8-й під'їзд, Держпром, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
"04" березня 2026 р.м. ХарківСправа № 922/4074/25
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Аюпової Р.М.
при секретарі судового засідання Задорожний К.О.
розглянувши в порядку загального позовного провадження справу
за позовом та за позовом третьої особи з самостійними вимогами на предмет спору ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ); ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 );
до 1. Публічного акціонерного товариства «Газпром», Російська Федерація, 2. Товариства з обмеженою відповідальністю «Альфа-Лізинг» Російська Федерація; 3. Акціонерного товариства «КФСТранс», Російська Федерація; 4. Акціонерного товариства «Нордвег», Російська Федерація; 5. Акціонерного товариства «Нова перевізна компанія», Російська Федерація; 6.Товариства з обмеженою відповідальністю «Атлант», Російська Федерація; 7.Товариства з обмеженою відповідальністю «Балтонексім Лізинг Північ Захід», Російська Федерація; 8. Відкритого акціонерного товариства «Білоруськалій», Республіка Білорусь; 9. Експортно-виробничого республіканського унітарного підприємства «Біллісекспорт», Республіка Білорусь; 10. Акціонерного товариства «Башкірська содова компанія», Російська Федерація; 11. Акціонерного товариства «Вестальянс Транс» / «Весткоал Транс», Російська Федерація; 12. Банк ВТБ (Публічного акціонерного товариства), Російська Федерація; 13. Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпромбанк Лізинг», Російська Федерація; 14. Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпром трансгаз Сургут», Російська Федерація; 15. Товариства з обмеженою відповідальністю «Газпромтранс», Російська Федерація; 16. Товариства з обмеженою відповідальністю «Голдлайн», Російська Федерація; 17. Товариства з обмеженою відповідальністю «ГТІ Менеджмент», Російська Федерація; 18. Акціонерного товариства «Державна транспортна лізингова компанія», Російська Федерація; 19. Товариства з обмеженою відповідальністю «Дальтрансактив», Російська Федерація; 20. Товариства з обмеженою відповідальністю «Зеніт Лізинг», Російська Федерація; 21. Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційна вагонна компанія», Російська Федерація; 22. Акціонерного товариства «Інтер Карго Компані», Російська Федерація; 23. Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтергруп», Російська Федерація; 24. Товариства з обмеженою відповідальністю лізингова компанія «Лізинг-Капітал», Російська Федерація; 25. Товариства з обмеженою відповідальністю «Макрохем-Р», Російська Федерація; 26. Відкритого акціонерного товариства «Нафтан», Республіка Білорусь; 27. Товариства з обмеженою відповідальністю «Омськ Імущество», Російська Федерація; 28. Іноземного товариства з обмеженою відповідальністю «Омськ Карбон Могильов», Республіка Білорусь; 29. Товариства з обмеженою відповідальністю «Основа Груп», Російська Федерація; 30. Товариства з обмеженою відповідальністю «Відкритий Лізинг», Російська Федерація; 31. Товариства з обмеженою відповідальністю «Петросибтранс», Російська Федерація; 32. Товариства з обмеженою відповідальністю «ПСБ Лізинг», Російська Федерація; 33. Товариства з обмеженою відповідальністю «РБ Груп», Російська Федерація; 34. Товариства з обмеженою відповідальністю «Реал-Агент», Республіка Білорусь; 35. Товариства з обмеженою відповідальністю «Реілго», Російська Федерація; 36. Товариства з обмеженою відповідальністю «Рейлкрафт сервіс», Російська Федерація; 37. Товариства з обмеженою відповідальністю «Репетек», Російська Федерація; 38. Відкритого акціонерного товариства «Російська залізниця», Російська Федерація; 39. Акціонерного товариства «Рославльський вагоноремонтний завод», Російська Федерація; 40. Товариства з обмеженою відповідальністю «СВК», Російська Федерація; 41. Товариства з обмеженою відповідальністю «Сибірська Лізингова Компанія», Російська Федерація; 42. Товариства з обмеженою відповідальністю «Співдружність Транс-Агро», Республіка Білорусь; 43. Товариства з обмеженою відповідальністю «Союзлізингтранс», Російська Федерація; 44. Акціонерного товариства «Спеценерготранс», Російська Федерація; 45.Товариства з обмеженою відповідальністю «Спецтрансгарант», Російська Федерація; 46. Акціонерного товариства «Середньоволзьке підприємство залізничного транспорту», Російська Федерація; 47. Товариства з обмеженою відповідальністю «СРВ-Транс», Російська Федерація; 48. Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортна група Транско», Російська Федерація; 49. Товариства з обмеженою відповідальністю «Терра-Транс», Російська Федерація; 50. Товариства з обмеженою відповідальністю «Техресурс», Російська Федерація; 51. Товариства з обмеженою відповідальністю «Транзит-Авто 2003», Республіка Білорусь; 52. Товариства з обмеженою відповідальністю «Транзит Груп», Російська Федерація; 53. Публічного акціонерного товариства «Трансфін-М», Російська Федерація; 54. Публічного акціонерного товариства «Центр з обробки вантажів в контейнерах «Трансконтейнер», Російська Федерація; 55. Акціонерного товариства «Транспортна корпорація», Російська Федерація; 56. Товариства з обмеженою відповідальністю «Транспортні Технології», Російська Федерація; 57. Товариства з обмеженою відповідальністю транспортна дирекція НВО «Азот», Російська Федерація; 58. Публічного акціонерного товариства «Трансфін-М», Російська Федерація; 59. Акціонерного товариства «Вугілля-Транс», Російська Федерація; 60. Публічного акціонерного товариства «Уралкалій», Російська Федерація; 61. Товариства з обмеженою відповідальністю «Уральський Рухомий Склад», Російська Федерація; 62. Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансбізнесгруп», Російська Федерація; 63. Товариства з обмеженою відповідальністю «Фрейт Карго», Російська Федерація; 64. Товариства з обмеженою відповідальністю лізингова компанія «Центрлізинг», Російська Федерація; 65. Акціонерного товариства "Ярославський технічний вуглець ім. В.Ю.Орлова", Російська Федерація,
про стягнення коштів
за участю представників:
не з'явились.
Позивач - ОСОБА_1 , м. Київ, звернувся до Господарського суду Харківської області з позовом до відповідача - Публічного акціонерного товариства «Газпром», м. Санкт-Петербург, в якому просить суд: стягнути з Публічного акціонерного товариства «Газпром» на користь ОСОБА_1 кошти у сумі 9 167 605, 69 дол. США, що станом на дату проведення експертизи еквівалентно 9 316 672, 45 евро, або 335 246 505, 44 грн.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 09.12.2025 відкрито провадження у справі № 922/4074/25 та призначено справу до розгляду в порядку загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 07.01.2026 о 12:00 год. Повідомлено відповідача про дату, час та місце проведення судових засідань у даній справі шляхом розміщення на офіційному вебпорталі судової влади України відповідного оголошення в порядку, передбаченому ч. 4, 5 ст. 122 ГПК України.
Ухвалою Господарського суду Харківської області від 08.01.2026 позовну заяву третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору - ОСОБА_2 (вх. № 509) до Публічного акціонерного товариства «Газпром», м. Санкт-Петербург, про стягнення 9 167 605, 69 дол. США, прийнято до спільного розгляду з первісним позовом.
28.01.2026 представником позивача та третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, подано до суду заяву про залучення до участі у справі співвідповідачів. Заява мотивована статусом відповідних осіб як співучасників Російської Федерації в агресії проти України та застосуванням до них санкцій.
Ухвалою суду від 28.01.2026 задоволено клопотання представника позивача - ОСОБА_1 та третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору - ОСОБА_2 про залучення до участі у справі співвідповідачів (вх. № 2307). Запропоновано співвідповідачам, залученим до участі у справі цією ухвалою, у строк протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали та копії позовної заяви подати до суду відзив на позов у порядку, передбаченому ст. 178 ГПК України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову; докази направлення відзиву всім учасникам справи. Підготовче засідання відкладено на 18.02.2026 о 13:15 год. Повідомлено співвідповідачів про дату, час та місце проведення розгляду даного спору, шляхом розміщення на офіційному вебпорталі судової влади України відповідного оголошення в порядку, передбаченому ч. 4, 5 ст. 122 ГПК України.
Ухвалою суду від 18.02.2026 закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 04.03.2026 о 14:15 год.
В судове засідання 04.03.2026 сторони не з'явилися, про причину неявки суд не повідомили, заяв та/або клопотань до суду не подали. Відповідачі правом на участь у розгляді даного спору не скористались, відзив на позов не надали.
В ході розгляду даної справи Господарським судом Харківської області, у відповідності до п.4 ч.5 ст.13 ГПК України, було створено учасникам справи умови для реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом у межах строків, встановлених ГПК України.
В ході розгляду даної справи судом було в повному обсязі досліджено письмові докази у справі, пояснення учасників справи, викладені в заявах по суті справи - у відповідності до приписів ч. 1 ст. 210 ГПК України, а також з урахуванням положень ч. 2 цієї норми, якою встановлено, що докази, які не були предметом дослідження в судовому засіданні, не можуть бути покладені судом в основу ухваленого судового рішення.
Відповідно до ч.1 ст. 202 ГПК України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Згідно з п.1 ч.3 ст. 202 ГПК України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
Враховуючи положення ст.ст. 13, 74 ГПК України якими в господарському судочинстві реалізовано конституційний принцип змагальності судового процесу, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, створені належні умови для надання сторонами доказів та заперечень та здійснені всі необхідні дії для забезпечення сторонами реалізації своїх процесуальних прав, а тому вважає за можливе розглядати справу по суті.
У судовому засіданні 04.03.2026, відповідно до ст. 240 ГПК України, судом підписано скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення.
Розглянувши надані учасниками судового процесу документи і матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Позивач та третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, є засновниками та учасниками ТОВ «КІПТ «БІЗНЕС ЮРИСТ» (код ЄДРПОУ 32794800) та ТОВ «М-ЦЕМ» (код ЄДРПОУ 32857859), а також здійснюють опосередкований корпоративний контроль над заснованим вказаними юридичними особами підприємством - Корпорацією «ІННОВАЦІЙНО-ПРОМИСЛОВІ ТЕХНОЛОГІЇ» (код ЄДРПОУ 33489093) (далі Корпорація «ІПТ»).
Відповідно до п. 4.4 Статуту Корпорації «ІПТ» статутний капітал Товариства, розподіляється між учасниками наступним чином:
1. Товариство з обмеженою відповідальністю «КІПТ «БІЗНЕС ЮРИСТ». Код ЄДРПОУ засновника: 32794800. Адреса засновника: АДРЕСА_2 . Країна реєстрації: Україна. Розмір внеску до статутного фонду: 399 480,00 грн. Частка (%): 99,8700%.
2. Товариство з обмеженою відповідальністю «М-ЦЕМ». Код ЄДРПОУ засновника: 32857859; Адреса засновника: АДРЕСА_2 ; Країна реєстрації: Україна; Розмір внеску до статутного фонду: 520,00 грн Частка (%): 0,1300%.
Відповідно до Статуту Корпорації «ІПТ» статутний капітал становив 400 000,00 гривень, 100% статутного капіталу Корпорації «ІПТ» належить ТОВ «КІПТ «БІЗНЕС ЮРИСТ» (код ЄДРПОУ 32794800) та ТОВ «М-ЦЕМ» (код ЄДРПОУ 32857859).
Відповідно до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «КІПТ «БІЗНЕС ЮРИСТ» ( код ЄДРПОУ 32794800) частки учасників у статутному фонді складають:
- ОСОБА_1 - 50 %;
- ОСОБА_2 - 50 %.
Відповідно до Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «М-ЦЕМ» (код ЄДРПОУ 32857859) частки учасників у статутному фонді складають:
- ОСОБА_1 - 50 %;
- ОСОБА_2 - 50 %.
