П О С Т А Н О В А№ 127/35949/25
16 березня 2026 р.Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Венгрин О.О.,
за участі прокурора Щура О.В.,
розглянувши адміністративну справу, що надійшла із Управління стратегічних розслідувань у Вінницькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, з вищою освітою, розлучену, заступника начальника - начальника мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , мешкає по АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
за ст. 172-6 ч. 4 КУпАП,
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника - начальника мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», 20.03.2025 оприлюднила декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна за 2024 рік), унікальний ідентифікатор документа d7e2d815-8e83-41c4-9c98-e1c85f7da798, у якому вказала недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 1608395,53 грн, що становить від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. (а.с. 1-11 т.1)
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 4 КУпАП.
Крім того, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника - начальника мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», 18.03.2024 оприлюднила декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна за 2023 рік), унікальний ідентифікатор документа 4a0c0546-7296-471e-80fc-5b2c394800a6, у якому зазначила відомості, що відрізняються від достовірних на загальну суму 1569631,74 грн, що становить від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. (а.с. 1-9 т.2)
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч. 4 КУпАП.
Постановою суду від 14.11.2025 провадження у справах №127/35949/25, №127/35952/25 відносно ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч. 4 КУпАП об'єднано, справі присвоєно №127/35949/25. (а.с. 167 т.2)
В судовому засіданні прокурор Щур О.В. протоколи про адміністративні правопорушення підтримав. Вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч. 4 КУпАП. Просить суд притягнути до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч. 4 КУпАП і застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 2000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В судове засіданні ОСОБА_1 не з'явилася, надіслала заяву про розгляд справи у її відсутність, вину визнає повністю, просить призначити мінімальне стягнення, передбачене ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
В судове засіданні захисник ОСОБА_1 - адвокат Жовмір О.В. не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи у його відсутність та призначити мінімальне стягнення, передбачене ст. 172-6 ч. 1 КУпАП.
Вислухавши прокурора Щура О.В., дослідивши та оцінивши докази у справі, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, доведена.
Судом встановлено, що згідно протоколу №745 від 07.11.2025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника - начальника мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», 20.03.2025 оприлюднила декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна за 2024 рік), унікальний ідентифікатор документа d7e2d815-8e83-41c4-9c98-e1c85f7da798, у якому вказала недостовірні відомості, які відрізняються від достовірних на загальну суму 1608395,53 грн, що становить від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. (а.с. 1-11 т.1)
Крім того, згідно протоколу №744 від 07.11.2025 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді заступника начальника - начальника мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи згідно пп. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ст. 46 Закону України «Про запобігання корупції», 18.03.2024 оприлюднила декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна за 2023 рік), унікальний ідентифікатор документа 4a0c0546-7296-471e-80fc-5b2c394800a6, у якому зазначила відомості, що відрізняються від достовірних на загальну суму 1569631,74 грн, що становить від 150 до 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на дату подання декларації. (а.с. 1-9 т.2)
Відповідно до витягу з наказу №77 від 21.02.2023 командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_3 », майора ОСОБА_1 , начальника відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу ІНФОРМАЦІЯ_4 , призначено заступником начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки - начальником мобілізаційного відділення цього самого центру. (а.с. 159 зворот т.1)
Відповідно до ч. 12 ст. 6 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» військові посадові особи - це військовослужбовці, які обіймають штатні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарський обов'язків, або які спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків згідно із законодавством.
Відповідно п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є військові посадові особи Збройних Сил України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби, курсантів вищих військових навчальних закладів, курсантів вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, курсантів факультетів, кафедр та відділень військової підготовки, особовий склад штатних військово-лікарських комісій.
Отже, заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки - начальник мобілізаційного відділення ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_1 є військовою посадовою особою, тому в силу п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом декларування та зобов'язана подавати декларації відповідно до вказаного Закону.
