Справа № 585/875/26
Номер провадження 3/585/275/26
16 березня 2026 року м.Ромни
Суддя Роменського міськрайонного суду Сумської області Євлах О.О., за участю: секретаря - Безручко О.П., прокурора - Бут О.Л., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Сумській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , громадянки України, уродженки міста Потсдам, Федеративна Республіка Німеччина, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ; проживаючої за адресою АДРЕСА_2 ,
на момент вчинення правопорушення - директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради, на час розгляду справи головою Громадської організації " Роменська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України", раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася , -
за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До суду надійшло 46 протоколів про адміністративне правопрушення відносно ОСОБА_1 за ч. ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП, які постановою суду від 05 березня 2026 року були об'єднані в одне провадження.
Так, в протоколі про адміністративне правопорушення №042/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 30.05.2025 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 30.05.2025», а також видання наказу від 30.05.2025 р. № 189 - ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 1 а. с. 1-10).
2. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №011/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 09.04.2024 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 09.04.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 1 а.с. 53-62).
3. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №043/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 30.05.2025 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 30.05.2025», а також видання наказу від 30.05.2025 р. № 189 - ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 1 а.с. 86 - 95).
4.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №044/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 30.05.2025 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 30.05.2025», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 1 а.с. 119 - 128).
5. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №072/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 11.11.2024 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 11.11.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 1 а. с. 151-160).
6.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №045/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 30.05.2025 року та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 30.05.2025» на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 1 а. с. 184-193).
7. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №073/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 11.11.2024 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 11.11.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 1 а. с. 216 - 225).
8.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №046/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 26.04.2024 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 26.04.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 2 а. с. 4-13).
9.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №047/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 26.04.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 26.04.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 2 а. с. 36-45).
10. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №074/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 12.06.2024 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 12.06.2024», а також видання наказу від 12.06.2024 № 144-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яки організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 2 а. с. 68-77).
11.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №048/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 19.11.2024 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 19.11.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 2 а. с. 102-111).
12. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №075/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 12.06.2024 року та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 12.06.2024», а також видання наказу від 12.06.2024 року № 144- ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 2 а. с. 134 - 143).
13.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №049/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 19.11.2024 року та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 19.11.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 2 а. с. 168 - 177).
14. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №076/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від
близької особи - ОСОБА_3 від 19.02.2024 року та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 19.02.2024», а також видання наказу від 19.02.2024 року № 21 - ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 2 а. с. 200 - 209).
15.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №050/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 16.08.2024 року та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 16.08.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 2 а. с. 234 - 243).
16.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №051/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 16.08.2024 року та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 16.08.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 3 а. с. 4- 13).
17.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №052/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 16.07.2024 року та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 16.07.2024», а також видання наказу від 16.07.2024 року № 178 - ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 3 а. с. 36 - 45).
18.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №053/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 16.07.2024 року та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 16.07.2024», а також видання наказу від 16.07.2024 року № 178 - ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 3 а. с. 69 - 78).
19. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №081/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 22.05.2025 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 22.05.2025», а також видання наказу від 22.05.2025 № 170-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 3 а. с. 102-111).
20.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №054/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущенна виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 15.07.2024 року та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 15.07.2024», а також видання наказу від 15.07.2024 року № 177 - ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 3 а. с. 136 - 145).
21. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №080/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 22.05.2025 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 22.05.2025», а також видання наказу від 22.05.2025 № 170-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п. 1-2 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 3 а. с. 169-178).
22.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №055/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 15.07.2024 року та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 15.07.2024», а також видання наказу від 15.07.2024 року № 177 - ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 3 а. с. 203 - 212).
23. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №079/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 22.05.2025 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 22.05.2025», а також видання наказу від 22.05.2025 № 170-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч. 1 ст. 28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 3 а. с. 236 - 245).
24. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №056/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 15.07.2024 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 15.07.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п.1.-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 4 а. с. 4-13).
25.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №018/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 22.05.2025 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 22.05.2025», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.1.-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 4 а. с. 35-44).
26.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №057/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_2 від 15.07.2024 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 15.07.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п.3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 4 а. с. 68 - 77).
27.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №017/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_3 від 19.02.2025 року, та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 19.02.2025», а також видання наказу від 19.02.2025 №21-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 4 а. с. 100-109).
28. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №058/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 07.06.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 07.06.2024», а також видання наказу від 07.06.2024 №140-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п.1-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 4 а. с. 134-143).
29.Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №010/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 09.04.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 09.04.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.1-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 4 а. с. 167-176).
30. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №059/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_2 від 07.06.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 07.06.2024», а також видання наказу від 07.06.2024 №140-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимог п.3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 4 а. с. 200 - 209).
31. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №069/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 08.08.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 08.08.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимог п.3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 4 а. с. 233-242).
32. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №060/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_2 від 07.06.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 07.06.2024» на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п.1-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 5 а. с. 4 - 13).
33. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №068/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 08.08.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 08.08.2024» на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.1-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 5 а. с. 36 - 45).
34. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №084/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_3 від 28.11.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 28.11.2024», а також видання наказу від 28.11.2024 №316-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.1-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 5 а. с. 69 - 78).
35. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №067/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_3 від 04.09.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 04.09.2024», а також видання наказу від 04.09.2024 №227-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 5 а. с. 103- 112).
36. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №083/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_3 від 24.01.2025 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 24.01.2025», а також видання наказу від 24.01.2025 №21-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 5 а. с. 137 - 146).
37. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №062/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 06.09.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 06.09.2024» , а також видання наказу від 06.09.2024 №230-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п.1-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 5 а. с. 171 - 180).
38. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №082/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_3 від 24.01.2025 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 24.01.2025» , а також видання наказу від 24.01.2025 №21-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.1-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 5 а. с. 204 - 213).
39. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №061/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_2 від 07.06.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 07.06.2024», на підставі якої надано комплекс соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п.3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 5 а. с. 238 - 247).
40. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №086/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_3 від 30.05.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 30.05.2024», а також видання наказу від 30.05.2024 №129-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.1-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 6 а. с. 4-13).
41. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №085/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_3 від 28.11.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 28.11.2024», а також видання наказу від 28.11.2024 №316-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п. 3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 6 а. с. 38 - 47).
42. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №063/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_2 від 06.09.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 06.09.2024», а також видання наказу від 06.09.2024 №230-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п.3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 6 а. с. 72-81).
43. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №081/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_3 від 30.05.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 30.05.2024», а також видання наказу від 30.05.2024 №129-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 6 а. с. 105-114).
44. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №066/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_3 від 04.09.2024 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 04.09.2024» , а також видання наказу від 04.09.2024 №227-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 , чим порушила вимоги п.1-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 6 а. с. 139-148).
45. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №065/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи- ОСОБА_2 від 01.05.2025 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 01.05.2025», а також видання наказу від 01.05.2025 №144-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п.3-4 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 6 а. с. 178-187).
46. Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №064/2026 від 24 лютого 2026 року, зазначено, що директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради ОСОБА_1 , порушила вимоги Закону України «Про запобігання корупції», тобто своїми діями вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, реалізувала управлінське рішення у письмовій формі, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи - ОСОБА_2 від 01.05.2025 та проставлення на ній резолюції «Забезпечити до виконання 01.05.2025» , а також видання наказу від 01.05.2025 №144-ОД «Про організацію надання соціальних послуг», яким організовано виїзд мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 , чим порушила вимоги п.1-2 ч.1 ст.28 цього Закону, що має склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (т. 6 а. с. 211 - 220).
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень не визнала. Пояснила, що вона не вважає себе суб'єктом, який має виконувати вимоги ЗУ «Про запобігання корупції» в частині дотримання вимог ст.28 цього Закону, оскільки вона як директор не зобов'язана подавати щорічну декларацію, передбачену цим Законом. Крім того, у витягу з реєстру юридичних осіб, в графі «Центральний чи місцевий орган виконавчої влади, до сфери управління якого належить юридична особа публічного права або який здійснює функції з управління корпоративними правами держави у відповідній юридичній особі», міститься запис: відомості відсутні. Також зазначила, що їй не було відомо, які дії вона має вчиняти у випадку надходження заяв про надання соціальних послуг від близьких осіб, оскільки рішення про надання таких послуг приймає управління соціального захисту, а Центр лише організовує надання соціальних послуг і надає такі послуги. Вона як директор не мала права не виконати рішення управління соціального захисту. Вважає, що в її діях відсутній склад правопорушення.
