Рішення від 17.03.2026 по справі 520/34956/24

Харківський окружний адміністративний суд

61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Харків

17 березня 2026 року № 520/34956/24

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ширант А.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в інтересах малолітньої особи ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради (просп.Тракторобудівників, буд. 144, м. Харків, 61121, код ЄДРПОУ 25864181) про скасування рішення,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовною заявою, в якій, просить суд:

- скасувати Рішення від 07.06.2024 року Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради «Про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї» по Заяві від 31.05.2024 року.

Позиція позивача

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує, що не погоджується з рішенням відповідача, яким відмовлено у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї.

Позивач вважає, що відповідачем неправомірно відмовлено в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, оскільки ним надано всі необхідні документи.

Натомість, відповідач відмовив з формальних підстав, через те, що позивачем подано заяву про призначення допомоги через e-mail, що не передбачено чинним законодавством.

Позиція відповідача

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено, що, 31.05.2024 ОСОБА_1 звернувся до Управління з заявою «Про надання допомоги малозабезпеченій сім'ї» в довільній формі, яку було надіслано на E-mail Управління.

Листом Управління від 06.06.2024 № 1111/0/872-24 ОСОБА_1 було надано роз'яснення щодо порядку подання та умов призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

Рішенням Управління від 07.06.2024 в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям по заяві від 31.05.2024 ОСОБА_1 було відмовлено у зв'язку з поданням заяви та декларації способом, не передбаченим чинним законодавством.

Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Обставини, встановлені судом та зміст правовідносин

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є батьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_2 .

У відзиві на позовну заяву відповідачем зазначено електронну пошту: ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Позивачем, на зазначену електронну пошту надіслано електронний лист, до якого додано заяву від 31.05.2024 про надання допомоги малозабезпеченій сім'ї, разом з додатками: довідка №6330-5001998461 від 12.08.2022 року про взяття на облік ВПО ОСОБА_1 ; витяг з додатку 1 до Рішення №150 від 02.04.2024 року Виконавчого комітету Харківської міської ради про надання чотирирічній доньці ОСОБА_2 статусу «дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів»; витяг з ЄРДР - кримінальне провадження №1 2023 22 62 00 00 0707: «потерпілими» від злочину визнані донька ОСОБА_2 і батько ОСОБА_1 ; свідоцтво № НОМЕР_3 серія 1-ВЛ про народження доньки; витяг з ЄРДР - кримінальне провадження. №1 2022 22 13 40 00 0907: зруйнування житла, в якому проживала донька ОСОБА_2 і батько ОСОБА_1 , вибухом боєприпасу під час ведення бойових дій; лист №87 01-3756/87 0400 від 17.10.2023 року про розмінування руїн Будинку, де проживала донька ОСОБА_2 і батько; Screenshot з офіційного порталу «Дія»: повідомлення №22-09-0000293126-01 30 вересня 2022 року про повне знищення в результаті бойових дій (влучення вибух боєприпасу) Будинку; акт від 24.10.2023 року обстеження умов проживання доньки ОСОБА_2 і батька ОСОБА_1 . Акт складений Комісією із фахівців у справах дітей та з питань правопорушень щодо дітей; акт оцінки потреб сім /особи (трирічної доньки ОСОБА_2 і батька ОСОБА_1 ); Висновок від 26.10.2023 року оцінки потреб сім'ї трирічної доньки ОСОБА_2 і батька ОСОБА_1 ; акт від 20.05.2024 року обстеження умов проживання чотирирічної доньки ОСОБА_2 та батька ОСОБА_1 ; Міжнародний сертифікат вакцинації дитини ОСОБА_2 ; форма №003/о: Виписка №1586 від 17.04.2024 року КНП «Міська дитяча лікарня №5» із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого ОСОБА_2 ; форма №080-1/о: Довідка №87 від 25.04.2024 року КНП «Міська дитяча поліклініка №7» про потребу дитини ОСОБА_2 у домашньому догляді; Висновок №87 від 25.04.2024 року ЛКК - про потребу дитини [ ОСОБА_2 ] у догляді батька [ ОСОБА_1 ]; ScreenShot офіційного електронного сервісу «Helsi» батька ОСОБА_1 : Направлення від 18.04.2024 року чотирирічної дитини ОСОБА_2 на медичну реабілітацію; декларація від 31.05.2024 року про доходи та майновий стан осіб (донька + батько).

