Рішення від 17.03.2026 по справі 420/42993/25

Справа № 420/42993/25

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2026 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Скупінської О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військово-медичного клінічного центру Південного регіону про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 29.12.2025 надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Військово-медичного клінічного центру Південного регіону, в якій позивач просить суд:

1. Визнати протиправною бездіяльність Військово-медичного клінічного центру Південного регіону щодо не здійснення в період з 29.01.2020 по 19.05.2023 та в період з 18.06.2025 по 30.09.2025 року ОСОБА_1 перерахунку та виплати грошового забезпечення (щомісячні основні види грошового забезпечення, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та одноразові додаткові види грошового забезпечення) матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги для оздоровлення, премії, одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, розрахованих шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня відповідного календарного року Законами України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 №294-IX, «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 №1082-ІХ, «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 №1928-ІХ, «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 року №2710-IX, «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 №4059-IX, на відповідний тарифний коефіцієнт, згідно додатків 1, 14 до постанови Кабінет Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року №704;

2. Зобов'язати Військово-медичний клінічний центр Південного регіону здійснити в період з 29.01.2020 по 19.05.2023 та в період з 18.06.2025 по 30.09.2025 року ОСОБА_1 перерахунок та виплату грошового забезпечення (щомісячні основні види грошового забезпечення, щомісячні додаткові види грошового забезпечення та одноразові додаткові види грошового забезпечення), матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, грошової допомоги для оздоровлення, премії, одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, розрахованих шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого на 01 січня відповідного календарного року Законами України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» від 14.11.2019 №294-IX, «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2020 №1082-ІХ, «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 №1928-ІХ, «Про Державний бюджет України на 2023 рік» від 03.11.2022 року №2710-IX, «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 №4059-IX, на відповідний тарифний коефіцієнт, згідно додатків 1, 14 до постанови Кабінет Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 30.08.2017 року №704, з урахуванням раніше виплачених сум

Обгрунтовуючи позовні вимоги ОСОБА_1 зазначив, що він в період з 21.01.2010 по 30.09.2025 проходив військову службу у Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону. 13 листопада 2025 року позивач звернувся до відповідача із заявою про здійснення перерахунку та виплати грошового забезпечення позивача в період з 29.01.2020 по 19.05.2023 та в період з 18.06.2025 по 30.09.2025. 11 грудня 2025 року відповідач листом №548/19388 повідомив про відсутність підстав для задоволення звернення, чим допустив протиправну бездіяльність. 11 грудня 2025 року до відповідача був направлений адвокатський запит щодо надання інформації про розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (на який рік), що був застосований при розрахунку грошового забезпечення позивача з 29.01.2020 по 19.05.2023 та з 18.06.2025 п о 30.09.2025. Як вбачається з відповіді на адвокатський запит від 15.12.2025 №548/19716 відповідач у вказаний період застосовував при обчисленні посадового окладу та окладу за військовим званням позивача розрахункову величину, як прожитковий мінімум для працездатних осіб, визначений законом на 01.01.2018 (1762 грн.).

Вважаючи таку бездіяльність відповідачів протиправною, позивач звернувся до суду в відповідним позовом.

Ухвалою судді від 01.01.2026 постановлено прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 та відкрити провадження у адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

14.01.2026 від представника відповідача Військово-медичного клінічного центру Південного регіону надійшов відзив на позовну заяву (вх. №ЕС/5227/26), в якому відповідач просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог зазначивши, що згідно з п.4 Постановою №704 розрахунковою величиною для визначення розмірів посадових окладів та окладів за військовими званнями, як складових грошового забезпечення військовослужбовців, що проходять військову службу, є розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, визначений законом на 01 січня 2018 року. Постанова №704 є чинною, а отже, підлягає застосуванню.

Інших заяв по суті станом на момент розгляду справи до суду не надходило.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.

ОСОБА_1 , у період з 15.03.2010 по 30.09.2025 проходив військову службу Військово-медичному клінічному центрі Південного регіону, що підтверджується наступними доказами:

- витягом із наказу начальника Військово-медичного клінічного центру Південного регіону (по стройовій частині) №53 від 15.03.2010 про зарахування до списків особового складу частини, на всі види забезпечення та вважати, таким що приступив до виконання службових обов'язків за посадою;

- витягом із наказу начальника Військово-медичного клінічного центру Південного регіону (по стройовій частині) №300 від 30.09.2025 про виключення зі списків особового складу центру та всіх видів забезпечення з 30 вересня 2025 року.

