Постанова від 17.03.2026 по справі 420/27574/24

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2026 р.м. ОдесаСправа № 420/27574/24

Головуючий в 1 інстанції: Білостоцький О.В.

Дата і місце ухвалення: 09.09.2025р., м. Одеса

П'ятий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді: Бойка А.В.,

суддів : Єщенка О.В.,

Шевчук О.А.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, просив суд:

- визнати протиправним перерахунок пенсії ОСОБА_1 від 02.07.2024р.;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Одеській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про перерахунок пенсії, призначити, нарахувати та виплатити пенсію з 28.01.2005р., з урахуванням стажу в період з 05.10.1966р. по 05.11.1968р., з 10.11.1968р. по 12.11.1970р. (військова служба), з 21.12.1970р. по 17.08.1971р., з 01.09.1971р. по 26.06.1974р. (навчання), 09.08.1974р. по 10.10.1997р.;

- зобов'язати ГУ ПФУ в Одеській області врахувати заробітну плату (дохід) за 60 календарних місяців страхового стажу з 01.02.1979р. по 31.01.1984р. з урахуванням вимог Порядку визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії особам, що у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2005 року №306, при розрахунку розміру пенсії.

Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 16.01.2025р. залучено до участі в справі в якості співвідповідача Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2025 року позов задоволено частково.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо розрахунку пенсії ОСОБА_1 , здійсненого 02.07.2024р., без розділення суми заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи позивача, на кількість місяців виконання такої роботи, відповідно до його заяви від 02.05.2024р.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 02.05.2024р., з урахуванням розрахунку заробітної плати (доходу) для обчислення розміру пенсії, визначеного шляхом розділення суми заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи, згідно архівних довідок №793-К-11.1-21 та №796-К-11.1-21 від 16.04.2024р., виданих Департаментом архівної справи та діловодства Одеської міської ради, враховуючи період заробітної плати (дохід) за 60 календарних місяців страхового стажу з 01.02.1979р. по 31.01.1984р.

В іншій частині заявлених позовних вимог відмовлено.

Стягнуто з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 суму сплаченого позивачем судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 1211,20 грн.

Не погоджуючись з вказаним рішенням в частині задоволення позову ГУ ПФУ в Одеській області подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на не правильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати рішення від 09.09.2025р., з ухваленням по справі нового судового рішення - про відмову в задоволенні позову ОСОБА_1 .

В своїй скарзі апелянт зазначає, що для перерахунку пенсії ОСОБА_1 надано архівні довідки від 16.04.2024р. №793 К-11.1-21 та від 16.04.2024р. №769-К-11.1-21, в яких заробітна плата позивача зазначена в тому місяці, в якому він її отримав, без її поділу на кількість місяців виконання роботи. Дане підтверджено актами перевірки від 25.06.2024р. №1500-1002-1/5859 та від 25.06.2024р. №1500-1002-1/5860. Зазначене пояснює, чому Головним управлінням під час здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1 не застосовано Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії особам, що у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2005 року №306.

Також, апелянт посилається на те, що при прийняті оскаржуваного рішення суд першої інстанції проігнорував той факт, що видавати довідки про періоди роботи мають право винятково підприємства, на яких працювала особа, або їх правонаступники. У разі знаходження підприємства в процедурі банкрутства, такі довідки та всі необхідні документи надаються ліквідатором. Документи, що подаються для підтвердження трудової діяльності, повинні бути підписані посадовими особами і засвідчені печаткою. Для підтвердження трудового стажу приймаються лише ті відомості про періоди роботи, які внесені в довідки на підставі первинних документів.

ОСОБА_1 подав письмовий відзив на апеляційну скаргу, в якому просить скаргу ГУ ПФУ в Одеській області залишити без задоволення, а оскаржуване рішення суду першої інстанції - без змін. Позивач зазначає, що апелянт не оскаржує законність та обґрунтованість застосування положень Порядку №306, тобто необхідність застосування їх при розрахунку пенсії позивача, вказуючи лише на нібито не вірно оформлені довідки як джерело первинної інформації. При цьому, територіальний орган не скористався своїм правом самостійно витребувати цю інформацію з архіву, що свідчить про порушення адміністративної процедури та неналежне виконання обов'язків саме з метою забезпечення соціального захисту позивача. Відповідач фактично не заперечує право позивача на перерахунок та отримання пенсії (розрахунок заробітної плати(доходу), що підлягає зарахуванню до суми заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, у визначений Порядком №306 спосіб, тобто шляхом ділення суми заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи.

