18 березня 2026 р. м. Чернівці Справа № 600/2628/25-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Анісімова О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
І. РУХ СПРАВИ
1.1. У поданому до суду позові ОСОБА_1 (далі - позивач) просить:
- визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) щодо проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2016-2021 роки, підйомної допомоги за 2016, 2020 роки, грошової компенсації за невикористані 25 календарних днів щорічної основної відпустки за 2021 рік, грошової компенсації за невикористані 98 календарних дні додаткової відпустки передбаченої для учасників бойових дій за 2015-2021 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з січня 2016 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення нарахованої та виплаченої на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 12.12.2024 у справі № 600/2791/24-а;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2016-2021 роки, підйомної допомоги за 2016, 2020 роки, грошової компенсації за невикористані 25 календарних днів щорічної основної відпустки за 2021 рік, грошової компенсації за невикористані 98 календарних дні додаткової відпустки передбаченої для учасників бойових дій за 2015-2021 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з січня 2016 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення нарахованої та виплаченої на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 12.12.2024 у справі № 600/2791/24-а.
1.2. Ухвалою суду від 04.06.2025 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи.
1.3. Ухвалою суду від 20.06.2025 закрито провадження в адміністративній справі №600/2628/25-а в частині позовних вимог, що стосуються:
- визнання протиправною бездіяльності ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) щодо проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2016-2018 роки та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з січня 2016 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення нарахованої та виплаченої на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 12.12.2024 у справі № 600/2791/24-а;
- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2016-2018 роки та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з січня 2016 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення нарахованої та виплаченої на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 12.12.2024 у справі №600/2791/24-а.
1.4. Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 14.08.2025 задоволено апеляційну скаргу ОСОБА_1 . Ухвалу Чернівецького окружного адміністративного суду від 20 червня 2025 скасовано. Справу №600/2628/25-а направлено до Чернівецького окружного адміністративного суду для продовження розгляду.
ІІ. ОБСТАВИНИ СПРАВИ ТА АРГУМЕНТИ СТОРІН
Позиція позивача
2.1. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що грошова допомога на оздоровлення, виплачена відповідачем у 2016-2021 роках, підйомна допомога за 2016, 2020 роки, грошова компенсація за невикористані дні щорічної основної відпустки за 2021 рік, грошова компенсація за невикористані дні додаткової відпустки передбаченої для учасників бойових дій за 2015-2021 роки, одноразова грошова допомоги при звільненні з військової служби та щомісячна додаткова грошова винагорода за період з січня 2016 по лютий 2018 року були нараховані та виплачені позивачу з грошового забезпечення, котре не включало суми його індексації.
2.2. Відповідно, оскільки індексація грошового забезпечення має систематичний щомісячний характер, тому відповідач протиправно не включив до складу грошового забезпечення позивача, з якого нараховано грошову допомогу на оздоровлення, грошову компенсацію за невикористані дні відпусток, підйомну допомогу та щомісячну додаткову грошова винагороду, індексацію грошового забезпечення.
Позиція відповідача
2.3. Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) подав до суду відзив на позовну заяву, в якому заперечив щодо задоволення позову у повному обсязі з наступних підстав.
2.4. Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 25.06.2018 №558 чітко визначений склад грошового забезпечення, з якого має бути обрахована допомога на оздоровлення, посилання на індексацію грошового забезпечення відсутнє.
За таких обставин представник відповідача вказує, що обрахування допомоги на оздоровлення здійснюється з суми нарахованого та виплаченого грошового забезпечення повного робочого місяця, який передував виплаті. За відсутності у виплаченому грошовому забезпеченні за оскаржуваний період, як складової нарахованої та виплаченої суми індексації грошового забезпечення, відсутні підстави для обрахування допомоги для оздоровлення із врахуванням вказаної суми індексації.
2.5. Окрім цього представник НОМЕР_2 прикордонного загону вказує, що нарахування та виплата підйомної допомоги у 2016-2020 роках регулюється Інструкцією про умови та порядок виплати підйомної допомоги військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 19.08.2016 №848.