Відповідно до вказаного наказу, відповідно до абзацу третього пункту 14 статті 10 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» грошову компенсацію за 29 кал. днів щорічної основної відпустки за 2021 рік, за 45 кал. днів щорічної основної відпустки за 2022 рік, за 45 кал. днів щорічної основної відпустки за 2023 рік, за 15 кал. днів щорічної основної відпустки за 2024 рік, за 15 кал. днів щорічної основної відпустки за 2025 рік отримав (наказ № 287 від 19.09.2025).

Відповідно до пункту 3 розділу ХХХІ Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 745/32197, та рекомендацій директора Департаменту фінансів МО України від 04.10.2019 року № 248/7096 (вх. № 6599 від 07.10.2019 року) грошову компенсацію за 154 календарних днів невикористаної додаткової відпустки за 2015-2025 роки як учаснику бойових дій, передбаченої статтею 162 Закону України «Про відпустки» та пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» отримав (наказ № 287 від 19.09.2025).

Грошову допомогу для оздоровлення за 2025 рік відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 745/32197отримав (наказ № 250 від 18.08.2025).

Одноразову грошову допомогу по звільненню з військової служби відповідно до наказу Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 (зі змінами) в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за 27 повних календарних років отримав (наказ № 287 від 19.09.2025).

Матеріальну допомогу за 2025 рік для вирішення соціально-побутових питань відповідно до розділу XXIV Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 745/32197, не отримував.

При цьому за твердженням позивача, відповідач протиправно, починаючи з 29 січня 2020 року, розраховував грошове забезпечення Позивача із застосуванням розміру прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб станом на 01 січня 2018 року.

11.12.2025 адвокат Афонін Д.В. в інтересах позивача ОСОБА_1 звернувся до відповідача з адвокатським запитом з проханням надати інформацію, який розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб(на який рік) був застосований при розрахунку грошового забезпечення з 29.01.2020 по 19.05.2023 та з 18.06.2025 по 30.09.2025.

Згідно відповіді ВМКЦ Південного регіону від 15.12.2025 оформлену листом №548/19716 повідомлено, що «… з 24 лютого 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі Постанова № 103), якою п. 4 Постанови №704 викладено в новій редакції, яка передбачає, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, тобто 1762 гривні, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 i 14.

Тобто, пункт 6 Постанови №103 втратив чинність 29.01.2020р., проте сама Постанова №704 викладена в редакції Постанови №103, де в пункті 4 зазначено: «Установити, що окладів за посадових окладів, військовими (спеціальними) розміри військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом званнями множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14.»

В подальшому абзац перший пункту 4 було викладено в редакції Кабінету Міністрів України №481 від 12.05.2023 та зазначено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 i 14.

Таким чином. Військово-медичний клінічний центр Південного регіону здійснює нарахування та виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України у порядку та розмірах відповідно до норм діючого законодавства України, які є обов'язковими для застосування.».

Згідно довідки №548/16298 від 29.10.2025 щодо нарахованого та виплаченого грошового забезпечення за 2020 рік (01.01.2020 по 31.12.2020), становить;

оклад за військове звання - 1340,00 грн;

посадовий оклад - 4510,00 грн;

надбавка за вислугу років - 2925,00 грн;

премія (47%) - 2119,70 грн;

надбавка за ОПС (65%) - 5703,75 грн;

індексація - з січня по червень - 216,51 грн; з липня по листопад - 226,29 грн; за грудень - 233,81 грн;

грошова допомога для оздоровлення нарахована у травні у сумі - 16598,45 грн.

- з січня 2021 року по грудень 2021 року становить:

оклад за військове звання - 1340,00 грн;

посадовий оклад - 4510,00 грн;

надбавка за вислугу років - 2925,00 грн;

премія (47%) - 2119,70 грн;

надбавка за ОПС (65%) - 5703,75 грн;

індексація - з січня по березень - 331,42 грн; з квітня по червень - 415,41 грн; з липня по листопад - 540,03 грн; у грудні - 563,19 грн;

грошова допомога для оздоровлення нарахована та виплачена у вересні у сумі - 16598,45 грн;

матеріальна допомога для вирішення СПП нарахована та виплачена у листопаді у сумі - 1340,00 грн.

