Ухвала від 17.03.2026 по справі 760/6898/26

Справа №760/6898/26

1-кс/760/3747/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.03.2026 м. Київ

Слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання - ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Солом'янського районного суду м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Максима Кривоноса, буд. 25 клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025110000000113 від 09.04.2025, за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Солом'янського районного суду міста Києва надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС слідчого управління Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області ОСОБА_3 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42025110000000113 від 09.04.2025, за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Клопотання слідчого мотивовано тим, що 16.09.2008 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , спільно з громадянами України засновано товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), місцезнаходження: АДРЕСА_1 .

Заступником директора з операційної діяльності вказаного підприємства призначено ОСОБА_6 , бухгалтером - ОСОБА_5 , а 13.01.2022 керівником товариства - ОСОБА_4 .

Основним видом діяльності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » є виконання електромонтажних робіт. Окрім цього, підприємство здійснює оптову торгівлю машинами й устаткуванням, діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії, надання послуг технічного консультування у зазначених сферах, ремонт і технічне обслуговування електричного устаткування, а також установлення та монтаж машин і устаткування.

Разом із тим, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснює діяльність, пов'язану з розробленням, виробництвом та впровадженням мікропроцесорних пристроїв релейного захисту та автоматики, які застосовуються під час експлуатації об'єктів електроенергетичної інфраструктури. Зокрема, підприємство надає комплекс послуг у сфері створення систем релейного захисту та автоматики для трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів та електричних мереж напругою 6-110 кВ, у тому числі шляхом виконання проєктних робіт, постачання відповідного обладнання, проведення монтажних та пусконалагоджувальних робіт, а також супроводу будівництва і введення в експлуатацію об'єктів енергетичної інфраструктури.

Враховуючи специфіку зазначеної діяльності, обладнання та технічні рішення, що розробляються і впроваджуються ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », використовуються у функціонуванні об'єктів електроенергетичної системи, які забезпечують передачу та розподіл електричної енергії, що має важливе значення для стабільного функціонування енергетичної інфраструктури та безперебійного забезпечення електропостачання споживачів.

Починаючи з 2008 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснювало господарську діяльність як з підприємствами-резидентами України, а також здійснювало зовнішньоекономічну діяльність з суб'єктами господарювання - нерезидентами, в тому числі з підприємствами Російської Федерації та Республіки Казахстан.

24.02.2022 збройними силами Російської Федерації здійснено повномасштабне військове вторгнення на територію України та розпочато ведення агресивної війни проти України, захоплення її території, яке на даний час триває.

У зв'язку з чим, Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022 в Україні введено воєнний стан з 05 год. 30 хв. 24.02.2022, який неодноразово продовжено і діє на даний час.

Факт повномасштабного збройного вторгнення не приховувався владою Російської Федерації, а також установлений рішеннями міжнародних організацій, зокрема Резолюцією Генеральної асамблеї ООН ES-11/1 від 02.03.2022 «Про агресію проти України», п. п. 1, 3 Висновку 300 (2022) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Наслідки агресії російської федерації проти України», п. п. 17, 18 наказу від 16.03.2022 за клопотанням про вжиття тимчасових заходів у справі «Звинувачення в геноциді відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього» (Україна проти РФ та ін.)».

У зв'язку із військовою агресією з боку Російської Федерації та введенням воєнного стану на території України Кабінетом Міністрів України 26.02.2022 прийнято розпорядження №188-р «Про тимчасове закриття деяких пунктів пропуску через державний кордон та пунктів контролю», яким тимчасово закрито з 00 год. 00 хв. 28 лютого 2022 пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю (Луганська, Харківська, Сумська, Чернігівська, Вінницька, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Донецька, Дніпропетровська, Київська, Полтавська, Черкаська, Житомирська, Рівненська, Волинська області та місто Київ) за переліком згідно з додатком до розпорядження.

В подальшому постановою Кабінету Міністрів України № 187 від 03.03.2022 та постанови Правління ІНФОРМАЦІЯ_3 за № 18 від 24.02.2022 з російською федерацією заборонено провадження будь-якої господарської діяльності та валютних розрахунків.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Статтею 42 Конституції України закріплено, що кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом.

09.04.2022 Постановою КМУ № 426 «Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації», заборонено ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів з російської федерації.

27.09.2022 Постановою КМУ № 1076 «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію Російської Федерації», заборонено вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними договорами (контрактами), торговельною країною та/або країною призначення яких є Російська Федерація.