Прокурор в судовому засіданні зазначила, що наявні усі елементи складу адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, яке інкримінується ОСОБА_1 , безвідповідально поставилася до виконання обов'язку, покладеного на ЗУ «Про запобігання корупції», використовуючи свої повноваження, з приватним інтересом, вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, а також не вжила заходів щодо врегулювання реального конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близької особи, за що встановлена адміністративна відповідальність. Непереборних перешкод для врегулювання реального конфлікту інтересів у ОСОБА_1 не було. Дані адміністративні правопорушення не можуть бути визнані малозначними. Строки притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності не пройшли. Тому просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 6800,00 грн.
Заслухавши пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши письмові матеріали долучені до протоколу, суддя дійшла до наступних висновків.
Відповідно до ч.ч. 1 та 2 ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Згідно із ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
За приписами ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Стаття 252 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Диспозиція ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, передбачає відповідальність за неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів. Диспозиція ч.2 ст.172-7 КУпАП, передбачає відповідальність за вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено поняття правопорушення, пов'язаного з корупцією як діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною уч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 цього Закону суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зокрема депутати сільських рад.
Згідно із «а» п. 2 ч. 1 цієї статті особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування є посадові особи юридичних осіб публічного права
За приписами ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.п. 1, 2 ч. 2 ст. 3 цього Закону, зобов'язані: 1) вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; 2) повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; 3) не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; 4) вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Оскільки ОСОБА_1 , будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку розповсюджуються вимоги ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», приймала рішення щодо організації надання соціальних послуг та виносила рішення, щодо персонального складу осіб, які надаватимуть соціальні послуги близьким особам ОСОБА_1 (матері та рідній тітці) та не повідомила про це свого безпосереднього керівника та/або невжила заходів для врегулювання конфлікту інтересів під час розгляду заяв про надання соціальних послуг від близьких осіб та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, то в її діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. ч.1,2 ст. 172-7 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується наданими до суду матеріалами адміністративних справ, а сааме:
1.Рапортом на ім'я начальника управління стратегічних розслідувань в Сумській області від 23 лютого 2026 року від начальника 1-го сектору Управління стратегічних розслідувань в Сумській області про те, що ним як уповноваженою особою, за отриманими доказами виявлено порушення вимог ч.1 ст.28 Закону України «Про запобігання корупції» вчинене ОСОБА_1 та склад правопорушення, пов'язаного з корупцією за ч.1,2 ст.172-7 КУпАП . ( т.1 а.с.12-15)
2.Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань згідно якого Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради є юридичною особою, за організаційно-правовою формою- комунальна організація. ( т.1 а.с.19-21)
3.Положенням про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Роменської міської ради затверджене рішенням Роменської міської ради восьмого скликання від 28.02.2024 року. (т.1 а.с.22-28)
4.Розпорядженням міського голови №33-к від 09.02.2011 року- призначено на посаду директора територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради з 09.02.2011 року в порядку переведення з управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Роменської міської ради - ОСОБА_1 . ( т.1 а.с.29)