Розглянувши заяву позивача, відповідач направив лист від 06.06.2024 №1111/0/872-24, яким позивача повідомлено, що подання документів на призначення допомоги малозабезпеченій сім'ї листом через електронну пошту не передбачено чинним законодавством. Отже, для визначення права на призначення допомоги малозабезпеченій сім'ї у Салтівському районі м. Харкова Ви можете звернутися до Управління особисто або надіслати вищевказані документи поштою на адресу Управління.

Також, за наслідками розгляду заяви позивача відповідачем прийнято рішення від 07.06.2024 про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям по заяві від 31.05.2024 р., в якому зазначено, що оскільки позивачем подано заяву та декларацію до Управління способом не передбаченим чинним законодавством, а саме листом через електронну пошту, рішенням Управління від 07.06.2024 в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям по заяві від 31.05.2024 відмовлено.

Не погодившись з рішенням про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Норми права, які застосовує суд: процесуальні положення

У КАС України визначені завдання та основні засади адміністративного судочинства, зокрема вказано, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку (ст. 2 КАС України).

Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій (ч. 1 ст. 5 КАС України).

Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень (ч. 2 ст. 5 КАС України).

Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи (ч.4 ст. 9 КАС України).

Згідно положень ст.75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст.76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Керуючись ч.1 ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Норми права, які застосовує суд, висновки суду

Оскільки у період з 18.09.2024 по 20.09.2024, 25.09.2024 по 28.09.2024, з 14.11.2024 по 15.11.2024 суддя перебувала у відрядженні, з 23.09.2024 по 24.09.2024, 13.11.2024, 31.12.2024, з 24.02.2024 по 09.03.2025, з 11.03.2025 по 16.03.2025, з 31.03.2025 по 02.04.2025, з 07.04.2025 по 18.04.2025, з 02.06.2025 по 10.06.2025, з 21.07.2025 по 25.07.2025 суддя перебувала у щорічній відпустці, з 07.10.2024 по 11.10.2024, 27.01.2025, з 10.02.2025 по 14.02.2025, 28.02.2025 суддя перебувала на навчанні, у період з 02.12.2024 по 06.12.2024, з 02.12.2024 по 06.12.2024, з 25.02.2025 по 28.02.2025 та з 01.03.2025 по 10.03.2025, 17.03.2025 по 19.03.2025, з 07.04.2025 по 25.04.2025 суддя перебувала на лікуванні, у відпустці з 02.06.2025-10.06.2025, 03.07.2025-04.07.2025, 21.07.2025-25.07.2025, 06.08.2025-08.08.2025, 25.08.2025-27.08.2025, 15.09.2025-17.09.2025, 13.10.2025-17.10.2025, 30.10.2025-31.10.2025, 03.12.2025-05.12.2025 - розгляд справи здійснюється з урахуванням днів відрядження, відпустки, навчання та лікування.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно з вимогами ст.229 КАС України.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України від 01.06.2000 № 1768-III «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» спрямований на реалізацію конституційних гарантій права громадян на соціальний захист - забезпечення рівня життя не нижчого від прожиткового мінімуму шляхом надання грошової допомоги найменш соціально захищеним сім'ям і сприяння їх економічній самостійності (далі - Закон №1768-ІІІ, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до ст. 2 Закону №1768-ІІІ, законодавство про державну соціальну допомогу складається з Закону України "Про прожитковий мінімум", цього Закону, інших нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини з надання державної соціальної допомоги.

Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Статтею 3 Закону №1768-ІІІ передбачено право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України, а також інші малозабезпечені сім'ї у випадках, встановлених законом.

Згідно з ст. 4 Закону №1768-ІІІ призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за місцем проживання уповноваженого представника сім'ї.

Порядок призначення, умови виплати та підстави для припинення виплати державної соціальної допомоги, перелік документів, необхідних для призначення допомоги згідно із цим Законом, встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 р. № 250 затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, який визначає умови призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям (далі - державна соціальна допомога), передбаченої Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", перелік документів та/або відомостей, необхідних для призначення такої допомоги, а також підстави для припинення її виплати, (далі - Порядок №250, в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до п.1 Порядку №250, Призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються з дотриманням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру".

Державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України, а також іншим малозабезпеченим сім'ям у випадках, установлених законом, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім'ї, (п.2 Порядку №250).