Таким чином, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) та ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) є кінцевими бенефіціарними власниками Корпорації «ІПТ» (код ЄДРПОУ 33489093) з частками по 50% кожний.
Корпорація «ІПТ» здійснювала господарчу діяльність за наступними видами КВЕД - 2010:
46.90 Неспеціалізована оптова торгівля;
23.51 Виробництво цементу;
23.51 Виробництва сухих будівельних сумішей;
71.12 Діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування в цих сферах.
Основні засоби Корпорації «ІПТ» станом на 20.02.2014 були розташовані за адресою: Донецька обл., м. Макіївка , вул. Абакумова, 1, уся господарча діяльність також здійснювалася за зазначеною адресою.
Відповідно до Актів приймання-передачі (внутрішнього переміщення) основних засобів та Інвентарних карток обліку основних засобів, що обліковувалися на балансі Корпорації «ІПТ», станом на 20.02.2014, на балансі Корпорації «ІПТ», обліковувалося 244 одиниці основних засобів, первісною балансовою вартістю 30 334 000грн., що були розташовані за адресою Донецька обл., м. Макіївка, вул. Абакумова, 1, і введені в експлуатацію в першому кварталі 2014 року.
Відповідно до відомостей Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта за № 303630131 від 27.06.2022 промислово-побутові приміщення, загальною площею 1 464,20 кв. м., розташовані за адресою: АДРЕСА_3 , належать Корпорації «ІПТ», згідно до договору купівлі-продажу № 1887 від 28.07.2011.
Зазначене нерухоме майно, розташоване на земельній ділянці кадастровий номер 1413500000:04:002:1003 (адреса на території Макіївської міської ради, по вулиці Абакумова, 1, у Гірницькому районі міста Макіївки, економіко-планувальна зона VI Г, оціночний район 4068, що в місті Макіївці). Земельна ділянка, на якій розташовані основні засоби Корпорації «ІПТ», станом на дату оцінки, знаходилась в оренді Корпорації «ІПТ», відповідно до договору оренди земельної ділянки від 03.07.2014.
З квітня 2014 року окремі території України, що входять до складу Донецької області, є окупованими Російською Федерацією. Зокрема, відповідно до абз. 4 ч. 2 ст. 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» окремі території України, що входять до складу Донецької та Луганської областей, є окупованими Російською Федерацією (у тому числі окупаційною адміністрацією Російської Федерації) починаючи з 7 квітня 2014 року. Межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях з цієї дати, визначено Президентом України за поданням Міністерства оборони України, підготовленим на основі пропозицій Генерального штабу Збройних Сил України. Згідно Указу Президента України № 32/2019 від 07.02.2019 «Про межі та перелік районів, міст, селищ і сіл, частин їх територій, тимчасово окупованих у Донецькій та Луганській областях» до складу цих територій входить м. Донецьк.
В постанові Верховного суду від 14 квітня 2022 року у справі № 308/9708/19 (провадження № 61-18782св21), зазначено, що починаючи з 2014 року загальновідомим є той факт, що РФ чинить збройну агресію проти України.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України № 595 від 07.11.2014 з метою поліпшення суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації у Донецькій та Луганській областях підприємствам з непідконтрольної українській владі території було рекомендовано перереєструватись в населені пункти, на території яких органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.
У зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації, позивачі, які були одночасно в трудових правовідносинах з Корпорацією «ІПТ» в 2014 році з метою забезпечення безпеки були вимушені залишити територію м. Донецька та належні їм активи, одночасно позивачі та засновані (юридично контрольовані) ними Корпорація «ІПТ» (код ЄДРПОУ 33489093), ТОВ «КІПТ «БІЗНЕС ЮРИСТ» (код ЄДРПОУ 32794800) та ТОВ «М-ЦЕМ» (код ЄДРПОУ 32857859) втратили фактичний контроль над всіма виробничими активами Корпорації «ІПТ».
Позивачі звернулися до Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) для проведення судової експертизи.
Згідно з висновком експертів №001/09-22 від 06.10.2022, загальний розмір збитків становить:
ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) - 9 167 605,69 дол. США, що еквівалентно 9 316 672, 45 євро або 335 246 505, 44 грн (за курсом НБУ на 06.10.2022).
ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_2 ) - 9 167 605, 69 дол. США, що еквівалентно 9 316 672, 45 євро або 335 246 505, 44 грн.
Таким чином, окупація частини Донецької області та втрата контролю над активами безпосередньо спричинили збитки позивачам, що підтверджено судовою експертизою та підтверджується правовими висновками українських судів.
Таким чином, протягом періоду з лютого 2014 року по січень 2024 року, позивачу та третій особі, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, державою-агресором (Російською Федерацією) заподіяна майнова шкода, яка виражається у втраті вартості корпоративних прав у таких підприємствах: ТОВ "КІПТ "БІЗНЕС ЮРИСТ" (код ЄДРПОУ 32794800); ТОВ "М-ЦЕМ" (код ЄДРПОУ 32857859). Розмір завданої майнової шкоди становить 9 167 605, 69 дол. США, що станом на дату проведення експертизи еквівалентно 9 316 672, 45 евро, або 335 246 505, 44 грн.
Зазначені обставини встановлені Господарського суду Донецької області від 25.03.2024 у справі № 905/101/24, а тому відповідно до ст. 75 ГПК України не потребують доказуванню. Крім того, в частині осіб, які не брали участі у справі № 905/101/24, суд бере до уваги, що висновки судових рішень в інших справах, навіть якщо вони не встановлюють преюдиційних фактів, є правовою оцінкою обставин, встановлених судами, все одно усувають стан правової невизначеності і забезпечують стан, за якого всі учасники правовідносин можуть у майбутньому знати про права всіх учасників, не порушуючи їх. З цих причин не врахування таких висновків становитиме порушення принципу res judicata (див. пункти 48-51 постанови Об'єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 19.12.2025 у справі № 910/10365/15, а також mutatis mutandis постанову Великої Палати Верховного Суду від 26.01.2021 у справі № 522/1528/15-ц (провадження № 14-67цс20, пункт 59).
Надаючи правову кваліфікацію встановленим обставинам справи та правовідносинам сторін, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 41 Конституції України та п. 2 ч. 1 ст. 3, ст. 321 ЦК України ніхто не може бути позбавлений права власності чи обмежений у його здійсненні, крім випадків, встановлених Конституцією та законом.
Ст. 316 ЦК України визначено, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Згідно ст. 317 ЦК України зміст права власності складають права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.
Відповідно до ч. 1 - 3 ст. 22 ЦК України особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Збитками є: 1) втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); 2) доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода). Збитки відшкодовуються у повному обсязі, якщо договором або законом не передбачено відшкодування у меншому або більшому розмірі. Якщо особа, яка порушила право, одержала у зв'язку з цим доходи, то розмір упущеної вигоди, що має відшкодовуватися особі, право якої порушено, не може бути меншим від доходів, одержаних особою, яка порушила право.
Відповідно до ч. 9 ст. 5 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної внаслідок тимчасової окупації державі Україна, юридичним особам, громадським об'єднанням, громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, у повному обсязі покладається на Російську Федерацію, як на державу, що здійснює окупацію.
Як зазначив Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду в постанові від 14 квітня 2022 року у справі № 308/9708/19 (провадження № 61-18782св21) національне законодавство України виходить із того, що за загальним правилом шкода, завдана в Україні в результаті протиправних дій будь-якої іншої особи (суб'єкта), може бути відшкодована за рішенням суду України (за принципом «генерального делікту»).
Стаття 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зазначає, що кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Російська Федерація, здійснивши збройну агресію відносно України, порушила норми та принципи Статуту ООН, Загальної декларації прав людини, Будапештського меморандуму, Гельсінського заключного акту наради по Безпеці та Співробітництву в Європі від 01.08.1975.
Пункт 1 Будапештського меморандуму передбачено, що Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують Україні їх зобов'язання згідно з принципами Гельсінського заключного акту Наради по Безпеці та співробітництву в Європі від 01.08.1975, поважати незалежність і суверенітет та існуючі кордони України.
В пункті 2 Будапештського меморандуму зазначено, що Російська Федерація, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки підтверджують їх зобов'язання утримуватися від загрози силою чи її використання проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, і що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України, крім цілей самооборони або будь-яким іншим чином згідно зі Статутом Організації Об'єднаних Націй.
Суд зауважує, що вперше принцип повного відшкодування за експропріацію був сформульований у рішенні від 13 вересня 1928 року в справі Постійної Палати Міжнародного Правосуддя (Permanent Court of International Justice, попередник Міжнародного суду ООН) стосовно заводу у Хожуві (Case Concerning the Factory at Chorzow) між Німеччиною та Польщею. У зазначеному рішенні був сформульований наступний принцип: «Суттєвим принципом, що міститься в самому визначенні незаконного акту принципом, який видається встановленим міжнародною практикою і, зокрема, рішеннями арбітражних судів є, що репарація повинна настільки, наскільки це можливо, повністю усувати всі наслідки незаконного акту і відновлювати ситуацію, яка за всієї імовірності існувала би, якби цей акт не був учинений. Реституція в натурі або, якщо це неможливо, платіж суми, що відповідає вартості, яку мала би реституція в натурі; присудження, якщо необхідно, збитків за спричинену шкоду, яка не відшкодовується реституцією в натурі чи платежем замість неї».
Далі Постійна Палата Міжнародного Правосуддя зазначила: «Позбавлення права власності на промислове підприємство, експропріація якого заборонена Женевською Конвенцією, включає в себе зобов'язання повернути підприємство та, якщо це неможливо, виплатити його вартість станом на час виплати, і така вартість має замінити реституцію, що стала неможливою».
Сформульований в справі стосовно заводу в Хожуві стандарт повного відшкодування шкоди, спричиненої міжнародно-правовим порушенням, надалі був кодифікований у звичаєвому міжнародному праві і знайшов своє відображення у Проєкті Статей про Відповідальність Держав за Міжнародно-Правові Порушення (Draft Articles on the Responsibility of States for Internationally Wrongful Acts) 2001 року (надалі - «DARSIWA»).
У статті 31 DARSIWA міститься наступне положення:
1. Відповідальна держава має зобов'язання здійснити повне відшкодування (full reparation) шкоди, спричиненої міжнародно-правовим порушенням.
2. Шкода включає будь-який збиток, як матеріальний, так і моральний, спричинений міжнародно-правовим порушенням держави.
Принцип повного відшкодування застосовується у рішеннях міжнародних арбітражів в справах, що стосуються експропріації Російською Федерацією активів українських інвесторів.
Відповідно до статті 5 Угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Російської Федерації про заохочення та взаємний захист інвестицій 1998 року, ратифікованої Україною 15.12.1999 (надалі по тексту - Угода), передбачена відповідальність за експропріацію, традиційна для міжнародного права в цілому і міждержавних угод про захист інвестицій, зокрема.
Так, статтею 5 гарантовано, що інвестиції інвесторів однієї з Договірних Сторін, здійснені на території іншої Договірної Сторони, не будуть експропрійовані, націоналізовані або піддані мірам, рівним по наслідках експропріації (далі іменуються - експропріація), за винятком випадків, коли такі міри приймаються в суспільних інтересах в установленому законодавством порядку, не є дискримінаційними і супроводжуються виплатою швидкої, адекватної й ефективної компенсації.
Ч. 2 ст. 5 Угоди унормовано, що розмір даної компенсації повинен відповідати ринковій вартості інвестицій, що експропріюють, безпосередньо до моменту експропріації або до того, як стало офіційно відомо про експропріацію, при цьому компенсація буде виплачуватися негайно з урахуванням процентів, що нараховуються з дати експропріації до дати виплати по процентній ставці для тримісячних депозитів у доларах США на Лондонському міжбанківському ринку (LIBOC) плюс 1 %, і буде такою, що ефективно реалізується та вільно переказується.