Пункт 2 вказаної Інструкції №848 визначає склад грошового забезпечення, з якого має бути обрахована підйомна допомога, посилання на індексацію грошового забезпечення відсутнє. Відповідно індексація не має бути врахована у сумі підйомної допомоги.
2.6. Відповідно до п. 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 17.07.2003 №1078 індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема грошове забезпечення військовослужбовців.
Разом з тим, п. 3 вказаного Порядку №1078 передбачено, що до об'єктів індексації, визначених у пункті 2, не відносяться, зокрема: виплати, які обчислюються із середньої заробітної плати; цільова разова матеріальна допомога, одноразова допомога при виході на пенсію, суми соціальних пільг, компенсації (крім виплат, визначених пунктом 2 цього Порядку), винагорода за підсумками роботи за рік тощо.
2.7. Відтак, компенсація за невикористану відпустку розраховується із розміру середнього грошового забезпечення і тому згідно п.3 Порядку №1078 така компенсація не відноситься до об'єктів індексації та не може бути врахована при розрахунку вказаної виплати. Дана компенсація є виплатою одноразового характеру, що нараховується військовослужбовцю при його звільненні.
2.8. Окрім цього, згідно п. 6 Глави 9 Розділу IV Інструкції №558 від 25.06.2018 року військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які в разі звільнення з військової служби мають право на отримання одноразової грошової допомоги, до їх грошового забезпечення, з якого нараховується ця одноразова грошова допомога, включаються: для військовослужбовців, що звільняються з посад, на які вони були призначені, - посадовий оклад, оклад за військовим званням і щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород).
Таким чином, Інструкцією №558 чітко визначений склад грошового забезпечення, з якого має бути обрахована одноразова грошова допомога при звільненні, посилання на індексацію грошового забезпечення відсутнє.
2.9. Також, представник відповідача вказує, що відповідно до п. 2 Постанови 889, наказом Міністерства внутрішніх справ України від 02.02.2016 №73 затверджена Інструкція про розміри і порядок виплати щомісячної додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Державної прикордонної служби України, положення якої стали застосовуватися з 01.01.2016 року.
2.10. Пунктом 3 вказаної Інструкції чітко визначений склад грошового забезпечення, з якого має бути обрахована додаткова винагорода, посилання на індексацію грошового забезпечення відсутнє.
ІІІ. ОБСТАВИНИ ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ
3.1. ОСОБА_1 проходив військову службу в Державній прикордонній службі України.
3.2. Відповідно до наказу начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 29 червня 2021 року № 182-ОС припинено контракт та звільнено з військової служби за підпунктом «а» пункту 2 частини п'ятої статті 26 Закону у запас старшого прапорщика ОСОБА_1 .
3.3. Наказом начальника НОМЕР_2 прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 30 липня 2021 року № 220-ОС виключено із списків особового складу та всіх видів забезпечення старшого прапорщика ОСОБА_1 з 01 серпня 2021 року.
3.4. 28.01.2022 року НОМЕР_2 прикордонним загоном (військова частина НОМЕР_1 ) здійснено виплату ОСОБА_1 заборгованості з індексації грошового забезпечення за період з липня 2015 року по лютий 2018 року у сумі 45 770,48 грн., що підтверджується довідкою про нараховану та виплачену індексацію за 2015-2018 роки від 14 травня 2024 року № 285 та відомістю зарахувань заробітної плати (грошового забезпечення, стипендії, тощо).
3.5. Рішенням Чернівецького окружного адміністративного від 12.12.2024 у справі №600/2791/24-а позов ОСОБА_1 до НОМЕР_2 прикордонного загону (військової частини НОМЕР_1 ) про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.
3.6. Визнано протиправною бездіяльність військової частини НОМЕР_1 щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 індексації грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018, із застосуванням січня 2008 року, як місяця за яким здійснюється обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця) та щодо вирішення питання про наявність у ОСОБА_1 права на отримання індексації-різниці за період з 01.03.2018 по 01.08.2021 включно відповідно до абзаців 3, 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078.
