Тарутинський районний суд Одеської області
Справа № 514/1168/25
Провадження по справі № 2-а/514/18/26
02 березня 2026 року с-ще Бессарабське
Тарутинський районний суд Одеської області у складі :
головуючого судді Кирилюк І.М.,
при секретарі судового засідання Царан К.П.,
за участю представника позивача - адвоката Кисса В.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в с-щі Бессарабське за правилами спрощеного позовного провадження у порядку адміністративного судочинства справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправною та скасування постанови про накладення стягнення у виді штрафу у справі про адміністративне правопорушення,
У провадженні суду перебуває вищевказана справа, розгляд якої здійснюється за правилами спрощеного позовного провадження з урахуванням особливостей розгляду, передбачених ст.ст. 268-272, 286 Кодексу України про адміністративне судочинство (далі -КАСУ).
У судовому засіданні взяв участь представник позивача Кисса В.І. (діє на підставі доручення для надання безплатної вторинної правничої допомоги від 11.08.2025року №1952, видане Південним міжрегіональним центром з надання безоплатної правничої допомоги).
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду повідомлений. Відзив на позовну заяву не надав, про причини неявки не повідомив. На адресу суду надійшли матеріали адміністартивної справи.
В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про залучення в якості співвідповідача у справі ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно зі ст. 46 КАСУ відповідачем в адміністратинвій справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено Кодексом.
У розумінні КАСУ суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади (у тому числі без статусу юридичної особи), орган місцевого самоврядування, орган військового управління, їх посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Учасник адміністративного процесу має бути наділений адміністративною процесуальною правосуб'єктністю, яка є сукупністю адміністративної процесуальної правоздатності, адміністративної процесуальної дієздатності та адміністративних процесуальних прав та обов'язків.
Згідно зі ст. 43 КАСУ здатність мати особисті права та обов'язки (адміністративна правоздатність) визнається за органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить органам державної влади, іншим державним органам, органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування, їх посадовим і службовим особам, підприємствам, установам, організаціям (юридичним особам).
Згідно з Положенням про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 р. № 154 (далі-Положення) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.
Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя (п.7 Положення).
Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя (п.7 Положення).
Керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва та Севастополя підпорядковується командувачу військ оперативного командування згідно з військово-адміністративним поділом території України та є прямим начальником для військовослужбовців територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та для військовослужбовців територіальних центрів комплектування.
Серед іншого керівник територіального центру комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, області, мм. Києва та Севастополя забезпечує в установленому порядку самопредставництво територіального центру комплектування та соціальної підтримки через осіб, уповноважених діяти від його імені, а також забезпечує представництво інтересів територіального центру комплектування та соціальної підтримки через представників у судах та інших органах.
Керівник районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки безпосередньо підпорядковується такому керівнику та є прямим начальником для особового складу районного центру комплектування та соціальної підтримки. ( п.13 Положення).
Отже, ІНФОРМАЦІЯ_3 є відокремленим органом утвореним на правах відокремленого підрозділу обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яке забезпечує реалізацію покладених на такий центр повноважень на території Болградського району Одеської області.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що адміністративною процесуальною правосуб'єктністю у спорі про оскарження постанови, яка є предметом спору у цій справі, наділений саме ІНФОРМАЦІЯ_2 , як орган військового управління (юридична особа).
Статтею 48 КАСУ передбачено, що у разі якщо позов подано не до тієї особи, яка повинна відповідати за позовом, суд до ухвалення рішення у справі за згодою позивача замінює первісного відповідача належним відповідачем, не закриваючи провадження у справі, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Якщо позивач не згоден на заміну відповідача іншою особою, суд може залучити цю особу як другого відповідача. Заміна відповідача допускається до ухвалення рішення у справі (ч.3, ч.4, ч.7 ст. 48 КАСУ).
Сторона позивача у судовому засіданні не заперечила проти залучення співвідповідачем у цій справі ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заслухавши думку сторони позивача, суд прийняв рішення про залучення у справі співвідповідача.
Оскільки відокремлений підрозділ ІНФОРМАЦІЯ_4 належним чином повідомлений про розгляд цієї справи, на його адресу надіслані копія позовної заяи та додані до неї матеріали, суд вважає, що співвідповідач обізнаний про її розгляд.
З огляду на зазначене, ураховуючи залучення у судовому засіданні співвідповідача, розгляд справи слід відкласти.
Керуючись ст.ст. 43, 46, 48, 248 КАС України, суд -
Залучити у якості співвідповідача у справі ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Розгляд справи відкласти на 13.05.2026 року до 11 год 00 хв, про що повідомити учасників справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет на офіційному вебпорталі судової влади України за веб-адресою сторінки http://tr.od.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Кирилюк