Рішення від 18.03.2026 по справі 520/26105/25

Харківський окружний адміністративний суд

61700, м.Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м.Харків

18 березня 2026 року №520/26105/25

Харківський окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Лариси Мар'єнко, розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду у порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін у судове засідання адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач - ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому просить суд:

- визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 06.06.2025 №203040015306 в частині неврахування при повторному розгляді заяви ОСОБА_1 від 15.07.2024 довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та довідки (за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсією) від 12.07.2024 №102/01.2-24/24, які видані Адміністрацією Салтівського району Харківської міської ради;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області призначити з 15.07.2024 ОСОБА_1 пенсію державного службовця з врахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та довідки (за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсією) від 12.07.2024 №102/01.2-24/24, які видані Адміністрацією Салтівського району Харківської міської ради та виплачувати її в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 06.06.2025 №203040015306, на виконання рішення суду, здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_2 із зарахуванням до стажу державної служби періодів роботи у виконавчому комітеті Московської районної ради м.Харкова з 30.08.2021 по 31.12.2010 та Адміністрації Московського району Харківської міської ради з 01.01.2011 по 01.05.2016. Однак, при здійсненні перерахунку пенсії не враховано довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та довідки (за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсією) від 12.07.2024 №102/01.2-24/24, які видані Адміністрацією Салтівського району Харківської міської ради. Вважаючи таке рішення відповідача протиправним та незаконним, позивач звернулась до суду за захистом.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 03.10.2026 відкрито спрощене позовне провадження у справі без виклику сторін у судове засідання.

Представник відповідача надіслав суду відзив на позовну заяву, в якому заперечував проти задоволення позовних вимог, посилаючись на те, що на виконання рішення суду від 03.032025 у справі №520/22932/24 ОСОБА_2 переведено з пенсії за віком відповідно до Закону №1058 на пенсію за віком згідно Закону України №889, зараховано до стажу державної служби періоди роботи з 30.08.2001 по 31.12.2010 та з 01.01.2011 по 01.05.2016. При обчисленні пенсії складові довідок від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та №102/01.2-24/24, видані адміністрацією Салтівського району Харківської міської ради не бралися до уваги, оскільки в мотивувальній частині рішення суду не розглядалось питання щодо врахування зазначених довідок. Оскільки, в результаті перерахунку розмір пенсії зменшився, перерахунок було скасовано. Такими чином, відповідач при здійсненні перерахунку пенсії позивача діяв в порядку, спосіб та в межах, визначених чинним законодавством України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст.229 КАС України.

Відповідно до частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.

Позивач - ОСОБА_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримує пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

15.07.2024 позивач звернулась через портал електронних послуг Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VІІІ та проведення перерахунку пенсії на підставі довідок про складові грошового забезпечення від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та №102/01.2-24/24.

Заяву розглянуто за принципом екстериторіальності та Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області прийнято рішення від 24.07.2024 №203040015306 про відмову ОСОБА_1 в переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу".

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 03.03.2025 у справі №520/22932/24, залишеного без змін постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 21.05.2025, частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії. Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 24.07.2024 року №203040015306 про відмову ОСОБА_1 в переведенні з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" на пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу". Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області зарахувати до стажу державної служби ОСОБА_1 період роботи у виконавчому комітеті Московської районної ради м.Харкова з 30.08.2001 по 31.12.2010 та Адміністрації Московського району Харківської міської ради з 01.01.2011 по 01.05.2016. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 15 липня 2024 року про переведення її з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723-ХІІ, з урахуванням висновків суду у даній справі. В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовлено.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області, на виконання рішення Харківського окружного адміністративного суду від 03.03.2025 у справі №520/22932/24, повторно розглянуто заяву ОСОБА_1 від 15.07.2024 про переведення з пенсії за віком відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-ІV на пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року №3723-ХІІ та прийнято рішення від 06.06.2025 №203040015306 у задоволенні заяви, оскільки розмір пенсії зменшується.

Також листом від 11.06.2025 №16269-15645/Б-02/8-1500/25 відповідач повідомив, що при розгляді заяви до уваги не взято довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та довідки (за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсією) від 12.07.2024 №102/01.2-24/24, які видані адміністрацією Салтівського району Харківської міської ради, оскільки в мотивувальній частині рішення суду не розглядалось питання щодо врахування зазначених довідок.