- з січня 2022 року по грудень 2022 року становить:

оклад за військове звання - 1340,00 грн;

посадовий оклад - 4510,00 грн;

надбавка за вислугу років - 2925,00 грн;

премія у січні (47%) - 2119,70 грн; з лютого по грудень (149,0%) - 6719,90 грн (щомісячно);

надбавка за ОПС (65%) - 5703,75 грн;

індексація - у січні - 563,19 грн; з лютого по травень - 672,35 грн; у червні (в полоні) - 1017,21 грн; у липні (в полоні) - 1066,00 грн; з серпня (в полоні) по листопад (в полоні) - 1281,80 грн; у грудні (в полоні) - 1470,83 грн;

додаткова премія мед персоналу у січні - 7320,00 грн; з лютого по грудень - 3350,00 грн (щомісячно);

доплати та інші виплати (ООС (АТО) у січні 11500,00 грн; у лютому 9446,43 грн;

додаткова грошова винагорода (30000,00 грн) - у січні 0 грн; у лютому 35357,14 грн; у березні 0 грн; з квітня по грудень - 30000,00 грн (щомісячно);

додаткова грошова винагорода (70000,00 грн) - з січня по вересень - 0 грн; у жовтні (в полоні) 100000 грн 18.05-31.10.2022* у сумі 381612,98 грн; у листопаді (в полоні) - 70000,00 грн; у грудні (в полоні) - 0 грн;

грошова допомога для оздоровлення нарахована та виплачена у листопаді у сумі - 24548,65 грн;

матеріальна допомога для вирішення СПП нарахована та виплачена у листопаді у сумі - 1340,00 грн.

- з січня 2023 року по грудень 2023 року становить:

оклад за військове звання - 1340,00 грн;

посадовий оклад - 4510,00 грн;

надбавка за вислугу років - 2925,00 грн;

премія у січні (149%) - 6719,90 грн; з лютого по грудень (390%) - 17814,50 грн (щомісячно);

надбавка за ОПС (65%) - 5703,75 грн;

індексація не нараховувалась та не виплачувалась;

додаткова премія мед персоналу лише у січні-лютому - 3350 грн;

додаткова грошова винагорода (100000,00 грн) - у січні - 70000,00 грн; у лютому - 70000,00 грн; з березня по вересень - 100000,00 грн (помісячно); у жовтні - 0 грн; у листопаді-грудні - 100000,00 грн (помісячно);

додаткова грошова винагорода (30000,00 грн) - у січні 30000,00 грн; з лютого по грудень не нараховувалась та не виплачувалась;

грошова допомога для оздоровлення нарахована та виплачена у жовтні у сумі - 32293,25 грн;

матеріальна допомога для вирішення СПП нарахована та виплачена у листопаді у сумі - 32293,25 грн.

- з січня 2025 року по вересень 2025 року становить:

оклад за військове звання - 1340,00 грн;

посадовий оклад - 4510,00 грн;

надбавка за вислугу років - 2925,00 грн;

премія (390%) - 17814,50 грн;

надбавка за ОПС (65%) - 5703,75 грн;

індексація з січня по червень не нараховувалась та не виплачувалась; у липні-вересні - 133,23 грн;

додаткова премія мед персоналу лише у січні-лютому - 3350 грн;

додаткова грошова винагорода (30000,00 грн) - у січні 30000,00 грн; у лютому - 30000,00 грн; у березні - 13548,39 грн; у квітні 10000,00 грн; у травні 30000,00 грн; у червні 30000,00 грн; у липні - 11612,90 грн; у серпні - 15483,87 грн; у вересні - 30000,00 грн;

одноразова грошова допомога при звільненні 485430,66 грн;

компенсація за невикористану відпустку/компенсація за невикористану відпустку як учаснику бойових дій - 285430,66 грн;

грошова допомога для оздоровлення нарахована та виплачена у липні у сумі - 32293,25 грн.

Відтак позивач, не погоджуючись з такою бездіяльністю відповідача, звернулася до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Частиною 2 статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 40 Закону «Про військовий обов'язок і військову службу» гарантії правового і соціального захисту громадян України, які виконують конституційний обов'язок щодо захисту Вітчизни, забезпечуються відповідно до законів України «Про Збройні Сили України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв'язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їх сімей» та іншими законами.

