Справа № 136/431/26
іменем України
12.03.2026 м.Липовець
Суддя Липовецького районного суду Вінницької області Кривенко Д.Т. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, третя особа інспектор відділу поліції №4 (м.Липовець) Вінницького РУНП у Вінницькій області лейтенанта поліції Кошельнюка Івана Вікторовича про визнання незаконною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, -
Позивач звернувся до суду із зазначеним вище адміністративним позовом до відповідача.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі судом встановлено, що позов не відповідає вимогам ст. 161 КАС України, з огляду на таке.
Згідно ч. 3 ст.161 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Стаття 3 Закону України «Про судовий збір» визначено перелік об'єктів справляння судового збору. Зокрема, відповідно до ч. 1 цієї статті судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви.
Відповідно до висновку про застосування норм права, викладеного у постанові Великої Палати Верховного Суду від 18.03.2020 у справі № 543/775/17 (провадження № 11-1287апп18), у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону України «Про судовий збір», які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Розмір судового збору за подання позовної заяви складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, позивач за подання до суду позовної заяви про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення має сплатити судовий збір.
У відповідності до ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Документ про сплату судового збору додається до позовної заяви, апеляційних і касаційних скарг на рішення та постанови суду, до інших заяв щодо здійснення судом певних дій, за які передбачено сплату судового збору відповідно до Закону України «Про судовий збір».
Позивачем до позовної заяви додано копію повідомлення/квитанції (без номеру) від 09.03.2026 р. на суму 665 грн.60 коп., з якої станом на 12.03.2026 року не можливо отримати поєднання з Державною Казначейською службою та відповідно перевірити та підтвердити сплату судового збору за таким платіжним документом.
Таким чином, долучене до позовної заяви повідомлення/квитанція (без номеру) від 09.03.2026 р. про сплату судового збору у розмірі 665,60 грн., не може вважатися належним доказом сплати судового збору за подання даної позовної заяви.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суддя приходить до висновку, про необхідність залишення позовної заяви без руху та надання строку позивачу для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно виконати вимоги даної ухвали суду. У разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Керуючись статтями 2, 5, 122, 123, 160, 161, 169, 171 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, третя особа інспектор відділу поліції №4 (м.Липовець) Вінницького РУНП у Вінницькій області лейтенанта поліції Кошельнюка Івана Вікторовича про визнання незаконною та скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - залишити без руху, надавши позивачеві строк у десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачеві, що у разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Дмитро КРИВЕНКО