Справа № 134/305/26
3/134/82/2026
Іменем України
13 березня 2026 року с-ще Крижопіль
Суддя Крижопільського районного суду Вінницької області Кантониста О.О., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, пенсіонера, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
встановила:
ОСОБА_1 12 лютого 2026 року о 13 год. 00 хв. за місцем свого проживання за адресою: АДРЕСА_1 зберігав без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом, мисливську гладкоствольну рушницю ІЖ-5, 16 калібру, № НОМЕР_1 та патрон 16 калібру, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 190 КУпАП.
У судове засідання, призначене на 09 год. 00 хв. 13 березня 2026 року, ОСОБА_1 не з'явився, про місце і час розгляду справи був своєчасно сповіщений, що підтверджується розпискою про вручення судової повістки. Клопотання про відкладення розгляду справи до суду не подавав.
Враховуючи те, що згідно зі ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 190 КУпАП, не є обов'язковою, вважаю за можливе розглянути дану справу без участі ОСОБА_1 .
Дослідивши матеріали справи, суддя дійшла наступних висновків.
Відповідно до статті 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
За змістом ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідальність за ч. 1 ст. 190 КУпАП передбачена за придбання, зберігання, передачу іншим особам або продаж громадянами вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду без відповідного документа дозвільного характеру, виданого уповноваженим державним органом.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП, підтверджується сукупністю зібраних по справі доказів, а саме:
- протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАД № 749631 від 12.02.2026, згідно з яким 12 лютого 2026 року о 13 год. 00 хв. в АДРЕСА_1 у ОСОБА_1 було виявлено та вилучено мисливську гладкоствольну рушницю ІЖ-5, 16 калібру, № НОМЕР_1 , яку він зберігав у кімнаті будинку, не маючи при цьому відповідного документа дозвільного характеру на зберігання цієї зброї, а також патрон 16 калібру;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 12.02.2026, у яких він вказує, що за місцем свого проживання він зберігав рушницю без маркування та один запакований патрон, які йому передав його знайомий, який на даний час помер;
- протоколом вилучення зброї та боєприпасів від 12.02.2026 з фототаблицею, згідно з яким у ОСОБА_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , працівниками поліції у присутності свідків було вилучено гладкоствольну рушницю ІЖ-5, 16 калібру, № НОМЕР_1 та патрон 16 калібру. Зазначена зброя не зареєстрована.
При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення, відповідно до вимог статті 33 КУпАП, враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімальному розмірі, визначеному санкцією ч. 1 ст. 190 КУпАП, з конфіскацією зброї.
Таке адміністративне стягнення буде необхідним і достатнім для попередження вчинення нових адміністративних правопорушень особою, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 665,60 грн.
Керуючись ст. ст. 33, 40-1, 283, 284 КУпАП, суддя -
постановила:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 119 грн. (сто дев'ятнадцять гривень), з конфіскацією мисливської гладкоствольної рушниці ІЖ-5, 16 калібру, № НОМЕР_1 та патрона 16 калібру.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 665,60 грн. (шістсот шістдесят п'ять гривень 60 копійок) судового збору.
Роз'яснити особі, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, що відповідно до частини 1 статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Відповідно до вимог ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу.
Постанова може бути оскаржена через Крижопільський районний суд Вінницької області до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: