Справа № 392/481/26
Провадження № 2-а/392/14/26
09 березня 2026 року суддя Маловисківського районного суду Кіровоградської області Кавун Т.В., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,
09.03.2026 позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Позовна заява не відповідає вимогам статтей 160, 161 КАС України, а саме у ній не зазначено відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача.
Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України визначено, що в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивач вказує відповідачем ІНФОРМАЦІЯ_2 та зазначає його ЄДРПОУ: НОМЕР_1 .
Разом з тим, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за параметрами запиту по коду ЄДРПОУ: НОМЕР_1 , - нічого не знайдено.
Частиною 2 ст. 286 КАС України передбачено, що позовну заяву щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності може бути подано протягом десяти днів з дня ухвалення відповідного рішення (постанови), а щодо рішень (постанов) по справі про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксовані в автоматичному режимі, - протягом десяти днів з дня вручення такого рішення (постанови).
З матеріалів справи вбачається, що протокол № 611/2025 про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП складено 19.09.2025.
У позовній заяві позивач зазначає, що про існування постанови він дізнався лише 28.02.2026 внаслідок блокування його рахунків на підставі постанови ДВС про відкриття ВП № 80349218 від 26.02.2026.
Відповідно до постанови про відкриття виконавчого провадження № 80349218 від 26.02.2026, вбачається, що державним виконавцем Маловисківського відділу ДВС у Новоукраїнському районі Кіровоградської області Дніпровського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України відкрито виконавче провадження про стягнення з ОСОБА_1 суму штрафу в розмірі 34000,00 гривень на підставі постанови № 611/2025 від 29.09.2025.
Позивач зазначає, що з моменту коли він дізнався про порушення своїх прав (28.02.2026), минуло лише 10 днів, а тому строк на оскарження пропущено з поважних причин, які не залежали від його волі, а були спричинені бездіяльністю відповідача щодо належного вручення копії протоколу.
Отже, з матеріалів справи вбачається, що протокол № 611/2025 про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 210-1 КУпАП було складено 19.09.2025. У протоколі зазначено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться 11.00 29.09.2025 в приміщені ІНФОРМАЦІЯ_3 .
При цьому, позивач з адміністративним позовом звернувся до суду 09.03.2026. А тому позивачу необхідно обґрунтувати причини пропуску до суду з адміністративним позовом поза межами 10-денного строку.
У зв'язку з викладеним, позивачу необхідно зазначити у позовній заяві відомості про наявність або відсутність електронного кабінету відповідача у справі, уточнити статус та реквізити відповідача за поданою позовною заявою відповідно заявленим позовним вимогам та предмету спору та обґрунтувати причини пропуску на звернення до суду з адміністративним позовом.
Вказані недоліки позовної заяви необхідно усунути шляхом подання суду уточненої позовної заяви.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліків.
Керуючись статтями 122, 160, 161, 169 КАС України,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У випадку невиконання вказаних вимог у встановлений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В.Кавун