Справа призначена до розгляду у порядку письмового провадження у відповідності до п.3 ч.1 ст.311 КАС України.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів і вимог апеляційної скарги, колегія суддів дійшла наступного:

Судом першої інстанції встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за віком з 28.01.2005р.

Департаментом архівної справи та діловодства Одеської міської ради видана архівна довідка №793-К-11.1-21 від 16.04.2024р., згідно якої позивач працював в Чорноморському виробничому об'єднанні рибної промисловості «Антарктика» машиністом рефрижераторних установок, та його заробітна плата за період з 1978 року по 1982 року складала:

1978 рік: березень - 54,00, квітень - 120,50, травень - 99,00, листопад - 99,00;

1979 рік: січень - 2 104,87, липень - 2 417,34, вересень - 306,48;

1980 рік: липень - 1 948,17, серпень - 151,46;

1981 рік: травень - 2 116,34, червень - 57,65;

1982 рік: січень - 2 251,55, лютий - 516,76, березень - 20,00, квітень - 25,38, травень - 156,31, листопад - 3 098,18, грудень - 624,29.

Також, Департаментом архівної справи та діловодства видана архівна довідка №796-К-11.1-21 від 16.04.2024р., згідно якої позивач працював в Чорноморському виробничому об'єднанні рибної промисловості «Антарктика» машиністом рефрижераторних установок, та його заробітна плата за період з 1983 року по 1987 року складала:

1983 рік: травень - 196,87, червень - 3 364,03, липень - 216,50, серпень - 557,82, вересень - 17,22;

1984 рік: травень - 142,45, 2 312,13, червень - 132,31;

1985 рік: січень - 1 929,26, квітень - 83,26, липень - 219,02, 580,50, 81,49, серпень - 99,00, вересень - 64,96, 47,07, жовтень - 83,95, листопад - 489,16;

1986 рік: квітень - 439,09, червень - 64,69;

1987 рік: березень - 1 395,41, червень - 16,05.

У вищевказаних довідках №793-К-11.1-21 та №796-К-11.1-21 зазначено, що зарплатня нараховувалась за підсумками рейсів за відповідний період.

02.05.2024р. позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про здійснення перерахунку пенсії, в якій просив врахувати заробітну плату (дохід) за 60 календарних місяців страхового стажу з 01.02.1979р. по 31.01.1984р., та здійснити перерахунок пенсії, з урахуванням вимог Порядку визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії особам, що у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №306 від 20.04.2005р. (далі - Порядок №306).

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області №951060110567 від 09.05.2024р. ОСОБА_1 відмовлено у перерахунку пенсії із зміною періоду 60 місяців з посиланням на те, що довідки про заробітну плату не підтверджені первинними документами та відсутній акт зустрічної перевірки.

В матеріалах пенсійної справи позивача містяться акти перевірки достовірності документів, наданих для оформлення пенсії №1500-1002-1/5859 та 1500-1002-1/5860 від 26.06.2024р., проведеної Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області. За результатами перевірок вбачається, що за довідками про заробітну плату №793-К-11.1-21 та №796-К-11.1-21 від 16.04.2024р. розбіжностей з даними первинних документів не встановлено.

Водночас, згідно розрахунку пенсії від 02.07.2024р., пенсійний орган здійснив перерахунок пенсії ОСОБА_1 шляхом зміни 60-місячного періоду страхового стажу, за який враховується заробітна плата (дохід), з 01.01.1980р. по 01.12.1984р., проте не на той, що просив позивач, а саме: з 01.02.1979р. по 31.01.1984р. Крім того, Головне управління не застосувало положення Порядку №306.

Також, з вказаного розрахунку від 02.07.2024р. вбачається, що відповідач не визначив заробітну плату, що підлягає зарахуванню до суми заробітної плати для обчислення пенсії, шляхом ділення суми заробітної плати, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи. У місяцях оплати роботи по закінченню рейсів відповідач обмежив враховану заробітну плату ОСОБА_1 максимальним розміром (5,6) середньої заробітної плати в Україні, а в інші місяці роботи в рейсах - обчислив заробітну плату, виходячи з розміру 0,00000.

