Справа № 560/13364/25
іменем України
19 березня 2026 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючої-судді Ковальчук О.К. розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області , Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання протиправним, скасування рішення та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області і Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 09.07.2025 №968210194159 про відмову у переведенні на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, пунктів 10, 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області призначити та здійснити нарахування й виплату з 07.05.2025 пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, пунктів 10, 12 розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 № 889-VIII та провести її обчислення із розрахунку 60 відсотків суми заробітної платні, зазначеної у довідках від 02.05.2025 №22- 08/1194, №22-08/1195.
В обґрунтування позову зазначає, що звернулася до пенсійного органу із заявою про перехід з пенсії за віком, яка призначена відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", на пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу". Рішенням від 09.07.2025 Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області відмовило позивачці в перерахунку пенсії, так як посади працівників центрів зайнятості з 02.03.2015 не відносяться до категорій посад держслужбовців. Вважає спірне рішення протиправним, оскільки станом на 02.03.2015 стаж державної служби становить понад 22 роки, що слугує підставою для призначення пенсії. Просить задовольнити позовні вимоги.
Хмельницький окружний адміністративний суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
До суду надійшов відзив Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області на позовну заяву, у якому представник зазначає, що необхідною умовою для наявності у осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, права на пенсію, відповідно до положень вказаної статті, є досягнення такими особами певного віку та наявність страхового стажу, передбаченого абзацом 1 частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Разом з тим, у зв'язку з втратою чинності розпорядження кабінету Міністрів України від 04.06.1994 № 410-р про віднесення посад працівників державної служби зайнятості до відповідних категорій посад державних службовців та набрання чинності наказу Мінсонполітики від 16.12.2014 № 1043 "Про умови оплати праці працівників державної служби зайнятості", наказу обласного центру зайнятості від 26.02.2015 №6-ор "Про введення в дію структури та штатного розпису Хмельницького обласного центру зайнятості", посади працівників центрів зайнятості з 02.03.2015 не відносяться до категорій посад держслужбовців. Згідно з пунктом 3 наказу Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 № 750 "Про затвердження Порядку видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсії окремим категоріям осіб", у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення пенсії відсутній чи у якому на час призначення пенсії перейменовані (відсутні) посади, у тому числі відсутні відповідні посади державної служби, довідки про призначення пенсії видають, зокрема, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних, державних адміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах рад - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було у відповідних державних органах, юрисдикція яких поширювалася на територію однієї або кількох областей, одного або кількох районів, міст обласного значення та органах місцевого самоврядування. Позивачка до заяви про перерахунок пенсії надала оновлені довідки про складові заробітної плати № 22-08/1194, від 02.05.2025 станом на 01.05.2025 та № 22-08/1195 від 02.05.2025 станом на квітень 2025 року за посадою начальника відділу Кам'янець-Подільського міського центру зайнятості видані Хмельницьким обласним центром зайнятості, яка на дату звернення за переведенням на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу" не відноситься до органів державної служби. Відтак, рішення від 09.07.2025 прийняте правомірно. Просить відмовити у задоволенні позову.
Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області правом на подання відзиву на позовну заяву не скористалось.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд встановив таке.
Позивачка - ОСОБА_1 звернулася до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою від 07.05.2025 про перерахунок пенсії - перехід з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію по віку відповідно до Закону України "Про державну службу". До заяви долучила довідки Хмельницького обласного центру зайнятості від 02.05.2025 №22-08/1194, №22-08/1195.
Рішенням від 09.07.2025 Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області відмовило в перерахунку пенсії, оскільки надані оновлені довідки про складові заробітної плати від 02.05.2025 № 22-08/1194, № 22-08/1195 видані Хмельницьким обласним центром зайнятості, який на дату звернення за переведенням на пенсію за віком згідно Закону України "Про державну службу" не відноситься до органів державної служби.
Вважаючи протиправним рішення від 09.07.2025, позивачка звернулася з позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд враховує таке.
Відповідно до статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 90 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII (далі - Закон №889-VIII) передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Пунктом 10 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII визначено, що Державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №889-VIII у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно з пунктом 12 Розділу ХІ Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
З огляду на частину 1 статті 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі за текстом Закон №3723-ХІІ) на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2016 №622 "Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб" (далі - Порядок №622).
Пунктом 2 Порядку №622, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, передбачено, що згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу" на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України від 16.12.1993 №3723-XII "Про державну службу" мають право особи, які на день набрання чинності Законом України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу": мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України.
