу за транспортування теплової енергії на суму 6 805,00 грн.
В подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК № 4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК № 4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК № 4», тобто за відсутності вказаних вище законних підстав отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, перебуваючи за місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 18.01.2023, шляхом власноручного проставлення підпису та візування проекту договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти № 1-К, формально погодив можливість його укладання начальником установи, після чого, відповідно до ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (застосування переговорної процедури), 18.01.2023 між ДУ «Житомирська ВК № 4», в особі начальника ОСОБА_10 (Замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (Постачальник) укладено Договір № 1-К (далі - Договір № 1-К від 18.01.2023).
Відповідно до п. 1.1. Договору № 1-К від 18.01.2023 (предмет договору) постачальник зобов'язується у 2023 році надати замовникові товар теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених Замовником, а Замовник - прийняти і оплатити даний Товар в кількості 3287 Гкал.
Згідно п. 2.1. Договору № 1-К від 18.01.2023 сума договору відповідно до умов переговорної процедури закупівлі теплової енергії на 2023 рік з урахуванням очікуваної вартості кошторисних призначень та фактичних потреб становить 8950200,00 грн в тому числі ПДВ 1491700,00 грн.
Згідно п. 2.4. Договору № 1-К від 18.01.2023 ціна на 1 Гкал теплової енергії становить 2723,14 грн в тому числі ПДВ 453,86 грн.
В ході виконання договору № 1-К від 18.01.2023, у точно не встановлений слідством час, але орієнтовно у другому півріччі 2023 року, у період дії воєнного стану, у директора ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 виник злочинний умисел, спрямований на внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, з метою привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у особливо великих розмірах за наступних обставин.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у особливо великих розмірах, в період дії воєнного стану, директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 у невстановлений точний час, але орієнтовно 28.09.2023 у точно невстановленому слідством місці, але орієнтовно за адресою: м. Житомир, Перемоги Майдан, 10, з метою встановлення тарифу на виробництво, транспортування (за відсутності правових підстав провадити вказаний вид господарської діяльності) та постачання теплової енергії, підготувала письмову заяву від 28.09.2023, до якої власноручно внесла недостовірні відомості у вигляді розрахунків за послуги з транспортування теплової енергії, а також внесла недостовірні відомості до розрахунку тарифу вартості послуг, які має намір надавати ТОВ «Альтеренерго ЛТД», внісши недостовірні відомості щодо розрахунку послуг за транспортування теплової енергії та власноручно їх підписала.
Того ж дня ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 подала до виконавчого комітету Житомирської міської ради письмову заяву від 28.09.2023 про встановлення тарифу на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії, до якої, посеред інших додатків, які підтверджують здійснення господарської діяльності, долучила декларацію про провадження господарської діяльності від 07.07.2022 № 003994/22, отриману всупереч вимогам Постанови КМУ №314 від 18.03.2022, а також розрахунок тарифу вартості послуг, які має намір надавати ТОВ «Альтеренерго ЛТД» з врахуванням послуг за транспортування теплової енергії.
За результатами розгляду заяви директора ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 від 28.09.2023 Рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 13.10.2023 № 1560 ТОВ «Альтеренерго ЛТД», посеред інших тарифів, встановлено тариф на транспортування теплової енергії у розмірі 186,38 грн за Гкал (без ПДВ).
Відповідно до п. 3 вказаного Рішення відповідальність за правильність та достовірність поданих розрахунків покладено на керівника ТОВ «Альтеренерго ЛТД».
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у особливо великих розмірах, в період дії воєнного стану, директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 вказане Рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 13.10.2023 № 1560, 16.10.2023 направила до ДУ «Житомирська ВК № 4», зазначивши у листі, що з 13.10.2023 рішенням виконкому Житомирської міської ради встановлено тариф на теплову енергію ТОВ «Альтеренерго ЛТД» в розмірі 2942,54 грн./Гкал, в т.ч. ПДВ 490,42 грн, із додатковою угодою до договору № 1-К від 18.01.2023.
ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК № 4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК № 4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК №4», тобто за відсутності вказаних вище законних підстав отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, перебуваючи за місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 20.10.2023, шляхом власноручного проставлення підпису та візування проекту додаткової угоди № 1 до Договору № 1-К від 18.01.2023, формально погодив можливість її укладання начальником установи, що у подальшому, 10.10.2023 підписана начальником ДУ «Житомирська ВК № 4» ОСОБА_7 , про незаконність якої останній не був обізнаний.
Таким чином, на підставі листа директора ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 , 20.10.2023 між ДУ «Житомирська ВК № 4», в особі начальника ОСОБА_10 (замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (постачальник) укладено додаткову угоду № 1 до Договору №1-К від 18.01.2023, згідно п. 1 якої сторони погодилися збільшити ціну за 1 Гкал теплової енергії, яка тепер становила 2942,54 грн в тому числі ПДВ 490,42 грн.
Згідно п. 2 вказаної додаткової угоди № 1 сторони погодилися п. 1.1. викласти в наступній редакції: «Постачальник зобов'язується у 2023 році надати Замовникові Товар Теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених Замовником, а Замовник - прийняти і оплатити даний Товар в кількості 3215 Гкал».
На виконання умов Договору №1-К від 18.01.2023 та додаткової угоди № 1 до нього, з розрахункового (поточного) рахунку ДУ «Житомирська ВК №4» на розрахунковий (поточний) рахунок ТОВ «Альтеренерго ЛТД» в період з 31.01.2023 по 19.12.2023 перераховано грошові кошти в загальній сумі 8950200,00 грн., у тому числі безпідставну вартість тарифу за транспортування теплової енергії на суму 545068,75 грн.
В подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК №4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК № 4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК № 4», тобто за відсутності вищевказаних законних підстав отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, перебуваючи за місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 25.12.2023, шляхом власноручного проставлення підпису та візування проекту договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти № 8-К, формально погодив можливість його укладання начальником установи, після чого, відповідно до ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (застосування переговорної процедури), 25.12.2023 між ДУ «Житомирська ВК №4»), в особі начальника ОСОБА_10 (Замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (Постачальник) укладено Договір №8-К (далі - Договір № 8-К від 25.12.2023).
Відповідно до п. 1.1. Договору № 8-К від 25.12.2023 (Предмет договору) Постачальник зобов'язується у 2023 році надати Замовникові Товар Теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених Замовником, а Замовник - прийняти і оплатити даний Товар в кількості 293,76155 Гкал.
Згідно п. 2.1. Договору № 8-К від 25.12.2023 сума договору відповідно до умов переговорної процедури закупівлі теплової енергії на грудень 2023 року з урахуванням очікуваної вартості кошторисних призначень та фактичних потреб становить 864406,29 грн в тому числі ПДВ 144 067,72 грн.
Згідно п. 2.4. Договору № 8-К від 25.12.2023 ціна на 1 Гкал теплової енергії становить 2942,54 грн. в тому числі ПДВ 490,42 грн.
На виконання умов Договору № 8-К від 25.12.2023, з розрахункового (поточного) рахунку ДУ «Житомирська ВК №4» на розрахунковий (поточний) рахунок ТОВ «Альтеренерго ЛТД» 25.12.2023 перераховано грошові кошти в сумі 864 406,29 грн, у тому числі безпідставну вартість тарифу за транспортування теплової енергії на суму 65703,89 грн.
В подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК №4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК №4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК №4», тобто за відсутності вищевказаних законних підстав отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, перебуваючи за місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 09.01.2024, шляхом власноручного проставлення підпису та візування проекту договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти №1-К, формально погодив можливість його укладання начальником установи, після чого, відповідно до ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (застосування переговорної процедури), 09.01.2024 між ДУ «Житомирська ВК №4», в особі начальника ОСОБА_10 (Замовник), з однієї сторони та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (Постачальник) укладено Договір № 1-К (далі - Договір №1-К від 09.01.2024).
Відповідно до п. 1.1. Договору №1-К від 09.01.2024 (Предмет договору) Постачальник зобов'язується у 2024 році надати Замовникові Товар Теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених Замовником, а Замовник - прийняти і оплатити даний Товар в кількості 3130,7986 Гкал.
