Постанова від 17.03.2026 по справі 480/5890/25

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 березня 2026 р. Справа № 480/5890/25

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Спаскіна О.А.,

Суддів: Любчич Л.В. , Присяжнюк О.В. ,

розглянувши в порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області на рішення Сумського окружного адміністративного суду від 19.12.2025, головуючий суддя І інстанції: С.В. Воловик, вул. Герасима Кондратьєва, 159, м. Суми, 40602, по справі № 480/5890/25

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області (далі - ГУ ПФУ в Сумській області, відповідач, апелянт), в якому просить суд:

- визнати протиправними дії ГУ ПФУ у Сумській області щодо неможливості зарахування до страхового стажу на пільгових умовах періоди участі у бойових діях з 24.02.2022 по 23.06.2022, з 06.08.2022 по 16.09.2022, з 17.09.2022 по 15.12.2022, з 29.01.2023 по 31.07.2023, з 11.08.2023 по 07.02.2024, з 13.02.2024 по 19.02.2024, з 01.03.2024 по 10.03.2024, згідно довідки №819/2 від 25.04.2025, а також періоди участі в антитерористичній операції та операції об'єднаних сил на територіях Донецької та Луганської областей з 10.07.2021 по 25.08.2021 з 05.09.2021 по 07.12.2021 з 23.12.2021 по 24.02.2022 згідно довідки №819 від 25.04.2025, виданою в/ч НОМЕР_1 та з 29.07.2015 по 07.09.2015 згідно довідки №8138 від 28.09.2015, виданою в/ч пп НОМЕР_2 в розмірі один місяць служби за три та не проведення перерахунку пенсії;

- зобов'язати ГУ ПФУ у Сумській області зарахувати до страхового стажу роботи на пільгових умовах один місяць служби за три місяці проходження військової служби в період участі у бойових діях з 24.02.2022 по 23.06.2022, з 06.08.2022 по 16.09.2022, з 17.09.2022 по 15.12.2022, з 29.01.2023 по 31.07.2023, з 11.08.2023 по 07.02.2024, з 13.02.2024 по 19.02.2024, з 01.03.2024 по 10.03.2024, а також за періоди участі в антитерористичній операції та операції об'єднаних сил на територіях Донецької та Луганської областей з 10.07.2021 по 25.08.2021, з 05.09.2021 по 07.12.2021, з 23.12.2021 по 24.02.2022, з 29.07.2015 по 07.09.2015, а також перерахувати та виплатити пенсію з урахуванням пільгового стажу у кратності один місяць служби за три з 13.06.2025 (з дати звернення з заявою за перерахунком).

Рішенням Сумського окружного адміністративного суду від 19.12.2025 по справі № 480/5890/25 адміністративний позов задоволено.

Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Сумській області щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці, періодів проходження військової служби, протягом якого особа брала участь у бойових діях у воєнний час, в антитерористичній операції, брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, згідно довідок №819/2 від 25.04.2025, №819 від 25.04.2025, №8138 від 28.09.2015.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Сумській області зарахувати до страхового стажу роботи ОСОБА_2 на пільгових умовах один місяць служби за три місяці за періоди проходження військової служби з 24.02.2022 до 23.06.2022, з 06.08.2022 до 16.09.2022, з 17.09.2022 до 15.12.2022, з 29.01.2023 до 31.07.2023, з 11.08.2023 до 07.02.2024, з 13.02.2024 до 19.02.2024, з 01.03.2024 до 10.03.2024, з 10.07.2021 до 25.08.2021, з 05.09.2021 до 07.12.2021, з 23.12.2021 до 24.02.2022, з 29.07.2015 до 07.09.2015.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України у Сумській області перерахувати та виплатити пенсію за віком ОСОБА_1 з 13.06.2025 з урахуванням висновків суду та раніше виплачених сум.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нову постанову, якою відмовити в задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