3.7. Зобов'язано військову частину НОМЕР_1 нарахувати та виплати ОСОБА_1 індексацію грошового забезпечення за період з 01.01.2016 по 28.02.2018, із застосуванням січня 2008 року, як місяця за яким здійснюється обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошового забезпечення (базового місяця) та зобов'язано здійснити нарахування та виплату на користь ОСОБА_1 індексації-різниці за період з 01.03.2018 по 01.08.2021 включно відповідно до абзаців 3, 4, 5, 6 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, з урахуванням правової оцінки, наданої судом у рішенні.
3.8. В іншій частині позовних вимог відмовлено.
3.9. На виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 12.12.2024 у справі №600/2791/24-а відповідачем 29.04.2025 виплачено ОСОБА_1 заборгованість з індексації грошового забезпечення у сумі 90 942,45 грн, що підтверджується випискою про зарахування безготівкових коштів "ОЩАДБАНК", довідкою-розрахунком про нараховану індексацію за 2016-2018 роки за рішенням суду № 600/2791/24-а від 12.12.2024, розрахунком індексації - різниці за рішенням суду № 600/2791/24-а від 12.12.2024 та платіжною інструкцією.
3.10. З урахуванням того, що під час проходження військової служби ОСОБА_1 не була нарахована та виплачена індексація грошового забезпечення, виплата грошової допомоги на оздоровлення, підйомної допомоги, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, грошової компенсації за невикористані календарні дні щорічної основної відпустки та грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки передбаченої для учасників бойових дій та щомісячної додаткової грошової винагороди проведені відповідачем без урахування у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення, нарахованої та виплаченої на виконання рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 12.12.2024 у справі № 600/2791/24-а.
Вказані обставини зумовили звернення до суду з цим позовом.
ІV. РЕЛЕВАНТНІ ДЖЕРЕЛА ПРАВА ТА ПОЗИЦІЯ СУДУ
4.1. Позивач у цій справі оскаржує бездіяльність відповідача щодо проведення перерахунку та виплати грошової допомоги на оздоровлення за 2016-2021роки, підйомної допомоги за 2016, 2020 роки, грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки за 2021 рік, грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки передбаченої для учасників бойових дій за 2015-2021 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з січня 2016 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення.
А тому, суд також надасть оцінку на предмет відповідності вимогам законодавства виплаті позивачу вказаних виплат без урахуванням у складі грошового забезпечення для їх обрахунку суми індексації грошового забезпечення.
4.2. Відповідно до статті 1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) соціальний захист військовослужбовців діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі.
4.3. Згідно з частин 1-4 ст. 9 Закону №2011-XII держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.
Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.
4.4. Згідно з Преамбулою до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 № 1282-XII (далі - Закон № 1282-XII) цей Закон визначає правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України.
4.5. Відповідно до ст.1 Закону №1282-XII індексація грошових доходів населення встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
4.6. Статтею 2 Закону № 1282-XII передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру, зокрема, оплата праці (грошове забезпечення). Підтримка купівельної спроможності соціальних виплат, які визначаються залежно від прожиткового мінімуму, здійснюється шляхом перегляду їх розміру у зв'язку із зростанням прожиткового мінімуму відповідно до законодавства. Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
4.7. Тобто, основною метою індексації грошових доходів населення є забезпечення достатнього життєвого рівня населення України за рахунок відшкодування подорожчання споживчих товарів і послуг.
4.8. Відповідно до ст. 4 Закону № 1282-XII індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 103 відсотка.
4.9. Згідно з положеннями ст.5 Закону № 1282-XII підприємства, установи та організації, що фінансуються чи дотуються з Державного бюджету України, підвищують розміри оплати праці (грошового забезпечення) у зв'язку з індексацією за рахунок власних коштів і коштів Державного бюджету України. Проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік.
4.10. Відповідно до ст.6 Закону № 1282-XII визначено, що у разі виникнення обставин, передбачених статтею 4 цього Закону грошові доходи населення визначаються як результат добутку розміру доходу, що підлягає індексації в межах прожиткового мінімуму для відповідних соціальних і демографічних груп населення, та величини індексу споживчих цін.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.