В опублікованих рішеннях міжнародних арбітражів, винесених відповідно до Угоди, що стосуються експропріації активів українських компаній в Криму, зокрема, в справі Stabil Oil зазначається, що «Справедлива ринкова вартість інвестиції це ціна, за якою актив змінить власника, чи точніше, "ціна […], за якою майно перейде до гіпотетичного зацікавленого і досвідченого покупця від зацікавленого і досвідченого продавця, що діятимуть чесно [на відстані витягнутої руки] на відкритому і без обмежень ринку, при цьому кожний діятиме без примусу купити чи продати і обидва будуть розумно обізнані про суттєві обставини».
Відповідно, компенсація за корпоративну квартиру в Сімферополі, що належала Stabil Oil і була експропрійована самопроголошеною «владою» Криму, була оцінена арбітражним судом за ринковими цінами на подібну нерухомість в Сімферополі.
Отже, незважаючи на невизнання Україною і міжнародною спільнотою анексії Кримського півострову а, відтак, формальне (документальне) збереження статусу позивачів, як власників експропрійованого майна, міжнародні інвестиційні арбітражі приймають рішення про стягнення збитків, завданих експропріацією в сумі ринкової вартості захопленого або знеціненого майна.
В рішенні ЄСПЛ у справі Лоізіду проти Туреччини (Loizidou v. Turkey) зазначено, зокрема, наступне.
У 1974 році, внаслідок зростання напруги між грецькими та турецькими кіпріотами та приходу нової влади на Кіпрі Туреччина вторглася і захопила 37 % території острова, обґрунтовуючи це відповідальністю, яку вона несла за захист прав турецьких кіпріотів. У 1983 році уряд окупованих територій в односторонньому порядку оголосив незалежність і створення Турецької Республіки Північного Кіпру (надалі - ТРПК), яка була визнана лише Туреччиною. Згодом після оголошення незалежності ТРПК грецькі кіпріоти почали звертатися до міжнародних та національних судів з метою відшкодування майнових втрат і порушень прав людини.
У справі Лоізіду проти Туреччини, яку, серед багатьох інших, розглядав ЄСПЛ, заявниця, громадянка Кіпру, звернулася до ЄСПЛ вказавши, що Туреччина повинна бути визнана винною в постійному перешкоджанні заявниці в доступі до її власності, що знаходилася на окупованих територіях Північного Кіпру. У своїх запереченнях держава-відповідач (Туреччина) вказала на те, що вона не може бути притягнута до відповідальності, оскільки відповідальність за дії, які послужили підставою позову, повинна бути покладена на владу Турецької Республіки Північного Кіпру. ЄСПЛ відмовив у запереченнях, підкресливши той факт, що з урахуванням предмету та мети Європейської конвенції відповідальність держави також може виникнути в результаті воєнних дій - законних чи незаконних, при забезпеченні ефективного контролю над простором, що знаходяться за межами її власної території.
Суд вважає розумним застосування висновків ЄСПЛ у справі Лоізіду до спірних правовідносин сторін в двох аспектах:
1. Відповідальність держави Туреччина за дії самопроголошеної, невизнаної Турецької Республіки Північного Кіпру. ЄСПЛ вирішив, що Туреччина несе таку відповідальність. В нашій справі Російська Федерація несе відповідальність за дії так званої, самопроголошеної «ДНР».
2. ЄСПЛ відхилив посилання на «нормативно-правові акти» ТРПК. Турецький уряд стверджував, що заявниця назавжди втратила право власності внаслідок дії ст. 159 Конституції Турецької Республіки Північного Кіпру, яка передбачала експропріацію власності в межах її кордонів, що вважалася залишеною після 13 лютого 1975 року.
Крім того, суд враховує, що комісія з міжнародного права Організації Об'єднаних Нації на своїй п'ятдесят третій сесії у 2001 році прийняла Проект статей про відповідальність держав за міжнародні протиправні діяння «Проект ILC». У резолюції 56/83 Генеральна Асамблея ООН прийняла до відома зазначені статті, текст яких міститься в додатку до цієї резолюції.
Міжнародні суди, трибунали, Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях посилаються на Проект статей про відповідальність держав за міжнародні протиправні діяння. Так, у справі The Rompetrol Group N.V. v. Romania арбітражний трибунал ухвалив, що, хоча статті про відповідальність держав як і раніше мають статус проекту, «ступінь схвалення їх Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй і ступінь їх визнання у рамках подальшої міжнародної практики дає переконливі підстави для того, щоб використовувати цей проект статей у якості директивного документа для цілей винесення рішення по даній справі».
У справі ConocoPhillips Petrozuata B.V., and others v. Bolivarian Republicof Venezuela арбітражний трибунал вказав, що «в наступні рішення, включаючи постанови і рішення Міжнародного центру по врегулюванню інвестиційних спорів, на регулярній основі включалися посилання на статті про відповідальність держав як на документ, кодифікуючий або декларуючий норми міжнародного звичаєвого права».
У справі Hulley Enterprises Limited (Cyprus) v. The Russian Federation арбітражний трибунал зазначив, що застосоване судом матеріальне право також включає «принципи міжнародного права, у тому числі принципи, встановлені належним чином Комісією міжнародного права Організації Об'єднаних Націй у статтях про відповідальність держав за міжнародно-протиправні діяння».
У справі Samsonov v. Russia ЄСПЛ постановив, що статті про відповідальність держав «кодифікували принципи відповідальності держав за міжнародно-протиправні діяння, що сформувалися в рамках сучасного міжнародного права».
У справі Liseytseva and Maslov v. Russia ЄСПЛ визнав статті про відповідальність держав і коментарі до них у якості «кодифікованих принципів, розроблених у рамках сучасного міжнародного права щодо відповідальності держав за міжнародно-протиправні діяння».
У справі Likvidejama P/S Selga and Lucija Vasilevska v. Latvia ЄСПЛ визнав статтю 2 статей про відповідальність держав і витяги з коментаря до неї актуальними положеннями міжнародного права. При оцінці відповідальності Латвії Суд, пославшись на статтю 2, зазначив, що обидві умови - привласнення поведінки державі і порушення міжнародно-правового зобов'язання - «є основоположними елементами відповідальності держави за міжнародним правом».
Отже, з огляду на обов'язковість практики ЄСПЛ, при вирішення даного спору, застосовними є положення статей про відповідальність держав за міжнародні протиправні діяння, розроблені Комісією міжнародного права ООН і коментар до неї.
Стаття 36 Проекту статей про відповідальність держав за міжнародні протиправні діяння передбачає, що «Держава, відповідальна за міжнародно-противоправне діяння, зобов'язана відшкодувати шкоду, заподіяну цим, наскільки така шкода не відшкодована реституцією. У коментарі № 22 до статті 36 прямо вказано: Компенсація, яка відображає капітальну вартість майна, вилученого або знищеного в результаті міжнародного протиправного діяння, як правило, оцінюється на основі «справедливої ринкової вартості» втраченого майна.
Отже, безпосереднім суб'єктом, внаслідок дій якого позивачу завдано збитків, є Російська Федерація.
Разом з тим, суд враховує, що до усіх відповідачів у встановленому порядку застосовано санкції відповідно до Закону України «Про санкції», що підтверджується, зокрема, наданими позивачем витягами з Державного реєстру санкцій.
З цих підстав перед судом постає питання про достатність тієї обставини, що до певної особи застосовані санкції у зв'язку із сприянням такої особи збройній агресії Російської Федерації проти України, для висновку про можливість застосування солідарної відповідальності такої особи за шкоду, завдану діями Російської Федерації.
Відповідно до ст. 541 ЦК України, яка закріплює загальні засади солідарного обов'язку боржників, та ст. 1190 ЦК України, яка стосується спільного заподіяння шкоди кількома особами, особи, які спільно заподіяли шкоду, відповідають перед потерпілим солідарно.
Суд наголошує, що застосування цих норм не обмежується лише ситуаціями, коли всі дії відбувалися в межах одного місця і часу. Спільність дій (діяльності) може бути як фактичною (одночасною), так і функціонально-результативною (коли дії кожного суб'єкта утворюють ланцюг причинного зв'язку з кінцевим результатом - шкодою).
Ситуація збройної агресії Російської Федерації проти України є правовим викликом, що породжує нові форми деліктних правовідносин. В умовах війни спостерігається масове та системне заподіяння шкоди великій кількості потерпілих. Юридичні особи, що прямо або опосередковано сприяють цим діям, зокрема через фінансування військово-промислового комплексу держави-агресора, інформаційне обслуговування агресії або ж логістичну чи технологічну підтримку вторгнення, набувають статусу функціональних співучасників делікту, навіть якщо безпосередньо не здійснювали актів фізичного знищення чи руйнування. Тобто функціональний співучасник делікту - це такий суб'єкт, який не виконує безпосередньо дію, що формує делікт (наприклад, акт руйнування, обстрілу чи окупації), але забезпечує можливість її здійснення, виступаючи її матеріальною, технічною, фінансовою, інформаційною чи організаційною опорою. Цей суб'єкт є інтегрованим у причинно-наслідковий ланцюг заподіяння шкоди та свідомо діє в інтересах безпосереднього виконавця, тобто держави-агресора, підкріплюючи її спроможність вести війну.
Суд наголошує, що в умовах глобалізованої економіки та збройних конфліктів сучасного типу, таких як агресія Російської Федерації проти України, характер співучасті набуває системного та опосередкованого характеру. Тому концепт «функціонального співучасника» розширює традиційні уявлення, акцентуючи не на фізичній присутності чи прямій дії, а на функціональній ролі у реалізації спільної мети, що призвела до завдання шкоди. «Функціональна співучасть» у делікті розуміється, таким чином, як участь у ланцюзі дій, що є об'єктивно спрямованими на досягнення результату у формі шкоди, при цьому кожна ланка, нехай навіть і непряма, має значення для реалізації цього результату. Така співучасть повинна кваліфікуватися як опосередковане заподіяння шкоди, що уможливлює застосування солідарної відповідальності відповідно до ст. 1190 ЦК України. Зазначений підхід послідовно підтримується в міжнародній правовій практиці. Зокрема, в рішенні Міжнародного Суду ООН у справі «Боснія і Герцеговина проти Сербії» (2007) було визначено, що матеріальна або логістична підтримка геноциду може бути підставою для відповідальності держави, навіть без прямої участі в акті винищення. Також у справі Сполучених Штатів Америки та Європейського Союзу використовується концепція beneficial participation - вигідної участі, яка дозволяє застосовувати санкції до компаній, що отримують зиск від агресивної політики держави-порушника.
Отже, статус «функціонального співучасника делікту» юридично описує участь у комплексному делікті не лише через формальні ознаки (реєстрація в Російській Федерації, власність, податки), а й через функціональний вплив на здатність агресора завдавати шкоди. Це поняття є необхідною підставою для застосування механізмів солідарної відповідальності та притягнення до неї не тільки держави-агресора, а й її економічних, інформаційних та технічних партнерів.
Визначення критеріїв солідарної відповідальності в контексті функціональної співучасті має ґрунтуватися не лише на формально-правових підставах (юрисдикція, реєстрація, структура власності), а й на матеріальних елементах деліктної участі: причинному зв'язку, усвідомленості, вигоді від шкоди, інтенсивності та системності функціональної взаємодії з державою-агресором. Система критеріїв для встановлення солідарної відповідальності юридичних осіб - функціональних співучасників делікту, спрямованого на заподіяння шкоди у зв'язку зі збройною агресією, побудована на поєднанні норм позитивного права, правових доктрин, судової практики та принципів права, адже чинне законодавство України створює універсальну модель деліктної відповідальності, яка може адаптуватися до складних ситуацій, таких як участь у делікті через економічні, технологічні чи інформаційні форми підтримки агресора.
Суд зауважує, що критеріями солідарної відповідальності юридичних осіб - співучасників Російської Федерації можуть вважатися:
1. Причинно-наслідковий зв'язок між діяльністю юридичної особи та шкодою:
- Юридична особа прямо або через пов'язані компанії бере участь у фінансуванні, забезпеченні, обслуговуванні або сприянні військовій агресії.
- Встановлюється через контракти, перекази, спільні проєкти, інвестиції, що мають військовий або стратегічний характер для РФ.
2. Усвідомленість і добровільність дій:
- Діяльність юридичної особи має ознаки умисного сприяння державі-агресору, що є юридичним критерієм солідарної відповідальності, відповідно до ст. 1190 ЦК України.
- Якщо компанія, маючи змогу припинити свою участь у проєктах, що сприяють війні, свідомо цього не робить. Це є доказом її суб'єктивного наміру.
3. Організаційний або капітальний контроль з боку держави-агресора:
- Юридична особа має пряме або опосередковане підпорядкування російським державним органам, корпораціям чи олігархічним структурам.
- Як зазначено в судовій практиці США щодо санкцій (див. OFAC sanctions cases), контроль 50% капіталу або ключові управлінські повноваження вважаються достатніми для солідаризації відповідальності.
4. Інформаційно-інфраструктурна участь. Поширення пропаганди, інформаційна підтримка агресії, участь у кібератаках (незалежно від матеріального аспекту) також формує солідарну деліктну участь.
5. Індикатори системності та регулярності участі. Повторюваність дій, наявність партнерських програм, реалізація урядових замовлень РФ кваліфікується як системність у завданні шкоди.
Суд зауважує, що санкційна політика України є формою реагування держави на загрози національній безпеці, міжнародному правопорядку, порушення прав людини та принципів суверенітету. У широкому сенсі вона є елементом зовнішньої та внутрішньої політики, що спрямована на забезпечення державного суверенітету, територіальної цілісності та дотримання міжнародного права. Правову основу санкційної політики становить Закон України «Про санкції» від 14 серпня 2014 року № 1644-VII. Зазначеним Законом визначено «суверенне право України накладати спеціальні економічні санкції й інші обмежувальні заходи з метою захисту національної безпеки та інтересів, суверенітету та територіальної цілісності України, а також протидії терористичній діяльності, запобігання порушенням, відновлення порушених прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства та держави». У ньому також визначено види санкцій, підстави їх застосування, порядок ініціювання та прийняття, а також суб'єкти, які мають право вносити відповідні пропозиції. Крім превентивної, стримувальної та каральної мети, санкції й формування санкційних списків мають важливу компенсаційну функцію, що набуває особливого значення в умовах збройної агресії.
Положення статті 3 Закону України «Про санкції» визначає вичерпний, але водночас комплексний перелік підстав, за яких можуть бути застосовані спеціальні обмежувальні заходи (санкції). Законодавець сформулював ці підстави як комбінацію національних і міжнародних чинників, що відповідає загальносвітовим тенденціям поєднання державного суверенітету із принципами міжнародної солідарності в питаннях безпеки, захисту прав людини та підтримання правопорядку.
П. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про санкції» передбачає внутрішньонаціональну підставу: дії іноземної держави, іноземної юридичної чи фізичної особи або інших суб'єктів, які створюють реальні або потенційні загрози для національних інтересів, безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України. Це формулювання охоплює не лише вже вчинені дії, а й ситуації, які лише становлять загрозу, що свідчить про превентивний характер санкційного механізму. Змістовно йдеться про широкий спектр дій, які можуть бути підставою для санкцій, зокрема: сприяння терористичній діяльності, порушення прав і свобод людини, дії, які призводять до окупації території, експропріації або обмеження прав власності, завдання майнових втрат, створення перешкод для сталого економічного розвитку, або ускладнення реалізації громадянами України їхніх прав, використання активів для досягнення цілей держави-агресора, які суперечать нормам міжнародного права та інтересам України тощо. Зміст норми свідчить про те, що санкційна політика держави розглядається не лише як інструмент оборони, а й як активна складова політики державної безпеки, економічного суверенітету та захисту суспільного ладу. Законодавець передбачив можливість реагувати не лише на матеріальні наслідки дій певного суб'єкта, а й на їх потенційний ризик, що суттєво розширює дискреційні повноваження суб'єктів прийняття рішень про застосування санкцій.
П. 2 та 3 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про санкції» вводять до переліку підстав для санкцій імперативи міжнародного характеру: резолюції Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки ООН, а також рішення і регламенти Ради Європейського Союзу. Це підкреслює зовнішньополітичну інтегрованість України у систему міжнародної безпеки та її відкритість до співпраці з Європейським Союзом у рамках спільної зовнішньої та безпекової політики.
П. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про санкції» ґрунтується на загальновизнаних принципах і нормах міжнародного права. Закон прямо передбачає можливість застосування санкцій у разі порушення Загальної декларації прав людини або Статуту Організації Об'єднаних Націй. Це положення чітко демонструє, що санкції можуть мати також етичне і правозахисне обґрунтування, якщо йдеться про серйозні порушення основних прав і свобод або підрив базових засад міжнародного правопорядку.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб» від 24.05.2022 № 2257-IX передбачено можливість конфіскації активів осіб та компаній, які своєю діяльністю сприяють веденню російської агресивної війни проти України. Цим Законом було запроваджено такий вид санкції як стягнення активів в дохід держави (далі - санкційна конфіскація, конфіскація). Цей вид санкції має винятковий характер, оскільки фактично дозволяє вилучати та обертати в державну власність активи, що належать приватним особам (як фізичним, так і юридичним). За своєю суттю ця санкція є конфіскацію активів без винесення обвинувального вироку (non-conviction-based forfeiture, NCBF), оскільки не передбачає винесення обвинувального вироку як обов'язкової умови для її застосування.
Підставами застосування санкції у виді стягнення активів в дохід держави, відповідно до ст.5-1 Закону України «Про санкції» є:
1) завдання істотної шкоди національній безпеці, суверенітету чи територіальній цілісності України, зокрема, але не виключно, шляхом:
а) ухвалення рішення щодо збройної агресії проти України;
б) взяття участі в ухваленні рішення (з підтримкою своїм голосом такого рішення) щодо збройної агресії проти України, якщо таке рішення ухвалювалося колегіально або кількома органами держави-агресора у взаємодії;
в) взяття участі у підготовці, внесенні, погодженні пропозицій стосовно ухвалення рішення щодо збройної агресії проти України;
г) взяття участі у державному фінансуванні та матеріально-технічному забезпеченні заходів, пов'язаних із прийняттям рішення про початок збройної агресії проти України;
ґ) взяття участі в організації (у тому числі плануванні, керівництві та координації, державному фінансуванні та матеріально-технічному забезпеченні) підготовки збройної агресії проти України, а також в організації безпосередньої збройної агресії проти України;
д) особистого взяття участі у збройній агресії проти України;
е) взяття участі у прийнятті рішення щодо створення на захопленій в результаті збройної агресії території України окупаційної адміністрації, у фактичному створенні окупаційних адміністрацій, а також у державному фінансуванні та матеріально-технічному забезпеченні створення та функціонування таких адміністрацій;
є) ухвалення або взяття участі в ухваленні рішення (з підтримкою такого рішення своїм голосом) про поширення юрисдикції держави-агресора чи будь-якої іншої держави на територію, яка відповідно до Конституції України входить до складу України;
ж) взяття участі у прийнятті рішень щодо створення, а також у створенні, державному фінансуванні та матеріально-технічному забезпеченні державою-агресором підконтрольних їй самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України;
з) взяття участі в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території України;
2) суттєве сприяння вчиненню дій або ухваленню рішень, зазначених у пункті 1 цієї частини, зокрема, але не виключно, шляхом:
а) сприяння збройній агресії проти України, окупації/анексії території, яка відповідно до Конституції України входить до складу України, зокрема шляхом:
висловлення наміру та готовності використати в майбутньому (зокрема, за певних обставин) законні збройні формування для зазначеної мети;
надання державі-агресору у користування території, цивільної або військової інфраструктури (шляхів сполучень, військових та цивільних аеродромів тощо), приміщень і територій для розміщення збройних формувань та техніки (казарм, гуртожитків, військових полігонів, баз, центрів бойової підготовки, таборів тощо), цивільної, військової чи спеціальної техніки, іншого рухомого або нерухомого майна;
незабезпечення дотримання встановлених правил пересування та/або перетину державного кордону України;
постачання/надання, зберігання зброї, боєприпасів, вибухових речовин, військової чи спеціальної техніки, інших засобів та знарядь здійснення збройної агресії проти України, забезпечення ремонту таких засобів і знарядь;
б) фінансування або матеріально-технічного забезпечення діяльності держави-агресора, пов'язаної зі збройною агресією проти України чи окупацією/анексією її територій, зокрема шляхом:
сплати податків, зборів до державного бюджету держави-агресора, якщо загальна сума таких платежів (окрім митних) за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує еквівалент 40 мільйонів гривень для юридичної та 3 мільйонів гривень для фізичної особи, визначених за середньозваженим офіційним курсом Національного банку України за той самий період;
здійснення пожертв, благодійної, спонсорської допомоги, іншої безоплатної передачі грошових коштів чи іншого майна на користь органів державної влади чи військового управління держави-агресора, юридичних та фізичних осіб, які вчиняють дії чи ухвалюють рішення, зазначені в пункті 1 частини першої цієї статті, або здійснюють фінансування таких заходів, якщо сукупна упродовж року сума таких коштів чи вартість майна становить не менше 750 тисяч гривень за офіційним курсом Національного банку України;
інвестування у державні облігації держави-агресора, якщо сукупна упродовж року сума інвестування становить не менше 3 мільйонів гривень за офіційним курсом Національного банку України;
в) інформаційного сприяння вчиненню дій або ухваленню рішень, зазначених у пункті 1 цієї частини, зокрема шляхом організації, фінансування та безпосереднього здійснення публічних дій, спрямованих на:
спонукання до збройної агресії проти України, геноциду Українського народу, дискримінації за ознакою громадянства України, вчинення діянь, які відповідно до норм міжнародного права та/або законодавства України мають ознаки воєнних злочинів або злочинів проти людяності;
виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії проти України, окупації територій України, вчинення діянь, які відповідно до норм міжнародного права та/або законодавства України мають ознаки воєнних злочинів, геноциду або злочинів проти людяності;
глорифікацію осіб, які здійснювали збройну агресію проти України, представників збройних формувань держави-агресора, іррегулярних незаконних збройних формувань, озброєних банд та груп найманців, створених, підпорядкованих, керованих та фінансованих державою-агресором, а також представників окупаційної адміністрації держави-агресора та представників підконтрольних державі-агресору самопроголошених органів, які узурпували виконання владних функцій на тимчасово окупованих територіях України;
підтримання політики держави-агресора щодо невизнання права Українського народу на самоідентифікацію та самовизначення, викривлення уявлення про самобутність Українського народу та його прагнення до незалежності, що реалізується через поширення фальшивих ідеологем, в основі яких лежить завідомо хибне та маніпулятивне ототожнення українського патріотизму з "нацизмом" чи іншими людиноненависницькими ідеологіями;
розпалювання ненависті до Українського народу, його культури, державної мови, національної ідентичності.
Під публічними діями розуміються дії, адресовані невизначеному колу осіб, зокрема у мережі Інтернет або за допомогою медіа.
Так само, у багатьох юрисдикціях (США, ЄС) поняття контролю інтерпретується дуже широко і включає в себе як юридичний, так і фактичний контроль (через вплив, інструкції, участь у менеджменті тощо). Зокрема, відповідно до 31 CFR Part 589 САНКЦІЙНІ ПРАВИЛА ЩОДО УКРАЇНИ/РОСІЇ встановлюється перелік заборон, порушення яких є підставою для застосування санкцій.