Згідно п. 2.1. Договору №1-К від 09.01.2024 сума договору відповідно до умов переговорної процедури закупівлі теплової енергії на грудень 2024 року з урахуванням очікуваної вартості кошторисних призначень та фактичних потреб становить 9212500,00 грн, в тому числі ПДВ 1535416,67 грн.
Згідно п. 2.4. Договору №1-К від 09.01.2024 ціна на 1 Гкал теплової енергії становить 2942,54 грн. в тому числі ПДВ 490,42 грн.
11.12.2024 між ДУ «Житомирська ВК №4», в особі начальника ОСОБА_10 (Замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (Постачальник) укладено додаткову угоду №3 від 11.12.2024 до Договору №1-К від 09.01.2024.
Згідно п. 1 вказаної додаткової угоди №3 сторони погодилися п. 1.1. Договору №1-К від 09.01.2024 викласти в наступній редакції: «Постачальник зобов'язується у 2024 році надати Замовникові Товар Теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених Замовником, а Замовник - прийняти і оплатити даний Товар в кількості 3036,86152 Гкал».
Згідно п. 2 вказаної додаткової угоди №3 сторони погодилися п. 2.1. Договору №1-К від 09.01.2024 викласти в наступній редакції: «Сума договору відповідно до умов переговорної процедури закупівлі теплової енергії на 2024 рік з урахуванням очікуваної вартості кошторисних призначень та фактичних потреб становить 8936098,66 грн, в тому числі ПДВ 1489349,78 грн.».
На виконання умов Договору №1-К від 09.01.2024 та додаткової угоди № 3 до нього, з розрахункового (поточного) рахунку ДУ «Житомирська ВК №4» на розрахунковий (поточний) рахунок ТОВ «Альтеренерго ЛТД» в період з 31.01.2024 по 30.11.2024 перераховано грошові кошти в загальній сумі 8936098,66 грн., у тому числі безпідставну вартість тарифу за транспортування теплової енергії на суму 679236,61 грн.
У ході виконання договору №1-К від 09.01.2024, директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 , діючи згідно раніше розробленого злочинного плану, будучи службовою особою та здійснюючи господарську діяльність, пов'язану із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, маючи на меті продовжувати провадити фіктивну господарську діяльність з транспортування теплової енергії, за невстановлених обставин, у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, однак орієнтовно упродовж квітня 2024 року внесла завідомо неправдиві дані щодо наявності у власності (на балансі) ТОВ «Альтеренерго ЛТД» теплових мереж, які знаходяться на території ДУ «Житомирська УВП» в кількості 20 м.п., на території ДУ «Житомирська ВК №4» в кількості 880 м.п. до відомості про засоби провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами від 22.04.2024, інвентарної картки обліку основних засобів від 01.10.2021 №0000-000034, інвентарної картки обліку основних засобів від 29.12.2021 №0000-000040, інвентарної картки обліку основних засобів від 29.12.2021 №0000-000039, інвентарної картки обліку основних засобів від 27.12.2021 №0000-000044, інвентарної картки обліку основних засобів від 01.01.2023 №0000-000001, інвентарної картки обліку основних засобів від 31.10.2023 №0000-000003, власноручно поставила на вказаних документах свої підписи та печатку ТОВ «Альтеренерго ЛТД», після чого, 22.04.2024 звернулась до Житомирської обласної військової адміністрації із письмовою заявою про отримання ліцензії на право провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами, долучивши до неї як додаток, зазначені вище документи із внесеними завідомо неправдивими відомостями.
На підставі поданих документів, у які директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 внесла завідомо неправдиві відомості, Розпорядженням Житомирської обласної військової адміністрації від 25.04.2024 № 159 ТОВ «Альтеренерго ЛТД» надано ліцензію про провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії магістральними і місцевими (розподільчими) тепловими мережами.
В подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК №4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК №4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК №4», тобто за відсутності вищевказаних законних підстав отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, перебуваючи за місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 13.12.2024, шляхом власноручного проставлення підпису та візування проекту договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти №11-К, формально погодив можливість його укладання начальником установи, після чого, відповідно до ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (застосування переговорної процедури), 13.12.2024 між ДУ «Житомирська ВК №4», в особі начальника ОСОБА_10 (Замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (Постачальник) укладено Договір №11-К (далі - Договір №11-К від 13.12.2024).
