Ухвала від 19.03.2026 по справі 911/3340/21

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"19" березня 2026 р. Справа № 911/3340/21

Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В. А., перевіривши заяву Державної організації «Український авіаційний метеорологічний центр» про заміну сторони по справі №911/3340/21

за позовом Державного підприємства "Український авіаційний метеорологічний центр

до Авіакомпанії Societe Air France S.A.

за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Державного підприємства обслуговування повітряного руху України (Украерорух)

про стягнення 1 666, 00 доларів США за послуги метеорологічного обслуговування польотів повітряних суден на підході та в районі аеродрому

установив:

Господарський суд Київської області рішенням від 08.04.2024 у справі №911/3340/21 ухвалив позовні вимоги Державне підприємство "Український авіаційний метеорологічний центр" задовольнити повністю та стягнути з Авіакомпанії Societe Air France S.A. на користь Державного підприємства "Український авіаційний метеорологічний центр" заборгованість у розмірі 1 666, 00 доларів США, а також 2 270, 00 грн судового збору, 30 754,74 грн (29 292, 00 грн судові витрати, пов'язаних із залученням перекладача та 1 462, 74 грн комісія банку) та 48, 75 Євро судових витрат пов'язаних з розглядом справи.

30.05.2024 Господарським судом Київської області видано наказ на примусове виконання вказаного рішення.

17.03.2026 через підсистему ЄСІТС «Електронний суд» надійшла заява від Державної організації «Український авіаційний метеорологічний центр», згідно якої заявник просить суд замінити сторону по справі № 911/3340/21 з Державного підприємства «Український авіаційний метеорологічний центр» на його правонаступника - Державну організацію «Український авіаційний метеорологічний центр» .

Відповідно до приписів частин 1, 2, 4 статті 170 Господарського процесуального кодексу України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, клопотання або заперечення, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для такої фізичної особи), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Письмова заява, клопотання чи заперечення підписується заявником або його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, що подається на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надсилання (надання) іншим учасникам справи (провадження) з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Так, до вказаної заяви Державна організація «Український авіаційний метеорологічний центр» не надала документів, які підтверджують відправлення іншим сторонам копії такої заяви.

Ураховуючи наведене, оскільки до заяви Державної організації «Український авіаційний метеорологічний центр» про заміну сторони по справі №911/3340/21 не додано доказів на підтвердження надсилання такої заяви іншим учасникам справи, суд дійшов висновку про залишення без розгляду зазначеної заяви.

Керуючись статтями 170, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

постановив:

Залишити без розгляду заяву Державної організації «Український авіаційний метеорологічний центр» про заміну сторони по справі №911/3340/21.

Ухвала підписана 19.03.2026, набирає законної сили з моменту підписання її суддею згідно з ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена окремо від рішення суду протягом десяти днів з дня складення повної ухвали відповідно до ч. 1 ст.255, ч. 1 ст.256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя В.А. Ярема

Попередній документ
134959760
Наступний документ
134959762
Інформація про рішення:
№ рішення: 134959761
№ справи: 911/3340/21
Дата рішення: 19.03.2026
Дата публікації: 20.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Київської області
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (30.03.2026)
Дата надходження: 27.03.2026
Предмет позову: ЕС: про заміну сторони