Згідно з пунктом 3 Порядку №622, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", з урахуванням стажу державної служби, передбаченого пунктом 2 цього Порядку, якщо до набрання чинності Законом України від 10.12.2015 № 889-VIII "Про державну службу" не призначалася пенсія відповідно до Закону, мають: чоловіки, які досягли віку 62 роки. До досягнення зазначеного віку право на призначення пенсії мають чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку: 61 рік які народилися по 31.12.1954; 61 рік 6 місяців які народилися з 01.01.1955 по 31.12.1955; жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Отже, за умови наявності в особи станом на 01.05.2016 стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII.
За наведеного правового регулювання, обов'язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною 1 статті 37 Закону №3723-XII і Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, а саме: щодо віку, страхового стажу, стажу державної служби.
Аналогічна правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права висловлена у зразковому рішенні Верховного Суду від 04.04.2018 у справі №822/524/18 та у постанові Верховного Суду від 18.03.2021 у справі №500/5183/17.
Суд встановив, що на час звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області із заявою від 07.05.2025 позивачка отримувала пенсію за віком на підставі Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Спірні правовідносини у даній справі стосуються переведення позивачки з одного виду пенсії за віком відповідно до Закону 1058-IV на інший вид пенсії за віком відповідно до Закону №3723-XII.
Суд встановив, що станом на 01.03.2015 стаж позивачки на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, складав понад 20 років.
Тому, позивачка має право на призначення пенсії на умовах статті 37 Закону №3723-XII. Відповідно, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 09.07.2025 про відмову в переведенні позивачки з пенсії за віком на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу" на підставі заяви від 07.05.2025 є протиправним в частині визначення права позивачки на пенсію.
Порядок надання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. №22-1 (далі за текстом Порядок №22-1).
Згідно з пунктом 4.1 Порядку №22-1 заяви про перерахунок пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший, припинення перерахування пенсії на поточний рахунок пенсіонера в банку та отримання пенсії за місцем фактичного проживання.
Відповідно до пункту 4.2 Порядку №22-1 при прийманні документів орган, що призначає пенсію:
1) перевіряє правильність оформлення заяви, відповідність викладених у ній відомостей про особу даним паспорта та документам про стаж;
2) перевіряє зміст і належне оформлення наданих документів;
3) перевіряє копії відповідних документів, фіксує й засвідчує виявлені розбіжності (невідповідності). Орган, що призначає пенсію, має право вимагати від підприємств, установ та організацій, фізичних осіб дооформлення у тримісячний строк з дня подання заяви прийнятих і подання додаткових документів, передбачених законодавством, а також перевіряти обґрунтованість їх видачі.
У справі, що розглядається для прийняття рішення за результатами поданої позивачкою заяви про перерахунок пенсії за принципом екстериторіальності структурним підрозділом визначене Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області, рішенням якого позивачці відмовлено у перерахунку пенсії за віком.
Тому, дії щодо перерахунку пенсії має вчинити територіальний орган Пенсійного фонду України, визначений за принципом екстериторіальності, що необґрунтовано прийняв рішення про відмову у перерахунку такої пенсії, яким, у цьому випадку, є Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області.
Наведене узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 08.02.2024 у справі №500/1216/23.
З огляду на висновок суду щодо протиправності рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 07.05.2025 про відмову в переведенні з пенсії за віком на пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу" на підставі заяви від 07.05.2025, підлягають задоволенню позовні вимоги в частині зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком на підставі Закону України "Про державну службу", починаючи з дня звернення - 07.05.2025.
Вирішуючи питання щодо правомірності рішення в частині відмови для застосування під час перерахунку пенсії довідок від 02.05.2025 №22-08/1194, №22-08/1195, виданих Хмельницьким обласним центром зайнятості, суд враховує наступне.
Пунктом 4 Порядку №622, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, передбачено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби); розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні; у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць; матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.
Згідно з пунктами 5, 6 Порядку №622, у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.
У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а в разі його відсутності чи перейменування (відсутності) посад, у тому числі відсутності відповідних посад державної служби, довідка видається у порядку, встановленому Мінсоцполітики за погодженням із Нацдержслужбою.
Наказом Міністерства соціальної політики України від 10.05.2017 №750 затверджений Порядок видачі довідок про заробітну плату для призначення пенсій окремим категоріям осіб у разі ліквідації державних органів, у яких особи працювали, а також перейменування (відсутності) їхніх посад (далі - Порядок №750).