5.Наказом територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 189-ОД від 30.05.2025 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг-«… ОСОБА_2 ». (т.1 а.с.341,07)
6. Заявою ОСОБА_2 від 30.05.2025 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 30.05.2025» з підписом О.Шкромиди. ( т.1 а.с.35, 108, 140,205)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за травень 2025 року згідно якого ОСОБА_5 30.05.2025 року перебувала на робочому місці. ( т.1 а.с.36, 109,141,206)
Повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00056447978 від 11.02.2026 року- згідно якого 20.11.1999 року ОСОБА_6 зареєстрував шлюб з ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . ( т.1 а.с.37-38)
Повний витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про шлюб №00056447917 від 11.02.2026 року згідно якого 18 листопада 1978 року- ОСОБА_8 зареєстрував шлюб з ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . ( т.1 а.с.39-40)
Пояснення ОСОБА_10 , заступника директора Територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Роменської міської ради згідно якого їй було відомо, що ОСОБА_2 являється матір'ю ОСОБА_1 та саме ОСОБА_1 проставлені резолюції «забезпечити до виконання» на заявах ОСОБА_2 від 26.04.24, 07.06.24, 15.07.24, 16.07.24, 16.08.24, 06.09.24, 19.11.24, 01.05.25, 30.05.25, 30.05.25. (т.1а.с.44-45,113 , 145,210, т.2 а.с.30,62, 128,260, т.3 а.с.30,63, 163, т.4 а.с.161, т.5 а.с.30,198, 264, т.6 а.с.205,238)
Пояснення ОСОБА_11 , завідувача відділення організації надання адресною натуральної та грошової допомоги Територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Роменської міської ради згідно якого їй було відомо, що ОСОБА_2 являється матір'ю ОСОБА_1 та саме ОСОБА_1 проставлені резолюції «забезпечити до виконання» на заявах ОСОБА_2 від 26.04.24, 07.06.24, 15.07.24, 16.07.24, 16.08.24, 06.09.24, 19.11.24, 01.05.25, 30.05.25, 30.05.25, що вона бачила на власні очі. (т.1а.с.46-47, 113 на зв., 145 на зв., 210 на зв., т.2 а.с.30 на зв., 62 на зв., 128 на зв., 260 на зв., т.3 а.с.30 на зв., 63 на зв.,163 на зв., т.4 а.с.161 на зв., т.5 а.с.30 на зв., 198 на зв., 264 на зв., т.6 а.с.205 на зв., 238 на зв.)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 140 від 10.11.2011 року за підписом директора Територіального центру О.Шкромиди про взяття на обслуговування ОСОБА_3 . (т.1 а.с.74,172,237, т.2 а.с.89,155,221, т.3 а.с.123, 190, 257, т.4 а.с.56, 121,155, 188,221,254, т.5 а.с.57,90,124,158, т.6 а.с.25, 59,126,162)
Заява ОСОБА_3 09.04.24 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 09.04.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.1 а.с.75, т.4 а.с.189)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за квітень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 09.04.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.1 а.с.76,т.4 а.с.190)
Пояснення ОСОБА_11 , завідувача відділення організації надання адресною натуральної та грошової допомоги Територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Роменської міської ради згідно якого їй було відомо, що ОСОБА_3 являється рідною тіткою ОСОБА_1 та саме ОСОБА_1 проставлені резолюції «забезпечити до виконання» на заявах ОСОБА_2 від 09.04.24,30.05.24, 12.06.24, 08.08.24, 04.09.24, 11.11.24, 28.11.24, 24.01.25, 19.02.25, 22.05.25., що вона бачила на власні очі. (т.1а.с.80, 178 на зв., 243, т.2 а.с.96, 228, т.3 а.с.130 на зв., 197, 263 на зв. т.4 а.с.62 на зв., 128, 194, 260, т.5 а.с.63, 131 на зв.,165, 232 на зв., т.6 а.с.32 на зв., 66, 171-172)
Пояснення ОСОБА_10 , заступника директора Територіального центру соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Роменської міської ради згідно якого їй було відомо, що ОСОБА_3 являється рідною тіткою ОСОБА_1 та саме ОСОБА_1 проставлені резолюції «забезпечити до виконання» на заявах ОСОБА_2 від 09.04.24,30.05.24, 12.06.24, 08.08.24, 04.09.24, 11.11.24, 28.11.24, 24.01.25, 19.02.25, 22.05.25., що вона бачила на власні очі. (т.1а.с.80 на зв.,178, 243 на зв., т.2 а.с. 96 на зв., 228 на зв., т.3 а.с.130, 197 на зв., 263, т.4 а.с.62, 128 на зв. 194 на зв, 260 на зв.,т.5 а.с.63 на зв., 131, 165 на зв.,232, т.6 а.с.32, 66 на зв., 169-170).
