Рішення від 17.03.2026 по справі 160/19144/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2026 рокуСправа №160/19144/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Врони О. В.

розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» про стягнення заборгованості, та за зустрічною позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними і скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій,-

ВСТАНОВИВ:

Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області звернулося до Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ», в якому просить: стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №2 за період з січня 2025 року по червень 2025 року включно, яка складає 38189,31 грн на р/р НОМЕР_1 ПАТ «Державний ощадний банк України» МФО 305482, ЄДРПОУ 21910427.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що відповідач як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів в порушення вимог п. 2 розділу XV Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року №1058-IV не відшкодовує витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у зв'язку з чим утворилась заборгованість за період з січня 2025 року по червень 2025 року за Списком №2 у розмірі 38189,31 грн.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.07.2025 року відкрито провадження у справі №160/19144/25. Ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи у письмовому провадженні.

Товариством з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» подано до суду відзив на позовну заяву.

Відповідач вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Норми 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» обумовлюють, що для призначення особі пенсії на пільгових умовах, робоче місце, на якому вона задіяна, повинно бути в обов'язковому порядку атестоване.

Між тим, всупереч вимогам вказаних норм законодавства, позивачем не надано жодних доказів такої атестації, відтак, підстави для нарахування відповідачу зобов'язань зі сплати витрат на виплату та доставку пільгових пенсій - відсутні.

Підприємство відповідача має незадовільний фінансовий стан і позбавлене можливості здійснювати відповідне відшкодування. Так, за 2024 рік підприємство має 15 784,7 тис. грн. збитків, через що позбавлене можливості здійснювати сплату витрат.

Норма абз. 6 п. 2 Прикінцевих положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV вказує, що за недостатності коштів у підприємства, сплата відповідних пенсій здійснюється за рахунок Державного бюджету України.

Відповідач зазначає, що позивачем не надано доказів зі здійснення фактичної оплати пільгових пенсій, що також вказує на безпідставність позовних вимог.

Товариство з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із зустрічною позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просить визнати протиправними і скасувати:

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з січня 2025 року від 03.01.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з лютого 2025 року від 03.02.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з березня 2025 року від 03.03.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з квітня 2025 року від 02.04.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з травня 2025 року від 01.05.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з червня 2025 року від 03.06.2025 р.

Позовні вимоги обґрунтовані посиланням на те, що долучені Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до позовної заяви в якості доказів розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є такими, що не відповідають вимогам закону.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01.09.2025 відкрито провадження за зустрічною позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними і скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.

Прийнято до спільного розгляду зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними і скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій з первісною позовною заявою Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» про стягнення заборгованості.

Іншою ухвалою суду від 01.09.2025 об'єднано в одне провадження вимоги про визнання протиправними і скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій та стягнення заборгованості. Перейдено із спрощеного позовного провадження до розгляду справи № 160/19144/25 за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 30 вересня 2025 року о 10:00.

25.09.2025 від ТОВ «РАНТЬЄ» надійшла заява про збільшення позовних вимог.

Товариство просить визнати протиправними і скасувати:

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з січня 2025 року від 03.01.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з лютого 2025 року від 03.02.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з березня 2025 року від 03.03.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з квітня 2025 року від 02.04.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з травня 2025 року від 01.05.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з червня 2025 року від 03.06.2025 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з січня 2022 року від 10.01.2022 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з лютого 2022 року від 04.02.2022 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з березня 2022 року від 31.03.2022 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з червня 2022 року від 06.06.2022 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з липня 2022 року від 04.07.2022 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з серпня 2022 року від 05.08.2022 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з вересня 2022 року від 02.09.2022 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з грудня 2022 року від 02.12.2022 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з січня 2023 року від 04.01.2023 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з березня 2023 року від 07.03.2023 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з квітня 2023 року від 04.04.2023 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з червня 2023 року від 01.06.2023 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з липня 2023 року від 03.07.2023 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з січня 2024 року від 05.01.2024 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з березня 2024 року від 04.03.2024 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з квітня 2024 року від 01.04.2024 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з червня 2024 року від 10.06.2024 р.;

розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених на пільгових умовах відповідно до пунктів «а»-«з» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та відповідно до пунктів 2.8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» з липня 2024 року від 03.07.2024 р.