Таким чином, суд доходить висновку, що типовими критеріями застосування санкцій з урахуванням положень національного та міжнародного законодавства є:
Зв'язок із особою, яка вже під санкціями: наприклад, «acting for or on behalf of», «owning or controlling».
Фактичний контроль над активами, операціями, політикою.
Участь у діях, що становлять загрозу національній безпеці, територіальній цілісності, міжнародному праву.
Забезпечення ресурсами, фінансами, технологіями, інформацією, або послугами осіб зі списку.
Бенефіціарна власність або участь більше 50 % часток (у регламентах ЄС, OFAC тощо).
Відтак, у випадку, коли особа вже включена до санкційного списку на підставі фактичного контролю, зв'язку або участі в діяльності суб'єкта, який перебуває під санкціями, немає необхідності додатково доводити відповідність критеріям застосування принципу солідарної відповідальності для притягнення цієї особи до відповідальності в юрисдикціях, які визнають такий правовий підхід. Це зумовлено тим, що факт включення до санкційного списку сам по собі є результатом попереднього адміністративно-політичного (або судового) оцінювання, під час якого вже встановлюються ключові обставини, аналогічні критеріям, що доводять статус функціонального співучасника делікту, зокрема:
діяльність в інтересах суб'єкта;
фактичний контроль над компанією чи активами;
усвідомлена дія суб'єкта;
використання юридичної особи як інструменту обходу санкцій.
Таким чином, санкційний статус підтверджує наявність таких юридично значимих ознак функціонального співучасника, які в теорії солідарної відповідальності були б самостійним предметом доведення. Це означає, що в подальших процесах (наприклад, арешт активів, позов до пов'язаної компанії) встановлені державою санкційні підстави можуть презюмувати відповідність таким критеріям. Критерії солідарної цивільно-правової відповідальності та критерії включення до санкційних списків (як у внутрішньому праві України, так і в практиці міжнародних органів - OFAC, ЄС, ООН) мають різну правову природу, проте функціонують у спільному правовому полі. Мета санкцій - обмеження та стримування діяльності, що сприяє порушенням міжнародного права. Мета деліктної відповідальності - відновлення порушеного права через відшкодування шкоди. Однак обидві системи мають спільну логіку відповідальності, що полягає у притягненні до юридичних наслідків не лише виконавця, але й співучасника, бенефіціара, фінансового чи функціонального посередника, тобто суб'єкта, який робить агресію можливою або вигідною.
Солідарна відповідальність за національним правом України - це прояв одного з видів множинності осіб у зобов'язанні, який полягає в тому, що кредитор має право вимагати виконання зобов'язання від усіх боржників разом, або від будь-кого з них окремо, у повному обсязі, причому виконання одним із боржників звільняє інших від відповідальності перед кредитором (ст. 543 ЦК України). Вона настає у випадку, коли кілька осіб:
- порушили зобов'язання спільно (співучасники);
- діяли кожна окремо, але з наслідками, які мають однакове джерело або мету;
- відповідають за шкоду, заподіяну однією особою, але мають зв'язок правовий, майновий або організаційний з нею.
Окремі норми про солідарність обов'язку передбачено у ст. 1190 ЦК України - відповідальність за шкоду, завдану кількома особами спільно; ст. 1172 ЦК України - відповідальність юридичної або фізичної особи за шкоду, завдану їхнім працівником чи іншою особою; ст. 1173 ЦК України - відповідальність за шкоду, завдану органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування.
Таким чином, солідарна відповідальність охоплює як договірну, так і позадоговірну (деліктну) відповідальність, а також виконує компенсаційну та гарантійну функції.
Суд наголошує на важливому розмежуванні між співучасниками правопорушення та тими суб'єктами, які можуть бути визнані так званими alter ego боржника. Хоча обидві категорії можуть фігурувати у справах, пов'язаних із відшкодуванням шкоди чи стягненням боргу, правова природа цих суб'єктів - суттєво різна, а тому і юридичні наслідки їхньої участі у правовідносинах або порушеннях відрізняються.
Співучасники - це суб'єкти, які спільно брали участь у правопорушенні або злочинній діяльності, координували дії або об'єднували ресурси, маючи спільний умисел. Такими можуть бути юридичні або фізичні особи, які свідомо діяли у взаємозв'язку, злагоджено, задля досягнення певного протиправного результату, зокрема, заподіяння шкоди іншій особі. Для притягнення спільників до відповідальності необхідно довести не лише факт участі, а й наявність єдності наміру, спільної мети або розподілу ролей, як це випливає зі змісту ст. 1190 ЦК України. У цьому разі їхня відповідальність носить солідарний характер, адже кожен з учасників спільного правопорушення відповідає за наслідки в повному обсязі перед потерпілим.
Натомість суб'єкти, які є alter ego боржника, не обов'язково виступають співучасниками в процесуальному значенні. Це формально окремі юридичні особи, які не є самостійними в управлінні, прийнятті рішень та реалізації власних інтересів, а фактично існують і функціонують виключно для обслуговування інтересів іншої особи - боржника. Вони не просто сприяють дії, як спільники (співучасники), вони є продовженням самого боржника, маскуючи справжню особу, яка стоїть за активами або правовідносинами.
Таким чином, співучасник - це учасник, який діє разом з боржником або в інтересах боржника, тоді як alter ego це його маска, інструмент, форма приховування, що формально існує окремо, але фактично є тією ж самою правовою сутністю.
Відповідно, солідарна відповідальність - це ефективний правовий інструмент для захисту прав кредитора, що дозволяє охопити всі пов'язані сторони, які прямо чи опосередковано спричинили шкоду або несуть відповідальність за її компенсацію. Вона забезпечує не лише економічну ефективність виконання зобов'язання, а й відновлює баланс справедливості в ситуаціях множинного порушення права. В умовах збройної агресії Російської Федерації проти України зазначений принцип поширюється на осіб, які утворюють єдину економічну чи функціональну структуру підтримки злочинної діяльності агресора, незалежно від того, чи брали вони участь у бойових діях безпосередньо.
Застосування солідарної відповідальності в такому випадку базується на:
- положеннях ст. 1190 ЦК України (відшкодування шкоди, завданої у співучасті);
- ст. 1166, 1172, 1173 ЦК України, які передбачають відповідальність за шкоду, заподіяну в результаті спільних чи взаємопов'язаних дій;
- положеннях міжнародного права про комплексну відповідальність за сприяння агресії (ст. 16-17, ст.34 Проекту статей про відповідальність держав за міжнародно-протиправні діяння (Резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 12 грудня 2001 року № 56/83);
- практиці Європейського суду з прав людини, зокрема в контексті effective control test (справа «Ілашку та інші проти Молдови та Росії»), де спільна відповідальність визнається за структурну підтримку окупаційних сил.
У зазначеному контексті ознаками пов'язаності можна вважати наявність хоча б одного з таких факторів:
(1) Ідентифікацію суб'єктів як таких, що забезпечують діяльність армії Російської Федерації або окупаційної адміністрації (починаючи з 2014 року). Аналіз встановлених зв'язків між відповідними особами, зокрема спільність економічної діяльності, координація дій, участь у забезпеченні матеріальних чи фінансових інтересів агресора, свідчить про наявність ознак спільності умислу та дій, спрямованих на досягнення протиправного результату - забезпечення або сприяння воєнній агресії Російської Федерації.
(2) Частка держави-агресора у статутному капіталі суб'єкта становить більше 50 відсотків акцій (часток).
Накладення санкцій на таких осіб не є ізольованим чи політичним актом, а навпаки - це публічне визнання державою України їхньої участі або сприяння агресивній політиці, що стало підставою для примусових обмежень у формі блокування активів, обмеження права на розпорядження майном та ін. Це рішення РНБО України, схвалене Указом Президента, є офіційним підтвердженням того, що поведінка цих осіб вже визнана такою, що загрожує національній безпеці та, відповідно, такою, що має юридичне значення при кваліфікації їх як співучасників боржника.
Таким чином, факт санкціонування особи, є доказом високого рівня суспільної небезпеки її дій і підтвердженням її участі у правопорушеннях не лише в загальнонаціональному, але й у міжнародному правовому полі. У поєднанні з встановленими фактами співучасті, санкція створює достатню підставу для висновку про можливість застосування до цієї особи солідарної відповідальності, навіть за відсутності її формального статусу у первинному зобов'язанні.
Цей факт має подвійне правове значення: з одного боку, він підтверджує оцінку поведінки особи як такої, що становить загрозу національній безпеці, з іншого - створює юридичне припущення на користь визнання такої особи співучасника держави-агресора у правовому сенсі.
В першу чергу, накладення санкцій, відповідно до Закону України «Про санкції», має правову природу заходу публічного примусу, який застосовується виключно до осіб, причетність яких до дій, що загрожують національній безпеці, обороноздатності чи територіальній цілісності України, є доведеною або обґрунтовано підтвердженою. Санкція у вигляді блокування активів, заборони на виведення капіталу, анулювання ліцензій тощо застосовується рішенням РНБО України і набирає чинності Указом Президента. Отже, як вже зазначалося вище, факт санкції засвідчує, що держава вже визнала особу такою, що діє в інтересах або під впливом держави-агресора.
З урахуванням викладеного, суд доходить висновку, що у справах про компенсацію шкоди від агресії, стягувач може посилатись на Указ Президента України про застосування санкцій, Перелік осіб, включених до санкційного списку РНБО, інформацію з офіційних реєстрів (МЗС, НАЗК, санкційних баз ЄС, OFAC, Великобританії тощо), як на доказ співучасті підсанкційної особи в завданні шкоди у якості функціонального співучасника. Факт застосування санкцій це юридично значуща обставина, яка: підтверджує участь або сприяння особи в діях, що завдали шкоди; засвідчує її зв'язок з боржником (російською федерацією) або функціональну його тотожність; може бути використаний у судовому процесі як обґрунтування залучення до солідарної відповідальності, незалежно від її статусу у первинному зобов'язанні.
Суд також акцентує увагу на інституційній глибині перевірки фактів, правової, економічної, організаційної природи осіб перед накладанням на них санкцій. Адже вони не накладаються автоматично, а перед їх застосуванням відбувається складна багаторівнева процедура встановлення фактичних обставин. Верховна Рада України, Президент України, Кабінет Міністрів України, Національний банк України, Служба безпеки України подають інформацію, аналізують зв'язки, схеми впливу, контролю, фінансування. Надалі РНБО проводить аналітичну оцінку і насамкінець, Президент затверджує своїм Указом накладання санкцій, що має певні політико-правові наслідки.
Таким чином, санкції - це результат фактичної оцінки на основі достовірної інформації з боку держави, а не довільне політичне рішення.
З урахуванням викладеного, суд вважає доведеним статус відповідачів, як функціональних співучасників Російської Федерації у завданні шкоди, як позивачу, так і третій особі, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору.
Відповідно до ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків. Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. За змістом ст. 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Водночас обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ст. 77 ГПК України). Відповідно до ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
З урахуванням викладеного, суд доходить висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
При цьому суд враховує, що відповідно до ч. 1, 2 ст. 2 ГПК України завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави. Суд та учасники судового процесу зобов'язані керуватися завданням господарського судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Відповідно до статті 13 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод кожній особі гарантується право на ефективний засіб правового захисту. В контексті презумпції належності всього майна позивача та третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, цим особам на праві спільної сумісної власності як подружжю (стаття 60 СК України) суд вважає неефективним окреме вирішення позовних вимог кожного із вказаних учасників, адже їх спільна власність передбачає солідарність також і належних їм вимог.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 2 ГПК України однією з основних засад (принципів) господарського судочинства є змагальність сторін.
