справа№ 380/14843/25
про зобов'язання подати звіт про виконання судового рішення
м. Львів
19 березня 2026 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кондратюк Ю.С., розглянувши в порядку письмового провадження заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -
У провадженні Львівського окружного адміністративного суду перебувала на розгляді адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - відповідач), з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - третя особа) про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2025 у справі №380/14843/25 адміністративний позов задоволено повністю, зокрема:
- визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області №135050004983 від 02.07.2025;
- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області зарахувати ОСОБА_1 до стажу державної служби періоди роботи на посадах в органах державної податкової служби з 27.07.1990 до 24.06.2025;
- зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області здійснити з 24.06.2025 переведення ОСОБА_1 з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV на пенсію за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-ХІІ, п.п. 10, 12 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII, з урахуванням довідки №290-13-01-10-00-11 від 24.06.2025, довідки №291-13-01-10-00-11 від 24.06.2025, №102-13-01-10-21 від 24.06.2025 та здійснити виплату пенсії, з урахуванням виплачених сум.
Рішення набрало законної сили.
13.03.2026 від позивача надійшла заява про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення, в якій просить встановити судовий контроль за виконанням рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2025 у справі №380/14843/25 шляхом зобов?язання Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області подати до суду звіт про виконання судового рішення щодо виплати пенсії в нарахованому рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області від 29.12.2025 року розмірі.
В обґрунтування поданої заяви зазначає, що Листом від 07.01.2026 №1800-0202-8/894 Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області повідомило, що на виконання судового рішення ГУ ПФУ в Сумській області рішенням від 29 грудня 2025 року перевело позивача з 24 червня 2025 року з пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV на пенсію за віком, відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 Nє3723-ХII, п.п. 10, 12 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про державну службу від 10.12.2015 № 889-VIII, з урахуванням довідки № 290-13-01-10-00-11 від 24.06.2025, довідки № 291-13-01-10-00-11 від 24.06.2025, № 102-13-01-10-21 від 24.06.2025.
Відповідно до розрахунку пенсії державного службовця від 29.12.2025 розмір пенсії з надбавками з 24.06.2025 становить 31111,66 грн.
Також, ГУ ПФУ в Сумській області повідомило, що електронна пенсійна справа передана до ГУ ПФУ у Львівській області для здійснення виплати пенсії.
Однак, Головне управління ПФУ у Львівській області виплатило позивачу пенсію за січень 2026 року не в розмірі нарахованої пенсії - 31111,66 грн, не в розмірі, визначеному з урахуванням прожиткового мінімуму осіб, які втратили працездатність, з 01.01.2026 - 25950,00 грн, а в сумі 19037,63 грн., яку я отримував в попередніх періодах згідно з Законом України від 09.07.2003 № 1058-IV "Про загальнообов?язкове державне пенсійне страхування", що підтверджується перерахунком пенсії від 12.02.2026, перерахунком пенсії 23.04.2025.
Також, позивачу не була виплачена пенсія за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" за період з 24.06.2025 до 01.01.2026.
При вирішенні заяви про встановлення судового контролю керується таким.
Згідно з ч.1 ст. 370 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Згідно зі ст. 129-1 Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
Відповідно ст. 381-1 КАС України судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснює суд, який розглянув справу як суд першої інстанції.
Суд може здійснювати судовий контроль за виконанням судового рішення у порядку, встановленому статтями 287, 382-382-3 і 383 цього Кодексу.
За приписами ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.
Із змісту заяви про встановлення судового контролю випливає, що рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2025 у справі №380/14843/25, яке набрало законної сили не виконано в повному обсязі, оскільки виплата сум пенсії здійснюється не в повному обсязі.
Враховуючи, що спір у цій справі стосується перерахунку пенсійних виплат, подану заяву та імперативність норми абз. 2 ч. 1 ст.382 КАСУ, суд дійшов висновку про необхідність зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення.
При цьому, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. Оскільки Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області не є суб'єктом владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, підстави для зобов'язання такого подати звіт про виконання судового рішення, - відсутні.
Отже, заява позивача заява в порядку ст.382 КАС України підлягає частковому задоволенню.
Згідно з ч. 2-3 ст. 382 КАС України за наслідками розгляду заяви суд постановляє ухвалу про її задоволення або відмову у задоволенні та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Встановлений судом строк для подання звіту про виконання судового рішення має бути достатнім для його підготовки. Достатнім є строк, який становить не менше десяти календарних днів з дня отримання суб'єктом владних повноважень відповідної ухвали та не перевищує трьох місяців.
Враховуючи предмет спору та те, що розгляд справи здійснювався в порядку спрощеного позовного провадження достатнім строком для підготовки звіту є строк, який становить 30 календарних днів з дня отримання відповідачем цієї ухвали.
Керуючись ст.ст. 248, 256, 381-1, 382, 382-1 КАС України, суд
1. Заяву ОСОБА_1 від 13.03.2026 про встановлення судового контролю (в порядку ст. 382 КАС України), - задовольнити частково.
2. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Сумській області подати до суду звіт про виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 31.10.2025 у справі №380/14843/25 протягом 30-ти днів з дня отримання копії цієї ухвали, копію звіту направити позивачу.
3. У задоволенні інших вимог відмовити.
4. Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала суду про задоволення заяви та зобов'язання суб'єкта владних повноважень подати звіт про виконання судового рішення є остаточною і оскарженню не підлягає. Заперечення на таку ухвалу включаються до апеляційної скарги на судове рішення, передбачене частиною першою статті 382-3 цього Кодексу.
Повну ухвалу складено 19.03.2026.
Суддя Ю.С.Кондратюк