Пунктом 3 Порядку №750 передбачено, що у разі ліквідації державного органу без правонаступника або якщо останнє місце роботи особи на посаді державної служби було в органі, який на час призначення особі пенсії відсутній чи у якому на час призначення пенсії перейменовані (відсутні) посади, у тому числі відсутні відповідні посади державної служби, довідки для призначення пенсії видають, зокрема: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчі органи міських, районних у містах (у разі утворення) рад - особам, у яких останнє місце роботи на посаді державної служби було у відповідних державних органах, юрисдикція яких поширювалася на територію однієї або кількох областей, м. Києва або м. Севастополя, одного або кількох районів, міст обласного значення, та органах місцевого самоврядування.
Згідно з пунктом 4 Порядку №750 для надання довідок для призначення пенсії враховуються:
1) посадовий оклад і надбавка за ранг в розмірах, чинних на день звернення за призначенням пенсії працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи та займаною посадою на державній службі, до яких прирівнюються посади працівників ліквідованих державних органів, згідно з переліками;
2) надбавка за вислугу років на рівні 3 відсотків посадового окладу за прирівняною посадою державної служби за кожен календарний рік стажу державної служби на час призначення пенсії, але не більше ніж 50 відсотків посадового окладу;
3) премія в розмірі 10 відсотків посадового окладу за прирівняною посадою державної служби;
4) грошова допомога, що надається до щорічної основної оплачуваної відпустки державним службовцям, - у розмірі 1/12 сум розмірів посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років, премії, визначених відповідно до підпунктів 1-3 цього пункту;
5) надбавка до посадового окладу за роботу в умовах режимних обмежень залежно від ступеня секретності інформації у розмірах, визначених законодавством (за умови встановлення).
Відповідно до пунктів 5 Порядку №750 довідки для призначення пенсії видаються за формами довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям, затвердженими постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/30048.
Форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям затверджені постановою Правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3 (далі за текстом Постанова №1-3), а саме: форма довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форма довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форма довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.
Суд встановив, що довідки від 02.05.2025 видані Хмельницьким обласним центром зайнятості.
Водночас, у зв'язку із втратою чинності розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.06.1994 №410 "Про віднесення посад працівників державної служби зайнятості до відповідних категорій державних службовців», наказом Мінсоцполітики від 16.12.2014 №1043 "Про умови оплати праці працівників державної служби зайнятості" запроваджені нові умови оплати праці, які не передбачали посад, що відносяться до категорій посад державних службовців, а всі працівники переведені на нові істотні умови праці. Таким чином з 02.03.2015 в державній службі зайнятості введені в дію штатні розписи, які містять перелік посад, що не відносяться до категорій посад державних службовців. Тобто, з 02.03.2015 працівники, які продовжили працювати у службі зайнятості, втратили статус державних службовців.
Таким чином, уповноваженим органом щодо видачі довідок про складові заробітної плати позивачки є структурний підрозділ з питань соціального захисту населення.
Відтак, довідки від 02.05.2025 складені з порушенням Порядку №750 органом, який на час їх видачі не має відповідних повноважень.
Тому, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 09.07.2025 в частині відмови врахування для визначення розміру пенсії довідок про заробітку плату від 02.05.2025, виданих Хмельницьким обласним центром зайнятості, є правомірним. Позовні вимоги у цій частині не підлягають задоволенню.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Під час судового розгляду відповідач-1 не довів відсутність у позивачка права на призначення пенсії на умовах статті 37 Закону №3723-XII.
Враховуючи викладене, позовні вимоги слід задовольнити частково.
Оскільки позивачка звільнена від сплати судового збору, судовий збір відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України з відповідача не стягується
Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
позов задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області від 09.07.2025 в частині відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії - переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу".
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області перевести ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком на підставі Закону України "Про державну службу" з дня звернення - 07.05.2025.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач:ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 )
Відповідач:Головне управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області (пл. Народна, 4,м. Ужгород,Закарпатська обл., Ужгородський р-н,88008 , код ЄДРПОУ - 20453063) Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області (вул. Гната Чекірди, 10,м. Хмельницький,Хмельницька обл., Хмельницький р-н,29013 , код ЄДРПОУ - 21318350)
Головуючий суддя О.К. Ковальчук