Постанова від 18.03.2026 по справі 209/773/26

Справа № 209/773/26

Провадження № 3/209/217/26

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 березня 2026 року м. Кам'янське

Суддя Дніпровського районного суду міста Кам'янського Решетник Т.О., розглянувши у відкритому судовому засідання матеріал, що надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянин України, не працюючий, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

за участю:

-особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

-прокурора -Тимчук В.О.

ВСТАНОВИВ:

23 лютого 2026 року до Дніпровського районного суду міста Кам'янського одночасно надійшов адміністративний матеріал за ч.1 ст. 172-6 КУпАП, протокол про адміністративне провопорушення пов'язане з корупцією № 166 від 13.02.2026 року, про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 до адміністративної відповідальності.

На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями вищевказана судова справа передана судді Решетник Т.О.

Так, ОСОБА_1 , будучі особою, на яку поширюється вимоги Закону України «Про запобігання корупції», займаючи посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Дніпропетровська установа виконання покарань № 4», несвоєчасно без поважних причин подав до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік (після звільнення), а саме: 22.05.2025 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, підтвердивши обставини, викладені у протоколі, просив суд суворо не карати.

Прокурор Тимчук В.О. в судовому засіданні просила притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, посилаючись на достатність доказів винуватості останнього у вчиненні вказаного правопорушення. Враховуючи визнання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, своєї вини, просив призначити мінімальне стягнення.

Суд, вислухавши думку учасників, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та додані до нього письмові доказів, приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 , яка підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 166 від 13.02.2026 року, який відповідає положенням ст. 256 КУпАП, містить виклад суті вчиненого правопорушення та є джерелом доказової інформації про подію правопорушення та особу, яка його вчинила;

- відповіддю щодо послідовності дій користувача «Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які вчинив ОСОБА_1 , подавши декларацію за 2024 рік лише 22.05.2025 року о 19 год. 32 хв.

- належним чином завіреною копією попередження ОСОБА_1 як молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Дніпропетровська установа виконання покарань № 4», про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про державну службу» та Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції», щодо прийняття на державну службу та проходження державної служби від 12.10.2021 року;

- належним чином завіреною копією наказу Державної установи «Дніпропетровської установи виконання покарань № 4» «Про прийняття на службу ОСОБА_1 » № 226/ОС-23 від 28.11.2023 року (на посаду молодшого інспектора 2 категорії відділу режиму і охорони ДУ «Дніпропетровська установа виконання покарань № 4»);

- належним чином завіреною копією наказу Державної установи «Дніпропетровської установи виконання покарань № 4» № 89 ОС -24» від 17.05.2024 року «про звільнення ОСОБА_1 »;

- листом Національного агентства з питань запобігання корупції вих. № 47-06/65132-25 від 29.07.2025 року, щодо стану функціонування інформаційно-комунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»;

- копією письмових пояснень ОСОБА_1 .

Також враховую, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції», щодо особливостей застосування законодавства у сфері запобігання корупції в умовах воєнного стану» від 08.07.2022 року № 2381-IX, який набрав чинність 03.08.2022 року, суб'єкт декларування зобов'язаний подати декларацію, кінцевий строк подання якої припадає на період дії воєнного стану, введеного Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», від 24.02.2022 року N? 64/2022, затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», протягом дев'яноста календарних днів з дня його припинення чи скасування.

Законом України «Про внесення змін до деяких уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану», від 20.09.2023 року №? 3384-IX, який набрав чинність 12.10.2023 року, відновлений обов'язок подавати декларації відповідно до статті 45 Закону України "Про запобігання корупції".

ОСОБА_1 , будучи суб'єктом подання декларацій осіб, уповноважених на виконання Функцій держави, був зобов'язаний подати декларацію за 2024 рік (після звільнення) до 31.03.2025 року, шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб-сайті Національного агентства.

При визначенні виду і розміру стягнення враховую характер скоєного правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності та ступінь її вини.

Обтяжуючих відповідальність обставин при розгляді справи в суді не встановлено.

З урахуванням викладеного, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави, однак не в максимальному розмірі, оскільки саме таке адміністративне стягнення забезпечить функцію запобігання вчиненню нових правопорушень.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 283, 284, ч. 2 ст. 287 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватим ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянин України, не працюючий, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянин України, не працюючий, мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ), судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп., на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України(EAП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача (IBAN):UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106).

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови шляхом подачі апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Кам'янського.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно з ст. 308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Строк пред'явлення постанови для виконання - три місяці з дня її винесення.

Суддя Т. О. Решетник