Рішення від 18.03.2026 по справі 420/37211/25

Справа № 420/37211/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Самойлюк Г.П., розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління ДПС в Одеській області, в якій позивач просить суд:

- визнати протиправним та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби в Одеській області №№0096419-2409-1505, 0096422-2409-1505, 0096423-2409-1505, 0096429-2409-1505 від 25.04.2025, якими визначено суму податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що застосовуючи ставку у розмірі 0,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати на підставі рішення тридцятої сесії VIII скликання Кароліно- Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 07.03.2025 за № 938- VIII «Про внесення змін та доповнень до рішень Кароліно- Бугазької сільської ради від 25.12.2024 року №843-VIII «Про внесення змін та доповнень до рішень Кароліно-Бугазької» сільської ради від 30.03.2023 року №820-VIII «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Кароліно- Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області на 2024 рік» при винесенні податкових повідомлень-рішень (форма Ф) за №№0096419-2409-1505, 0096422-2409-1505, 0096423-2409-1505, 0096429-2409- 1505 за податковий період січень-грудень 2024 року ГУ ДПС в Одеській області порушено конституційний принцип незворотності дії в часі законів та інших нормативно-правових актів. При цьому, нежитлові приміщення за адресою Одеська область, Білгород- Дністровський район, смт Затока, бульвар Золотий Берег, № 14, 47-6, 55 №117, використовуються виключно з метою отримання прибутку при здійсненні підприємницької діяльності, a саме при розміщенні та проживанні відпочиваючих (громадян) в курортно-літні періоди року. В результаті збройної агресії російської федерації проти України, вжиті державою заходи контролю щодо перебування громадян на території смт Затока, в тому числі на території прибережної захисної смуги, фактично встановили заборону для цільового використання майна, а саме при розміщенні та проживанні громадян в готельно-майновому комплексі (база відпочинку).

Ухвалою від 10.11.2025 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.

До суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач просить відмовити у задоволенні позову. В обґрунтування правової позиції зазначено, що територія смт. Затока Кароліно - Бугазької сільської територіальної громади була віднесена до території, на якій ведуться бойові дії - територія активних бойових дій в період з 03.03.2022-17.08.2022 року. Однак, податкові повідомлення - рішення сформовано за податкові (звітні) періоди січень-грудень 2024 року, тобто коли дану територіальну громаду було виключено з переліку територій на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих територій рф № 309 від 2022 року.

Представником позивача надано відповідь на відзив, в якій вказано, що у своїй позовній заяві ОСОБА_1 наголошує на неможливості при обліку, нарахуванні та застосуванні податків та податкового законодавства в ретроспективному порядку, а при винесенні податкових повідомлень-рішень від 25.04.2025 за №№0096419-2409-1505, 0096422-2409-1505, 0096423-2409-1505, 0096429-2409-1505 саме такий порядок застосовано. Тобто при винесенні ППР за 2024 рік в основу розрахунків покладено ставку податку, яка прийнята Рішенням двадцять дев'ятої сесії VIII скликання Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області від 25.12.2024 за № 843- VIII «Про внесення змін та доповнень до рішень Кароліно-Бугазької» сільської ради від 30.03.2023 року №820-VIII «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області на 2024 рік».

За приписами ч.5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Відповідно до п.10 ч.1 ст.4 КАС України письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відтак, справу розглянуто в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець та перебуває на обліку в Білгород-Дністровській ДПІ ГУ ДПС в Одеській області за адресою: Одеська область, м. Білгород-Дністровський, вул. Мала Михайлівська, 42.

ОСОБА_1 на праві приватної власності належать об'єкти нерухомого майна:

будівлі та споруди бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », реєстраційний номер НОМЕР_1 , загальною площею 251,8 кв. м, розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , дата реєстрації 01.12.2017;

будівлі та споруди бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_2 », реєстраційний номер НОМЕР_2 , загальною площею 1274,1 кв. м, розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , дата реєстрації 06.04.2021;

майновий комплекс бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_3 », реєстраційний номер 331883751103, загальною площею 118,6 кв. м, розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , дата реєстрації 05.04.2014;

будівлі та споруди бази відпочинку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », реєстраційний номер НОМЕР_3 , загальною площею 3641,5 кв. м, розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , дата реєстрації 27.07.2022; з 01.07.2014 до 27.07.2022 загальна площа об'єкта складала 3115,98 кв. м.