Заява ОСОБА_3 11.11.24 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 11.11.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.1 а.с.75, 238)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за листопад 2024 року згідно якого ОСОБА_5 11.11.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.1 а.с.174,239)
Заява ОСОБА_2 від 26.04.2024 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 26.04.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.2 а.с.22, 57)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за квітень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 26.04.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.2 а.с.26,58)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 144-ОД від 12.06.2024 року за підписом директора в.о.Територіального центру ОСОБА_12 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 (т.1 а.с.74,172,237, т.2 а.с.89, 90,156)
Заява ОСОБА_3 від 12.06.2024 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 12.06.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.2 а.с.91)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за червень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 12.06.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.2 а.с.92)
Заява ОСОБА_2 від 19.11.2024 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 19.11.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.2 а.с.123,189)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за листопад 2024 року згідно якого ОСОБА_5 19.11.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.2 а.с.124, 190)
Заява ОСОБА_3 12.06.2024 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 12.06.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.2 а.с.157)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за червень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 12.06.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.2 а.с.158)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 54-ОД від 19.02.2025 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 (т.2 а.с.222, т.4 а.с.122)
Заява ОСОБА_3 19.02.2025 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 19.02.2025» з підписом О.Шкромиди. ( т.2 а.с.223, т.4 а.с.123)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за лютий 2025 року згідно якого ОСОБА_5 19.02.2025 року перебувала на робочому місці. ( т.2 а.с.224, т.4 а.с.124)
Заява ОСОБА_2 від 16.08.2024 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 16.08.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.2 а.с.255, т.3 а.с.25,)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за серпень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 16.08.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.2 а.с.256, т.3 а.с.26)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 178-ОД від 16.07.2024 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 (т.3 а.с.57,90)
Заява ОСОБА_2 від 16.07.2024 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 16.07.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.3 а.с.58,91)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за липень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 16.07.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.3 а.с.59,92)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 170-ОД від 22.05.2025 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 (т.3 а.с.124, 191)
Заява ОСОБА_3 22.05.2025 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 22.05.2025» з підписом О.Шкромиди. ( т.3 а.с.125, 192, 258, т.4 а.с.57,)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за травень 2025 року згідно якого ОСОБА_5 22.05.2025 року перебувала на робочому місці. ( т.3 а.с.126,193, т.4 а.с.58)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 177-ОД від 15.07.2024 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 (т.3 а.с.157, 224, 259)
Заява ОСОБА_2 від 15.07.2024 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 15.07.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.3 а.с.158, 225, т.4 а.с.25, 89)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за липень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 15.07.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.3 а.с.159,226, т.4 а.с.23,90)
Заява ОСОБА_2 від 07.06.2024 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 07.06.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.4 а.с.156, 222, т.5 а.с.25, 259)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за червень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 07.06.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.4 а.с.157, 223, т.5 а.с.25, 260)
Заява ОСОБА_3 08.08.24 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 08.08.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.4 а.с.255, т.5 а.с.58)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за серпень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 08.08.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.4 а.с.256, т.5 а.с.59)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 316-ОД від 28.11.2024 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 (т.5 а.с.91)
Заява ОСОБА_3 28.11.24 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 28.11.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.5 а.с.92)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за листопад 2024 року згідно якого ОСОБА_5 28.11.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.5 а.с.93)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 227-ОД від 04.09.2024 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 (т.5 а.с.125, т.6 а.с.163)
Заява ОСОБА_3 04.09.24 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 04.09.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.5 а.с.126, т.6 а.с.164)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за вересень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 04.09.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.5 а.с.127, т.6 а.с.165)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 21-ОД від 24.01.2025 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 (т.5 а.с.125, 226)
Заява ОСОБА_3 24.01.25 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 24.01.2025» з підписом О.Шкромиди. ( т.5 а.с.160,227)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за січень 2025 року згідно якого ОСОБА_5 24.01.2025 року перебувала на робочому місці. ( т.5 а.с.161, 228)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 230-ОД від 06.09.2024 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 (т.5 а.с.192, т.6 а.с.93)
Заява ОСОБА_2 від 06.09.2024 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 06.09.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.5 а.с.193, т.6 а.с.94)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за вересень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 06.09.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.5 а.с.194, т.6 а.с.95)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 129-ОД від 30.05.2024 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 (т.6 а.с.26,127)
Заява ОСОБА_3 30.05.2024 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 30.05.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.6 а.с.27, 128)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за травень 2024 року згідно якого ОСОБА_5 30.05.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.6 а.с.28, 129)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 316-ОД від 28.11.2024 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_3 (т.6 а.с.60)
Заява ОСОБА_3 28.11.24 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 28.11.2024» з підписом О.Шкромиди. ( т.6 а.с.61)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за листопад 2024 року згідно якого ОСОБА_5 28.11.2024 року перебувала на робочому місці. ( т.6 а.с.62)
Наказ територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради 144-ОД від 01.05.2025 року за підписом директора Територіального центру ОСОБА_4 про організацію виїзду Мобільної соціальної служби з метою надання комплексу соціальних послуг ОСОБА_2 (т.6 а.с.199)
Заява ОСОБА_2 від 01.05.2025 року з резолюцією «Забезпечити до виконання 01.05.2025» з підписом О.Шкромиди. ( т.6 а.с.200,233)
Витяг з табеля обліку використання робочого часу за травень 2025 року згідно якого ОСОБА_5 01.05.2025 року перебувала на робочому місці. ( т.6 а.с.201,234)
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 12.02.2026 року за кодом 243904543236 станом на 12.08.2025 року - Територіальний центр соціального обслуговування ( надання соціальних послуг) Роменської міської ради є юридичною особою, засновником юридичної особи є Роменська міська рада Сумської області (ідентифікаційний код 35425618). ( т.1 а.с.19-21)
Згідно ч.1 ст.172-7 КУпАП неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів - тягне за собою накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ч.2 ст.172-7 КУпАП вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів - тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зазначеними документами встановлено, що ОСОБА_1 , як директор Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради, особисто не вжила заходів щодо недопущення виникненню реального конфлікту інтересів та не повідомила про наявність такого конфлікту інтересів під час розгляду заяви від близьких осіб ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які відповідно є її матір'ю та рідною тіткою, а також під час видачі нею наказу «Про організацію надання соціальних послуг» близьким їй особам.
