Справа № 420/34704/25
17 березня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Свиди Л.І.
розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) про визнання протиправним рішення, визнання протиправними та скасування наказів, зобов'язання вчинити певні дії, -
До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (Військова частина НОМЕР_3 ) про визнання протиправним рішення, яке оформлене протоколом від 21.08.2025 року №4 комісії другого відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, визнання протиправним та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.08.2025 року №578 про призов військовозобов'язаних, резервістів на військову службу під час мобілізації на особливий період в частині призову на військову службу позивача під час мобілізації, визнання протиправним та скасування наказу ректора ІНФОРМАЦІЯ_2 (Військова частина НОМЕР_3 ) від 01.09.2025 року №1163-ОС по особовому складу в частині зарахування у списки особового складу позивача, зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 (Військова частина НОМЕР_3 ) прийняти рішення про виключення позивача зі списків особового складу, зобов'язання комісії другого відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 після звільнення позивача з військової служби повторно розглянути заяву позивача щодо надання відстрочки від призову під час мобілізації та прийняти рішення, яким надати відстрочку позивачу від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами у відповідності до ст. 262 КАС України та наданий відповідачам строк для подання до суду відзивів на цю заяву, позивачу - відповіді на відзиви.
Ухвалою від 13.11.2025 року судом прийнято заяву позивача про зміну предмету позову, залучено до участі в цій справі відповідача - НОМЕР_1 Прикордонний загін Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ), задоволено заяву позивача про відмову від позову в частині позовних вимог та закрито провадження в частині позовних вимог до ІНФОРМАЦІЯ_2 (Військова частина НОМЕР_3 ), наданий відповідачам строк для подання до суду відзивів на цю заяву, позивачу - відповіді на відзиви.
Таким чином, позовні вимоги у цій справі заявлені до ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) про визнання протиправним рішення, яке оформлене протоколом від 21.08.2025 року №4 комісії другого відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, визнання протиправним та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.08.2025 року №578 про призов військовозобов'язаних, резервістів на військову службу під час мобілізації на особливий період в частині призову на військову службу позивача під час мобілізації, визнання протиправним та скасування наказу НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) від 23.10.2025 року №820-ос по особовому складу в частині зарахування у списки особового складу позивача, зобов'язання НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) прийняти рішення про виключення позивача зі списків особового складу, зобов'язання комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 після звільнення позивача з військової служби повторно розглянути заяву позивача щодо надання відстрочки від призову під час мобілізації та прийняти рішення, яким надати відстрочку позивачу від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Позов обґрунтований позивачем тим, що він подав до ІНФОРМАЦІЯ_1 заяву про надання відстрочки від призову на військову службу на підставі п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», однак йому протиправно відмовлено у надані відстрочки та, як наслідок, в подальшому його протиправно призвано на військову службу, однак оскільки відмова у наданні відстрочки є протиправною, він має бути звільнений з військової служби, а ІНФОРМАЦІЯ_3 має бути зобов'язаний судом повторно розглянути його заяву про надання відстрочки та йому має бути надана така відстрочка.
З відзиву ІНФОРМАЦІЯ_1 вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки у позивача є брат, який користується правом на відстрочку та може здійснювати догляд за матір'ю, яка є особою з інвалідністю, а тому відмова у наданні відстрочки є правомірною та позивача правомірно призвано на військову службу.
З відзиву Військової частини НОМЕР_2 вбачається, що відповідач позов не визнає, оскільки ним не порушувалися права позивача та враховуючи відмову ІНФОРМАЦІЯ_1 у наданні позивачу відстрочки, а також наявність наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 про призов, в тому числі, позивача, у Військової частини НОМЕР_2 відсутні підстави для не зарахування позивача у списки особового складу частині.
Дослідивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги позивача та заперечення відповідачів, докази, якими вони підтверджуються, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню виходячи з наступного.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 на час звернення із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу був військовозобов'язаним та перебував на обліку у ІНФОРМАЦІЯ_5 , а на даний час є військовослужбовцем.
Позивач 04.08.2025 року звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_1 із заявою про надання йому відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
До зазначеної заяви позивачем додано наступні документи: паспорт і РНОКПП позивача; свідоцтво про народження позивача; паспорт матері позивача; витяг з акту огляду МСЕК матері позивача про встановлення їй ІІ групи інвалідності безстроково та її пенсійне посвідчення; пенсійне посвідчення батька позивача; заява матері позивача про здійснення її утримання та догляду позивачем; дані «Резерв+».