В апеляційній скарзі відповідач посилається на те, що суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального права та дійшов помилкового висновку щодо наявності підстав для зарахування спірного періоду військової служби позивача до страхового стажу на пільгових умовах. Так, відповідно до статті 24 Закону №1058-IV страховий стаж обчислюється в одинарному розмірі, за винятком прямо передбачених законом випадків (зокрема, щодо робіт за Списком №1), які не охоплюють спірні правовідносини. Посилання на статтю 8 Закону №2011-XII та Положення №530 вважає безпідставними, оскільки вказані норми регулюють порядок обчислення вислуги років для призначення пенсії за вислугу років відповідно до Закону №2262-XII, а не пенсії за віком, призначеної позивачу за Законом №1058-IV. При цьому пункт 2.3 Положення №530 передбачає пільгове обчислення лише окремих визначених періодів служби і виключно для цілей призначення пенсії за вислугу років. Відтак, періоди проходження позивачем військової служби, у тому числі під час участі в бойових діях, правомірно зараховані до страхового стажу в одинарному розмірі, а підстави для їх обчислення за формулою «один місяць за три» відсутні. У зв'язку з цим апелянт вважає, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню як таке, що ухвалене з неповним з'ясуванням обставин справи та з порушенням норм матеріального і процесуального права.

Позивач у відзиві на апеляційну скаргу, заперечуючи проти її вимог, вказує, що відповідно до частини 1 статті 2 Закону №2232-XII військова служба є державною службою особливого характеру, а час її проходження підлягає зарахуванню до страхового стажу. При цьому, згідно зі статтею 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення», час служби у складі діючої армії в період бойових дій підлягає зарахуванню до стажу роботи на пільгових умовах у порядку, встановленому для обчислення строків такої служби при призначенні пенсії за вислугу років. Такий порядок конкретизовано, зокрема, Положенням №530 та постановою КМУ №393, якими передбачено зарахування окремих періодів служби (участь у бойових діях, АТО, заходах із забезпечення національної безпеки і оборони) за формулою «один місяць за три». Відтак доводи апелянта про неможливість пільгового обчислення спірного періоду позивач вважає помилковими, оскільки суперечать наведеним нормам, які прямо передбачають таке зарахування.

У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 311 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) суд апеляційної інстанції може розглянути справу без повідомлення учасників справи (в порядку письмового провадження) за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, у разі подання апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, які ухвалені в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у порядку письмового провадження).

Предметом апеляційного оскарження є судове рішення, яке прийняте судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, у зв'язку з чим колегія суддів вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, переглянувши справу за наявними у ній доказами та перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з огляду на таке.

Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області та з 16.05.2025 отримує пенсію за віком відповідно до пункту 4 частини другої статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058-IV (далі Закон № 1058).

На звернення позивача щодо зарахування до страхового стажу періодів проходження військової служби на пільгових умовах відповідач листом від 11.07.2025 повідомив, що страховий стаж обчислюється в одинарному розмірі, за винятком випадків, прямо передбачених Законом України № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (зокрема, для робіт за Списком № 1). Вказаним Законом не передбачено кратного обчислення страхового стажу за періоди проходження військової служби.

Також зазначив, що Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та постанова Кабінету Міністрів України № 393 регулюють пільгове зарахування періодів військової служби для обчислення вислуги років з метою призначення пенсії відповідно до Закону України № 2262-ХІІ, а не для обчислення страхового стажу за Законом № 1058-IV.

З огляду на те, що пенсія позивачу призначена за віком відповідно до Закону № 1058-IV, періоди проходження військової служби, у тому числі під час участі в бойових діях, зараховані до страхового стажу в одинарному розмірі. Підстав для їх кратного обчислення чинним законодавством не передбачено.

Не погодившись із такою відмовою, позивач звернувся до суду за захистом своїх порушених прав.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що час проходження позивачем військової служби під час безпосередньої участі у бойових діях, антитерористичній операції, а також у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони підтверджений належними довідками військових частин, а тому відповідно до статті 57 Закону України «Про пенсійне забезпечення», статті 8 Закону №2011-XII, підпункту 1 пункту 2.3 Положення №530 та підпункту «а» пункту 3 постанови КМУ №393 такі періоди підлягають зарахуванню до стажу на пільгових умовах із розрахунку один місяць служби за три місяці. У зв'язку з цим суд дійшов висновку, що відмова ГУ ПФУ у Сумській області у такому зарахуванні та у відповідному перерахунку пенсії є протиправною.