Частина 2 статті 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ (далі Закон № 2011-ХІІ) передбачає, що до складу грошового забезпечення військовослужбовців входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

У силу вимог приписів частини 3 статті 9 Закону № 2011-ХІІ грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця. Грошове забезпечення підлягає індексації відповідно до закону.

Частиною четвертою статті 9 Закону № 2011-ХІІ передбачено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.

Так, 30.08.2017 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову № 704, якою, зокрема, затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1, а також схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14.

Пунктом 4 Постанови №704 (у редакції чинній до 24.02.2018 року) установлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.

Однак, Постановою № 103 (яка набрала чинності 24.02.2018 року) до Постанови № 704 внесено зміни, внаслідок яких пункт 4 Постанови № 704 викладено у новій редакції:

« 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14».

Разом із тим, слід врахувати, що постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року по справі № 826/6453/18, визнано протиправним та скасовано п. 6 постанови КМ України від 21.02.2018 №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», яким, зокрема, в пункт 4 постанови КМ України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» були внесені зміни.

Таким чином, відповідно до редакції пункту 4 постанови № 704, яка діяла до внесення змін, та вимог пункту 1 Приміток Додатку 1 та пункту Примітки Додатку 14 до Постанови № 704 розміри посадового окладу та окладу за військовими (спеціальними) званнями з 29.01.2020 мають визначатися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1,12,13,14.

Отже, з 29 січня 2020 року - дати набрання законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29 січня 2020 року у справі № 826/6453/18 до спірних правовідносин підлягають застосуванню положення пункту 4 Постанови № 704 в редакції до 24 лютого 2018 року, тобто у редакції, яка була чинна до набрання законної сили Постановою № 103.

Разом з цим, Закон України від 05.10.2000 №2017-III «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» (далі - Закон № 2017) визначає правові засади формування та застосування державних соціальних стандартів і нормативів, спрямованих на реалізацію закріплених Конституцією України та законами України основних соціальних гарантій, згідно із положеннями статті 1 якого державні соціальні стандарти - це встановлені законами, іншими нормативно-правовими актами соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначаються рівні основних державних соціальних гарантій.

Згідно статті 6 Закону №2017 базовим державним соціальним стандартом є прожитковий мінімум, встановлений законом, на основі якого визначаються державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров'я та освіти.

Прожитковий мінімум щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік.

При цьому, згідно із частиною другою статті 92 Конституції України виключно законами України встановлюються, Державний бюджет України і бюджетна система України (пункт 1) та порядок встановлення державних стандартів (пункт 3).

Верховним Судом у постанові від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21 зазначено, що законодавець делегував Кабінету Міністрів України повноваження на встановлення умов, порядку та розміру перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб. Так, під «умовами» слід розуміти встановлення Кабінетом Міністрів України необхідних обставин, які роблять можливим здійснення перерахунку пенсії. Під «порядком» розуміється, що Кабінет Міністрів України має право на встановлення певної послідовності, черговості, способу виконання, методики здійснення перерахунку пенсій у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Величина грошового забезпечення як виплати, що є визначальною при перерахунку пенсії, встановлюється Кабінетом Міністрів України в межах повноважень щодо визначення розміру перерахунку пенсій.

У свою чергу, Закон України від 14.11.2019 №294-IX «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (далі Закон №294-IX), Закон №1082-IX «Про Державний бюджет України на 2021 рік» та Закон України від 02.12.2021 №1928-IX «Про Державний бюджет України на 2022 рік» (далі Закон №1928-IX), Закон України від 03.11.2022 №2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік» (далі Закон № 2710-IX) таких застережень щодо застосування як розрахункової величини для визначення, зокрема грошового забезпечення, прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня 2018 року, на 2020 та 2021, 2022, 2023 роки, відповідно, не містять.

Отже, зазначення у пункті 4 постанови №704 в формулі обрахунку розміру посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням базового державного соціального стандарту (прожиткового мінімуму для працездатних осіб) як розрахункової величини для їх визначення, не суперечить делегованим Уряду повноваженням щодо визначення розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ.