Вважаючи таке рішення відповідача щодо відмову у здійсненні перерахунку пенсії позивача на підставі наданих довідок про заробітну плату протиправним, а свої права порушеними, позивач звернулась до суду з даним позовом.

Вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд виходить з наступних підстав та мотивів.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

До 01 травня 2016 року суспільні відносини, що охоплюють діяльність держави щодо створення правових, організаційних, економічних та соціальних умов реалізації громадянами України права на державну службу регулювались Законом України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ).

З 01 травня 2016 року набрав чинності Закон України "Про державну службу" №889-VIII від 10.12.2015 (далі - Закон № 889-VIII), в Прикінцевих та перехідних положеннях якого закріплено, що Закон України №3723-ХІІ, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI Закону №889-VIII, втратив чинність.

Пунктом 10 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII визначено, що державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Пунктом 12 розділу XI Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Тобто, за наявності в особи станом на 01 травня 2016 року певного стажу державної служби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років незалежно від того, чи працювала особа станом на 01 травня 2016 року на державній службі), така особа зберігає право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723-XII, але за такої умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Відповідно до ч.1 ст.37 Закону №3723-ХІІ, на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно із ч.8 ст.37 Закону №3723-ХІІ визначення заробітної плати для обчислення пенсій державним службовцям здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Кабінет Міністрів України постановою від 14.09.2016 №622 затвердив Порядок призначення пенсії деяким категоріям осіб (далі - Порядок №622, в редакції станом на час переведення позивачки на пенсію за нормами Закону України "Про державну службу").

Пунктом 4 Порядку призначення пенсій деяким категоріям осіб, затвердженим постановою КМУ від 14.09.2016 №622 визначено, що пенсія державним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. При цьому:

- посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії за останньою займаною посадою державної служби (або прирівняною до неї у разі відсутності у державному органі відповідних посад державної служби);

- розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв починаючи з 1 травня 2016 року. Середньомісячна сума зазначених виплат за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми цих виплат на 60. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні;

- у разі коли в осіб, зазначених в пункті 2 цього Порядку, станом на дату звернення немає 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією починаючи з 1 травня 2016 р., середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 1 травня 2016 р. на кількість таких місяців. За бажанням особи неповні місяці роботи на посаді державної служби враховуються як повні. При цьому для державних службовців, які звернулися за призначенням пенсії у травні 2016 р., а також для осіб, які не працювали починаючи з 1 травня 2016 р. на посадах державної служби, сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається з розрахунку таких виплат за травень 2016 р. як за повний місяць.

Матеріальна допомога та виплати, які нараховуються за період, що перевищує календарний місяць, враховуються в частині, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.

За бажанням осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, і які на момент виходу на пенсію не перебувають на державній службі, розмір зазначених в абзацах третьому - п'ятому цього пункту виплат визначається в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за місяць, що передує місяцю звернення за призначенням пенсії, але не раніше травня 2016 р., за відповідною (прирівняною) посадою (посадами) за останнім місцем роботи на державній службі.

Пунктом 5 Порядку №622 встановлено, що форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням із Мінсоцполітики.

Постановою Правління Пенсійного фонду України "Про форми довідок про заробітну плату для призначення пенсії державним службовцям" від 17.01.2017 №1-3, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 08.02.2017 за №180/30048, затверджено форми довідок про заробітну плату для призначення згідно з пунктами 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №889-VIII "Про державну службу" пенсії відповідно до ст.37 Закону №3723-XII, що додаються: форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією); форму довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії особі, яка має не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державної служби, і яка на момент виходу на пенсію не займає посади державної служби.

Таким чином, до заробітку для обчислення пенсії включаються посадовий оклад, надбавка за ранг та надбавка за вислугу років, а й інші виплати, з яких був сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за останній місяць роботи на посаді державної служби перед місяцем звернення.

Так, позивачкою при зверненні з заявою про перехід на пенсію за віком державного службовця було надано пенсійному органу довідку від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 станом на 01.07.2024 року про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років), затвердженого зразка, передбаченого постановою правління Пенсійного фонду України від 17.01.2017 №1-3.