Зазначене стало підставою для звернення ОСОБА_1 з даним позовом до суду. Також, позивач стверджував, що йому протиправно не було зараховано до страхового стажу періоди роботи з 05.10.1966р. по 05.11.1968р., 10.11.1968р. по 12.11.1970р. (військова служба), 21.12.1970р. по 17.08.1971р., період навчання 01.09.1971р. по 26.06.1974р., період роботи 09.08.1974р. по 10.10.1997р.

Суд першої інстанції, задовольняючи частково позов ОСОБА_1 , виходив з того, що оскільки робота позивача мала рейсовий характер (в Чорноморському виробничому об'єднанні рибної промисловості «Антарктика» машиністом рефрижераторних установок), то в нього наявні періоди роботи, які оплачені сукупно більше, ніж за один календарний місяць, у зв'язку з чим він має право на розрахунок заробітної плати (доходу), що підлягає зарахуванню до суми заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, у визначений Порядком №306 спосіб, тобто шляхом ділення суми заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи. А відтак, за висновками суду, у ГУ ПФУ в Одеській області був наявний обов'язок зарахувати заробітну плату ОСОБА_1 за період знаходження в рейсах з 01.02.1979р. по 31.01.1984р., шляхом ділення суми заробітної плати, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи, для обчислення пенсії з дати призначення пенсії. Водночас, суд зазначив, що позовні вимоги позивача про необхідність здійснення йому зазначеного перерахунку з 28.01.2005р. задоволенню не підлягають, оскільки ч.4 ст.45 Закону №1058-IV чітко визначено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Що стосується позовних вимог позивача в частині визнання протиправними дій ГУ ПФУ в Одеській області щодо не зарахування до страхового стажу ОСОБА_1 періодів роботи з 05.10.1966р. по 05.11.1968р., 10.11.1968р. по 12.11.1970р. (військова служба), 21.12.1970р. по 17.08.1971р., періоду навчання 01.09.1971р. по 26.06.1974р., періоду роботи 09.08.1974р. по 10.10.1997р., то суд першої інстанції не знайшов правових підстав для їх задоволення, зазначивши, що позивач не надав доказів звернення до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про перерахунок його пенсії шляхом зарахування до страхового стажу відповідних періодів, як і доказів прийняття Головним управлінням відповідного рішення за результатом розгляду такої заяви.

На підставі частини першої статті 308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає правильність рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги ГУ ПФУ в Одеській області, тобто в частині задоволення позову ОСОБА_1 .

Надаючи правову оцінку висновкам суду першої інстанції у відповідній частині колегія суддів виходить з наступного.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон №1058-IV) пенсія - це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Згідно ч.1 ст.40 Закону №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.

Згідно п.2 ч.1 ст.41 Закону №1058-IV до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися зазначені внески (збір), - у межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.

Для осіб, які у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, термін виконання якої перевищував календарний місяць, до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися і до заробітної плати, з якої обчислювалася пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні, у розрахунку на кожний місяць виконання роботи. Перелік таких осіб, а також порядок визначення для них заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України №306 від 20.04.2005р. затверджено Порядок визначення заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії особам, що у період до запровадження обмеження максимального розміру заробітної плати (доходу), з якої сплачувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць. (далі - Порядок №306)

Відповідно до п.п. 1, 3-6, 8 Порядку №306, дія цього Порядку поширюється на осіб, які до 1 липня 1998 року отримували заробітну плату (дохід) за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць, зокрема, тих, що працювали в сільському господарстві, були зайняті на сезонних роботах, працювали у старательських артілях, виконували роботи (надавали послуги) за цивільно-правовими договорами та сплачували внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Для обчислення пенсії із врахуванням заробітної плати (доходу), що виплачена за результатами роботи, строк виконання якої перевищував календарний місяць, особа звертається із заявою до відповідного управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі в місті, зокрема, за місцем подання заяви про призначення пенсії - у разі звернення особи за призначенням пенсії.

До заяви додаються документи, що підтверджують виплату особі заробітної плати (доходу) за результатами роботи.

У разі коли у пенсійній справі особи зберігається довідка про заробітну плату (дохід) чи інші документи, що підтверджують факт отримання заробітної плати (доходу) за результатами роботи, така довідка чи документи можуть використовуватися для перерахунку пенсії за рішенням управління Пенсійного фонду України у районі, місті, районі в місті.