Однак комісією ІНФОРМАЦІЯ_5 за результатами розгляду заяви позивача протоколом від 21.08.2025 року №4 ухвалено рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, оскільки відсутні документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду за матір'ю ОСОБА_2 її іншим сином - ОСОБА_3 , 1973 року народження (повідомлення від 22.08.2025 року №1255/7019).
В подальшому, наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.08.2025 року №578 позивача призвано на військову службу під час мобілізації на особливий період.
Наказом начальника НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 23.08.2025 року №623-ос позивача зараховано до списків особового складу частини, наказом від 30.08.2025 року №650-ос його виключено зі списків частини та зараховано у розпорядження ректора ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Наказом ректора Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького від 01.09.2025 року №1163-ОС позивача зараховано у сприски особового складу частини, наказом ректора Національної академії Державної прикордонної служби імені Богдана Хмельницького від 21.10.2025 року №1439-ОС позивача виключено зі списків особового складу частини та зараховано у розпорядження начальника НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України.
Наказом начальника НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України від 23.10.2025 року №820-ос позивач з 23.10.2025 року зарахований у списки особового складу НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України.
Позивач вважає протиправною та безпідставною відмову йому комісією ІНФОРМАЦІЯ_5 у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період за п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а тому, як наслідок, просить скасувати наказ про призов його на військову службу та зарахування його до списків військової частини.
Суд вважає вимоги позивача безпідставними, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України. Військовий обов'язок установлюється з метою підготовки громадян України до захисту Вітчизни, забезпечення особовим складом Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення та Державної спеціальної служби транспорту, посади в яких комплектуються військовослужбовцями. Військовий обов'язок включає у тому числі проходження військової служби.
Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №64/2022 від 24.02.2022 року в Україні введено воєнний стан, який на підставі Указів Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжувався та станом на час розгляду справи триває.
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язані, які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов'язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов'язаних за вибором такої особи з інвалідністю.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем подана заява до ІНФОРМАЦІЯ_1 про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», оскільки мати позивача - ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_6 відповідно до довідки до акту огляду МСЕК серії 12 ААГ №883335 є особою з інвалідністю ІІ групи безстроково, батько позивача - ОСОБА_4 є пенсіонером за віку і сам потребує догляду та ОСОБА_2 обрала сина - ОСОБА_1 для свого утримання (догляду), про що в матеріалах справи наявна її заява від 04.08.2025 року.
Відповідно до положень п. 56, 57, 58, 58-1, 60 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року №560 (в редакції на час виникнення спірних правовідносин) відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов'язаним з підстав, визначених ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію». Для розгляду питань надання військовозобов'язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії - керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії - представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров'я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).
За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов'язані особисто подають на ім'я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку заяву за формою згідно з додатком 4 до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Під час подання заяви військовозобов'язаний пред'являє військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі). Заява військовозобов'язаного підлягає обов'язковій реєстрації в день її подання.
Військовозобов'язані, які відповідно до закону зобов'язані утримувати осіб, зазначених у п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність інших осіб, які не є військовозобов'язаними та відповідно до закону зобов'язані утримувати осіб, зазначених у п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а за умови наявності кількох військовозобов'язаних - додають заяву особи з інвалідністю I або II групи за формою згідно з додатком 15, в якій зазначається прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) особи, яку особа з інвалідністю обирає для здійснення свого утримання.
Районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки або його відділ за місцем перебування на військовому обліку військовозобов'язаного, який відповідно до закону зобов'язаний утримувати осіб, зазначених у п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», під час прийняття рішення про надання відстрочки від призову на військову службу за призовом під час мобілізації перевіряє перебування такого військовозобов'язаного на військовому обліку, родинні зв'язки військовозобов'язаного та особи, яку відповідно до законодавства зобов'язаний утримувати військовозобов'язаний або за якою здійснює постійний догляд, наявність інших осіб, місце проживання яких задекларовано/зареєстровано за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання військовозобов'язаного або особи, яка перебуває на утриманні або потребує постійного догляду, з використанням відомостей Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, Державного реєстру актів цивільного стану громадян, інших інформаційних систем, реєстрів та баз даних, у тому числі шляхом інформаційного обміну.
Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Орган державної влади, інший державний орган здійснює розгляд відповідного запиту протягом п'яти робочих днів з дати його отримання.
Підтвердження достовірності та/або перевірка відомостей, зазначених у заяві, здійснюються шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими державними реєстрами або базами (банками) даних.
Комісія зобов'язана розглянути отримані заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи календарних днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом дня, наступного за днем отримання інформації на запити до органів державної влади, інших державних органів.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
У разі коли комісія надіслала відповідні запити до органів державної влади, інших державних органів для отримання інформації, строк розгляду заяви та документів, що підтверджують право військовозобов'язаного на відстрочку, не перевищує 15 календарних днів. У разі неотримання від органу державної влади, іншого державного органу відповіді на запит комісія не пізніше ніж на п'ятнадцятий день з дати реєстрації заяви приймає рішення на підставі поданих заявником документів. Про відсутність відповіді від органу державної влади, іншого державного органу на запит зазначається в протоколі.
Про прийняте комісією рішення заявникові повідомляється у спосіб, зазначений військовозобов'язаним у заяві про надання відстрочки, засобами телефонного, електронного або поштового зв'язку не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
У разі позитивного рішення військовозобов'язаному видається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою згідно з додатком 6.
Про відмову у наданні відстрочки військовозобов'язаному повідомляється письмово із зазначенням причини відмови за формою згідно з додатком 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку. До ухвалення комісією рішення військовозобов'язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Відповідно до п. 1, 11 «Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 року №154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки оформляють для військовозобов'язаних відстрочки від призову під час мобілізації, які надаються в установленому порядку, та проводять перевірку підстав їх надання.
Комісією ІНФОРМАЦІЯ_5 розглянуто заяву позивача про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та протоколом від 21.08.2025 року №4 ухвалено рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, оскільки відсутні документи, що підтверджують неможливість здійснення догляду за матір'ю ОСОБА_2 її іншим сином - ОСОБА_3 , 1973 року народження (повідомлення від 22.08.2025 року №1255/7019).
При прийнятті рішення у цій справі суд враховує, що дійсно у позивача є брат ОСОБА_3 , 1973 року народження, який відповідно до наявних в справі доказів має відстрочку від призову на військову службу та може доглядати за своєю матір'ю ОСОБА_2 . Будь-яких доказів, які б спростовували ці обставини матеріали справи не містять та позивача такі доказі, ані до ІНФОРМАЦІЯ_1 , ані до суду не надавалися.
В матеріалах справи також міститься акт про наявність/відсутність працездатних осіб від 18.08.2025 року, відповідно до якого комісією (у складі: виконуючого обов'язки начальника юридичного відділу виконавчого комітету (апарату) Татарбунарської міської ради, заступника голови комісії; начальника відділу з питань реєстрації виконавчого комітету (апарату) Татарбунарської міської ради, члена комісії; начальника відділу соціального захисту та охорони здоров'я Татарбунарської міської ради, члена комісії) шляхом опитування та аналізу відомостей про зареєстрованих осіб за адресою: АДРЕСА_1 , встановлено наявність інших працездатних осіб, які зобов'язані і можуть утримувати особу з інвалідністю ОСОБА_2 , зокрема, син - ОСОБА_3 . Зазначений акт містить також підпис позивача про його згоду з інформацією, зазначеною в акті.
Відповідно до ч. 9 ст. 1 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військовозобов'язані це особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.
При цьому, відстрочка від призову на військову службу фактично це тимчасове звільнення військовозобов'язаного від призову на військову службу під час мобілізації за певних підстав, передбачених ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Дійсно положення п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» передбачають можливість звільнення від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов'язаних, які мають батьків з інвалідністю, за умови відсутності інших осіб, які зобов'язані їх утримувати. Крім того, ця стаття передбачає випадок коли всі особи, які відповідно до закону зобов'язані утримувати батьків є військовозобов'язаними та, в такому випадку, тільки одна особа з таких осіб може доглядати, в даному випадку, за матір'ю за її вибором.
Разом з цим, суд звертає увагу, що у ОСОБА_2 є син, який може за нею доглядати враховуючи наявність у нього відстрочки, доказів зворотного до суду не надано, як і не надано до ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто, у ОСОБА_2 є можливість обрати для догляду сина, який тимчасово звільнений від мобілізації.