Відповідно до п. 1.1. Договору №11-К від 13.12.2024 (Предмет договору) Постачальник зобов'язується у грудні 2024 року надати Замовникові Товар Теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених Замовником, а Замовник - прийняти і оплатити даний Товар в кількості 764,078252 Гкал.
Згідно п. 2.1. Договору №11-К від 13.12.2024 сума договору відповідно до умов переговорної процедури закупівлі теплової енергії на 2024 рік з урахуванням очікуваної вартості кошторисних призначень та фактичних потреб становить 2248330,82 грн. в тому числі ПДВ 374721,80 грн.
Згідно п. 2.4. Договору №11-К від 13.12.2024 ціна на 1 Гкал теплової енергії становить 2942,54 грн. в тому числі ПДВ 490,42 грн.
На виконання умов Договору №11-К від 13.12.2024, з розрахункового (поточного) рахунку ДУ «Житомирська ВК №4» на розрахунковий (поточний) рахунок ТОВ «Альтеренерго ЛТД» 20.12.2024 перераховано грошові кошти в сумі 2248330,82 грн., у тому числі безпідставну вартість тарифу за транспортування теплової енергії на суму 170893,74 грн.
В подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК №4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК №4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК №4», тобто за відсутності вищевказаних законних підстав отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, перебуваючи за місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 24.12.2024, шляхом власноручного проставлення підпису та візування проекту договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти №13-К, формально погодив можливість його укладання начальником установи, після чого, відповідно до ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (застосування переговорної процедури), 24.12.2024 між ДУ «Житомирська ВК №4», в особі начальника ОСОБА_10 (Замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (Постачальник) укладено Договір №13-К (далі - Договір №13-К від 24.12.2024).
Відповідно до п. 1.1. Договору №13-К від 24.12.2024 (Предмет договору) Постачальник зобов'язується у грудні 2024 року надати Замовникові Товар Теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених Замовником, а Замовник - прийняти і оплатити даний Товар в кількості 33,984245 Гкал.
Згідно п. 2.1. Договору №13-К від 24.12.2024 сума договору відповідно до умов переговорної процедури закупівлі теплової енергії на 2024 рік з урахуванням очікуваної вартості кошторисних призначень та фактичних потреб становить 100000,00 грн, в тому числі ПДВ 16666,67 грн.
Згідно п. 2.4. Договору №13-К від 24.12.2024 ціна на 1 Гкал теплової енергії становить 2942,54 грн. в тому числі ПДВ 490,42 грн.
На виконання умов Договору №13-К від 24.12.2024, з розрахункового (поточного) рахунку ДУ «Житомирська ВК №4» на розрахунковий (поточний) рахунок ТОВ «Альтеренерго ЛТД» 26.12.2024 перераховано грошові кошти в сумі 100000,00 грн, у тому числі безпідставну вартість тарифу за транспортування теплової енергії на суму 7601,04 грн.
В подальшому, ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК №4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК №4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК №4», тобто за відсутності вищевказаних законних підстав отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, перебуваючи за місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 15.01.2025, шляхом власноручного проставлення підпису та візування проекту договору про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти №2-К, формально погодив можливість його укладання начальником установи, після чого, відповідно до ст. 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (застосування переговорної процедури), 15.01.2025 між ДУ «Житомирська ВК №4», в особі начальника ОСОБА_10 (Замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (Постачальник) укладено Договір №2-К (далі - Договір №2-К від 15.01.2025).
Відповідно до п. 1.1. Договору №2-К від 15.01.2025 (Предмет договору) Постачальник зобов'язується у 2025 році надати Замовникові Товар: Теплова енергія (пара, гаряча вода та пов'язана продукція), відповідно до обсягів, визначених Замовником, а Замовник - прийняти і оплатити даний Товар в кількості 3313,969137 Гкал.