Підставою для виплати заробітної плати (доходу) за результатами виконаної роботи, що зазначаються у довідці, може бути: законодавчий або інший нормативно-правовий акт чи положення про оплату праці, яким на момент виплати особі заробітної плати (доходу) було передбачено проведення остаточного розрахунку за результатами певного періоду (кварталу, півріччя, року) або після закінчення роботи; цивільно-правовий договір.

Заробітна плата (дохід), що підлягає зарахуванню до суми заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, визначається шляхом ділення суми заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи.

Таким чином, Порядок №306 поширюється на тих осіб, які до 01.07.1998р. отримували заробітну плату за результатами роботи, строк якої перевищував 1 місяць. При цьому, заробітна плата, що підлягає зарахуванню до суми заробітної плати для обчислення пенсії, визначається шляхом ділення суми заробітної плати, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи.

Як вже зазначалось колегією суддів, пунктом 1 вищезазначеного Порядку встановлено, що дія цього Порядку поширюється на осіб, що працювали в сільському господарстві, були зайняті на сезонних роботах, працювали у старательських артілях, виконували роботи (надавали послуги) за цивільно-правовими договорами та сплачували внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно Списку сезонних робіт, зайнятість на яких протягом повного сезону зараховується до стажу для призначення пенсії за рік роботи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.1992р. №583, до сезонних робіт відноситься робота на підприємствах сезонних галузей рибного господарства.

Сторонами у справі не заперечується та підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_1 працював машиністом рефрижераторних установок в Чорноморському виробничому об'єднанні рибної промисловості «Антарктика», та його робота мала рейсовий характер, що підтверджується архівними довідками №793-К-11.1-21 та №796-К-11.1-21 від 16.04.2024р., виданими Департаментом архівної справи та діловодства.

При цьому, як вже зазначалося, ГУ ПФУ в Одеській області здійснило перевірку відомостей, зазначених у вищевказаних архівних довідках, відповідно до первинної документації, що підтверджується актами перевірки достовірності документів, наданих для оформлення пенсії №1500-1002-1/5859 та №1500-1002-1/5860 від 26.06.2024р.

За результатами перевірок встановлено, що за довідками про заробітну плату №793-К-11.1-21 та №796-К-11.1-21 від 16.04.2024р. розбіжностей з даними первинних документів не встановлено.

А відтак, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що оскільки робота ОСОБА_1 мала рейсовий характер та в нього наявні періоди роботи, які оплачені сукупно більше, ніж за один календарний місяць, тому позивач має право на розрахунок заробітної плати (доходу), що підлягає зарахуванню до суми заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, у визначений Порядком №306 спосіб, тобто шляхом ділення суми заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи.

Таким чином, у ГУ ПФУ в Одеській області наявний обов'язок зарахувати заробітну плату позивача за період знаходження в рейсах з 01.02.1979р. по 31.01.1984р., шляхом ділення суми заробітної плати, виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи, для обчислення пенсії.

На підставі викладеного, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про наявність правових підстав для зобов'язання ГУ ПФУ в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 02.05.2024р. з урахуванням розрахунку заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії, визначеного шляхом розділення суми заробітної плати (доходу), виплаченої за результатами роботи, на кількість місяців виконання такої роботи, згідно архівних довідок №793-К-11.1-21 та №796-К-11.1-21 від 16.04.2024р., виданих Департаментом архівної справи та діловодства Одеської міської ради, враховуючи період заробітної плати (дохід) за 60 календарних місяців страхового стажу з 01.02.1979р. по 31.01.1984р.

Доводи апеляційної скарги ГУ ПФУ в Одеській області не спростовують правильність висновків суду першої інстанції в частині задоволення позову ОСОБА_1 , а тому підстав для задоволення скарги відповідача та скасування рішення суду першої інстанції колегія суддів не вбачає.

Оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та постановлено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому, відповідно до ст.316 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції - без змін.

З огляду на залишення рішення суду першої інстанції без змін, відповідно до приписів статті 139 КАС України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, тому постанова суду апеляційної інстанції, відповідно до ч.5 ст.328 КАС України, в касаційному порядку оскарженню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 308, 311, п.1 ч.1 ст.315, ст. ст. 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області залишити без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 09 вересня 2025 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків, встановлених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України.

Суддя-доповідач А.В. Бойко

Судді О.В. Єщенко О.А. Шевчук