Національним агентством з питань запобігання корупції у Методичних рекомендаціях від 03.02.2025 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» зазначено, що приватний інтерес може впливати на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення дій лише під час реалізації службових/представницьких повноважень, що є дискреційними.
Дискреція - можливість діяти на власний розсуд обираючи з декількох різних варіантів дій, рішень, або навпаки - не вчиняти дію, не приймати рішення (тобто бездіяти), в даному випадку преміювати близьку особу.
Приватний інтерес при реалізації цього повноваження стосовно близьких осіб пов'язаний з вирішенням питання про надання соціальних послуг близьким особам ОСОБА_1 - ОСОБА_2 (її матері) та ОСОБА_3 (її рідної тітки)
Оскільки керівник Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг» Роменської міської ради об'єктивно бажає аби близькі їй особи - мати ОСОБА_2 та рідна тітка ОСОБА_3 отримали соціальну допомогу від Центру, то виникає суперечність між її приватним інтересом, що полягає у бажанні, та службовим повноваженням, яка впливає на об'єктивність при вчиненні зазначених дій, що є реальним конфліктом інтересів.
В контексті доводів ОСОБА_1 , що вона виконувала рішення управління соціального захисту про надання соціальних послуг її матері та тітці, у зв'язку з чим вона є лише виконавцем і не наділена повноваженнями не виконувати рішення управління, то з цього приводу суд наголошує, що в Методичних рекомендаціях «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, дотримання обмежень щодо запобігання корупції» № 13 від 21.10.2022 (надалі Методичні рекомендації) НАЗК зауважує на тому, що приватним інтересом може вважатися будь-який як майновий, так і немайновий інтерес. Закон допускає необмежене коло обставин та ситуацій, що можуть свідчити про наявність приватного інтересу чи зумовлювати його виникнення за певних умов.
При вирішенні питання щодо наявності приватного інтересу у сфері службових повноважень як складової конфлікту інтересів слід у кожному випадку враховувати конкретні обставини, відносини та зв'язки особи, обсяг її службових/представницьких повноважень під час прийняття того чи іншого рішення.
Приватний інтерес може впливати на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення дій лише під час реалізації службових/представницьких повноважень, що є дискреційними.
На практиці виникають труднощі з визначенням того, які повноваження є дискреційними (що таке дискреційні повноваження) та чому саме дискреційні повноваження призводять до виникнення конфлікту інтересів.
Відповідно до зазначених Методичних рекомендацій, дискреція - можливість діяти на власний розсуд, обираючи з декількох різних варіантів дій, рішень.
В свою чергу, у Рекомендаціях Комітету Міністрів Ради Європи № R(80)2, прийнятих Комітетом Міністрів 11.03.1980 на 316-й нараді, міститься таке визначення терміну «дискреційні повноваження» - це повноваження, які адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за таких обставин.
Як зазначено в Методичних рекомендаціях, суперечність полягає в тому, що, з одного боку, в особи наявний приватний інтерес (майновий або немайновий), а з іншого, особа, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, має виконувати свої службові обов'язки в інтересах держави, територіальної громади, виключаючи можливість будь-якого впливу приватного інтересу.