Надаючи правову оцінку обставинам справи та висновкам суду першої інстанції, враховуючи межі перегляду, передбачені ст. 308 КАС України, апеляційний суд зазначає таке.

Частиною 2 статті 19 Конституції Україні передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Принципи, засади і механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсії, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел визначає Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.03.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV).

Відповідно до частини першої статті 8 Закону № 1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема, громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.

Частина третя статті 4 Закону № 1058-IV визначає, що виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються: види пенсійного забезпечення; умови участі в пенсійній системі чи її рівнях; пенсійний вік для чоловіків та жінок, при досягненні якого особа має право на отримання пенсійних виплат; джерела формування коштів, що спрямовуються на пенсійне забезпечення; умови, норми та порядок пенсійного забезпечення; організація та порядок здійснення управління в системі пенсійного забезпечення.

Частиною першою статті 9 Закону № 1058-IV передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.

За змістом абзацу першого пункту 4 статті 115 Закону № 1058 право на призначення дострокової пенсії за віком мають: військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, особи начальницького і рядового складу Державного бюро розслідувань, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, осіб начальницького і рядового складу Державного бюро розслідувань, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням рнаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення та/або безпосередньою участю у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", особи з числа резервістів, військовозобов'язаних і осіб, які входили до складу добровольчого формування територіальної громади, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус сім'ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України відповідно до абзаців четвертого і п'ятого частини першої статті 10-1 зазначеного Закону, а також абзацу шостого частини першої статті 10-1 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Відповідно до частини першої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

За змістом частини другої статті 24 Закону № 1058-IV страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом, а також даних, включених на підставі цих документів до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно з частиною 1 статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» від 25.03.1992 року № 2232-XII (далі - Закон № 2232-XII), військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров'я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов'язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.

Приписами частини 6 статті 2 Закону № 2232-XII визначено види військової служби, до яких, зокрема віднесено і військову службу за контрактом осіб рядового складу, військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022, затвердженим Законом України від 24.02.2022 № 2102-IX, у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України постановлено ввести в Україні воєнний стан.

Цього ж дня (24.02.2022) Указом Президента України від 24.02.2022 № 69/2022 на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до частини другої статті 102, пунктів 1, 17, 20 частини першої статті 106 Конституції України, постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.

Абзацом 2 частини 1 статті 8 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 № 2011-XII (далі - Закон № 2011-XII) визначено, що час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби. Час проходження строкової військової служби та військової служби за призовом осіб офіцерського складу, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», особа навчалася за фахом у професійно-технічному навчальному закладі, працювала за професією або займала посаду, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах. Час навчання в професійно-технічному навчальному закладі, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», які зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, не повинні перевищувати наявного стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах. Час проходження військовослужбовцями військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України «Про оборону України», зараховується до їх вислуги років, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби на пільгових умовах у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Наказом Міністерства оборони України № 530 від 14.08.2014 затверджено Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і забезпечення соціальними виплатами осіб, звільнених з військової служби у Збройних Силах України, та членів їх сімей (далі - Положення № 530).

Пунктом 2.3 розділу 2 Положення № 530 передбачено, що при обчисленні вислуги років для призначення пенсій (крім пенсій, які призначаються з урахуванням страхового стажу) окремі періоди служби військовослужбовців зараховуються на пільгових умовах (з урахуванням вимог пунктів 2.4 та 2.5 цього розділу): один місяць служби за три місяці: участь у бойових діях у воєнний час; час проходження служби, протягом якого особа брала участь в антитерористичній операції.