Крім того, позивачем надано довідку від 12.07.2024 №102/01.2-24/24 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією) згідно з пунктами 10, 12 розділу ХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 10 грудня 2015 року №889-VІІІ "Про державну службу" та відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" за період з 07.2019 по 06.2024 роки (форма довідки із змінами, внесеними згідно з Постановою Пенсійного фонду України №11-1 від 23.05.2018).

У вказаних довідках зазначено про те, що на всі види оплати праці, включені в довідки, нараховано єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Довідки видана на підставі особових рахунків, за 06 місяців 2024 року та за 2019-2024 року відповідно.

Довідки містять підпис начальника управління та головного бухгалтера та скріплені круглою печаткою установи.

Таким чином, довідки Адміністрації Салтівського району Харківської міської ради про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та №102/01.2-24/24 відповідає встановленій формі, містять всі обов'язкові реквізити, що свідчить про відсутність підстав для їх неврахуванні при обчисленні пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу".

Будь-яких доказів того, що надані позивачем довідки не відповідає вимогам Постанови №1-3, Порядку №622 відповідачем не надано.

Відповідно до частини другої статті 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Згідно з п.4.2 Порядку від 25 листопада 2005 року №22-1, подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" затвердженого постанова правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 № 22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Відповідно до п.4.10 Порядку №22-1 після призначення, перерахунку пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший вид електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем фактичного проживання особи, за місцезнаходженням установи виконання покарань, де відбуває покарання засуджений до позбавлення (обмеження) волі, для здійснення виплати пенсії.

З огляду на приписи Порядку №22-1 процедура переведення з одного виду пенсії на інший, здійснення її нарахування в даному випадку покладена на Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області, а виплата пенсії буде здійснюватися пенсійним фондом, за місцем проживання/фактичного перебування особи.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що відповідачем протиправно було невраховано спірні довідки при переведенні позивачки на пенсію державного службовця, у зв'язку з чим належним та достатнім способом захисту порушених прав позивачки є визнання протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 06.06.2025 №203040015306 в частині неврахування при повторному розгляді заяви ОСОБА_1 від 15.07.2024 довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та довідки (за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсією) від 12.07.2024 №102/01.2-24/24, які видані Адміністрацією Салтівського району Харківської міської ради та зобов'язати відповідача призначити та нарахувати з 15.07.2024 ОСОБА_1 пенсію державного службовця з врахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та довідки (за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсією) від 12.07.2024 №102/01.2-24/24, які видані Адміністрацією Салтівського району Харківської міської ради та передати пенсійну справу Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області для здійснення виплати пенсії.

Позовні вимоги в частині виплати, нарахованої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області пенсії позивача, не підлягають задоволенню, оскільки обов'язок по виплаті пенсії належить Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області, де на обліку перебуває позивач.

Приписами ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог.

Витрати зі сплати судового збору підлягають розподілу відповідно до восьмої першої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись ст.ст.19, 139, 229, 241-247, 250, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул.Канатна, буд.83, м.Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання рішення протиправним та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 06.06.2025 №203040015306 в частині неврахування при повторному розгляді заяви ОСОБА_1 від 15.07.2024 довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та довідки (за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсією) від 12.07.2024 №102/01.2-24/24, які видані Адміністрацією Салтівського району Харківської міської ради.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) призначити та нарахувати з 15.07.2024 ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсію за віком відповідно до Закону України "Про державну службу", з врахуванням довідки про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (посадовий оклад, надбавка за ранг, надбавка за вислугу років) від 12.07.2024 №101/01.2-24/24 та довідки (за будь-які 60 календарних місяців роботи перед зверненням за пенсією) від 12.07.2024 №102/01.2-24/24, які видані Адміністрацією Салтівського району Харківської міської ради та передати пенсійну справу Головному управлінню Пенсійного фонду України в Харківській області для здійснення виплати пенсії.

В задоволенні іншої частини позовних вимог, - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (вул.Канатна, буд.83, м.Одеса, 65012, код ЄДРПОУ 20987385) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) витрати зі сплати судового збору у розмірі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Указом Президента України №64/2022 від 24.02.2022 з 24 лютого 2022 року був введений воєнний стан на території України, у зв'язку з бойовими діями на території м.Харків та Харківської області, повний текст рішення складено 18 березня 2026 року.

Суддя Лариса МАР'ЄНКО