При вирішенні заяви, суд виходить з наступного.

Крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

З огляду на дотримання позивачем за зустрічним позовом строку звернення з такою заявою , суд дійшов висновку зустрічні позовні вимоги розглядати з врахуванням цієї заяви про збільшення позову.

11.09.2025 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області надійшов відзив на зустрічну позовну заяву.

Відповідач за зустрічним позовом, заперечуючи проти задоволення зустрічних позовних вимог, вказує наступне.

Розрахунки управління Пенсійного фонду України щодо фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій є узгодженими з моменту їх отримання відповідачем і обов'язковими для виконання.

Довідки на підтвердження пільгового характеру стажу працівникам Товариства з обмеженою відповідальністю “РАНТЬЄ» видано саме відповідачем, відповідно відповідач умисно намагається уникнути виконання зобов'язань щодо відшкодування витрат, передбачених чинним законодавством, та затягує судовий процес.

Одним із джерел наповнення бюджету Фонду є надходження від відшкодування фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Добросовісне виконання суб'єктами господарювання свого обов'язку відповідно до закону брати участь у соціальному захисті громадян України є проявом соціальної відповідальності бізнесу, який враховує інтереси суспільства та бере на себе певну частину відповідальності за соціальний захист осіб, які його потребують.

Від ТОВ “РАНТЬЄ» надійшла 16.09.2025 до суду відповідь на відзив на зустрічну позовну заяву.

Товариство зазначає, що відповідач за зустрічним позовом, заперечуючи проти позову, не вказує, чим саме підтверджується правомірність розрахунку та якими доказами спростовуються мотиви позовної заяви.

Покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей 13 і 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та частин другої і третьої статті 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 цього Закону, здійснюється у такому порядку: підприємства та організації (крім сільськогосподарських товаровиробників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, крім тих, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України; на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, а також на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та частини другої статті 114 цього Закону, - до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону за раніше діючим порядком;

за рахунок коштів Державного бюджету України пенсії, призначені особам відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (стосовно осіб, які на дату відшкодування віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, статті 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пунктів 2-8 частини другої статті 114 цього Закону (стосовно осіб, які працювали у сільськогосподарських товаровиробників, які на дату відшкодування віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) та частини третьої статті 114 цього Закону.

У разі недостатності зазначених коштів фінансування суми, якої не вистачає для повного покриття витрат на виплату та доставку таких пенсій, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Але, всупереч вимогам Закону України від 5 листопада 1991 р. N 1788-XII "Про пенсійне забезпечення» та Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV, жодних доказів атестації робочих міст - не надано, що на переконання товариства, доводить протиправність спірних розрахунків та обґрунтованість зустрічного позову.

30.09.2025 до суду надійшло клопотання від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про відкладення розгляду справи. Відповідач за первісним позовом в обґрунтування клопотання вказує, що отримав від ТОВ “РАНТЬЄ» заяву про збільшення позовних вимог, що потребує часу для формування правової позиції стосовно викладених вимог у заяві.

30.09.2025 у зв'язку з технічною несправністю ВКЗ судом відкладено підготовче засідання до 14 жовтня 2025 року об 11:00 год.

14.10.2025 судом отримано від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області додаткові пояснення на заяву про збільшення позовних вимог.

Головне управління Пенсійного фонду зазначає, що за обліковими даними позивача заборгованість відповідача по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за період з січня 2022 року по червень 2025 року включно за Списком №2 складає суму 284617,74 грн.

Вказана заборгованість виникла відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.2-8 ч.2 ст.114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та до п.п. “а» та “б»-“з» ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення».

Відповідно до матеріалів справи відповідачем не сплачуються кошти, призначені на покриття витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених застрахованим особам, які працювали або працюють у ТОВ «РАНТЬЄ» за Списком № 2 починаючи з січня 2022 року в терміни визначені законом.

Збільшуючи позовні вимоги та звертаючись до суду з вимогами про скасування розрахунків з січня 2022 року ТОВ «Рантьє» виходить за межі строків позовної давності.