Ч. 3 ст. 13 ГПК України встановлено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Суд наголошує, що відповідно до ч. 4 ст. 13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Таким чином, оскільки відповідачі не надали суду жодних доказів, які б спростовували наведені у позові обставини, судом здійснено розгляд справи з урахуванням наявних у ній матеріалів, які підтверджують правомірність вимог позивача.
Відповідно до ст. 129 ГПК України судовий збір покладається на відповідачів та підлягає стягненню на користь Державного бюджету України.
На підставі викладеного та керуючись ст. 12, 13, 73, 74, 76-79, 129, 232, 233, 236 - 241, 252 ГПК України, суд
Позовні вимоги ОСОБА_1 та третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору - ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з:
- Публічного акціонерного товариства «Газпром» (197229, Російська Федерація, місто Санкт-Петербург, проспект Лахтинський, будинок 2, корпус 3, будівля 1; основний державний реєстраційний номер: 1027700070518);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа-Лізинг"; ОДРН: 1027739540400 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7728169439 [Російська Федерація]; Місце реєстрації: 129110, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Переяславська, буд. 46 (будова 2, поверх 4, приміщення І, кім. 15);
- Акціонерного товариства "КФС-Транс"; ОДРН: 1147746785890 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7709958212 [Російська Федерація]; Місце розташування: 105064, Російська Федерація, м. Москва, вул. Земляний Вал, буд. 9 (пов. 10, прим. І, кімн. 1А);
- Акціонерного товариства "Нордвег"; ОДРН: 1037811032654 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7805205645 [Російська Федерація]; Місце розташування: Російська Федерація, 198097, м. Санкт-Петербург, просп. Стачєк, буд. 47, корп. 2, літер Ю, кімн. 38;
- Акціонерного товариства «Нова перевізна компанія»); ОДРН: 1037705050570 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7705503750 [Російська Федерація]; Місце розташування: 105066, Російська Федерація, м. Москва, вул. Нижня Красносільська, буд. 39 (будівля 1, приміщення XX, кімната № 2);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант"); ОДРН: 1127746211845 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7719806667 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119330, Російська Федерація, м. Москва, просп. Університетський, буд. 12 (кімн. 44);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Балтонексім Лізинг Північ-Захід"); ОДРН: 1117847270232 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7813505804 [Російська Федерація]; Місце розташування: 197101, Російська Федерація, м. Санкт-Петербург, вул. Дивенська, буд. 1, літер А (прим. 601);
- Відкритого акціонерного Товариства "Білоруськалій"; Податковий номер: 600122610 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 223706, Республіка Білорусь, Мінська область, м. Солігорськ, вул. Коржа, буд. 5;
- Експортно-виробничого республіканського унітарного підприємства "Біллісекспорт"; Податковий номер: 100994804 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 220073, Республіка Білорусь, м. Мінськ, вул. Скриганова, буд. 6 (оф. 403);
- Акціонерного товариства "Башкірська содова компанія"); ОДРН: 1020202079479 [Російська Федерація]; Податковий номер: 0268008010 [Російська Федерація]; Місце реєстрації: Російська Федерація, Республіка Башкортостан, м. Стерлитамак, вул. Технічна, 32; Місце розташування: 453110, Російська Федерація, Республіка Башкортостан, м. Стерлітамак, вул. Технічна, буд. 32;
- Акціонерного товариства "Вестальянс Транс" / "Весткоал Транс"); ОДРН: 1196658086679 [Російська Федерація]; Податковий номер: 6685170442 [Російська Федерація]; Місце розташування: 620026, Російська Федерація, Свердловська область, м. Єкатеринбург, вул. Бєлінського, буд. 86 (офіс 401);
- Банку ВТБ (Публічне акціонерне товариство); ОДРН: 1027739609391 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7702070139 [Російська Федерація]; Місце реєстрації: Російська Федерація, 191144, м. Санкт-Петербург, пров. Дігтярний, буд. 11, літер А;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Газпромбанк Лізинг"; ОДРН: 1057748266718 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7728559291 [Російська Федерація]; Місце розташування: 629001, Російська Федерація, Ямало-Ненецький автономний округ, м. Салехард, вул. Губкіна, буд. 1 (офіс 7);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Газпром трансгаз Сургут"; ОДРН: 1028601679314 [Російська Федерація]; Податковий номер: 8617002073 [Російська Федерація]; Місце реєстрації: Російська Федерація, 628412, Ханти-Мансійський автономний округ - Югра, м. Сургут, вул. Університетська, буд. 1;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Газпромтранс"; ОДРН: 1027728000871 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7728262893 [Російська Федерація]; Місце розташування: 117420, Російська Федерація, м. Москва, вул. Намьоткіна, буд. 16;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Голдлайн"; ОДРН: 1047796561977 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7728520047 [Російська Федерація]; Місце розташування: 129110, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Переяслівська, буд. 46 (будова 2, пов. 4, прим. І, кімн. 16);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "ГТІ Менеджмент"; ОДРН: 5147746172008 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7701409186 [Російська Федерація]; Місце розташування: 105066, Російська Федерація, м. Москва, вул. Нижня Красносельська, буд. 39 (будівля 1, прим XVIII, кімн. 21);
- Акціонерного товариства "Державна транспортна лізингова компанія"; ОДРН: 1027739407189 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7720261827 [Російська Федерація]; Місце розташування: 629008, Російська Федерація, Ямало-Ненецький автономний округ, м. Салехард, вул. Республіки, буд. 73 (кім.100);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Дальтрансактив"; ОДРН: 1202500000262 [Російська Федерація]; Податковий номер: 2540254758 [Російська Федерація]; Місце розташування: 690091, Російська Федерація, Приморський край, м. Владивосток, вул.Прикордонна, буд. 15в (офіс 403);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Зеніт Лізинг"; ОДРН: 1187746462826 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7702431360 [Російська Федерація]; Місце розташування: 117638, Російська Федерація, м. Москва, вул. Одеська, буд. 2, поверх 13, приміщення ІІ;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна вагонна компанія"; ОДРН: 1197746610346 [Російська Федерація]; Податковий номер: 9725022872 [Російська Федерація]; Місце розташування: 115114, Російська Федерація, м. Москва, набережна Дербенівська, буд. 7 (будова 5, пов. 3, офіс 9);
- Акціонерного товариства "Інтер Карго Компані"; ОДРН: 1097746377530 [Російська Федерація]; Податковий номер: 053902030988 [Російська Федерація]; Місце розташування: 117218, Російська Федерація, м. Москва, вул. Кржижановського, буд. 15 (к. 5, поверх 5, оф. 518);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтергруп"; ОДРН: 1067746764403 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7728587524 [Російська Федерація]; Місце розташування: 129110, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Переяслівська, буд. 46 (будова 2, пов. 4, прим. 1, кімн. 16);
- Товариства з обмеженою відповідальністю лізингова компанія "Лізинг-Капітал"; ОДРН: 1107602001187 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7602077268 [Російська Федерація]; Місце розташування: 150040, Російська Федерація, Ярославська область, м. Ярославль, вул. Перемоги, буд. 38/27 (офіс 620);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Макрохем-Р"; ОДРН: 1037739822460 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7709500285 [Російська Федерація]; Місце розташування: 123610, Російська Федерація, м. Москва, набережна Краснопресненська, буд. 12 (під. 6, офіс 1033);
- Відкритого акціонерного товариства «Нафтан»; Податковий номер: 300042199 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 211441, Республіка Білорусь, Вітебская область м. Новополоцьк;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Омськ-Імущество"; ОДРН: 1075506001603 [Російська Федерація]; Податковий номер: 550670474 [Російська Федерація]; Місце розташування: 125284, Російська Федерація, м. Москва, просп. Ленінградський, буд. 31А (будова 1, поверх 18, прим. 1, кімн. 15В);
- Іноземного товариства з обмеженою відповідальністю "Омськ Карбон Могильов"; Податковий номер: 812003205 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 212035, Республіка Білорусь, Могилівська область, Могилівський р-н, Вейнянська сільська рада, буд. 36;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Основа Груп"; ОДРН: 1187746849070 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7722467559 [Російська Федерація]; Місце розташування: 115230, Російська Федерація, м. Москва, шосе Варшавське, буд. 46 (прим. 528);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Відкритий Лізинг"; ОДРН: 1097746828387 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7705906164 [Російська Федерація]; Місце розташування: 115114, Російська Федерація, м. Москва, вул. Летніковська, буд. 10 (будова 4, прим./пов./оф. 1/8/3);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Петросибтранс"; ОДРН: 1135074015284 [Російська Федерація]; Податковий номер: 5036134737 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119311, Російська Федерація, м. Москва, просп. Вернадського, буд. 8А (прим. XI, кімн. 10);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "ПСБ Лізинг"; ОДРН: 1067746771784 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7722581759 [Російська Федерація]; Місце розташування: 109052, Російська Федерація, м. Москва, вул. Смірновська, буд. 10 (будова 22, кімн. 8);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "РБ Груп"; ОДРН: 1067761333584 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7708623238 [Російська Федерація]; Місце розташування: 129110, Російська Федерація, м. Москва, пров. Слєсарний, буд. 3 (пов. 2, прим. 1, кімн. 1-4, 8-9);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Реал-Агент"; Податковий номер: 192173709 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 220033, Республіка Білорусь, м. Мінськ, просп. Партизанський, буд. 2/1-2 (прим. 7Б);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Реілго"; ОДРН: 1027700474163 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7707205911 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119048, Російська Федерація, м. Москва, вул. Лужники, буд. 24 (будова 19, пов. 2, прим. 1);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Рейлкрафт сервіс"); ОДРН: 1027700137497 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7714211480 [Російська Федерація]; Місце розташування: 127055, Російська Федерація, м. Москва, вул. Бутирський Вал, буд. 68/70 (будова 1, прим. І, поверх 5, кімн. 7);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Репетек"; ОДРН: 1097746481348 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7719729275 [Російська Федерація]; Місце розташування: 107023, Російська Федерація, м. Москва, площа Семенівська, буд. 1А;
- Відкритого акціонерного товариства "Російська залізниця"; ОДРН: 1037739877295 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7708503727 [Російська Федерація]; Місце розташування: 107174, Російська Федерація, м. Москва, вн. тер. м. муніципальний округ Басманний, вул. Нова Басманна, буд. 2/1 (будова 1);
- Акціонерного товариства "Рославльський вагоноремонтний завод"; ОДРН: 1066725002409 [Російська Федерація]; Податковий номер: 6725012043 [Російська Федерація]; Місце розташування: 216501, Російська Федерація, Смоленська область, м. Рославль, вул. Енгельса, буд. 20;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "СВК"; ОДРН: 1027809174876 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7825481925 [Російська Федерація]; місце розташування: 191124, Російська Федерація, м. Санкт-Петербург, площа Растреллі, 2, літер А;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Сибірська Лізингова Компанія"; ОДРН: 1021300983593 [Російська Федерація]; Податковий номер: 0814107017 [Російська Федерація] Додаткова інформація: Місце розташування: 121099, Російська Федерація, м. Москва, вул. Композиторська, буд. 13 (поверх 2, офіс 201);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Співдружність Транс-Агро"; Податковий номер: 590888158 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 231042, Республіка Білорусь, Гродненська область, м. Сморгонь, вул. Логістична, буд. 4 (кімн. 20);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Союзлізингтранс"; ОДРН: 1177746971115 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7704444485 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119019, Російська Федерація, м. Москва, вул. Волхонка, буд. 9 (будова 4, прим. 205);
- Акціонерного товариства "Спеценерготранс"; ОДРН: 5087746149640 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7714753877 [Російська Федерація]; Місце розташування: 117342, Російська Федерація, м. Москва, вул. Профспілкова, буд. 65 (корпус 1, пов. 18, прим. XLIV, кімн. 5.01);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрансгарант"; ОДРН: 1047796314378 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7714550531 [Російська Федерація]; Місце розташування: 117393, Російська Федерація, м. Москва, вул. Академіка Пілюгіна, буд. 22 (прим. XXVI, кімн. 20);