25.04.2025 року Головним управлінням ДПС в Одеській області прийнято податкові повідомлення-рішення:

№ 0096419-2409-1505-UA51040050000073907, яким позивачу нараховано грошові зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, за 2024 рік у сумі 129 273,25 грн;

№ 0096422-2409-1505-UA51040050000073907 яким позивачу нараховано грошові зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, за 2024 рік у сумі 4 210,30 грн;

№ 0096423-2409-1505-UA51040050000073907 яким позивачу нараховано грошові зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, за 2024 рік у сумі 45 230,55 грн;

№ 0096429-2409-1505-UA51040050000073907 яким позивачу нараховано грошові зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що сплачується фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості, за 2024 рік у сумі 8 938,90 грн;

Відповідно до п.п. 265.1.1 п. 265.1 ст. 265 ПК України податок на майно складається з, зокрема, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Згідно п.п. 266.1.1 п. 266.1 ст. 266 ПК України платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості.

Відповідно до п.п. 266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПК України об'єктом оподаткування є об'єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка.

Згідно п.п 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 ПК України базою оподаткування є загальна площа об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Відповідно до п.п. 266.3.2 п. 266.3 ст. 266 ПК України база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, які перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що безоплатно надаються органами державної реєстрації прав на нерухоме майно та/або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Згідно п.п. 266.4.2 п. 266.4 ст. 266 ПК України сільські, селищні, міські ради встановлюють пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, громадських об'єднань, благодійних організацій, релігійних організацій України, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями). Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів. Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об'єктів нежитлової нерухомості, встановлюються залежно від майна, яке є об'єктом оподаткування.

Відповідно до п.п. 266.5.1 п. 266.5 ст. 266 ПК України ставки податку для об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування.

Згідно п.п. 266.7.2 п. 266.7 ст. 266 ПК України податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку, обчисленого згідно з підпунктом 266.7.1 пункту 266.7 цієї статті, разом з детальним розрахунком суми/сум податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилаються платнику податку контролюючим органом у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу, до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком).

Відповідно до п.п. 266.7.3 п. 266.7 ст. 266 ПК України платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за своєю податковою адресою для проведення звірки даних щодо: об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності платника податку; розміру загальної площі об'єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку. У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, контролюючий орган за своєю податковою адресою платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).

Згідно абз. «а» п.п. 266.10.1, п.п. 266.10.3, п. 266.10 ст. 266 ПК України податкове зобов'язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Податкове зобов'язання з цього податку може бути нараховано за податкові (звітні) періоди (роки) в межах строків, визначених пунктом 102.1 статті 102 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 10 ПК України до місцевих податків належать: податок на майно; єдиний податок. Місцеві ради в межах повноважень, визначених цим Кодексом, вирішують питання відповідно до вимог цього Кодексу щодо встановлення податку на майно (в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) та встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів, туристичного збору та земельного податку за лісові землі.

Згідно ст. 12 ПК України сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та про внесення змін до таких рішень.

На період дії воєнного чи надзвичайного стану в Україні на територіях, де тимчасово не здійснюють свої повноваження відповідні сільські, селищні, міські ради, рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів та/або надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів мають право приймати відповідні військові адміністрації та військово-цивільні адміністрації у порядку, передбаченому цим Кодексом для сільських, селищних, міських рад.

Встановлення місцевих податків та зборів здійснюється у порядку, визначеному цим Кодексом.

При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, платник податків і зборів, розмір ставки, податковий період та інші обов'язкові елементи, визначенні статтею 7 цього Кодексу з дотриманням критеріїв, встановлених розділом ХІІ цього Кодексу для відповідного місцевого податку чи збору.

Сільські, селищні, міські ради надсилають у десятиденний строк з дня прийняття рішень, але не пізніше 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та/або зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів, до контролюючого органу, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та/або зборів, в електронному вигляді інформацію щодо ставок та податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів у порядку та за формою, затвердженими Кабінетом Міністрів України, та копії прийнятих рішень про встановлення місцевих податків та/або зборів та про внесення змін до таких рішень. Якщо в рішенні органу місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також податкових пільг з їх сплати не визначено термін його дії, таке рішення є чинним до прийняття нового рішення.

Рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 25 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

У разі якщо до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування місцевих податків та/або зборів, сільська, селищна, міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків та/або зборів, що є обов'язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки та/або збори справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування таких місцевих податків та/або зборів.

Офіційно оприлюднене рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів, а також зміну розміру їх ставок, об'єкта оподаткування, порядку справляння чи надання податкових пільг або про внесення змін до таких рішень є нормативно-правовим актом з питань оподаткування місцевими податками та зборами, який набирає чинності з урахуванням строків, передбачених підпунктом 12.3.4 цієї статті.