Відповідач за зустрічним позовом звертає увагу на те, що раніше Дніпропетровським окружним адміністративним судом ухвалені рішення, які ґрунтуються на розрахунках, зазначених у заяві про збільшення розміру позовних вимог, а саме у справах №160/32369/24, №160/34394/24.

14.10.2025 судом збільшено підготовче провадження на 30 днів і оголошено перерву у підготовчому засіданні до 11 листопада 2025 року об 14:00 год.

10.11.2025 надійшли додаткові пояснення від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.

На виконання вимог суду позивачем за первісним позовом надані додаткові докази по справі, а саме - копії трудових книжок; - копії протоколів (розпоряджень) про призначення пенсії, які містять розділи “розрахунок стажу» та “відомості про розподіл пільгового стажу»; довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії стосовно: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .

Головне управління Пенсійного фонду звертає увагу суду на те, що до відшкодування ТОВ «Рантьє» виставляється розмір відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій пропорційно напрацьованому стажу пенсіонерів саме на даному підприємстві.

10.11.2025 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подано також клопотання про перенесення розгляду справи у зв'язку з неможливістю забезпечити участь представника у судовому засіданні.

11.11.2025 судом задоволено клопотання позивача за первісним позовом та перенесено підготовче засідання на 25 листопада 2025 року об 10:20 год.

Від ТОВ «РАНТЬЄ» 24.11.2025 надійшли додаткові пояснення на подані пояснення Головного управління Пенсійного фонду.

Товариством повідомлено зокрема, наступне.

ТОВ «РАНТЬЄ» неодноразово повідомляло, що його фінансовий стан є незадовільним, на підприємстві працюють тільки дві особи, на неповні ставки, відтак коштів на відшкодування пільгових пенсій - немає. Докази незадовільного фінансового стану надавалися ТОВ «РАНТЬЄ» у вигляді Фінансової звітності.

Норми 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та пунктів 2-8 частини другої статті 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Порядку № 383 обумовлюють, що для призначення особі пенсії на пільгових умовах, робоче місце, на якому вона задіяна, повинно бути в обов'язковому порядку атестоване.

Але, за даними підприємства атестація робочих місць не провадилась, тому період роботи не дає право на отримання пільгових пенсій, через що спірні розрахунки є такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства та є необґрунтованими, відтак підлягають скасуванню.

Між тим ГУ ПФУ в Дніпропетровській області наполягає на необов'язковості документів про атестацію робочих місць, оскільки відповідні документи відсутні. Відсутність документів про атестацію робочих місць за умовами праці вказує на безпідставність призначення пенсії.

Надані відповідачем за зустрічним позовом документи (довідки) містять розбіжності та невідповідності.

Рішення суду першої інстанції у справах №№ 160/32369/24 та 160/34394/24, на які посилається Головне управління Пенсійного фонду, не є безспірним підтвердженням обґрунтованості спірних розрахунків, тоді як способом захисту прав підприємства у спірних взаємовідносинах є якраз визнання протиправним та скасування розрахунків.

25.11.2025 до суду надійшло клопотання про перенесення розгляду справи від ТОВ «РАНТЬЄ» у зв'язку з неможливістю забезпечити участь у розгляді справи представника через сімейні обставини- поховання члена родини.

25.11.2025 судом задоволено клопотання відповідача за первісним позовом та відкладено підготовче засідання до 09 грудня 2025 року об 11:45 год.

09.12.2025 представники сторін, повідомлені про розгляд справи належним чином, в судове засідання не з'явилися. Судом ухвалено закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті на 23 грудня 2025 року об 11:00 год.

19.12.2025 отримано від Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області клопотання про перенесення розгляду справи у зв'язку з неможливістю забезпечити участь представника у судовому засіданні через його участь у іншому судовому засіданні.

У зв'язку з відпусткою судді перенесено розгляд справи на 13 січня 2026 об 13:50 год.

13.01.2026 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області подано клопотання про перенесення розгляду справи на іншу дату у зв'язку з неможливістю забезпечити участь у судовому засіданні представника Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області - Іванус О.А. через перебування на лікарняному.