Пунктом 3 Порядку №25 передбачено, що призначення і виплата державної соціальної допомоги здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - органи соціального захисту населення) за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання (перебування) уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї з використанням функціоналу Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (крім виплат, які здійснюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 215 "Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 25, ст. 1302).

Заяви про призначення державної соціальної допомоги, до яких додаються необхідні документи (далі - заяви з необхідними документами) приймаються від громадян органами соціального захисту населення. З 1 січня 2021 р. заяви з необхідними документами приймаються від громадян органами соціального захисту населення районних держадміністрацій лише у разі надіслання їх поштою або в електронній формі (через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики, інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування або Єдиний державний веб-портал електронних послуг).

Відповідно до пункту 5 Порядку №520, для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім'ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), подає такі документи:

заяву, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики;

декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);

довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;

довідку про доходи за шість місяців перед місяцем звернення (за наявності), у разі коли для обчислення сукупного доходу враховуються шість місяців перед місяцем звернення;

посвідчення учасника бойових дій встановленого зразка (за наявності).

Заява та декларація можуть бути надіслані органу соціального захисту населення поштою або в електронній формі (після введення в експлуатацію відповідних технічних та програмних засобів) через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням кваліфікованого електронного підпису шляхом додавання до заяви в електронній формі ідентифікаційних даних заявника, підтверджених у процесі автентифікації із застосуванням електронної системи ідентифікації, в якій використовується база клієнтських даних банків.

У разі отримання надісланих з використанням інформаційно-комунікаційних систем заяви та декларації без кваліфікованого електронного підпису із застосуванням електронної системи ідентифікації, в якій використовується база клієнтських даних банків, державна соціальна допомога призначається лише після підписання заявником таких документів у паперовій формі протягом місяця з дня їх подання в електронній формі.

Закон України «Про адміністративну процедуру» від 17.02.2022 № 2073-IX регулює відносини органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, інших суб'єктів, які відповідно до закону уповноважені здійснювати функції публічної адміністрації, з фізичними та юридичними особами щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у дусі визначеної Конституцією України демократичної та правової держави та з метою забезпечення права і закону, а також зобов'язання держави забезпечувати і захищати права, свободи чи законні інтереси людини і громадянина, (далі - Закон №2073-ІХ, в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Згідно з ч.1 ст. 14 Закону №2073-ІХ, адміністративний орган організовує розгляд та вирішення справ, що належать до його компетенції, з найменшими витратами коштів та інших ресурсів, у простий та ефективний спосіб.

Адміністративне провадження відповідно до цього Закону розпочинається за заявою особи щодо забезпечення реалізації її права, свободи чи законного інтересу або виконання нею визначеного законом обов'язку, у тому числі щодо отримання адміністративної послуги, (п.1 ч.1 ст.36 Закону №2073-ІХ).

Частинами 1,5 ст. 39 Закону №2073-ІХ передбачено, що заява подається в усній чи письмовій формі.

Письмова заява може бути подана в електронній або паперовій формі.

Заява, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Статтею 40 Закону №2073-ІХ встановлено, що заява повинна містити:

1) найменування адміністративного органу, до якого вона подається; 2) відомості, достатні для встановлення особи заявника, його контактні дані (прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) або найменування особи, адреса місця проживання/перебування, місцезнаходження, номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, інші контактні дані). У разі подання заяви представником заявника в ній додатково зазначаються такі самі відомості стосовно представника; 3) зміст вимоги заявника; 4) дату складення заяви.

Законодавством можуть бути встановлені додаткові вимоги до змісту заяви.

Заявник або його представник підписує заяву, подану в письмовій формі чи оформлену в письмовій формі, власноручно або з використанням електронного підпису, крім випадків, передбачених законодавством.

У визначених законодавством випадках заява в електронній формі може бути подана з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг без накладення електронного підпису, за умови автентифікації особи, яка подає заяву, відповідно до вимог законодавства у сфері електронної ідентифікації.

Встановлення вимоги щодо зазначення в заяві відомостей, які містяться в документах, що додаються до неї, національних електронних інформаційних ресурсах чи документах, що можуть бути витребувані адміністративним органом з дотриманням принципу офіційності, не допускається.

Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 41 Закону №2073-ІХ, заява подається до адміністративного органу, до компетенції якого належить вирішення порушеного в ній питання.

Заява в письмовій формі може бути подана до адміністративного органу шляхом особистого звернення, надіслана поштовим відправленням або подана в електронній формі, у тому числі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.