Разом з цим, Кабінет Міністрів України не уповноважений установлювати розрахункову величину для визначення посадових окладів із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, який не відповідає нормативно-правовому акту вищої юридичної сили.

З огляду на вищезазначене, Верховний Суд у постанові від 02.08.2022 у справі № 440/6017/21 зазначив, що враховуючи на те, що з 01.01.2020 положення пункту 4 постанови №704 в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений законодавцем на відповідний рік, у тому числі для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів, до спірних правовідносин підлягає застосуванню пункт 4 постанови №704 в частині, що не суперечить нормативно-правовим актам, які мають вищу юридичну силу - Законів №294-ІХ та №1082-ІХ із використанням для визначення розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).

Водночас Верховний Суд вказав, що встановлене положеннями пункту 3 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1774-VІІІ обмеження щодо застосування мінімальної заробітної плати як розрахункової величини для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з постановою №704 не впливає на спірні правовідносини, оскільки такою розрахунковою величною є, прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року. Розмір мінімальної заробітної плати не є розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, а застосований з іншою метою - для визначення мінімальної величини, яка враховується, як складова при визначенні розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 29.06.2023 у справі №380/7813/22, від 05.07.2023 у справі № 160/24227/21 та від 25.04.2024 у справі № 240/16735/21.

Відповідно до частини 5 статті 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Отже, з огляду на те, що з 01.01.2020 положення пункту 4 постанови № 704 у частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений законодавцем на відповідний рік, у тому числі для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів, до спірних правовідносин підлягає застосуванню пункт 4 постанови № 704 в частині, що не суперечить нормативно-правовому акту, який має вищу юридичну силу - Закону № 1082-ІХ, із використанням для визначення розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (через його збільшення на відповідний рік).

Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 «Про скасування підпункту 1 пункту 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 р. № 103, та внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704» постановлено: 2. Внести зміну до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374), виклавши абзац перший в такій редакції:

« 4. Установити, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу та деяких інших осіб розраховуються виходячи з розміру 1762 гривні та визначаються шляхом множення на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13 і 14».

Частиною 4 статті 9 Закону № 2011-XII передбачено, що грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Такої ж думки притримується, зокрема Шостий апеляційний адміністративний суд у постановах від 26.06.2024 у справі № 580/997/24, від 01.07.2024 у справі № 580/1994/24, від 03.07.2024 у справі № 620/16835/23.

Таким чином, з 20.05.2023 розрахунковою величиною для визначення розміру посадового окладу та окладу за військовим званням є не прожитковий мінімум для працездатних осіб, а стала величина - 1762,00 грн.

При вирішенні цього спору суд враховує такі висновки Верховного Суду щодо релевантних норм права та їх застосування до спірних правовідносин, викладені в постанові від 15 березня 2023 у справі №420/6572/22: «Спираючись на цей висновок можна погодитися з судом першої інстанції у тому, що посадовий оклад ОСОБА_1, її оклад за військовим (спеціальним) званням як військовослужбовця, з 30 січня 2020 року (як заявлено у позовній заяві) аж до її звільнення з військової служби у вересні 2021 року (згідно з наказом від 3 вересня 2021 року №291-ОС) мав би визначатися шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (а не «на 1 січня 2018 року»). З тих самих мотивів обґрунтовані висновки цього суду також і про неправильне нарахування грошової допомоги на оздоровлення за 2020-2021 роки та одноразової грошової допомоги при звільненні (розмір яких залежав від розміру грошового забезпечення)…».

Вказаний правовий висновок Верховного Суду в подальшому застосовано в постанові Верховного Суду від 15 червня 2023 у справі №380/13603/21 в подібних правовідносинах до цієї адміністративної справи.

Отже, таку правову позицію Верховного Суду суд визнає усталеною в цій категорії спорів. Протилежного судом не встановлено.

Втім, дане правове регулювання спірних правовідносин, яке сформоване судовою практикою Верховного Суд, підлягає застосуванню до 19 травня 2023 року включно.

Разом з тим при розгляді даної справи судом враховується, що Шостим апеляційним адміністративним судом 18.06.2025 прийнято постанову у справі №320/29450/24, якою залишено без змін рішення Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2025, яким визнано протиправним та нечинним пункт 2Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481 стосовно внесення змін до пункту 4постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб».