Враховуючи зазначені обставини, суд не вбачає підстав для задоволення позову в частині визнання протиправним рішення, яке оформлене протоколом від 21.08.2025 року №4 комісії другого відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, а також зобов'язання комісії ІНФОРМАЦІЯ_1 повторно розглянути заяву позивача щодо надання відстрочки від призову під час мобілізації та прийняти рішення, яким надати відстрочку позивачу від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Відповідно до п. 81, 82 «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 року №560, призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період здійснюють районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Наказ про призов військовозобов'язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період видається керівником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки - в день відправлення військової команди до військової частини (установи).
Наказом начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.08.2025 року №578 про призов військовозобов'язаних, резервістів на військову службу під час мобілізації на особливий період позивача призвано на військову службу під час мобілізації.
Оскільки позивачу відмовлено у наданні відстрочки від призовну на військову службу під час мобілізації, у начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 були всі підстави для призову позивача на військову службу, що і було здійснено відповідним наказом, а тому суд не вбачає підстав для задоволення позову також в частині визнання протиправним та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.08.2025 року №578 про призов військовозобов'язаних, резервістів на військову службу під час мобілізації на особливий період в частині призову позивача на військову службу під час мобілізації та направлення його до подальшого проходження військової служби у військову частину.
Щодо визнання протиправним та скасування наказу НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) від 23.10.2025 року №820-ос по особовому складу в частині зарахування у списки особового складу позивача, зобов'язання НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) прийняти рішення про виключення позивача зі списків особового складу, ці позовні вимоги також не підлягають задоволенню, оскільки суд не знайшов підстав для скасування рішення про відмову у наданні позивачу відстрочки та наказу ТЦК та СП щодо призову позивача на військову службу, а позивачем не наведено будь-яких інших підстав для задоволення позову в цій частині.
Суд звертає увагу, що відповідно до п. 32 розділу ІІ, п. 2 розділу XІІ «Інструкції з організації обліку особового складу в системі Міністерства оборони України», затвердженої наказом Міністерства оборони України від 15.09.2022 року №280, військовослужбовці військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період зараховуються в день прибуття до списків особового складу військової частини в порядку, установленому пунктами 30-32 розділу II цієї Інструкції.
Зарахування до списків особового складу військової частини здійснюється у день прибуття військовослужбовців (прийому на роботу працівників) до військової частини. Підставою для видання наказу про зарахування до списків особового складу військової частини є для військовослужбовців - іменні списки команд, приписи і документи, що посвідчують особу військовослужбовця.
Позивача зараховано до писків особового складу військової частини на підставі іменних списків ІНФОРМАЦІЯ_1 , що відповідає положенням законодавства.
Крім того, суд звертає увагу, що після того, як позивач був призваний на військову службу, він переходить з статусу військовозобов'язаного в статус військовослужбовця, а підстави звільнення військовослужбовців з військової служби передбачені ст. 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», тобто в цій частині позовних вимог позивач обрав неналежний спосіб захисту своїх прав та законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає що позовні вимоги ОСОБА_1 не обґрунтовані, не відповідають вимогам законодавства та не підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. 6, 14, 90, 243-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_3 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) ( АДРЕСА_4 , код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ) про визнання протиправним рішення, яке оформлене протоколом від 21.08.2025 року №4 комісії другого відділу ІНФОРМАЦІЯ_1 про відмову у наданні позивачу відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період, визнання протиправним та скасування наказу начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 від 22.08.2025 року №578 про призов військовозобов'язаних, резервістів на військову службу під час мобілізації на особливий період в частині призову на військову службу позивача під час мобілізації, визнання протиправним та скасування наказу НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) від 23.10.2025 року №820-ос по особовому складу в частині зарахування у списки особового складу позивача, зобов'язання НОМЕР_1 Прикордонного загону Державної прикордонної служби України (Військова частина НОМЕР_2 ) прийняти рішення про виключення позивача зі списків особового складу, зобов'язання комісії ІНФОРМАЦІЯ_5 після звільнення позивача з військової служби повторно розглянути заяву позивача щодо надання відстрочки від призову під час мобілізації та прийняти рішення, яким надати відстрочку позивачу від призову на військову службу під час мобілізації на підставі п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Леонід СВИДА
.