Отже, прийняті на пленарних засіданнях органу місцевого самоврядування (сільської, селищної, міської ради) рішення про встановлення місцевих податків та зборів набувають статусу нормативно-правового акта (набирають чинності) після їх офіційного оприлюднення в установленому законом порядку з дня офіційного оприлюднення, якщо таке мало місце до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період), і якщо орган місцевого самоврядування, який прийняв таке рішення, не встановив пізнішу, ніж дата офіційного оприлюднення, дату набрання чинності рішенням. Якщо рішення про встановлення місцевих податків та зборів було офіційно оприлюднено після 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період), то його норми застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Кароліно-Бугазькою сільською радою Білгород- Дністровського району Одеської області 30.03.2023 року прийнято рішення №820-VІІІ, яким встановлено на території Кароліно-Бугазької сільської ради місцеві податки і збори, зокрема податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2024 рік.

Вказаним рішення встановлено ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 1 квадратний метр щодо будівель готельних для фізичних осіб - 1 %.

Рішенням Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород- Дністровського району Одеської області №843-VІІІ від 25.12.2024 року внесено зміни до рішення від 30.03.2023 року №820-VІІІ, викладено додаток № 2 до рішення «Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» в новій редакції.

Вказаним рішенням встановлено ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 1 квадратний метр щодо будівель готельних для фізичних осіб - 0,5 %.

Рішенням Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород- Дністровського району Одеської області №938-VІІІ від 07.03.2025 року внесено зміни та доповнення до рішень Кароліно- Бугазької сільської ради від 25.12.2024 року №843-VIII «Про внесення змін та доповнень до рішень Кароліно-Бугазької» сільської ради від 30.03.2023 року №820-VIII «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Кароліно- Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області на 2024 рік», виклавши додаток до рішення «внесення змін до ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Верховний Суд в постанові від 17.01.2022 у справі №640/9593/20 вказав, що виключно місцева рада має компетенцію щодо прийняття рішень стосовно формування розміру податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки протягом бюджетного періоду, причому таке рішення набуває чинності лише з початку наступного бюджетного періоду, але з урахуванням приписів підпункту 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПК України.

У свою чергу, положення підпункту 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 ПК України надають право на застосування норм такого рішення не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом, тобто відтерміновують початок їх дії.

Отже, оскільки рішення Кароліно-Бугазької сільської ради Білгород- Дністровського району Одеської області №938-VІІІ від 07.03.2025 року, яким внесено зміни та доповнення до рішень Кароліно- Бугазької сільської ради від 25.12.2024 року №843-VIII «Про внесення змін та доповнень до рішень Кароліно-Бугазької» сільської ради від 30.03.2023 року №820-VIII «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Кароліно- Бугазької сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області на 2024 рік», було прийнято 07.03.2025, тобто після 15 липня року, що передувало бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів або змін, тому воно не може застосовуватися контролюючим органом при визначенні податкових зобов'язань з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2024 рік щодо об'єктів нерухомого майна, які розташовані на території Кароліно-Бугазької територіальної громади Білгород- Дністровського району Одеської області.

Відтак, Головним управлінням ДПС в Одеській області прийнято оскаржувані податкові повідомлення-рішення щодо визначення податкового зобов'язання позивачу з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за 2024 рік, з урахування ставок згідно рішення №938-VІІІ від 07.03.2025 року, які можуть бути застосовані лише з початку наступного бюджетного періоду.

Разом з тим, суд вважає безпідставними посилання позивача на те, що в результаті збройної агресії російської федерації проти України, вжиті державою заходи контролю щодо перебування громадян на території смт Затока, в тому числі на території прибережної захисної смуги, фактично встановили заборону для цільового використання майна, оскільки наведені позивачем в позовній заяві накази та розпорядження, прийняті відповідними органами щодо заборони перебування, пересування, вхід/вихід саме громадян, іноземців та осіб без громадянства, руху транспортних засобів, а також організації господарської діяльності, з урахування вимог заборон, а не безпосередньої заборони господарської діяльності.

За таких підстав, суд вважає, що при прийнятті оскаржуваних податкових повідомлень-рішень Головне управління ДПС в Одеській області діяло не на підставі приписів Податкового кодексу України, а тому наявні підстави для визнання їх протиправними та скасування.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Згідно ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем виступала його посадова чи службова особа.

Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 9 ч.1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір», підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись ст. ст. 9, 12,77, 90, 139, 242-246, 250-251, 255, 297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до Головного управління ДПС в Одеській області (вул. Семінарська, 5, м. Одеса, 65044, код ЄДРПОУ ВП44069166) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління Державної податкової служби в Одеській області №№0096419-2409-1505, 0096422-2409-1505, 0096423-2409-1505, 0096429-2409-1505 від 25.04.2025 року, якими визначено суму податкового зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками об'єктів нежитлової нерухомості.

Порядок і строки оскарження рішення визначаються ст.ст.293, 295 КАС України.

Рішення набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст.255 КАС України.

Суддя Самойлюк Г.П.