Згідно п. 2.1. Договору №2-К від 15.01.2025 сума договору відповідно до умов переговорної процедури закупівлі теплової енергії на 2025 рік з урахуванням очікуваної вартості кошторисних призначень та фактичних потреб становить 9751500,00 грн, у тому числі ПДВ 1625250,00 грн.
Згідно п. 2.4. Договору Договір №2-К від 15.01.2025 ціна на 1 Гкал теплової енергії становить 2942,54 грн, у тому числі ПДВ 490,42 грн.
На виконання умов Договору №2-К від 15.01.2025, з розрахункового (поточного) рахунку ДУ «Житомирська ВК №4» на розрахунковий (поточний) рахунок ТОВ «Альтеренерго ЛТД» в період з 30.01.2025 по 22.12.2025 перераховано грошові кошти в загальній сумі 9751500,00 грн, у тому числі безпідставну вартість тарифу за транспортування теплової енергії на суму 479460,22 грн.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у особливо великих розмірах, в період дії воєнного стану, директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 у невстановлений точний час, але орієнтовно 04.04.2025 у точно невстановленому слідством місці, але орієнтовно за адресою: м. Житомир, Перемоги Майдан, 10, з метою встановлення тарифу на виробництво теплової енергії, підготувала письмову заяву від 04.04.2025, до якої додала розрахунок тарифу на виробництво теплової енергії у розмірі 2 231,32 грн/Гкал (без ПДВ). Того ж дня директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 подала до виконавчого комітету Житомирської міської ради письмову заяву з додатками до неї від 04.04.2025 про встановлення тарифу на виробництво теплової енергії, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії.
За результатами розгляду заяви директора ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 від 04.04.2025 про встановлення тарифу на теплову енергію, що виробляється на установках з використанням альтернативних джерел енергії Рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради від 14.04.2025 №485 ТОВ «Альтеренерго ЛТД» встановлено тариф на виробництво теплової енергії у розмірі 2231,32 грн за Гкал (без ПДВ) для ІІ категорії споживачів (установ та організацій, що фінансуються з державного чи місцевого бюджету) з використанням нетрадиційних та поновлюваних джерел енергії, що виробляються котельнею за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172.
Відповідно до п. 3 вказаного рішення Рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 13.10.2025 №1560 «Про встановлення тарифів на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії ТОВ «Альтеренерго ЛТД», визнано таким, що втратило чинність в частині встановлення тарифу на виробництво теплової енергії, тобто тариф на транспортування та постачання теплової енергії залишився чинним відповідно до Рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 13.10.2025 №1560.
Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, спрямованого на привласнення чужого майна, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, у особливо великих розмірах, в період дії воєнного стану, директор ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 , вказане Рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради від 14.04.2025 №485, 23.04.2025 направила до ДУ «Житомирська ВК №4», зазначивши у листі, що з 15.04.2025 Рішенням виконкому Житомирської міської ради встановлено тариф на теплову енергію ТОВ «Альтеренерго ЛТД» в розмірі 3009,41 грн./Гкал, в т.ч. ПДВ 501,57 грн., із додатковою угодою до договору № 2-К від 15.01.2025.
ОСОБА_5 , перебуваючи на посаді заступника начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальника відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК №4», будучи службовою особою відповідальною за напрямок інтендантського та комунально-побутового забезпечення установи, продовжуючи неналежно виконувати свої службові обов'язки, через несумлінне ставлення до них, достеменно знаючи, що ТОВ «Альтеренерго ЛТД» не має у власності, користуванні або концесії теплових мереж ДУ «Житомирська ВК №4», а також за відсутності договору про надання послуг з транспортування теплової енергії, укладеного між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК №4», тобто за відсутності вищевказаних законних підстав отримувати прибуток за надання послуг з транспортування теплової енергії, перебуваючи за місцем роботи за адресою: м. Житомир, проспект Незалежності, 172, у невстановлений слідством час, але орієнтовно 28.04.2025, шляхом власноручного проставлення підпису та візування проекту додаткової угоди №1 до Договору №2-К від 15.01.2025, формально погодив можливість її укладання начальником установи, що у подальшому, 28.04.2025 підписана начальником ДУ «Житомирська ВК №4» ОСОБА_7 , про незаконність якої останній не був обізнаний.
