19 березня 2026 рокуЛьвівСправа № 300/732/25 пров. № А/857/910/26
Восьмий апеляційний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді: Гудима Л.Я.,
суддів: Качмара В.Я., Онишкевича Т.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження у м. Львові апеляційну скаргу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області на рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2025 року, головуючий суддя - Бобров Ю.О., ухвалене у м. Івано-Франківськ, у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач - ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області, в якому просив визнати протиправними дії щодо видачі довідки від 15.07.2024 року №5401-5445/5412 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року із зазначення премії в розмірі 40% та зобов'язання підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довіку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року №2262-XII “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» вказавши розмір премії 290% посадового окладу, для здійснення обчислення та перерахунку з 01.02.2023 року пенсії.
В обґрунтування своїх позовних вимог посилався на те, що Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області протиправно зазначено в довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01 січня 2023 року, яка видана на виконання судового рішення, розмір премії, який не відповідає розміру встановленому чинними нормативно-правовими актами. Зазначив, що відповідачем оформлено довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії станом на 01.01.2023 року, у якій відповідачем протиправно зменшено розмір відсоткового значення премії з 290% до 40%. Вказав, що відповідно до приписів пункту 5 Порядку КМУ №45 для перерахунку пенсії щомісячні надбавки, доплати та премія враховуються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Позивач вважає, що відповідач не дотримався вимог абзацу 5 пункту 5 Порядку КМУ № 45 при оформленні довідки на виконання вищевказаного судового рішення. При цьому, згідно листа ГУ ДСНС підтверджується те, що за відповідною (аналогічною) посадою, яку він обіймав на день звільнення зі служби, нараховано та виплачено премію за січень 2023 року у розмірі 290%. Отже, дії відповідача щодо оформлення йому спірної довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року із зазначенням в ній премії у розмірі, який не відповідає розмірам встановленим чинними нормативно-правовими актами, є протиправними.
Рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2025 року адміністративний позов задоволено; визнано протиправними дії Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області щодо зменшення в довідці від 15.07.2024 року №5401-5445/5412 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, розміру премії з 290% до 40%; зобов'язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року №704, щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, вказавши середній розмір премії - 290% посадового окладу, для здійснення перерахунку пенсії.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням суду першої інстанції, ГУ ДСНС в Івано-Франківській області оскаржило його в апеляційному порядку, яке, покликаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважає встановленими, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить суд апеляційної інстанції скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовити.
Свою апеляційну скаргу обґрунтовує тим, що у довідці про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року правильно розраховано складові грошового забезпечення, оскільки керівним документом для відповідача у питанні відсоткових показників додаткових видів грошового забезпечення є Постанова КМУ № 704, положення якої не містять імперативної вказівки на обов'язковий відсоток виплати премії у розмірі 290% (від посадового окладу). Окрім того, відповідач вказав, що накази (рішення) ГУ ДСНС, якими встановлено відсотковий розмір премії для військовослужбовців, не є рішенням КМУ щодо зміни розміру грошового забезпечення, є відомчими, внутрішнім документом, який носить тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів та не породжує будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсії, а визначає саме розмір виду грошового забезпечення на поточний рік для діючих військовослужбовців. Тому, таке рішення не може бути підставою для перерахунку пенсій відповідно до приписів передбачених частиною 3 статті 63 Закону № 2262-ХІІ, а відтак не спричиняє правових наслідків у вигляді покладання на відповідача обов'язку внесення у довідки про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії премії у розмірах, що визначена даним наказом.
На підставі пункту 1 частини 1 статті 311 КАС України розгляд справи проводиться в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, колегія суддів дійшла переконання, що подана апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Судовим рішенням від 10.06.2024 року по справі №300/2182/24, зобов'язано Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 року № 2262-ХІІ Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб щодо визначення посадового окладу і окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт, та з обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії, для здійснення обчислення та перерахунку його пенсії з 01.02.2023 року.
На виконання зазначеного судового рішення, Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській складено довідку від 15.07.2024 року №5401-5445/5412 про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року, у якій визначено наступні види грошового забезпечення: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років 45%; надбавка за особливості проходження служби 50%; премія 40%.
Позивач, вважаючи протиправними дії відповідача щодо зменшення у довідці про розмір грошового забезпечення відсоткового значення премії, звернувся до суду з даним позовом.
Задовольняючи адміністративний позов, суд першої інстанції виходив з того, що розмір вказаних додаткових видів грошового забезпечення відповідно до положень абзацу 5 пункту 5 Порядку КМУ № 45 у редакції, чинній до внесення змін Постановою КМУ № 103, мав бути визначений у довідці про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року у середніх розмірах, що фактично виплачена за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою, з якої позивача було звільнено на пенсію.