Відповідно до положень частини другої статті 265 КАС України нормативно-правовий акт втрачає чинність повністю або в окремій його частині з моменту набрання законної сили відповідним рішенням суду.

Таким чином, починаючи виключно з 18.06.2025 діє редакція пункту 4 Постанови №704, що була чинною до змін, внесених пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 №481.

Відтак, оскільки рішення Київського окружного адміністративного суду від 14.03.2025 у справі №320/29450/24 набрало законної сили 18.06.2025, то відповідно наведений нормативно-правовий акт втратив чинність з 18.06.2025, що свідчить про правомірність його застосування відповідачем станом на час виникнення спірних правовідносин, починаючи з 20.05.2023.

Після набрання чинності вказаним рішенням про скасування пункту 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 481 Верховним Судом формувалася позиція про обов'язковість постанови КМУ №481 у спірний період з 20.05.2023 по 18.06.2025 виходячи з того, рішення про визнання нормативно-правового акта протиправним та не чинним має виключно пряму (перспективну) дію в часі. Зокрема, такі висновки викладені у постановах від 20 жовтня 2025 року у справі № 600/3516/24-а, від 22 жовтня 2025 року у справі № 420/3824/25, від 26 червня 2025 року у справі № 480/7154/24, від 24 червня 2025 року у справі №420/5584/24.

Враховуючи вище викладене, суд дійшов висновку, що застосування відповідачем для визначення грошового забезпечення розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, у період з 29.01.2020 по 19.05.2023 та з 18.06.2025 по 30.09.2025 є протиправним.

Таким чином, за час проходження позивачем військової служби за період з 29.01.2020 по 19.05.2023 та з 18.06.2025 по 30.09.2025 відповідач мав нараховувати та виплачувати грошове забезпечення із розрахунком посадового окладу, окладу за військовим званням та всіх інших видів грошового забезпечення та виплат, які розраховуються з урахуванням розміру посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням відповідно до п.4 Постанови № 704 шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на відповідний календарний рік (у даному випадку станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022, 01.01.2023 та 01.01.2025) на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до Постанови № 704.

Щодо вимоги здійснити перерахунок та виплати за період з 29.01.2020 по 19.05.2023 та з 18.06.2025 по 30.09.2025 грошове забезпечення, а також виплачених в зазначений період сум грошової допомоги для оздоровлення та премії, суд зазначає.

Наказом від 07.06.2018 №260 Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року №745/32197 розділ XVI частина 1, 2 командири (начальники) військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України мають право щомісяця здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби) відповідно до їх особистого внеску в загальні результати служби. Розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, та особливостей проходження військової служби.

Порядком №260 розділ ХХІІІ частина 1 військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, які набули (набувають) право на отримання щорічної основної (канікулярної) відпустки, один раз на рік виплачується грошова допомога для оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення.

Частина 2 визначає, що грошова допомога для оздоровлення надається військовослужбовцям у разі вибуття їх у щорічну основну відпустку повної тривалості, або у другу частину щорічної основної відпустки (у тому числі в дозволених випадках за невикористану відпустку за минулі роки), або без вибуття у відпустку (за їх рапортом протягом поточного року) на підставі наказу командира військової частини, а командиру (начальнику) - на підставі наказу вищого командира (начальника) із зазначенням у ньому суми грошової допомоги. Військовослужбовцям, звільненим з військової служби, які мали право на грошову допомогу для оздоровлення та не отримали її протягом року, виплата цієї допомоги здійснюється на підставі наказу командира військової частини про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини, в якому оголошується про її виплату.

Частина 6 розмір грошової допомоги для оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років і щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

В матеріалах справи містяться відомості про нарахування та виплату позивачу грошової допомоги для оздоровлення за у травні 2020 року у розмірі 16598,45 грн; у вересні 2021 року у розмірі 16598,45 грн; у листопаді 2022 році у розмірі 24548,65 грн та у липні 2025 році у розмірі 32293,25 грн, при цьому відповідачем не заперечується, що при здійснені її розрахунку був застосований прожитковий мінімум станом на 01 січня 2018 року у розмірі 1762,00 грн.