Відповідно до ст. 45 ч. 1 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах “а», “в»-“ґ» пункту 2 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 20.03.2025 о 19-28 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (d7e2d815-8e83-41c4-9c98-e1c85f7da798). (а.с. 39-43 т.1, 46 т.1, 47-49 т.1)
Відповідно до обгрунтованого висновку щодо виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією Національного агентства з питань запобігання корупції від 09.09.2025 суб'єкт декларування ОСОБА_1 у розділі 2.1 «Інформація про суб'єкта декларування» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, зазначила відомості про місце фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_2 , при цьому відомостей про вказану квартиру у Розділі 3 «Об'єкти нерухомості» декларації не відобразила. ОСОБА_1 не зазначила відомостей про квартиру, загальною площею 67,9 кв. м, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , власником якої у 2022 р. був ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 . ОСОБА_1 з 30.12.2021 р. разом з ОСОБА_2 проживали у квартирі без реєстрації шлюбу. ОСОБА_3 як дружина ОСОБА_2 , з якою він перебував у шлюбі з 24.11.2006, отримала квартиру по АДРЕСА_2 у спадщину. 14.12.2023 ОСОБА_3 звернулась до Вінницького міського суду Вінницької області з позовом до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні майном шляхом виселення. Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 05.12.2024 позов було задоволено. Постановою Вінницького апеляційного суду від 04.03.2025 рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 05.12.2024 залишено без змін. 12.05.2023 ОСОБА_1 звернулася до Вінницького районного суду Вінницької області до ОСОБА_3 і ОСОБА_4 про стягнення витрат на ремонт квартири по АДРЕСА_2 . Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 10.09.2024 позовна заява залишена без розгляду. Постановою Вінницького апеляційного суду від 31.10.2024 скарга ОСОБА_1 на ухвалу Вінницького міського суду Вінницької області від 10.09.2024 залишена без задоволення. Постановою Верховного Суду від 06.05.2025 ухвала Вінницького міського суду Вінницької області від 10.09.2024 та постанова Вінницького апеляційного суду від 31.10.2024 залишені без змін. ОСОБА_1 сплачувала комунальні послуги за квартиру по АДРЕСА_2 . Згідно з відомостями КНІСЕ Міністерства юстиції України мінімальна ринкова вартість квартири по АДРЕСА_2 станом на 30.12.2021 могла становити 1541600,00 грн.
Крім того, у розділі 6 «Транспортні засоби» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, ОСОБА_1 не зазначила відомостей про транспортний засіб, а саме транспортний засіб SKODA OCTAVIA А5, 2010 року випуску, ідентифікаційний номер НОМЕР_3 , вартістю 49000,00 грн, власником якого є чоловік.
Крім того, у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік ОСОБА_1 зазначила розмір отриманого доходу від ІНФОРМАЦІЯ_6 у вигляді заробітної плати 543764,00 грн. Проте, за довідкою ІНФОРМАЦІЯ_6 від 07.07.2025 №10/57/958, ОСОБА_1 у 2024 р. отримала дохід в розмірі 540008,47 грн. ОСОБА_1 зазначила відомості, які не відповідають дійсності, на загальну суму 3755,53 грн.
Також ОСОБА_1 зазначила розмір доходу, отриманого від ІНФОРМАЦІЯ_6 у вигляді інших доходів 27360,00 грн. За відомостями Державного реєстру фізичних осіб-платників податків встановлено, що розмір доходу, отриманого від ІНФОРМАЦІЯ_6 у вигляді інших доходів становить 41040,00 грн. ОСОБА_1 зазначила відомості, які не відповідають дійсності, на загальну суму 13680,00 грн.
Також ОСОБА_1 зазначила відомості про розмір та джерело доходу, отриманого членом сім'ї (сином) у вигляді аліментів, вказавши розмір 7560,00 грн, які не відповідають дійсності на суму 360,00 грн.
Таким чином, у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, ОСОБА_1 зазначила відомості, які не відповідають дійсності на суму 17795,53 грн.
За даними публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції, встановлено, що ОСОБА_1 18.03.2024 о 10-28 год. подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік (4a0c0546-7296-471e-80fc-5b2c394800a6). (а.с. 35-39 т.2, 41-43 т.2)
Відповідно до обгрунтованого висновку щодо виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією Національного агенства з питань запобігання корупції від 09.09.2025, суб'єкт декларування ОСОБА_1 у розділі 2.1 «Інформація про суб'єкта декларування» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, зазначила відомості про місце фактичного проживання за адресою: АДРЕСА_2 , при цьому відомостей про вказану квартиру у Розділі 3 «Об'єкти нерухомості» декларації не відобразила. ОСОБА_1 не зазначила відомостей про квартиру загальною площею 67,9 кв. м, яка розташована за адресою: АДРЕСА_2 , власником якої у 2022 р. був ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 . ОСОБА_1 з 30.12.2021 р. разом з ОСОБА_2 проживали у квартирі без реєстрації шлюбу. ОСОБА_3 як дружина ОСОБА_2 , з якою він перебував у шлюбі з 24.11.2006, отримала квартиру, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , у спадщину. 14.12.2023 ОСОБА_3 звернулась до Вінницького міського суду Вінницької області з позовною заявою до ОСОБА_1 про усунення перешкод у користуванні майном шляхом виселення. Відповідно до рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 05.12.2024 позовні вимоги були задоволені. За постановою Вінницького апеляційного суду від 04.03.2025 рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 05.12.2024 залишено без змін. 12.05.202 ОСОБА_1 звернулася до Вінницького районного суду Вінницької області до ОСОБА_3 і ОСОБА_4 про стягнення витрат на ремонт квартири за адресою: АДРЕСА_2 . Ухвалою Вінницького міського суду Вінницької області від 10.09.2024 позовна заява залишена без розгляду. Постановою Вінницького апеляційного суду від 31.10.2024 скарга ОСОБА_1 залишена без задоволення. ОСОБА_1 сплачувала комунальні послуги за квартиру за адресою: АДРЕСА_2 . Згідно з відомостями Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України мінімальна ринкова вартість квартири за адресою: АДРЕСА_2 станом на 30.12.2021 могла становити 1541600,00 грн.