Таким чином, на підставі листа директора ТОВ «Альтеренерго ЛТД» ОСОБА_8 , 28.04.2025 між ДУ «Житомирська ВК №4», в особі начальника ОСОБА_10 (Замовник) та ТОВ «Альтеренерго ЛТД», в особі директора ОСОБА_8 (Постачальник) укладено додаткову угоду №1 до Договору №2-К від 15.01.2025, згідно п. 1 якої сторони погодилися збільшити ціну за 1 Гкал теплової енергії, яка тепер становила 3009,41 грн, в тому числі ПДВ 501,57 грн.
Згідно п. 2 додаткової угоди №1 від 28.04.2025 до Договору №2-К від 15.01.2025 Сторони погодились викласти п. 1.1. викласти в наступній редакції: «Постачальник зобов'язується у 2025 році надати Замовникові Товар (теплову енергію) за кодом ДК 021:2015 - 09320000-8 - пара, гаряча вода та пов'язана продукція, відповідно до обсягів, визначених Замовником, а Замовник - прийняти і оплатити даний Товар в кількості 3274,0902772 Гкал».
На виконання умов Договору № 2-К від 15.01.2025 та укладених до нього додаткової угоди №1, з розрахункового (поточного) рахунку ДУ «Житомирська ВП №4» на розрахунковий (поточний) рахунок ТОВ «Альтеренерго ЛТД» в період з 31.01.2025 по 22.12.2025 перераховано грошові кошти в загальній сумі 9 751 500,00 грн, у тому числі безпідставну вартість тарифу за транспортування теплової енергії на суму 404391,22 грн.
Загалом, упродовж періоду з 30.09.2022 по 11.11.2025 ТОВ «Альтеренерго ЛТД» на підставі вищевказаних декларації, ліцензії на провадження господарської діяльності з транспортування теплової енергії та Рішень виконавчого комітету Житомирської міської ради від 31.08.2022 №655 та від 13.10.2023 №1560 про встановлення тарифу на транспортування теплової енергії, а також укладених договорів про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК №4», вказане товариство через завищення вартості з постачання теплової енергії ДУ «Житомирська ВК №4», безпідставно отримало грошових коштів установи на суму 2068488,05 грн, що спричинило заподіяно майнову шкоду інтересам держави в особі ДУ «Житомирська ВК №4» в особливо великих розмірах на вказану суму 2 068 488,05 грн.
Таким чином, неналежне виконання службових обов'язків заступником начальника установи з інтендантського та комунально-побутового забезпечення - начальником відділу інтендантського та господарського забезпечення ДУ «Житомирська ВК №4» ОСОБА_5 , через несумлінне ставлення до них, що виявилось у формальному візуванні проектів основних та додаткових договорів, які у подальшому укладались між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК №4», без належної перевірки обґрунтованості підстав для збільшення Постачальником вартості послуг з постачання теплової енергії, шляхом безпідставного включення у вартість тарифу послуг з транспортування теплової енергії, призвело до спричинення тяжких наслідків охоронюваним законом державним інтересам в особі ДУ «Житомирська ВК №4» на суму на суму 2 068 488,05 грн, яка, відповідно до п. 4 Примітки до ст. 364 КК України, більше як у двісті п'ятдесят разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
На обґрунтування застосування запобіжного заходу слідчим зазначено, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України - службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам, і під час досудового слідства встановлено наявність ризиків, передбачених п. п. 1, 3 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме ризиків переховування підозрюваного від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків, в тому числі які наразі не встановлені та не допитані.
Тому слідчий за погодженням із прокурором у клопотанні просить застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді домашнього арешту строком на 60 діб із покладенням на нього визначених КПК України обов'язків.
У судовому засідані слідчий та прокурор підтримали клопотання з викладених у ньому підстав.
Підозрюваний та його захисник у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання, вказавши на необґрунтованість підозри та недоведеність вказаних у клопотанні ризиків.
Заслухавши слідчого та прокурора, підозрюваного та його захисника, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Згідно ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування або суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином та вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Частиною 2 ст. 177 КПК України визначено, що підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний може здійснити дії, передбачені частиною першою цієї статті.