4.11. Постановою Кабінету Міністрів України №1078 від 17.07.2003 року затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення (далі - Порядок №1078). Згідно з пунктом 4 цього Порядку індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
4.12. Згідно п.1 Порядку №1078 підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.
4.13. Відповідно до п.4 Порядку №1078 індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення. Індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема, грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, посадових осіб митної служби.
4.14. Відповідно до п. 5 Порядку №1078 у разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
У разі зростання заробітної плати за рахунок інших її складових без підвищення тарифних ставок (окладів) сума індексації не зменшується на розмір підвищення заробітної плати. У разі коли відбувається підвищення тарифної ставки (окладу), у місяці підвищення враховуються всі складові заробітної плати, які не мають разового характеру.
4.15. Суд враховує те, що відповідно до ст. 18 Закону України від 05.10.2000 № 2017-III “Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії законами України» з метою надання соціальної підтримки населенню України в цілому та окремим категоріям громадян встановлюються державні гарантії, зокрема, щодо індексації доходів населення з метою підтримання достатнього життєвого рівня громадян та купівельної спроможності їх грошових доходів в умовах зростання цін.
4.16. Тобто, індексація грошового забезпечення є однією з основних державних гарантій щодо оплати праці. За вимогами вказаних вище нормативно-правових актів, проведення індексації у зв'язку зі зростанням споживчих цін (інфляцією), є обов'язковою для всіх юридичних осіб-роботодавців, незалежно від форми власності та виду юридичної особи.
4.17. При цьому, суд звертає увагу на те, що реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних, чинних на час виникнення спірних правовідносин, нормативно - правових актів національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
4.18. Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 19.06.2019 у справі № 825/1987/17 та від 05.02.2020 у справі № 825/565/17.
4.19. Судом встановлено, що розрахунок таких виплат, як грошової компенсації за невикористану щорічну основну відпустку за 2018 рік та одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби, проведено відповідачем без включення сум індексації до розрахунку таких виплат.
4.20. З огляду на викладене вище варто зауважити, що індексації підлягають всі грошові доходи населення, які не мають разового характеру, а не тільки грошове забезпечення військовослужбовців, а здійснення індексації врегульовано окремим законом, до якого стаття 9 Закону №2011-XII містить відсилочну норму. Відтак, суд приходить до висновку, що механізм індексації має універсальний характер і питання її врахування до складу грошового забезпечення для обчислення допомоги на оздоровлення, підйомної допомоги, щомісячної додаткової грошової винагороди, компенсації за невикористану відпустку та грошової допомоги при звільненні не регулюється положеннями Закону № 2011-XII.
4.21. Правове регулювання виплати індексації визначає умови (коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації), з настанням яких виникає право на щомісячне отримання суми індексації у структурі заробітної плати (грошового забезпечення) до настання обставин (підвищення тарифних ставок, окладів), за яких виплата розрахованої суми індексації припиняється до повторного настання обставин, які обумовлюють повторне виникнення права на отримання індексації.
4.22. Незважаючи на наявність спеціального законодавства, зокрема Закону №2011-XII, Інструкції №260, якими імперативно визначаються види (складові) грошового забезпечення військовослужбовців, натомість які не врегульовують питання віднесення індексації грошового забезпечення до видів грошового забезпечення, з якого обчислюється грошові допомоги, при вирішенні цього питання слід субсидіарно застосовувати положення спеціальних законів щодо механізму проведення індексації, її мети та правової природи (суті), зокрема Закону №2017-III, Закону №1282-XII, та Порядку №1078.
4.23. Субсидіарне застосування зазначених норм права дає підстави для правового висновку, що індексація грошового забезпечення має систематичний (щомісячний) характер, а її правова природа полягає у підтриманні купівельної спроможності рівня грошового забезпечення внаслідок його знецінення через подорожчання споживчих товарів і послуг, а тому вона має бути врахована у складі грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку грошової допомоги на оздоровлення, підйомної допомоги, компенсації за невикористану відпустку та грошової допомоги при звільненні, що забезпечує дотримання прав осіб, які перебувають на військовій службі, як складової конституційного права на соціальний захист. В іншому випадку, не врахування індексації призвело б до застосування для визначення розміру вказаних виплат знеціненого грошового забезпечення.
4.24. Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 21 грудня 2021 року у справі №820/3423/18, постанові від 26 лютого 2021 року у справі №620/3346/19 предметом розгляду яких було включення індексації до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обрахунок та визначення розміру "грошової допомоги на оздоровлення" та "одноразової грошової допомоги при звільненні".
4.25. У цій справі судом встановлено, що позивачу нараховано та виплачено індексацію за 2016-2021 роки, тобто така виплата по своїй суті має систематичний характер та як наслідок підлягає включенню до розміру грошової допомоги на оздоровлення, підйомної допомоги, грошової компенсації за невикористані дні відпустки, одноразової грошової допомоги при звільненні та щомісячної додаткової грошової винагороди.
4.25. Отже, індексація повинна враховуватися при розрахунку грошової допомоги позивача на оздоровлення за 2016-2021роки, підйомної допомоги за 2016, 2020 роки, грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки за 2021 рік, грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки передбаченої для учасників бойових дій за 2015-2021 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 за період з січня 2016 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення, що безпідставно не було здійснено відповідачем.
V. ВИСНОВКИ СУДУ
5.1. Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу, а згідно частини 2 цієї статті Кодексу адміністративного судочинства України В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
5.2. Аналізуючи матеріали адміністративної справи у своїй сукупності, суд вважає, що цей позов підлягає задоволенню, оскільки відповідачем допущено порушення прав позивача щодо виплати грошового забезпечення у належному розмірі в частині нарахування та виплати грошової допомоги на оздоровлення за 2016-2021роки, підйомної допомоги за 2016, 2020 роки, грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки за 2021 рік, грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки передбаченої для учасників бойових дій за 2015-2021 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби та щомісячної додаткової грошової винагороди з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення.
5.3. Суд зазначає, що інші доводи сторін, наведені у заявах по суті справи, вищезазначених висновків суду не спростовують.
5.4. При цьому, з метою логічності та зрозумілості рішення суду його резолютивна частина буде викладена дещо в іншому формулюванні ніж заявлені позовні вимоги, однак вказане не впливатиме на зміст останніх та обсяг їх задоволення.
VІ. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ
6.1. Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
6.2. У цій справі позивач не сплачував судовий збір, оскільки звільнений від нього відповідно до Закону України “Про судовий збір» від 08.07.2011 року, №3674-VI. Доказів понесення інших судових витрат суду надано не було. Таким чином, суд не присуджує та не стягує у цій справі судові витрати.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
1. Позов ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_2 (військова частина НОМЕР_1 ) про визнання протиправною бездіяльності та вчинити дії - задовольнити повністю.
2. Визнати протиправною бездіяльність ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) щодо проведення перерахунку та виплати ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2016-2021 роки, підйомної допомоги за 2016, 2020 роки, грошової компенсації за невикористані 25 календарних днів щорічної основної відпустки за 2021 рік, грошової компенсації за невикористані 98 календарних дні додаткової відпустки передбаченої для учасників бойових дій за 2015-2021 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889 за період з січня 2016 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення.
3. Зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги на оздоровлення за 2016-2021 роки, підйомної допомоги за 2016, 2020 роки, грошової компенсації за невикористані 25 календарних днів щорічної основної відпустки за 2021 рік, грошової компенсації за невикористані 98 календарних дні додаткової відпустки передбаченої для учасників бойових дій за 2015-2021 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні з військової служби та щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 №889 за період з січня 2016 року по лютий 2018 року включно з урахуванням у складі місячного грошового забезпечення індексації грошового забезпечення.
У відповідності до статей 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України рішення може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його складання.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 );
Відповідач - ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).
Суддя О.В. Анісімов