- Акціонерного товариства "Середньоволзьке підприємство залізничного транспорту"; ОДРН: 1026300962786 [Російська Федерація]; Податковий номер: 6315200237 [Російська Федерація]; Місце розташування: 443066, Російська Федерація, Самарська область, м. Самара, пров. Безименний 2-й, буд. 2 (кімн. 10);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "СРВ-Транс"; ОДРН: 5067746341438 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7732510267 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119021, Російська Федерація, м. Москва, просп. Комсомольський, буд. 16/2 (будова 9, пов. 1, прим. 1);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортна група Транско"; ОДРН: 1107746472723 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7733736468 [Російська Федерація]; Місце розташування: 115093, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Серпуховська, буд. 44 (пов. 3, прим. І, кімн. 3, оф. 29);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортна група Транско"; ОДРН: 1107746472723 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7733736468 [Російська Федерація]; Місце розташування: 115093, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Серпуховська, буд. 44 (пов. 3, прим. І, кімн. 3, оф. 29);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра-Транс"; ОДРН: 1187847215555 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7813616617 [Російська Федерація]; Місце розташування: 197022, Російська Федерація, м. Санкт-Петербург, муніципальний округ Аптекарський острів, просп. Медиків, буд. 5 (літера В, прим. 7Н, кімн. № 177);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Техресурс"; ОДРН: 1093702019476 [Російська Федерація]; Податковий номер: 3702593910 [Російська Федерація]; Місце розташування: 153012, Російська Федерація, Іванівська область, м. Іваново, вул. Совєтська, буд. 55 (пов. 1, прим. 1002);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Транзит-Авто 2003"; Податковий номер: 190511891 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 220102, Республіка Білорусь, м. Мінськ, просп. Партизанський, буд. 146а (каб. 3, літер Д 2/к, 1 поверх);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Транзит Груп"; ОДРН: 1097746749418 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7722702033 [Російська Федерація]; Місце розташування: 123610, Російська Федерація, м. Москва, набережна Краснопресненська, буд. 12 (пов. 9, офіс 942);
- Публічного акціонерного товариства "Трансфін-М"; ОДРН: 1137746854794 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7708797192 [Російська Федерація]; Місце розташування: 107078, Російська Федерація, м. Москва, вул. Маші Пориваєвої, буд. 34 (пов./прим./кімн. 3/ІІІ/1);
- Публічного акціонерного товариства «Центр з обробки вантажів в контейнерах «Трансконтейнер»; ОДРН: 1067746341024 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7708591995 [Російська Федерація]; Місце розташування: 141402, Російська Федерація, Московська область, м. Хімкі, вул. Ленінградська, маєток 39, будівля 6 (офіс 3);
- Акціонерного товариства "Транспортна корпорація"; ОДРН: 1027739077189 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7726218779 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119049, Російська Федерація, м. Москва, вул. Донська, буд. 15 (прим. 1, пов. 2);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортні Технології"; ОДРН: 1157746269988 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7726326069 [Російська Федерація]; Місце розташування: 143026, Російська Федерація, Московська область, Одинцовський міський округ, робоче селище Новоівановське, шосе Можайське, вол. 165 (поверх 2, блок D);
- Товариства з обмеженою відповідальністю транспортна дирекція НВО "Азот"; ОДРН: 1027100978629 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7107070130 [Російська Федерація]; Місце розташування: 301212, Російська Федерація, Тульська область, Щокінський р-н, робоче селище Первомайський, вул. Сімферопольська, буд. 7 (оф. 202);
- Публічного акціонерного товариства "Трансфін-М"; ОДРН: 1137746854794 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7708797192 [Російська Федерація]; Місце розташування: 107078, Російська Федерація, м. Москва, вул. Маші Пориваєвої, буд. 34 (пов./прим./кімн. 3/ІІІ/1);
- Акціонерного товариства «Вугілля-Транс»; ОДРН: 1185029007470 [Російська Федерація]; Податковий номер: 5047210316 [Російська Федерація]; Місце розташування: 141014, Російська Федерація, Московська область, м. Митіщі, вул. Цетральна, володіння 20Б (будівля 1, пов./офіс 6/614);
- Публічного акціонерного товариства "Уралкалій"; ОДРН: 1025901702188 [Російська Федерація]; Податковий номер: 5911029807 [Російська Федерація]; Місце розташування: 618416, Російська Федерація, Пермський край, м. Березники, вул. П'ятирічки, буд. 63;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Уральський Рухомий Склад"; ОДРН: 1116671005219 [Російська Федерація]; Податковий номер: 6671352509 [Російська Федерація]; Місце розташування: 620014, Російська Федерація, Свердловська область, м. Єкатеринбург, вул. Хохрякова, буд. 10;
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансбізнесгруп"; ОДРН: 1067746478183 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7701653748 [Російська Федерація]; Місце розташування: 141407, Російська Федерація, Московська область, м. Хімки, вул. Панфілова, вол. 19 (будівля 1, прим. 27-32, 37-40);
- Товариства з обмеженою відповідальністю "Фрейт Карго"; ОДРН: 1172375007155 [Російська Федерація]; Податковий номер: 2311230152 [Російська Федерація]; Місце розташування: 350087, Російська Федерація, Краснодарський край, м. Краснодар, вул. ім. Цезаря Кунікова, буд. 24 (корп. 3, кв. 29);
- Товариства з обмеженою відповідальністю лізингова компанія "Центрлізинг"; ОДРН: 1107606001040 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7606076963 [Російська Федерація]; Місце розташування: 150040, Російська Федерація, Ярославська область, м. Ярославль, вул. Перемоги, буд. 38/27 (офіс 414, кімната 1);
- Акціонерного товариства "Ярославський технічний вуглець ім. В.Ю. Орлова"; ОДРН: 1027600791899 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7605000714 [Російська Федерація]; Місце розташування: 150023, Російська Федерація, Ярославська область, м. Ярославль, вул. Гагаріна, буд. 74 А,
солідарно на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) та ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_2 ) кошти в розмірі 9 167 605, 69 доларів США, що станом на дату проведення експертизи еквівалентно 9 316 672, 45 євро, або 335 246 505, 44 гривень.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Газпром» (197229, Російська Федерація, місто Санкт-Петербург, проспект Лахтинський, будинок 2, корпус 3, будівля 1; основний державний реєстраційний номер: 1027700070518) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Альфа-Лізинг"; ОДРН: 1027739540400 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7728169439 [Російська Федерація]; Місце реєстрації: 129110, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Переяславська, буд. 46 (будова 2, поверх 4, приміщення І, кім. 15) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "КФС-Транс"; ОДРН: 1147746785890 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7709958212 [Російська Федерація]; Місце розташування: 105064, Російська Федерація, м. Москва, вул. Земляний Вал, буд. 9 (пов. 10, прим. І, кімн. 1А) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "Нордвег"; ОДРН: 1037811032654 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7805205645 [Російська Федерація]; Місце розташування: Російська Федерація, 198097, м. Санкт-Петербург, просп. Стачєк, буд. 47, корп. 2, літер Ю, кімн. 38) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства «Нова перевізна компанія»); ОДРН: 1037705050570 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7705503750 [Російська Федерація]; Місце розташування: 105066, Російська Федерація, м. Москва, вул. Нижня Красносільська, буд. 39 (будівля 1, приміщення XX, кімната № 2) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Атлант") ОДРН: 1127746211845 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7719806667 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119330, Російська Федерація, м. Москва, просп. Університетський, буд. 12 (кімн. 44); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Балтонексім Лізинг Північ-Захід"); ОДРН: 1117847270232 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7813505804 [Російська Федерація]; Місце розташування: 197101, Російська Федерація, м. Санкт-Петербург, вул. Дивенська, буд. 1, літер А (прим. 601); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Відкритого акціонерного Товариства "Білоруськалій"; Податковий номер: 600122610 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 223706, Республіка Білорусь, Мінська область, м. Солігорськ, вул. Коржа, буд. 5; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Експортно-виробничого республіканського унітарного підприємства "Біллісекспорт"; Податковий номер: 100994804 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 220073, Республіка Білорусь, м. Мінськ, вул. Скриганова, буд. 6 (оф. 403); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304,62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "Башкірська содова компанія"); ОДРН: 1020202079479 [Російська Федерація]; Податковий номер: 0268008010 [Російська Федерація]; Місце реєстрації: Російська Федерація, Республіка Башкортостан, м. Стерлитамак, вул. Технічна, 32; Місце розташування: 453110, Російська Федерація, Республіка Башкортостан, м. Стерлітамак, вул. Технічна, буд. 32; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "Вестальянс Транс" / "Весткоал Транс"); ОДРН: 1196658086679 [Російська Федерація]; Податковий номер: 6685170442 [Російська Федерація]; Місце розташування: 620026, Російська Федерація, Свердловська область, м. Єкатеринбург, вул. Бєлінського, буд. 86 (офіс 401); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Банку ВТБ (Публічне акціонерне товариство); ОДРН: 1027739609391 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7702070139 [Російська Федерація]; Місце реєстрації: Російська Федерація, 191144, м. Санкт-Петербург, пров. Дігтярний, буд. 11, літер А; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Газпромбанк Лізинг"; ОДРН: 1057748266718 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7728559291 [Російська Федерація]; Місце розташування: 629001, Російська Федерація, Ямало-Ненецький автономний округ, м. Салехард, вул. Губкіна, буд. 1 (офіс 7); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Газпром трансгаз Сургут"; ОДРН: 1028601679314 [Російська Федерація]; Податковий номер: 8617002073 [Російська Федерація]; Місце реєстрації: Російська Федерація, 628412, Ханти-Мансійський автономний округ - Югра, м. Сургут, вул. Університетська, буд. 1; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Газпромтранс"; ОДРН: 1027728000871 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7728262893 [Російська Федерація]; Місце розташування: 117420, Російська Федерація, м. Москва, вул. Намьоткіна, буд. 16; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Голдлайн"; ОДРН: 1047796561977 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7728520047 [Російська Федерація]; Місце розташування: 129110, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Переяслівська, буд. 46 (будова 2, пов. 4, прим. І, кімн. 16); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ГТІ Менеджмент"; ОДРН: 5147746172008 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7701409186 [Російська Федерація]; Місце розташування: 105066, Російська Федерація, м. Москва, вул. Нижня Красносельська, буд. 39 (будівля 1, прим XVIII, кімн. 21); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "Державна транспортна лізингова компанія"; ОДРН: 1027739407189 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7720261827 [Російська Федерація]; Місце розташування: 629008, Російська Федерація, Ямало-Ненецький автономний округ, м. Салехард, вул. Республіки, буд. 73 (кім.100); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дальтрансактив"; ОДРН: 1202500000262 [Російська Федерація]; Податковий номер: 2540254758 [Російська Федерація]; Місце розташування: 690091, Російська Федерація, Приморський край, м. Владивосток, вул.