Ухвала від 16.03.2026 по справі 240/26104/25

УХВАЛА

Справа № 240/26104/25

16 березня 2026 року м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Слободонюка М.В.

суддів: Канигіної Т.С. Кузьмишина В.М.

розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі за адміністративним позовом Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача, ОСОБА_1 про визнання протиправною та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

у провадженні Сьомого апеляційного адміністративного суду перебуває зазначена вище адміністративна справа.

16 березня 2026 року до суду надійшло клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про здійснення розгляду справи в режимі відеоконференції.

Розглянувши вказане клопотання колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч.1, абз.1 ч.2, абз.1 ч.3 ст.195 КАС України учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.

Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.

Отже, колегія суддів зазначає, що заява про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду подається не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання.

Так, розгляд апеляційної скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 07 січня 2026 року у цій справі призначено на 18 березня 2026 року о 10:30.

В свою чергу, клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області подано через підсистему «Електронний суд» 14.03.2026 (у вихідний день - суботу) та отримано судом 16.03.2026. Отже, таке клопотання подано пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання, що свідчить про недотримання заявником вимог ч. 2 ст. 195 КАС України.

За наведених вище обставин суд доходить висновку про відмову у задоволенні поданого клопотання.

Керуючись ст.ст. 195, 243, 325, 328, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

відмовити у задоволенні клопотання представника Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про проведення судового засідання в режимі відеоконференції за його участі.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Головуючий Слободонюк М.В.

Судді Канигіна Т.С. Кузьмишин В.М.

Попередній документ
134906330
Наступний документ
134906332
Інформація про рішення:
№ рішення: 134906331
№ справи: 240/26104/25
Дата рішення: 16.03.2026
Дата публікації: 19.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Сьомий апеляційний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відмовлено у відкритті провадження (11.05.2026)
Дата надходження: 17.04.2026
Предмет позову: про визнання протиправною та скасування постанови
Розклад засідань:
07.01.2026 11:00 Житомирський окружний адміністративний суд
18.03.2026 10:30 Сьомий апеляційний адміністративний суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
МАЦЕДОНСЬКА В Е
СЛОБОДОНЮК М В
суддя-доповідач:
МАЙСТРЕНКО НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
МАЙСТРЕНКО НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
МАЦЕДОНСЬКА В Е
СЛОБОДОНЮК М В
3-я особа:
Невмержицький Віктор Степанович
відповідач (боржник):
Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України
Відділ примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ)
Управління забезпечення примусового виконання рішень у Хмельницькій області Хмельницького міжрегіонального управління Міністерства юстиції України
Хмельницьке міжрегіональне управління Міністерства юстиції в особі Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень у Житомирській області
заявник апеляційної інстанції:
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області
заявник касаційної інстанції:
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області
позивач (заявник):
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області
Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області
представник позивача:
Олех Юлія Миколаївна
Павленко Андріана Олександрівна
суддя-учасник колегії:
КАНИГІНА Т С
КУЗЬМИШИН В М
МЕЛЬНИК-ТОМЕНКО Ж М
СМОКОВИЧ М І