13.01.2026 позивач за первісним позовом не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Судом ухвалено на підставі частини 3 статті 194, частини 9 статті 205 Кодексу адміністративного судочинства України продовжити розгляд справи в порядку письмового провадження.

14.01.2025 від ТОВ «РАНТЬЄ» надійшла до суду заява про залишення позову Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області без розгляду, оскільки позивач за первісним позовом не з'явився у судові засідання, що були призначені у справі на 23.12.2025 та на 13.01.2026 р.

Суд відхиляє клопотання відповідача за первісним позовом, оскільки відповідачем подавались обґрунтовані клопотання про відкладення розгляду справи. Крім того, нез'явлення позивача за первісним позовом не перешкоджає вирішенню спору.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 19.02.2026 продовжено строк розгляду справи №160/19144/25 на розумний термін, достатній для всебічного та повного розгляду справи.

В період з 02.03.2026 по 16.03.2026 суддя знаходилась на лікарняному, що підтверджується довідкою Відділу управління персоналом Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Справа розглянута в перший день виходу судді з лікарняного.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи в їх сукупності, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд встановив наступні обставини.

Відповідач за первісним позовом - Товариство з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» (ЄДРПОУ 32949090) перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів до Пенсійного фонду України.

Головним управлінням Пенсійним фонду України в Дніпропетровській області сплачуються пенсії, які призначені на підставі статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» особам, що працювали за Списком №2 на підприємстві відповідача.

Позивачем складались та направлялись відповідачу відповідні розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.

Згідно з долученими до матеріалів розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, що підлягають відшкодуванню, призначених особам, які були зайняті на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до пунктів «б-з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та пунктів 2-8 ч. 2 ст. 114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за період з січня-червень 2025 року, відповідач має заборгованість зі сплати фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №2 у розмірі 38189,31 грн.

Відповідач вимоги позивача не виконав, оплату заборгованості на вищезазначену суму не здійснив, що і стало підставою для звернення позивача з даним позовом до суду.

Розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, які були призначені особам згідно списків згрупованих відправлень Укрпошти рекомендованими повідомленнями були направлені позивачем до відповідача.

Оскільки відповідачем заборгованість щодо витрат на виплату і доставку пенсії колишнім працівникам підприємства, які були зайняті на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №2 сплачена не була, позивач звернувся за захистом своїх прав і інтересів з даним позовом до суду.

В свою чергу ТОВ «РАНТЬЄ» не погодилось з направленими розрахунками і подало зустрічну позовну заяву.

Товариство вказує, що за даними підприємства атестація робочих місць не провадилась, а відтак не дає право на отримання пільгових пенсій, через що розрахунки є такими, що не відповідають вимогам чинного законодавства та є необґрунтованими.

При вирішенні спору суд виходить з наступного.

Особливості відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, врегульовані Законами України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» і Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1.

Пунктом 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» визначено, що платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 №1788-ХІІ (Закон №1788-ХІІ) визначено категорії працівників, які мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. Так, на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

п."б"-"з", зокрема працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць тощо.

Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (Закон) та пункту 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою управління Пенсійного фонду України 19 грудня 2003 року № 21-1 (Інструкція № 21-1) відповідно до яких, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в таких розмірах:

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1, 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Для підприємств, установ та організацій, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку),100 відсотків від фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №1, 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Постановою правління Пенсійного фонду України 22.12.2014 № 28-2, затверджено Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Головне управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань, зокрема, додержанням вимог законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, правильністю нарахування, обчислення, повнотою і своєчасністю сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески) та інших платежів.

Отже, відповідач зобов'язаний покривати витрати на виплату та доставку пенсій, призначених його працівникам відповідно до п.п. «а», «б»-«з» частини 1 статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за Списком №1 і Списком №2.

Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначено главою 6 Інструкції №21-1.

Порядок відшкодування підприємствами витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за №64/8663 ( Інструкція).

Положеннями п.6.2 Інструкції №21-1встановлено, що витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покриваються цими підприємствами пропорційно стажу роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу, необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах. При визначенні частки сплати окремого підприємства стаж ураховується в місяцях (шляхом переведення років у місяці).

