Постанова від 17.03.2026 по справі 932/187/26

ЄУН 932/187/26

Провадження №3/932/75/26

ПОСТАНОВА

іменем України

17.03.2026 місто Дніпро

Суддя Шевченківського районного суду міста Дніпра Салькова Віра Сергіївна, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли з відділу адміністративної практики Департаменту патрульної поліції Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.2 ст.130 КпАП України,

ВСТАНОВИЛА:

29.09.2025 о 16-30 за адресою: м. Дніпро, вул. Січових стрільців, 33, ОСОБА_1 керував транспортним засобом ВАЗ 21104, д/н НОМЕР_1 , з явними ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: виражене тремтіння пальців рук, неприродна блідість обличчя. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився. Правопорушення вчинене повторно протягом року (постанова Індустріального районного суду міста Дніпра від 15.07.2025 у справі №202/6372/25). Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги п.2.5 Правил дорожнього руху, за що настає відповідальність за ч.2 ст.130 КпАП України.

До суду ОСОБА_1 не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином неодноразово.

Відповідно до положень діючого законодавства, які узгоджуються зі сталою практикою Європейського суду з прав людини, кожна сторона, яка задіяна у справі, зобов'язана з розумним інтервалом цікавитись провадженням у її справи, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.

Також відповідно до вимог ст.129 Конституції України та ст.11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» розгляд справ про адміністративні правопорушення відбувається в судах відкрито, що гарантує особі, яка притягується до адміністративної відповідальності своєчасно дізнатися про час та місце розгляду справи.

Дослідивши всі наявні докази, вважаю, що факт вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.2 ст.130 КпАП України, знайшов своє беззаперечне підтвердження в ході розгляду справи.

Згідно зі ст.7 КпАП України провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст.9 КпАП України адміністративним правопорушенням є протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

За положеннями ст.245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст.ст.251,252 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.

Згідно зі ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Пункт 2.5 Правил дорожнього руху України визначає, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до частини другої статті 130 КпАП України відповідальність наступає також у разі відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинене повторно протягом року.

Ознака повторності вчинення ОСОБА_1 правопорушення підтверджується тим, що постановою Індустріального районного суду м. Дніпра від 15.07.2025 його визнано винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України, та піддано стягненню у вигляді штрафу в дохід держави в сумі 17000,00 грн з позбавленням права керування транспортними засобами на 1 рік, постанова набрала законної сили 28.07.2025.

Відповідно до Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом МВС України Міністерства охорони здоров'я від 09.11.2015 №1452/7352, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Згідно з п.8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 №1103, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський із застосуванням технічних засобів відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

З урахуванням положень ст.251 КпАП України винність ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованих правопорушення підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення Серії ЕПР1 №468625 від 29.09.2025, відомостями рапорту поліцейського УПП в Дніпропетровській області Логойди Р.В. від 29.09.2025, змістом відеозапису з бодікамери поліцейського, постановою Індустріального районного суду міста Дніпра від 15.07.2025, яка набрала законної сили 28.07.2025, у справі №202/6372/25.

З відеозапису фіксації обставин від 29.09.2025 вбачається, що ОСОБА_1 було роз'яснене поліцейським, що він є особою, яка позбавлена права керування транспортними засобами, що у нього наявні ознаки наркотичного сп'яніння, неодноразово запропоновано пройти огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку у відповідному медичному закладі, на що ОСОБА_1 відмовився. Протягом здійснення відеозапису тривалістю більше ніж півгодини ОСОБА_1 не виходив з автомобіля, на водійському місці якого перебував, не відчиняв дверей, тобто відмова від проходження огляду на стан сп'яніння підтверджена також і його діями.

Доказів на спростування даних, встановлених під час розгляду справи, судді не надано.

На переконання суду, поза розумним сумнівом належними, допустимими і достатніми за своїм змістом доказами винуватість ОСОБА_1 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення доведена і його дії кваліфіковані правильно за ч.2 ст.130 КпАП України як відмова особи, що керує транспортним засобом, від проходження у встановленому порядку огляду на стан наркотичного сп'яніння, вчинена повторно протягом року.

Термін накладення адміністративного стягнення за цим правопорушенням на день розгляду судом справи не закінчився.

При застосуванні до ОСОБА_1 адміністративного стягнення, враховуючи характер правопорушення, особу винуватого, вважаю необхідним застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу в розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки.

Крім того, якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом, до закінчення строку дії такого стягнення вчинено нове адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення приєднується невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом може перевищувати гранично допустимий строк, передбачений частиною другою цієї статті.

Достовірно встановлено, що на підставі постанови судді Індустріального районного суду м. Дніпра від 15.07.2025 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КпАП України, ОСОБА_1 позбавлений права керування транспортними засобами на 1 рік, постанова набрала законної сили 28.07.2025. Невідбуте стягнення на день прийняття постанови у поточній справі станом на 16.03.2026 складає 4 місяці 12 днів.

Тому остаточний строк позбавлення правопорушника права керування транспортними засобами в силу ч.3 ст.30 КпАП України підлягає визначенню шляхом складання накладеного стягнення у цій справі про адміністративне правопорушення та стягнення, накладеного на нього попередньою постановою судді, і дорівнюватиме загалом 3 роки 4 місяці 12 днів.

Через належність транспортного засобу ВАЗ 21104, д/н НОМЕР_1 , іншій особі - ОСОБА_2 у даній справі не застосовується оплатне вилучення транспортного засобу.

На підставі ст.40-1 КпАП України з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, підлягає стягненню судовий збір на користь держави.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.33-35, ч.2 ст.130, ст.ст.221, 283, 284, 287 КпАП України, суддя

ПОСТАНОВИЛА:

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною другою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, і застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому вимірі на день постановлення рішення у справі становить 34000 (тридцять чотири тисячі) гривень, з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 3 (три) роки та без оплатного вилучення транспортного засобу.

Остаточне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами ОСОБА_1 визначити шляхом складання призначеного вище стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на 3 роки та невідбутого цього ж виду стягнення строком 4 місяці 12 днів, призначеного йому постановою судді Індустріального районного суду міста Дніпра від 15.07.2025 у справі №202/6372/25, та призначити ОСОБА_1 остаточне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами строком на 3 (три) роки 4 (чотири) місяці 12 (дванадцять) днів.

Стягнути з ОСОБА_1 зазначений штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому вимірі на день постановлення рішення у справі становить 34000,00 (тридцять чотири тисячі) гривень, в дохід держави, перерахувавши його на розрахунковий рахунок Отримувач: ГУК у Дн-кiй обл/Дн-ка об/21081300, код отримувача (ЄДРПОУ) 37988155, Банк отримувача: UA758999980313020149000004001, код класифікації доходів бюджету 21081300.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн 60 коп., який перерахувати на розрахунковий рахунок №UA908999980313111256000026001, отримувач: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП).

Штраф має бути сплачений не пізніше, ніж через 15 днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше, ніж через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Платіжний документ, що засвідчує факт сплати суми штрафу в повному обсязі, надається до Шевченківського районного суду м. Дніпра.

У разі несплати штрафу в зазначений строк постанова надсилається органу державної виконавчої служби для її виконання в примусовому порядку.

Відповідно до положень статті 308 КпАП України, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначений у відповідній статті цього Кодексу та зазначений у цій постанові.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Дніпра протягом десяти днів з дня її прийняття.

Суддя: В.С. Салькова