Крім того, у розділі 11 «Доходи, у тому числі подарунки» декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2023 рік, ОСОБА_1 не зазначила відомості про розмір та джерело доходу, отриманого членом сім'ї (сином) у вигляді аліментів від ОСОБА_5 у розмірі 28031,14 грн.
Статтею 172-6 ч. 2 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, безпеки на автомобільному транспорті та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Відповідно до ст. 38 ч. 4 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 4 КУпАП, підтверджується протоколами №744 і №745 від 07.11.2025 про адміністративні правопорушення, пов'язані з корупцією (а.с. 1-11 т. 1, 1-9 т. 2), витягом з наказу №77 від 21.02.2023 командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (а.с. 159 зворот т.1), обгрунтованим висновком щодо виявлення ознак адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією Національного агенства з питань запобігання корупції від 09.09.2025 (а.с. 16-24 т. 1), даними з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - послідовністю дій, які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.03.2025 по 01.05.2025 (а.с. 39-43 т.1) даними з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - послідовністю дій, які вчинила ОСОБА_1 за період з 01.03.2024 по 01.05.2024 (а.с. 35-39 т. 2), даними з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 46, 47-49 т. 1, 41- 43 т.2), договором купівлі-продажу №7872/24/001507 від 27.04.2024 (а.с. 50-51 т.1), копією ухвали Вінницького міського суду Вінницької області від 10.09.2024 (а.с. 54 зворот - 55 т.1), копією постанови Вінницького апеляційного суду від 31.10.2024 (а.с. 56-58 т.1), копією постанови Верховного Суду від 06.05.2025 (а.с. 59-62 т.2), копією Вінницького міського суду Вінницької області від 05.12.2024 (а.с. 63-69 т. 1), копією постанови Вінницького апеляційного суду від 04.03.2025 (а.с. 69 зворот - 75 т.1), копією позовної заяви з додатками у справі №127/13791/23 (а.с.76-140 т.1), копією позовної заяви з додатками у справі №127/39834/23 (а.с.141-158 т.1), витягом з наказу №124 від 04.04.2025 командувача військ оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (а.с. 160-161 т.1), копіями довідок про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, у т.ч. одноразові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 23.05.2025 №10/57/789 та від 26.05.2025 №10/57/794 (а.с. 162 т. 1), копією довідки про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премії, у т.ч. одноразові види грошового забезпечення ОСОБА_1 від 07.07.2025 №10/57/958 (а.с. 165 зворот т.1), інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майнащодо об'єкта нерухомого майна від 11.07.2025 (а.с. 167-168 т.1), листом КНІСЕ Міністерства юстиції України від 19.08.2025 (а.с. 179 т.1). інформаційною довідкою про речове право від 30.12.2021 (а.с. 154-155 т.2).
На підставі викладеного суд дійшов висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 4 КУпАП.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, подала завідомо недостовірні відомості у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч. 4 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 34000,00 грн.
Згідно ст. 40-1 ч. 1 КУпАП необхідно стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору.
Керуючись Законом України “Про запобігання корупції»,
ст.ст. 23,36, 40-1, 172-6 ч. 4, 221, 276, 279, 280, 283-284 КУпАП,
Визнати винною ОСОБА_1 у вчиненні правопорушень, передбачених ст. 172-6 ч. 4 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 34000,00 (тридцять чотири тисячі) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 605,60 грн судового збору.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Вінницького апеляційного суду.
Суддя О.О. Венгрин