Пунктом 6.4.Інструкції №21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом місяця з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Розрахунки формуються програмними засобами Інтегрованої комплексної інформаційної системи (ІКІС) Пенсійного фонду України до 01 січня поточного року та протягом місяця з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії (підсистема «Призначення та виплата пенсій на базі електронної пенсійної справи» (ППВП ЕПС)) за даними відомостей, сформованих згідно з додатком 8. Уповноважені особи підписують розрахунки та передають їх підрозділам, відповідальним за направлення їх платникам(п. 6.5 Інструкції №21-1).

За пунктами 6.7., 6.8. Інструкції №21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії.

Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2"Прикінцевих положень" Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.

У разі призначення пенсій на пільгових умовах особам, які мають необхідний стаж роботи не за місцем призначення цієї пенсії, орган Пенсійного фонду за місцем призначення пенсії надсилає розрахунок згідно з додатками, зазначеними у пункті 6.4 цієї глави для зазначених підприємств, у двох примірниках через орган Пенсійного фонду за місцезнаходженням цього підприємства. Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, у таких випадках здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду за місцезнаходженням підприємства.

Позивачем надані докази направлення на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» розрахунків заборгованості.

Відповідачем отримання вищевказаних розрахунків не заперечено.

За змістом вищенаведених норм, витрати на виплату та доставку пенсій, призначених особам відповідно до пунктів “а», “б»-“з» ч. 1 ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення» та п.2-8 ч.2 ст.114 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за Списком №2 покриваються підприємствами та організаціями.

При цьому обов'язок підприємств та організацій з відшкодування цих витрат, понесених Пенсійним фондом після 1 січня 2004 року, не пов'язаний із датою призначення такої пенсії чи часом набуття необхідного для цього пільгового стажу (до чи після набрання чинності Законом №1058-IV).

Відповідно до правової позиції Верховного Суду у постанові від 22.06.2023 у справі №0440/5637/18, винятком із цього правила є лише відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій особам, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, призначених з урахуванням вимог статті 14 Закону №1788-XII.

Суд на доводи товариства у зустрічному позові зазначає, що предмет спору у даній справі не стосується перевірки законності раніше призначених пенсій на пільгових умовах, а тому вирішуючи справу по суті, суд не може робити висновки щодо наявності чи відсутності у певних осіб права на отримання пільгової пенсії.

Відповідно до діючого законодавства (ст. 114 Закону України Закону України від 09.07.2003 за№ 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію на пільгових умовах мають деякі категорії працівників сільського господарства незалежно від місця останньої роботи.

До таких категорій належать:

трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі;

жінки, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних, шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів і екскаваторів, - після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 15 років на зазначеній роботі;

жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - після досягнення 55 років і за наявності стажу на зазначених роботах не менше 20 років, за умови виконання встановлених норм обслуговування;

жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятьох і більше дітей - незалежно від віку й трудового стажу.

Тобто, необхідними умовами для призначення пенсії в даному випадку є вік заявниці, наявність стажу та виконання встановлених норм обслуговування, в даному випадку атестація робочого місця не передбачена.

Згідно п.20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній у тих випадках коли в трудовій книжці відсутні відповідні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств або організацій.

Видаючи довідки, уточнюючи факт та характер роботи підприємство бере на себе відповідальність як за їх достовірність так і за обов'язок перед державою,щодо відшкодування виплати та доставки пільгових пенсій.

В матеріалах справи наявні довідки про підтвердження пільгового характеру стажу працівникам Товариства з обмеженою відповідальністю “РАНТЬЄ».

Відповідно до пільгових довідок:

ОСОБА_1 набув стаж на підприємстві ТОВ «Рантьє» з 01.03.2015 по 07.05.2019, що складає 4 роки 2 місяці 7 днів, відсоток до відшкодування становить 20,93%, що підтверджується протоколом про розподіл стажу.

ОСОБА_2 , набула стаж на підприємстві ТОВ «Рантьє» з 01.11.2012 по 14.05.2018, що складає 5 років 6 місяців 14 днів, відсоток до відшкодування становить 27,70%, що підтверджується протоколом про розподіл стажу.