Прикордонна, буд. 15в (офіс 403); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Зеніт Лізинг"; ОДРН: 1187746462826 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7702431360 [Російська Федерація]; Місце розташування: 117638, Російська Федерація, м. Москва, вул. Одеська, буд. 2, поверх 13, приміщення ІІ; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інвестиційна вагонна компанія"; ОДРН: 1197746610346 [Російська Федерація]; Податковий номер: 9725022872 [Російська Федерація]; Місце розташування: 115114, Російська Федерація, м. Москва, набережна Дербенівська, буд. 7 (будова 5, пов. 3, офіс 9); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "Інтер Карго Компані"; ОДРН: 1097746377530 [Російська Федерація]; Податковий номер: 053902030988 [Російська Федерація]; Місце розташування: 117218, Російська Федерація, м. Москва, вул. Кржижановського, буд. 15 (к. 5, поверх 5, оф. 518); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Інтергруп"; ОДРН: 1067746764403 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7728587524 [Російська Федерація]; Місце розташування: 129110, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Переяслівська, буд. 46 (будова 2, пов. 4, прим. 1, кімн. 16); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю лізингова компанія "Лізинг-Капітал"; ОДРН: 1107602001187 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7602077268 [Російська Федерація]; Місце розташування: 150040, Російська Федерація, Ярославська область, м. Ярославль, вул. Перемоги, буд. 38/27 (офіс 620); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Макрохем-Р"; ОДРН: 1037739822460 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7709500285 [Російська Федерація]; Місце розташування: 123610, Російська Федерація, м. Москва, набережна Краснопресненська, буд. 12 (під. 6, офіс 1033); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Нафтан»; Податковий номер: 300042199 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 211441, Республіка Білорусь, Вітебская область м. Новополоцьк; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Омськ-Імущество"; ОДРН: 1075506001603 [Російська Федерація]; Податковий номер: 550670474 [Російська Федерація]; Місце розташування: 125284, Російська Федерація, м. Москва, просп. Ленінградський, буд. 31А (будова 1, поверх 18, прим. 1, кімн. 15В); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Іноземного товариства з обмеженою відповідальністю "Омськ Карбон Могильов"; Податковий номер: 812003205 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 212035, Республіка Білорусь, Могилівська область, Могилівський р-н, Вейнянська сільська рада, буд. 36; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Основа Груп"; ОДРН: 1187746849070 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7722467559 [Російська Федерація]; Місце розташування: 115230, Російська Федерація, м. Москва, шосе Варшавське, буд. 46 (прим. 528); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Відкритий Лізинг"; ОДРН: 1097746828387 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7705906164 [Російська Федерація]; Місце розташування: 115114, Російська Федерація, м. Москва, вул. Летніковська, буд. 10 (будова 4, прим./пов./оф. 1/8/3); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Петросибтранс"; ОДРН: 1135074015284 [Російська Федерація]; Податковий номер: 5036134737 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119311, Російська Федерація, м. Москва, просп. Вернадського, буд. 8А (прим. XI, кімн. 10); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ПСБ Лізинг"; ОДРН: 1067746771784 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7722581759 [Російська Федерація]; Місце розташування: 109052, Російська Федерація, м. Москва, вул. Смірновська, буд. 10 (будова 22, кімн. 8); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "РБ Груп"; ОДРН: 1067761333584 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7708623238 [Російська Федерація]; Місце розташування: 129110, Російська Федерація, м. Москва, пров. Слєсарний, буд. 3 (пов. 2, прим. 1, кімн. 1-4, 8-9); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Реал-Агент"; Податковий номер: 192173709 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 220033, Республіка Білорусь, м. Мінськ, просп. Партизанський, буд. 2/1-2 (прим. 7Б); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Реілго"; ОДРН: 1027700474163 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7707205911 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119048, Російська Федерація, м. Москва, вул. Лужники, буд. 24 (будова 19, пов. 2, прим. 1); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Рейлкрафт сервіс"); ОДРН: 1027700137497 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7714211480 [Російська Федерація]; Місце розташування: 127055, Російська Федерація, м. Москва, вул. Бутирський Вал, буд. 68/70 (будова 1, прим. І, поверх 5, кімн. 7); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Репетек"; ОДРН: 1097746481348 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7719729275 [Російська Федерація]; Місце розташування: 107023, Російська Федерація, м. Москва, площа Семенівська, буд. 1А; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства "Російська залізниця"; ОДРН: 1037739877295 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7708503727 [Російська Федерація]; Місце розташування: 107174, Російська Федерація, м. Москва, вн. тер. м. муніципальний округ Басманний, вул. Нова Басманна, буд. 2/1 (будова 1); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "Рославльський вагоноремонтний завод"; ОДРН: 1066725002409 [Російська Федерація]; Податковий номер: 6725012043 [Російська Федерація]; Місце розташування: 216501, Російська Федерація, Смоленська область, м. Рославль, вул. Енгельса, буд. 20; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СВК"; ОДРН: 1027809174876 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7825481925 [Російська Федерація]; місце розташування: 191124, Російська Федерація, м. Санкт-Петербург, площа Растреллі, 2, літер А; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сибірська Лізингова Компанія"; ОДРН: 1021300983593 [Російська Федерація]; Податковий номер: 0814107017 [Російська Федерація] Додаткова інформація: Місце розташування: 121099, Російська Федерація, м. Москва, вул. Композиторська, буд. 13 (поверх 2, офіс 201); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Співдружність Транс-Агро"; Податковий номер: 590888158 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 231042, Республіка Білорусь, Гродненська область, м. Сморгонь, вул. Логістична, буд. 4 (кімн. 20); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Союзлізингтранс"; ОДРН: 1177746971115 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7704444485 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119019, Російська Федерація, м. Москва, вул. Волхонка, буд. 9 (будова 4, прим. 205) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "Спеценерготранс"; ОДРН: 5087746149640 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7714753877 [Російська Федерація]; Місце розташування: 117342, Російська Федерація, м. Москва, вул. Профспілкова, буд. 65 (корпус 1, пов. 18, прим. XLIV, кімн. 5.01) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Спецтрансгарант"; ОДРН: 1047796314378 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7714550531 [Російська Федерація]; Місце розташування: 117393, Російська Федерація, м. Москва, вул. Академіка Пілюгіна, буд. 22 (прим. XXVI, кімн. 20); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "Середньоволзьке підприємство залізничного транспорту"; ОДРН: 1026300962786 [Російська Федерація]; Податковий номер: 6315200237 [Російська Федерація]; Місце розташування: 443066, Російська Федерація, Самарська область, м. Самара, пров. Безименний 2-й, буд. 2 (кімн. 10); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "СРВ-Транс"; ОДРН: 5067746341438 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7732510267 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119021, Російська Федерація, м. Москва, просп. Комсомольський, буд. 16/2 (будова 9, пов. 1, прим. 1); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортна група Транско"; ОДРН: 1107746472723 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7733736468 [Російська Федерація]; Місце розташування: 115093, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Серпуховська, буд. 44 (пов. 3, прим. І, кімн. 3, оф. 29) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортна група Транско"; ОДРН: 1107746472723 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7733736468 [Російська Федерація]; Місце розташування: 115093, Російська Федерація, м. Москва, вул. Велика Серпуховська, буд. 44 (пов. 3, прим. І, кімн. 3, оф. 29) на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Терра-Транс"; ОДРН: 1187847215555 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7813616617 [Російська Федерація]; Місце розташування: 197022, Російська Федерація, м. Санкт-Петербург, муніципальний округ Аптекарський острів, просп. Медиків, буд. 5 (літера В, прим. 7Н, кімн. № 177); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304,62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Техресурс"; ОДРН: 1093702019476 [Російська Федерація]; Податковий номер: 3702593910 [Російська Федерація]; Місце розташування: 153012, Російська Федерація, Івановська область, м. Іваново, вул. Совєтська, буд. 55 (пов. 1, прим. 1002); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Транзит-Авто 2003"; Податковий номер: 190511891 [Республіка Білорусь]; Місце розташування: 220102, Республіка Білорусь, м. Мінськ, просп. Партизанський, буд. 146а (каб. 3, літер Д 2/к, 1 поверх); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Транзит Груп"; ОДРН: 1097746749418 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7722702033 [Російська Федерація]; Місце розташування: 123610, Російська Федерація, м. Москва, набережна Краснопресненська, буд. 12 (пов. 9, офіс 942); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Трансфін-М"; ОДРН: 1137746854794 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7708797192 [Російська Федерація]; Місце розташування: 107078, Російська Федерація, м. Москва, вул. Маші Пориваєвої, буд. 34 (пов./прим./кімн. 3/ІІІ/1); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства «Центр з обробки вантажів в контейнерах «Трансконтейнер»; ОДРН: 1067746341024 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7708591995 [Російська Федерація]; Місце розташування: 141402, Російська Федерація, Московська область, м. Хімкі, вул. Ленінградська, маєток 39, будівля 6 (офіс 3); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "Транспортна корпорація"; ОДРН: 1027739077189 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7726218779 [Російська Федерація]; Місце розташування: 119049, Російська Федерація, м. Москва, вул. Донська, буд. 15 (прим. 1, пов. 2); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Транспортні Технології"; ОДРН: 1157746269988 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7726326069 [Російська Федерація]; Місце розташування: 143026, Російська Федерація, Московська область, Одинцовський міський округ, робоче селище Новоівановське, шосе Можайське, вол. 165 (поверх 2, блок D); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю транспортна дирекція НВО "Азот"; ОДРН: 1027100978629 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7107070130 [Російська Федерація]; Місце розташування: 301212, Російська Федерація, Тульська бласть, Щокінський р-н, робоче селище Первомайський, вул. Сімферопольська, буд. 7 (оф. 202); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Трансфін-М"; ОДРН: 1137746854794 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7708797192 [Російська Федерація]; Місце розташування: 107078, Російська Федерація, м. Москва, вул. Маші Пориваєвої, буд. 34 (пов./прим./кімн. 3/ІІІ/1); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства «Вугілля-Транс»; ОДРН: 1185029007470 [Російська Федерація]; Податковий номер: 5047210316 [Російська Федерація]; Місце розташування: 141014, Російська Федерація, Московська область, м. Митіщі, вул. Цетральна, володіння 20Б (будівля 1, пов./офіс 6/614); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Уралкалій"; ОДРН: 1025901702188 [Російська Федерація]; Податковий номер: 5911029807 [Російська Федерація]; Місце розташування: 618416, Російська Федерація, Пермський край, м. Березники, вул. П'ятирічки, буд. 63; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Уральський Рухомий Склад"; ОДРН: 1116671005219 [Російська Федерація]; Податковий номер: 6671352509 [Російська Федерація]; Місце розташування: 620014, Російська Федерація, Свердловська область, м. Єкатеринбург, вул. Хохрякова, буд. 10; на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фінансбізнесгруп"; ОДРН: 1067746478183 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7701653748 [Російська Федерація]; Місце розташування: 141407, Російська Федерація, Московська область, м. Хімки, вул. Панфілова, вол. 19 (будівля 1, прим. 27-32, 37-40); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Фрейт Карго"; ОДРН: 1172375007155 [Російська Федерація]; Податковий номер: 2311230152 [Російська Федерація]; Місце розташування: 350087, Російська Федерація, Краснодарський край, м. Краснодар, вул. ім. Цезаря Кунікова, буд. 24 (корп. 3, кв. 29); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю лізингова компанія "Центрлізинг"; ОДРН: 1107606001040 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7606076963 [Російська Федерація]; Місце розташування: 150040, Російська Федерація, Ярославська область, м. Ярославль, вул. Перемоги, буд. 38/27 (офіс 414, кімната 1); на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Стягнути з Акціонерного товариства "Ярославський технічний вуглець ім. В.Ю. Орлова"; ОДРН: 1027600791899 [Російська Федерація]; Податковий номер: 7605000714 [Російська Федерація]; Місце розташування: 150023, Російська Федерація, Ярославська область, м. Ярославль, вул. Гагаріна, буд. 74 А, на користь Державного бюджету України (одержувач коштів: Головне управління казначейства у м. Києві, код ЄДРПОУ: 37993783, рахунок: UА908999980313111256000026001, банк одержувача - Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106) судовий збір у сумі 16 304, 62 грн.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Відповідно до ст. 241 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно ст. 256, 257 ГПК України, рішення може бути оскаржене до Східного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Повне судове рішення складено 18.03.2026 (враховуючи перебування судді Аюпової Р.М. у відрядженні 16.03.2026 та 17.03.2026).
СуддяР.М. Аюпова
справа № 922/4074/25