Такі висновки суду першої інстанції не відповідають фактичним обставинам справи та є помилковими, виходячи з наступного.
Статтею 19 Конституції України регламентовано, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано частиною першою статті 63 Закону № 2262-ХІІ, згідно з якою перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Відповідно до частини четвертої статті 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Пунктом 2 Постанови КМУ №704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Пунктом 4 Постанови КМУ №704 (у редакції, чинній на момент її прийняття) було встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначалися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Проте в лютому 2018 року пунктом 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (надалі - Постанова КМУ № 103) були внесені зміни до пункту 4 Постанови КМУ № 704 та викладено його в новій редакції, а саме: «4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14».
Тому при визначенні розміру видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії Позивача станом на 01.03.2018 року в довідці про розмір грошового забезпечення, яка була видана Відповідачем у 2018 році, посадовий оклад та оклад за військовим (спеціальним) званням визначались шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт. Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 року становив 1762 грн.
Відтак, пенсія позивача перерахована та виплачується на підставі вищевказаної довідки про розмір грошового забезпечення, складові якого визначенні шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 року в розмірі 1762 грн на відповідний тарифний коефіцієнт.
Проте постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року у справі № 826/6453/18 визнано протиправним та скасовано пункт 6 Постанови КМУ № 103, яким були внесені зміни до пункту 4 Постанови КМУ № 704.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 року у справі № 826/6453/18 були скасовані внесені зміни, у тому числі до пункту 4 Постанови КМУ №704 та відновлено його попередню редакцію (станом на 30.07.2018 року), відповідно до якої розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу можуть визначатися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 року №294-ІХ прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 2102,00 грн, що більше за розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 2018 рік - 1762 грн.
Таким чином, з 29.01.2020 року грошове забезпечення всіх військовослужбовців, яким воно нараховується та виплачується на підставі Постанови КМУ № 704, має бути перераховане в сторону збільшення шляхом множення відповідного тарифного коефіцієнту як мінімум на прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2020 року, який становить 2102,00 грн, а не на прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2018 року, який становив 1762 грн.
Отже, у зв'язку зі скасуванням пункту 6 Постанови КМУ №103 та поновлення попередньої редакції пункту 4 Постанови КМУ № 704 з 29.01.2020 року відбулися зміни в законодавстві, враховуючи які уповноважені органи зобов'язані видавати нові довідки про розмір грошового забезпечення, в яких посадовий оклад та оклад за військовим (спеціальним) званням повинні визначатись шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14, та направляти ці довідки до територіального органу Пенсійного фонду України для перерахунку пенсії.
Відповідно до частини другої статті 51 Закону № 2262-ХІІ перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії особам, які отримують пенсію за нормами Закону № 2262-ХІІ є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або введення для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, проведені на підставі рішення Кабінету Міністрів України, оскільки саме цьому органу законодавчо надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розмірів грошового забезпечення для такого перерахунку. Перерахунок пенсії здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду після надходження від уповноваженого органу відповідної довідки та виключно з урахуванням тих складових грошового забезпечення, які вказані у такій довідці.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 (далі - Порядок №45), передбачено, що пенсії, призначені відповідно до Закону №2262-ХІІ, у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Абзацом 1 пункту 5 Порядку № 45 встановлено, що під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Так, на час видачі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення п.3 Порядку №45 передбачав, що на підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком
Відтак, на відповідача покладено функції по складанню довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій у разі прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для визначених осіб або про введення для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством після надходження від територіального пенсійного органу списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку за формою згідно із додатком 1 до Порядку № 45.
Аналогічні висновки містяться у постановах Верховного Суду від 14.03.2023 року у справі №380/15276/21 та від 28.08.2023 року у справі № 380/16916/21.
У даній справі спірним є зменшення відповідачем у виданій йому станом на 01.01.2023 року довідці відсоткового розміру премії з 290% до 40%.
Як слідує з матеріалів справи, на виконання рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 10.06.2024 року по справі №300/2182/24 Головним управлінням надано до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області довідку від 15.07.2024 року № 5401-5445/5412 про розмір грошового забезпечення за відповідною посадою станом на 01 січня 2023 року, в якій вказані такі відомості: посадовий оклад - 7710,00 грн; оклад за військовим (спеціальним) званням: майор - 2040,00 грн; надбавка за вислугу років (45 відсотків) - 4387,50 грн; надбавка за класну кваліфікацію (0 відсотків) - 0,00 грн; надбавка за особливості проходження служби (50 відсотків) - 7068,75 грн; премія (40 відсотків) - 3084,00 грн; усього - 24290,25 грн.