Таким чином, на переконання суду, особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (або особи, що до них прирівнюються ЗУ «Про запобігання корупції») приймаючи те чи інше рішення (вчиняючи ту чи іншу дію) по суті стоїть перед вибором задоволення публічного інтересу (на користь держави, територіальної громади) або приватного інтересу (власних інтересів, інтересів близьких осіб).
Тому навіть за умови, що особа, маючи приватний інтерес, приймає об'єктивні та неупереджені рішення, вона вчиняє дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Щодо доводів ОСОБА_1 про неналежність Територіального Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг Роменської міської ради) до юридичних осіб публічного права.
Згідно зі Статутом Територіального Центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг Роменської міської ради), Територіальний центр є бюджетною установою із організаційно правовою формою комунальний організація (установа,заклад), рішення щодо утворення, ліквідації та реорганізації приймає Роменська міська рада сумської області.
Відповідно до ч. 2 ст. 169 ЦК України, в попередній редакції, яка діяла до 27.02.2025 року, територіальні громади можуть створювати юридичні особи публічного права (комунальні підприємства, спільні комунальні підприємства, навчальні заклади тощо) у випадках та в порядку, встановлених Конституцією України та законом.
Отже, законодавець прямо передбачив, що створений територіальною громадою Територіальний Центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг Роменської міської ради) є юридичною особою публічного права.
На теперішній час із прийняттям 09.01.2025 Закону України «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об'єднань юридичних осіб» № 4196-ІХ, який набрав чинності 28.02.2025, до законодавства були внесені відповідні зміни, направлені, в тому числі, й на реформування системи комунальних підприємств, зокрема була змінена редакція ст. 169 ЦК України.
Разом з тим, Закон України № 4196-ІХ від 09.01.2025 року підтверджує особливості діяльності юридичних осіб у перехідний період, не змінює природу установ як юридичних осіб публічного права, не виключає застосування антикорупційного законодавства, не скасовує обов'язку керівників комунальних закладів повідомляти свого безпосереднього керівника або НАЗК, за відсутності безпосереднього керівника, про наявність реального конфлікту інтересів.
Тобто, оскільки законодавством, статус комунальної установи визначено, як юридичної особи публічного права, директор установи діє як її орган, рішення директора - це реалізація владно владно-організаційних повноважень, накази директора - це управлінські рішення, то суд констатує, що ОСОБА_1 всупереч законодавчим вимогам не виконала свого обов'язку та не повідомила свого безпосереднього керівника про наявність в неї реального конфлікту інтересів та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, що є підставою для притягнення її до відповідальності у встановленому законом порядку.
При цьому, суд зауважує, що не знання законів не звільняє особу від юридичної відповідальності, що прямо закріплено ст. 68 Конституції України.
Відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАПпри накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до статті 23 КУпАП, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Враховуючи обставини справи та особу правопорушника, приходжу до висновку, що провина ОСОБА_1 у вчиненні нею адміністративних правопорушень передбачених ч.1 та ч.2 ст.172-7 КУпАП. Зважаючи на те, що ОСОБА_1 свою провину в скоєному не визнала, відносно неї було складено 46 протоколів про вчинення адміністративного правопорушення, вважаю, що до ОСОБА_1 , з урахуванням положення ст.36 КУпАП, може бути застосоване адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу ближче до верхньої межі цього виду покарання, що буде сприяти меті виховання та недопущення в подальшому вчиненню правопорушень як правопорушником, так і іншими особами.
Керуючись ст.ст. 36, 172-7 ч.1 , 172-7 ч.2 , 280, 283-285, 294 КУпАП,-
Визнати винною ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП Кодексу України і накласти на неї стягнення:
-за ч.1 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1700,00 гривень;
-за ч.2 ст.172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 6800,00 гривень
На підставі 36 КУпАП, остаточно призначити ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 6800,00 грн (шість тисяч вісмсот гривень 00 копійок) на користь держави .
Стягнути з ОСОБА_1 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп. судового збору на користь держави на рахунок: отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ - 37993783), банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Сумського апеляційного суду через Роменський міськрайонний суд Сумської області шляхом подачі скарги протягом 10 днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження.
У разі несплати штрафу в добровільному порядку, не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення правопорушнику постанови, штраф стягується у порядку примусового виконання в подвійному розмірі.
Повний текст постанови суду складено 18 березня 2026 року.
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Оксана ЄВЛАХ