Враховуючи викладені обставини, ОСОБА_4 , достовірно усвідомлюючи, що після початку збройної агресії Російської Федерації проти України та введення правового режиму воєнного стану на території України провадження будь-якої господарської діяльності із суб'єктами господарювання, зареєстрованими на території Російської Федерації, у тому числі постачання продукції підприємствам держави-агресора, є протиправним та таким, що суперечить вимогам чинного законодавства України, а також розуміючи, що подальше постачання продукції, зокрема обладнання та технічних рішень, які можуть використовуватися на об'єктах енергетичної інфраструктури країни агресора, сприяє функціонуванню економіки держави-агресора та завдає шкоди інтересам України, діючи умисно, з корисливих мотивів, вирішив організувати протиправний механізм поставки продукції до Російської Федерації.

При цьому ОСОБА_4 , достовірно усвідомлював, що продукція, яка виробляється та реалізується ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », після її постачання суб'єктам господарювання Російської Федерації використовується у сфері електроенергетики, зокрема на об'єктах енергетичної інфраструктури держави-агресора.

Так, вказані мікропроцесорні пристрої релейного захисту та автоматики застосовуються під час експлуатації та забезпечення безперебійної роботи трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів, електричних мереж та інших об'єктів електроенергетики, у тому числі теплових електростанцій (ТЕЦ), що забезпечують енергопостачання підприємств промислового комплексу та об'єктів критичної інфраструктури російської федерації.

Усвідомлюючи суспільно небезпечний характер таких дій та передбачаючи їх наслідки, ОСОБА_4 розумів, що постачання зазначеної продукції сприяє функціонуванню енергетичної системи держави-агресора, забезпечує її енергетичну стійкість, а також створює умови для підтримання діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу та інших суб'єктів господарювання, які забезпечують потреби збройних сил Російської Федерації.

З цією метою ОСОБА_4 , розробив та впровадив злочинну схему постачання продукції, що виробляється та реалізується ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на територію держави-агресора, а також її подальшого продажу суб'єктам господарювання Російської Федерації шляхом приховування реального кінцевого отримувача товарів та здійснення їх транзиту через територію третіх держав, зокрема через Республіку Казахстан, що використовувалося як проміжна ланка для маскування фактичного маршруту поставки та обходу встановлених законодавством обмежень і заборон.

Так, з метою реалізації вказаного злочинного умислу ОСОБА_4 , заручився підтримкою суб'єкта господарювання ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), БІН: 150740011090, дата державної реєстрації: 14.07.2015, юридична адреса: АДРЕСА_2 , керівник - ОСОБА_7 . Підприємство є дочірнім і засноване ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Україна).

Зазначене дочірнє підприємство фактично виконувало функції транзитного посередника у злочинній схемі обходу заборон та санкцій, встановлених законодавством України щодо держави-агресора.

Через його залучення ОСОБА_4 організував приховану передачу продукції з території України до Республіки Казахстан, яка з подальшим перенаправленням надходила до підконтрольного йому ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (БІН НОМЕР_2 , АДРЕСА_3 , директор - ОСОБА_8 ), директор якого у невстановлений досудовим розслідуванням місці, спосіб та час погодився на участь у злочинній схемі. Від імені вказаного підприємства укладалися договори з суб'єктами господарювання Російської Федерації на реалізацію продукції, виготовленої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що дозволяло здійснювати незаконне постачання та обхід чинних заборон і санкцій.

Діяльність ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_4 » безпосередньо сприяла матеріально-технічному забезпеченню енергетичної та оборонної інфраструктури держави-агресора, зокрема постачанню продукції, яка використовується для функціонування критично важливих ТЕЦ та об'єктів оборонної промисловості РФ, тим самим завдаючи шкоди національній безпеці та економічним інтересам України.

Усвідомлюючи, що реалізація вказаного злочинного умислу можлива лише за умови залучення до його виконання працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які мають відповідні повноваження щодо зовнішньоекономічної діяльності та введення розрахунків товариства, в невстановлений досудовим розслідуванням час ОСОБА_4 , досяг попередньої злочинної змови з числа працівників товариства - заступником директора з операційної діяльності ОСОБА_6 та бухгалтером ОСОБА_5 , з метою організації і забезпечення безперервного функціонування механізму незаконного постачання продукції до держави-агресора.

В свою чергу, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , достовірно усвідомлювали, що ведення будь-якої господарської діяльності з суб'єктами господарювання, зареєстрованими на території Російської Федерації, зокрема поставки продукції підприємствам держави-агресора, є незаконним та завдає шкоди Україні, і добровільно надали свою згоду на участь у злочинній схемі.