ОСОБА_3 , набув стаж на підприємстві ТОВ «Рантьє» з 03.12.2013 по 06.06.2019, що складає 5 років 6 місяців 5 днів, відсоток до відшкодування становить 27,57%, що підтверджується протоколом про розподіл стажу.

ОСОБА_4 , набула стаж на підприємстві ТОВ «Рантьє» з 01.11.2012 по 06.06.2019, що складає 6 років 7 місяців 7 днів, відсоток до відшкодування становить 33,01%, що підтверджується протоколом про розподіл стажу.

ОСОБА_5 , набув стаж на підприємстві ТОВ «Рантьє» з 01.11.2012 по 31.10.2018, що складає 6 років, відсоток до відшкодування становить 30,00%, що підтверджується протоколом про розподіл стажу.

Крім того, суд враховує, що рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 11.02.2025 у справі №160/32369/24 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю РАНТЬЄ на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №2 за період з січня 2022 року по листопад 2024 року включно, яка складає 238606,23 грн.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18.03.2025 у справі №160/34394/24 стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "РАНТЬЄ" на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №2 за грудень 2024 року в сумі 7822,20 грн.

В ухвалених рішеннях заборгованість по відшкодуванню витрат ґрунтувалась на розрахунках, зазначених товариством у зустрічних позовних вимогах.

Безпідставним є також посилання товариства на наявність у нього статусу платника єдиного податку четвертої групи, як підстави для звільнення від відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

Пунктом 2 розділу XV Прикінцевих положень Закону №1058 встановлено, що покриття витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій за віком, призначених на пільгових умовах відповідно до статей 13 і 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та частин другої і третьої статті 114 цього Закону до досягнення пенсійного віку, визначеного статтею 26 цього Закону, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України пенсії, призначені особам відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (стосовно осіб, які на дату відшкодування віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України, статті 14 Закону України "Про пенсійне забезпечення", пунктів 2-8 частини другої статті 114 цього Закону (стосовно осіб, які працювали у сільськогосподарських товаровиробників, які на дату відшкодування віднесені до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені підпунктом 4 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України) та частини третьої статті 114 цього Закону.

Положеннями п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 ПК України визначено, що сільськогосподарські товаровиробники щорічно підтверджують статус платника єдиного податку подаючи не пізніше 20 лютого поточного року визначені даною нормою документи.

В матеріалах справи відсутні докази наявності у ТОВ «РАНТЬЄ» статусу сільськогосподарського товаровиробника платника четвертої групи єдиного податку у 2022-2025 роках.

У зв'язку з наведеним, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за Списком №2.

В свою чергу зустрічні позовні вимоги про визнання протиправними і скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій не підлягають задоволенню.

Відповідно до вимог ч.1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За таких обставин, беручи до уваги всі надані позивачем докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про обґрунтованість пред'явленого позову та про задоволення позовних вимог позивача у повному обсязі.

Відповідно до ч.2 ст.139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Враховуючи відсутність в даній справі витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, розподіл судових витрат не проводиться.

Таким чином, судові витрати стягненню з відповідача за первісним позовом не підлягають.

Керуючись ст.ст.139, 241-246, 250, 255, 262, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) до Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» (вул. Портова, буд. 16-А, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69006, код ЄДРПОУ 32949090) про стягнення заборгованості-задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» (вул. Портова, буд. 16-А, м. Запоріжжя, Запорізька область, 69006, код ЄДРПОУ 32949090) на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (вул. Набережна Перемоги, буд. 26, м. Дніпро, 49094, код ЄДРПОУ 21910427) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №2 за період з січня 2025 року по червень 2025 року включно, яка складає 38189 (тридцять вісім тисяч сто вісімдесят дев'ять) грн. 31 коп. на р/р НОМЕР_1 ПАТ “Державний ощадний банк України» МФО 305482, ЄДРПОУ 21910427.

У задоволенні зустрічної позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «РАНТЬЄ» до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про визнання протиправними і скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій -відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснювати.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.В. Врона