Відповідно до ст. 181 КПК України домашній арешт полягає у забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосований до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.
За положеннями частин 1 та 5 ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.
11.03.2026 органом досудового розслідування ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України.
У ході розгляду клопотання встановлено, що ОСОБА_5 обґрунтовано підозрюється у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення, що підтверджується: договорами (дадатковими угодами) про закупівлю товарів (робіт або послуг) за державні кошти, укаденими між ТОВ «Альтеренерго ЛТД» та ДУ «Житомирська ВК № 4» в період з 2022 року по 2025 роки; декларацією про провадження господарської діяльності № 003994/22 від 07.07.2022; рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради № 655 від 31.08.2022; рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради № 1560 від 13.10.2023; розпорядженням Житомирської обласної військової адміністрації № 159 від 25.04.2024; листом Управління державного архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради від 04.02.2026 № 3-6/27/26; протоколом тимчасового доступу до речей та документів від 08.01.2026; протоколами допиту свідків ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_10 ; висновком судової економічної експертизи від 26.02.2026 № СЕ-19/106-25/20508-ЕК; висновком судової почеркознавчої експертизи від 04.02.2026 № СЕ-19/106-26/1870-ПЧ; іншими матеріалами кримінального провадження у своїй сукупності.
При вирішенні питання застосування запобіжного заходу суд враховує практику Європейського суду з прав людини, згідно якої обмеження права особи на свободу та особисту недоторканість можливе лише у передбачених законом випадках за встановленою процедурою. При цьому, ризики не можуть оцінюватися виключно на підставі суворості можливого судового рішення, а це слід робити з врахуванням низки відповідних факторів, які можуть підтверджувати існування таких ризиків, або свідчити про такий його незначний ступінь, який не може слугувати підставою для запобіжного ув'язнення.
У кожному випадку, як підкреслює Європейський суд з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права підозрюваного (обвинуваченого), а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів. Існують усталені правові позиції ЄСПЛ, згідно з якими сама лише тяжкість злочину, у вчиненні якого обвинувачується особа, не може виправдовувати застосування суворого запобіжного заходу.
ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні нетяжкого злочину, за яке передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років. Він є одруженим, має двох малолітніх дітей та непрацездатних батьків.
Враховуючи, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, яке полягає в службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам в особі ДУ «Житомирська ВК № 4» на суму 2 068 488,05 грн, та з огляду на наявність ризику незаконного впливу на свідків з метою уникнення від кримінальної відповідальності під загрозою призначення покарання у виді позбавлення волі слідчий суддя дійшов до висновку про необхідність застосування відносно нього запобіжного заходу у вигляді нічного домашнього арешту за місцем проживання у межах строку досудового розслідування, тобто до 10.05.2026 включно. Застосування більш м'яких запобіжних заходів є недостатнім для запобігання такому ризику.
Керуючись ст. ст. 176-178, 181, 184, 194 КПК України, -
Клопотання задовольнити частково.
Застосувати до підозрюваного ОСОБА_5 запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Заборонити ОСОБА_5 залишати місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 з 23-00 год. по 06-00 год. до 10 травня 2026 року включно.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_5 такі обов'язки:
1) прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора, суду;
2) не відлучатися за межі Житомирської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
3) повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання та/або місця роботи, служби;
4) утримуватися від спілкування зі свідком ОСОБА_7 з питань кримінального провадження № 62024240020001840;
5) здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України.
У задоволенні решти вимог клопотання відмовити.
Роз'яснити підозрюваному, що у разі ухилення або невиконання покладених на нього даною ухвалою обов'язків, до нього буде застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру мінімальної заробітної плати до 2 розмірів мінімальної заробітної плати.
Ухвалу про обрання запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту направити для виконання до другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому, та для контролю до Житомирської обласної прокуратури.
Строк дії ухвали - до 10 травня 2026 року включно.
Ухвала щодо застосування запобіжного заходу підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Житомирського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Оголошення повного тексту ухвали - о 15-40 год. 19.03.2026.
Слідчий суддя ОСОБА_1