Відповідно до розробленого плану злочинних дій, до обов'язків ОСОБА_4 входило безпосереднє керівництво та контроль діяльності підприємств на території України та Казахстану, організація виготовлення та постачання електроенергетичного обладнання для контрагентів, зокрема на територію Російської Федерації.

На ОСОБА_6 покладалося здійснення координації зовнішньоекономічної діяльності підприємства, ведення переговорів і контактів з контрагентами щодо постачання електроенергетичного обладнання, а також розробка комерційних пропозицій для суб'єктів господарювання, у тому числі на території Російської Федерації.

В свою чергу, на ОСОБА_5 покладалося здійснення контролю за зовнішньоекономічною діяльністю підприємства у частині розрахунків за постачання обладнання на території Російської Федерації через підконтрольні підприємству філії в Республіці Казахстан.

Надалі, реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою у період з березня 2022 року по теперішній час на виконання спільного злочинного плану, з метою пособництва державі-агресору, організовували та контролювали виготовлення і постачання електроенергетичного обладнання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » для контрагентів на території Російської Федерації через підконтрольні підприємству філії в Республіці Казахстан.

Так, ОСОБА_4 , ОСОБА_6 та ОСОБА_5 забезпечували укладення та виконання господарських договорів із суб'єктами господарювання, у тому числі з ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_4 », з метою прихованого обходу заборон та санкцій, а також здійснювали координацію зовнішньоекономічної діяльності підприємств та організацію фінансових розрахунків за поставлене обладнання, що надходило до держави-агресора.

Крім того, контролювали безперервне функціонування виробничих процесів, складів та логістики для реалізації продукції на користь енергетичної інфраструктури та оборонної промисловості держави-агресора, забезпечували участь працівників підприємств у виконанні завдань злочинної схеми, зокрема підготовку, пакування та відправку обладнання і матеріальних ресурсів за межі України.

З цією метою, у невстановлений досудовим розслідуванням час, проте не пізніше 30.01.2023 року, ОСОБА_4 , за попередньою змовою та сприянням ОСОБА_6 та ОСОБА_5 , перебуваючи у невстановленому слідством місці, досяг попередньої домовленості з невстановленою досудовим розслідуванням особою на території Російської Федерації, а саме з представником ООО « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ІНН НОМЕР_3 ), щодо продажу та постачання приладів релейного захисту, виготовлених ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: РС80-МАВР-1110 - 13 одиниць, РС80-МАВР-1120 - 1 одиниця, РС80-МР-12310 - 50 одиниць, РС80-МР-22310 - 44 одиниці, РС80-МР-22320 - 11 одиниць, РС80-МР-21220 - 10 одиниць, РС80-МР-32310 - 20 одиниць, РС83-А3-521-200-11-510 - 1 одиниця, загальною вартістю 4 038 012 російських рублів.

30.01.2023 невстановлена досудовим розслідуванням особа з числа працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » надала відомість ОСОБА_5 , а саме пакінг-лист та специфікацію, щодо відправки приладів релейного захисту на адресу ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Однак, з метою приховання своєї злочинної діяльності та мінімізації сплати податків, було прийнято рішення здійснити відправку товару окремими складовими елементами приладів релейного захисту, що унеможливлювало їх пряме відстеження та дозволяло приховати фактичний обсяг поставки.

16.02.2023 в рамках узгодженого плану злочинних дій, директор підконтрольного ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Казахстан) повідомив ОСОБА_5 та ОСОБА_4 , що отримання передачі частини товарів для ТК (ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_4 », Казахстан).

Після чого, 16.02.2023, з метою реалізації узгодженого злочинного плану, директор підконтрольного ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (Казахстан) організував передачу частини отриманих товарів на адресу ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (Казахстан).

У свою чергу, у невстановлений досудовим розслідуванням час та способом, але не пізніше 16.02.2023, представник ТОО « ІНФОРМАЦІЯ_4 », діючи за вказівкою ОСОБА_5 , у рамках узгодженого злочинного плану здійснив відправку заздалегідь підготовлених приладів релейного захисту, виготовлених ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме: РС80-МАВР-1110 - 13 одиниць, РС80-МАВР-1120 - 1 одиниця, РС80-МР-12310 - 50 одиниць, РС80-МР-22310 - 44 одиниці, РС80-МР-22320 - 11 одиниць, РС80-МР-21220 - 10 одиниць, РС80-МР-32310 - 20 одиниць, РС83-А3-521-200-11-510 - 1 одиниця, загальною вартістю 4 038 012 російських рублів, на адресу російського підприємства ООО « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».