Аналіз наведених норм матеріального права дає підстави для висновку, що зарахування часу проходження служби, протягом якого особа брала участь у бойових діях зараховується у трикратному розмірі незалежно від того, який вид пенсії призначається та за яким законом вона призначається. Можливість пільгового обчислення періоду проходження військової служби є похідною від визначальної підстави і має пов'язуватися не з категорією працівників, що реалізують право на щомісячне пенсійне забезпечення, а зі спеціальним статусом, якого ці особи набули в результаті проходження військової служби в певний, визначений у законодавчому порядку період часу, що узгоджується з положеннями статті 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу».

Матеріалами справи підтверджено, що позивач у періоди проходження військової служби (а.с. 9-11):

- з 24.02.2022 по 23.06.2022, з 06.08.2022 по 16.09.2022, з 17.09.2022 по 15.12.2022, з 29.01.2023 по 31.07.2023, з 11.08.2023 по 07.02.2024, з 13.02.2024 по 19.02.2024, з 01.03.2024 по 10.03.2024 брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України (довідка військової частини НОМЕР_1 № 819/2 від 25.04.2025);

- з 10.07.2021 по 25.08.2021, з 05.09.2021 по 07.12.2021, з 23.12.2021 по 24.02.2022 брав участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та в період здійснення зазначених заходів (довідка військової частини НОМЕР_1 № 819 від 25.04.2025);

- з 29.07.2015 по 07.09.2015 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення та захисті незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Донецької області (довідка військової частини п/п НОМЕР_3 № 8138 від 28.09.2015).

За встановлених обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивачу мають бути зараховані у кратному розмірі з розрахунку один місць за три місяці вищевказані періоди безпосередньої участі у бойових діях у воєнний час, в антитерористичній операції, а також у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Вказана позиція суду відповідає висновкам Верховного Суду, викладеним у постановах від 05.06.2018 у справі № 348/347/17, від 30.07.2019 у справі № 346/1454/17, від 02.04.2020 у справі № 185/4140/17 (92-а/185/282/17), від 16.06.2020 у справі № 185/7049/16-а, від 18.01.2023 у справі № 1.380.2019.003739 та від 21.03.2023 у справі № 160/6146/19.

Зважаючи на викладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про протиправність дій відповідача щодо відмови у зарахуванні до страхового стажу на пільгових умовах - один місяць служби за три місяці, періодів проходження військової служби, протягом якого особа брала участь у бойових діях у воєнний час, в антитерористичній операції, брала участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, згідно довідок №819/2 від 25.04.2025, №819 від 25.04.2025, №8138 від 28.09.2015 та зобов'язання ГУ ПФУ в Сумській області зарахувати до страхового стажу роботи позивача на пільгових умовах один місяць служби за три місяці за періоди проходження військової служби з 24.02.2022 до 23.06.2022, з 06.08.2022 до 16.09.2022, з 17.09.2022 до 15.12.2022, з 29.01.2023 до 31.07.2023, з 11.08.2023 до 07.02.2024, з 13.02.2024 до 19.02.2024, з 01.03.2024 до 10.03.2024, з 10.07.2021 до 25.08.2021, з 05.09.2021 до 07.12.2021, з 23.12.2021 до 24.02.2022, з 29.07.2015 до 07.09.2015, перерахувати та виплатити пенсію за віком ОСОБА_1 з 13.06.2025 з урахуванням висновків суду та раніше виплачених сум.

Враховуючи зазначені положення, дослідивши фактичні обставини та питання права, що лежать в основі спору у цій справі, колегія суддів дійшла висновку про відсутність необхідності надання відповіді на інші аргументи сторін, оскільки судом були досліджені усі основні питання, які є важливими для прийняття цього судового рішення.

Відповідно до ст. 242 КАС України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.

Згідно з ч. 1 ст. 316 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції правильно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване судове рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Доводи апеляційної скарги встановлених обставин справи та висновків суду першої інстанції не спростовують та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, яке призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст. ст. 311, 315, 316, 321, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області - залишити без задоволення.

Рішення Сумського окружного адміністративного суду від 19.12.2025 по справі № 480/5890/25 - залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її ухвалення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя О.А. Спаскін

Судді Л.В. Любчич О.В. Присяжнюк