При цьому, грошова допомога для оздоровлення за 2023 рік нарахована у жовтні 2023 року та враховуючи, що в цей період розрахунковою величиною для визначення розміру посадового окладу та окладу за військовим званням є не прожитковий мінімум для працездатних осіб, а стала величина - 1762,00 грн, а тому за вказаний період перерахунку не підлягає.

Отже, позовні вимоги ОСОБА_1 у цій частині також підлягають задоволенню.

Що стосується позовної вимоги в частині нарахування матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань з 29.01.2020 по 19.05.2023 та з 18.06.2025 по 30.09.2025, а також одноразової грошової допомоги при звільненні, грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки за період, без врахування розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого, станом на 01 січня календарного року, суд зазначає.

Відповідно до розділу XXIV Порядку № 260, військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, один раз на рік надається матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, порядок її виплати встановлюються за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України.

До місячного грошового забезпечення, з якого визначається розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, включаються посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років і щомісячні додаткові види грошового забезпечення (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань військовослужбовцям, накази про звільнення яких підписано минулого року, але не виключеним зі списків військової частини, в поточному році не надається.

Виплата матеріальної допомоги здійснюється за рапортом військовослужбовця на підставі наказу командира (начальника), а командиру (начальнику) - наказу вищого командира (начальника) за підпорядкованістю із зазначенням у ньому розміру допомоги.

З аналізу вищевикладеного слідує, що розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань знаходиться в залежності від розміру посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення на момент надання вказаних видів допомог.

Тобто, вище наведені норми закону чітко закріплюють саме право позивача, за наявності рапорта, на отримання матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

В матеріалах справи містяться відомості про нарахування та виплату позивачу матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за у листопаді 2021 року у розмірі 1340 грн; у листопаді 2022 році у розмірі 1340 грн та у листопаді 2023 році у розмірі 32293,25 грн, при цьому відповідачем не заперечується, що при здійснені її розрахунку був застосований прожитковий мінімум станом на 01 січня 2018 року у розмірі 1762,00 грн.

При цьому, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань за 2023 рік нарахована у листопаді 2023 року та враховуючи, що в цей період розрахунковою величиною для визначення розміру посадового окладу та окладу за військовим званням є не прожитковий мінімум для працездатних осіб, а стала величина - 1762,00 грн, а тому за вказаний період перерахунку не підлягає.

Згідно абз. 10 наказу №300 від 30.09.2025 матеріальну допомогу за 2025 рік для вирішення соціально-побутових питань відповідно до розділу XXIV Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 745/32197, не отримував.

Крім того, до суду не надано доказів, що ОСОБА_1 звертався з рапортами на ім'я начальника Військово-медичного клінічного центру Південного регіону про виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2020, 2025 роки, а також відсутні відомості про здійснення Військово-медичним клінічним центром Південного регіону її нарахування та виплати.

Відповідно до розділу XXXI Порядку № 260 у рік звільнення військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), звільненим з військової служби за віком, станом здоров'я, у зв'язку з безпосереднім підпорядкуванням близькій особі, у зв'язку зі скороченням штатів або проведенням організаційних заходів, які не використали щорічну основну відпустку або використали частково, за їх бажанням надається відпустка із наступним виключенням зі списків особового складу військової частини та виплачується грошове забезпечення у розмірі відповідно до кількості наданих днів відпустки або виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, в тому числі за минулі роки.

Іншим військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які звільняються з військової служби, за їх бажанням надається відпустка із наступним виключенням зі списків особового складу військової частини тривалістю, що визначається пропорційно часу, прослуженому в році звільнення за кожен повний місяць служби, та за час такої відпустки виплачується грошове забезпечення або виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, в тому числі за минулі роки.

Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), які мають право на щорічні додаткові відпустки відповідно до чинного законодавства України, виплачується компенсація за всі календарні дні невикористаної додаткової відпустки, яка надається в повному обсязі або пропорційно часу, прослуженому в році звільнення.

Розрахунок грошового забезпечення за час надання щорічної основної відпустки з подальшим виключенням зі списків особового складу та грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки здійснюється виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, крім винагород з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення, які військовослужбовець отримував за останньою займаною штатною посадою. При цьому одноденний розмір грошового забезпечення визначається шляхом ділення місячного розміру грошового забезпечення на 30 календарних днів.