Своїми умисними діями ОСОБА_5 сприяла усуненню перешкод під час організації та здійснення поставки продукції, виготовленої ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », підприємствам держави-агресора, забезпечуючи безперешкодний рух товарів у межах узгодженого злочинного плану та виконання завдань, спрямованих на пособництво державі-агресору.

10.03.2026 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Так у ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 на праві спільної часткової власності належить квартири за адресою: АДРЕСА_4 ; реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 2983497980000. У зв'язку із викладеним, приймаючи до уваги, що органом досудового розслідування зібрано достатньо доказів, які вказують на вчинення ОСОБА_5 особливо тяжкого злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України, за вчинення якого передбачено обов'язкове додаткове покарання у вигляді конфіскації майна, з метою забезпечення можливої конфіскації просив накласти арешт на це майно.

У судове засідання слідчий не прибув, направив до суду клопотання про розгляд клопотання про арешт майна у його відсутність.

Розгляд клопотання слідчого здійснювався без повідомлення підозрюваної на підставі ч. 2 ст. 172 КПК України.

Вивчивши клопотання та дослідивши матеріали, додані до клопотання, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КПК України завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 8 КПК України кримінальне провадження здійснюється з додержанням принципу верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Згідно з ч. ч. 1, 5 ст. 9 КПК України під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов'язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження, а тому у відповідності до ч. 1 ст. 131 КПК України має застосовуватись з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до ч. ч. 3, 4 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, дізнавач, прокурор звертається із клопотанням.

Відповідно до п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України слідчий суддя здійснює повноваження в порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Під час досудового розслідування, слідчий суддя не вправі вирішувати ті питання, які повинен вирішувати суд при розгляді кримінального провадження по суті, тобто не вправі оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для встановлення вини чи її відсутності у фізичної або юридичної особи за вчинення кримінального правопорушення, а лише зобов'язаний на підставі розумної оцінки сукупності отриманих даних визначити, що надані суду матеріали є достатніми для застосування в рамках даного кримінального провадження заходів забезпечення кримінального провадження, одним із яких і є тимчасовий доступ до речей та документів.

Положеннями п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України та ч. 1 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна є заходом забезпечення кримінального провадження, який забезпечує тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у ІНФОРМАЦІЯ_6 , інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у ІНФОРМАЦІЯ_6 , інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:

1) збереження речових доказів;

2) спеціальної конфіскації;

3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;

4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

У випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 171 КПК України, з клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутися прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, а з метою забезпечення цивільного позову - також цивільний позивач.

Так, під час розгляду клопотання, слідчим суддею встановлено, що Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42025110000000113 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 09.04.2025, за підозрою ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України.

10.03.2026 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111-2 КК України, а саме у вчиненні пособництва державі-агресору за попередньою змовою групою осіб, а саме вчинення громадянами України умисних дій, спрямованих на допомогу державі-агресору (пособництво) з метою завдання шкоди Україні, шляхом добровільної передачі матеріальних ресурсів та інших активів представникам держави-агресора /а. с. 49-57/.

Відповідно до Інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно від 10.03.2026 за підозрюваною ОСОБА_5 зареєстровано право власності на частку квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_4 /а. с. 58-59/.

Слідчим суддею були досліджені матеріали кримінального провадження, додані до клопотання на 59 арк.

Таким чином, проаналізувавши подані до суду матеріали кримінального провадження, із врахуванням доводів прокурора, оголошених в судовому засіданні, слідчий суддя дійшов до висновку, що слідчим доведено наявність підстав вважати, що на даному етапі досудового розслідування існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, а також те, що накладення арешту на майно, належне підозрюваній, забезпечить виконання покарання у виді конфіскації майна, яке може загрожувати підозрюваній у випадку встановлення її винуватості у вчиненні інкримінованого кримінального правопорушення на підставі вироку суду, який набув законної сили.

Таким чином, клопотання слідчого підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 131, 170-173, 309, 372, 395 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого, - задовольнити.

З метою забезпечення конфіскації майна як виду покарання у кримінальному провадженні № 42025110000000113 від 09.04.2025 накласти арешт на майно підозрюваної ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , РНОКПП НОМЕР_4 , а саме на:

- 1/2 частку квартири за адресою: АДРЕСА_4 , реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 2983497980000;

Контроль за виконанням ухвали покласти на Київську обласну прокуратуру.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з моменту її оголошення або отримання її копії, безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Роз'яснити сторонам кримінального провадження, що підозрюваний, захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково, арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування за їх клопотанням, якщо вони доведуть, що в подальшому в застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

Слідчий суддя ОСОБА_1