Судом встановлено, що позивач, на електронну пошту, яка зокрема зазначена відповідачем у відзиві: ІНФОРМАЦІЯ_2, направив заяву від 31.05.2024 про надання допомоги малозабезпеченій сім'ї, разом з додатками.

Розглянувши заяву позивача, відповідач направив лист від 06.06.2024 №1111/0/872-24, яким позивача повідомлено, що подання документів на призначення допомоги малозабезпеченій сім'ї листом через електронну пошту не передбачено чинним законодавством. Отже, для визначення права на призначення допомоги малозабезпеченій сім'ї у Салтівському районі м. Харкова Ви можете звернутися до Управління особисто або надіслати вищевказані документи поштою на адресу Управління.

Також, за наслідками розгляду заяви позивача відповідачем прийнято рішення від 07.06.2024 про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям по заяві від 31.05.2024 р., в якому зазначено, що оскільки позивачем подано заяву та декларацію до Управління способом не передбаченим чинним законодавством, а саме листом через електронну пошту, рішенням Управління від 07.06.2024 в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям по заяві від 31.05.2024 відмовлено.

Отже, фактично відповідачем відмовлено у призначенні допомоги, у зв'язку з тим, що позивач направив заяву та документи електронним листом на електронну пошту.

При цьому, позивачем було підписано вказану заяву від 31.05.2024 КЕП, що підтверджується Протоколом створення та перевірки кваліфікованого та удосконаленого електронного підпису.

Суд зазначає, що відповідно до ч.6 ст. 18 Закону України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги», кваліфікований електронний підпис має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис, та має презумпцію його відповідності власноручному підпису.

Суд враховує, що відповідачем не зазначено про будь-які недоліки самої заяви або доданих до неї документів, які унеможливили розгляд заяви від 31.05.2024 по суті.

Відповідно до ч.2 ст. 11 Закону №2073-ІХ, адміністративний акт повинен прийматися з дотриманням необхідного балансу між несприятливими наслідками для права, свободи чи законного інтересу особи і цілями, на досягнення яких спрямований адміністративний акт. Негативні наслідки для особи та публічних інтересів повинні бути найменшими.

Натомість, відповідач, посилаючись на формальні підстави, відмовив в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, не розглядаючи заяву та документи по суті.

З цього приводу, суд зазначає, що ст. 10 Закону №2073-ІХ передбачено, що адміністративний орган зобов'язаний діяти добросовісно для досягнення мети, визначеної законом.

Адміністративний орган при здійсненні адміністративного провадження повинен діяти, керуючись здоровим глуздом, логікою та загальноприйнятими нормами моралі, з дотриманням вимог законодавства.

Відповідачем ні в листі від 06.06.2024, ні в оскаржуваному рішенні від 07.06.2024, ні у відзиві на позовну заяву не обґрунтовано яким чином подання позивачем заяви та доданих до неї документів через електронну пошту унеможливлює її розгляд та прийняття обґрунтованого рішення по суті заяви.

Відповідач обмежився лише формулюванням, що «подання документів на призначення допомоги малозабезпеченій сім'ї листом через електронну пошту не передбачено чинним законодавством.».

Таким чином, суд приходить висновку, що оскаржуване рішення є необґрунтованим, невмотивованим, а отже підлягає скасуванню.

Отже, з урахуванням вищенаведеного, суд вважає, що позовні вимоги слід задовольнити у повному обсязі.

Судові витрати

Відповідно до ч.1 ст.139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Разом з тим, відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивач звільнений від сплати судового збору, відтак, такий не сплачувався, а отже не підлягає відшкодуванню.

Керуючись ст.ст. 6-9,14,73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 262 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 в інтересах малолітньої особи ОСОБА_2 ( АДРЕСА_1 , код РНОКПП НОМЕР_1 ) до Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради (просп. Тракторобудівників, буд. 144, м. Харків, 61121, код ЄДРПОУ 25864181) про скасування рішення - задовольнити.

2. Скасувати Рішення від 07.06.2024 року Управління соціального захисту населення адміністрації Салтівського району Харківської міської ради «Про відмову в призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї» по Заяві від 31.05.2024 року.

Роз'яснити, що рішення підлягає оскарженню згідно з ч. 1 ст. 295 КАС України (протягом 30 днів з дати складання повного судового рішення) та набирає законної сили відповідно до ст. 255 КАС України.

Суддя Ширант А.А.