В даній довідці посадовий оклад і оклад за військовим званням визначено шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт та зазначено відомості про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки за особливості проходження служби) та премії
Надаючи оцінку цим обставинам суд апеляційної інстанції зазначає, що відповідно до пп. 1, 2 п. 5 Постанови №704 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати:
- надбавку за особливості проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) та особам рядового і начальницького складу в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років. Порядок та умови виплати такої надбавки визначати керівникам державних органів залежно від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов'язків за посадою;
- здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків (для військовослужбовців розвідувальних органів - не менш як 30 відсотків) посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.07.2018 року №623 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - Інструкція № 623).
Згідно з п.п.1-3 розділу V Інструкції № 623 особам рядового і начальницького складу виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірі до 50 відсотків посадового окладу, окладу за спеціальним званням з урахуванням надбавки за вислугу років.
Особам рядового і начальницького складу залежно від складності, важливості, інтенсивності та умов служби розмір надбавки за особливості проходження служби, установлений відповідно до пункту 1 цього розділу, може збільшуватися до 100 відсотків посадового окладу, окладу за спеціальним званням з урахуванням надбавки за вислугу років.
Розмір надбавки за особливості проходження служби встановлюється наказом керівника органу управління (підрозділу) на початку року із зазначенням конкретного розміру кожній особі рядового чи начальницького складу служби цивільного захисту залежно від складності, важливості, інтенсивності та умов служби з урахуванням асигнувань на грошове забезпечення на відповідний рік.
При цьому, Постанова №704 не містить конкретних розмірів надбавки за особливості проходження служби за відповідною посадою позивача.
Аналогічні за змістом та по суті висновки викладені Верховним Судом у постанові від 22.06.2023 року у справі № 420/26813/21.
Проте, коли Кабінетом Міністрів України не установлено конкретних розмірів надбавки за особливості проходження служби, така надбавка має бути включена у довідку для перерахунку пенсії - у середньому розмірі, що фактично виплачено за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Аналогічно і премія включається у довідку для перерахунку пенсії - у середніх розмірах, що прямо передбачено наведеними вимогами Порядку № 45.
Аналогічні правові висновки наведені Верховним Судом у рішенні від 05.03.2024 року в справі № 380/19324/23.
Аналізуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку про те, що розмір спірних складових грошового забезпечення для конкретної особи рядового та начальницького складу служби цивільного захисту заздалегідь не є фіксованим, а здебільшого залежить від особистого внеску в загальні результати служби, що також передбачено положеннями Інструкції №623.
При цьому, збільшення відсоткового розміру окремих видів грошового забезпечення військовослужбовців за посадою аналогічною тій, яку займав позивач на час звільнення зі служби, зокрема надбавки за особливості проходження служби та премії не є тотожним підвищенню грошового забезпечення на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, а тому таку зміну розміру грошового забезпечення за окремою посадою не можна розглядати як підвищення грошового забезпечення в цілому.
Аналогічний правовий висновок викладено Верховним Судом в постанові від 14.03.2023 року у справі № 380/15276/21 за подібними правовідносинами.
З огляду на викладене, довідка про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 року виготовлена відповідно до вимог чинного законодавства України, а доводи позивача про обов'язок відповідача вказати в оновленій довідці середній розмір премії - 290% посадового окладу є безпідставними, тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Визначений цією правовою нормою обов'язок відповідача - суб'єкта владних повноважень довести правомірність рішення, дії чи бездіяльності не виключає визначеного частиною першою цієї статті обов'язку позивача довести ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
З огляду на вищевикладене, доводи апеляційної скарги є суттєвими і складають підстави для висновку про порушення судом норм матеріального і процесуального права, висновки, викладені у рішенні суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, через що судове рішення підлягає скасуванню з прийняттям нового, яким в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 243, 308, 311, 315, 317, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд,-
Апеляційну скаргу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області задовольнити, рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24 листопада 2025 року у справі №300/732/25 - скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття та касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, передбачених пунктом другим частини п'ятої статті 328 КАС України, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Постанову разом із паперовими матеріалами апеляційної скарги надіслати до суду першої інстанції для приєднання до матеріалів справи.
Головуючий суддя Л. Я. Гудим
судді В. Я. Качмар
Т. В. Онишкевич