Відповідно до розділу XXXII Порядку № 260 Військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби, військовослужбовців, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або за призовом осіб із числа резервістів в особливий період) здійснюється виплата одноразової грошової допомоги у разі звільнення з військової служби у розмірах та на умовах, установлених пунктом 2 статті 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Згідно абз. 6, 7 наказу №300 від 30.09.2025 відповідно до абзацу третього пункту 14 статті 10 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» грошову компенсацію за 29 кал. днів щорічної основної відпустки за 2021 рік, за 45 кал. днів щорічної основної відпустки за 2022 рік, за 45 кал. днів щорічної основної відпустки за 2023 рік, за 15 кал. днів щорічної основної відпустки за 2024 рік, за 15 кал. днів щорічної основної відпустки за 2025 рік отримав (наказ № 287 від 19.09.2025).

Відповідно до пункту 3 розділу ХХХІ Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 (зі змінами), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 червня 2018 року за № 745/32197, та рекомендацій директора Департаменту фінансів МО України від 04.10.2019 року № 248/7096 (вх. № 6599 від 07.10.2019 року) грошову компенсацію за 154 календарних днів невикористаної додаткової відпустки за 2015-2025 роки як учаснику бойових дій, передбаченої статтею 162 Закону України «Про відпустки» та пунктом 12 частини першої статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» отримав (наказ № 287 від 19.09.2025).

Абз. 9 вказаного наказу одноразову грошову допомогу по звільненню з військової служби відповідно до наказу Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 (зі змінами) в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за 27 повних календарних років отримав (наказ № 287 від 19.09.2025).

Відтак матеріалами справи підтверджено право позивача на отримання вказаних виплат.

Водночас з огляду на те, що відповідачем не заперечується факт обчислення основних видів грошового забезпечення позивача із застосуванням величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2018 у розмірі 1762,00 грн, а тому позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими.

Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі «Серявін та інші проти України» від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються.

Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» від 9 грудня 1994 року, серія A, № 303-A, п.29).

Згідно п.41 висновку №11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту.

Оцінюючи правомірність дій та рішень органів владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у ст.2 КАС України, які певною мірою відображають принципи адміністративної процедури.

Частиною 2 статті 9 КАС України визначено, що суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Частиною 2 статті 77 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.

Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що адміністративний позов слід задовольнити частково.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Підстави для розподілу судових витрат відсутні, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі статті 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст. 7, 9, 77, 139, 241-246, 250, 255, 263, 295 КАС України, суд

В ИР І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Військово-медичного клінічного центру Південного регіону про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Військово-медичного клінічного центру Південного регіону щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 в періоди з 29 січня 2020 року по 19 травня 2023 року та з 18 червня 2025 року по 30 вересня 2025 року грошового забезпечення, а також виплачених за вказаний період: премії, грошової допомоги для оздоровлення за 2020-2022 та 2025 роки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2021-2022 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні та грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки, визначивши їх розмір, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, розрахованих шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» станом на 01.01.2020, встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» станом на 01.01.2021, Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» станом на 01.01.2022, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» станом на 01.01.2023, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» станом на 01.01.2025 на відповідні тарифні коефіцієнти, згідно з пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням раніше виплачених сум.

Зобов'язати Військово-медичний клінічний центр Південного регіону здійснити перерахунок та виплату грошового забезпечення ОСОБА_1 за період з 29 січня 2020 року по 19 травня 2023 року та з 18 червня 2025 року по 30 вересня 2025 року грошового забезпечення, а також виплачених за вказаний період: премії, грошової допомоги для оздоровлення за 2020-2022 та 2025 роки, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань за 2021-2022 роки, одноразової грошової допомоги при звільненні та грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки та додаткової відпустки визначивши їх розмір, виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням, розрахованих шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» станом на 01.01.2020, встановлено Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» станом на 01.01.2021, Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» станом на 01.01.2022, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» станом на 01.01.2023, встановленого Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» станом на 01.01.2025, на відповідні тарифні коефіцієнти, згідно з пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», з урахуванням раніше виплачених сум.

У задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

Відповідач - Військово-медичний клінічний центр Південного регіону (65044, м. Одеса, вул. Пироговська, буд. 2, код ЄДРПОУ 08199969).

Суддя Олена СКУПІНСЬКА