Справа № 505/552/26
Провадження № 1-кп/505/607/2026
про проведення судового засідання в режимі відеоконференції
11.03.2026 м. Подільськ
Суддя Подільського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання захисника ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції по розгляду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч.5 ст.401 КК України у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №-62025150020002839 від 11.07.2025 відносно ОСОБА_2 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України,-
В провадженні Подільського міськрайонного суду Одеської області перебуває на розгляді клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч.5 ст.401 КК України у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №-62025150020002839 від 11.07.2025 відносно ОСОБА_2 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України.
Судове засідання по справі призначене на 11.03.2026 о 14 годині 00 хвилин.
Від захисника ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 надійшло клопотання про проведення судового засідання, за його участі, у режимі відеоконференції, з використанням ним власних технічних засобів, у зв'язку з віддаленістю місцезнаходження.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.336 КПК України, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин.
Частиною 2 ст.336 КПК України встановлено, що суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження.
Відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.336 КПК України у разі необхідності забезпечення оперативності судового провадження, судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження).
Приймаючи до уваги заявлене клопотання, суддя приходить до висновку, що для забезпечення оперативності судового провадження судове засідання за участі адвоката ОСОБА_3 слід провести в режимі відеоконференції, з використанням ним власних технічних засобів, за допомогою онлайн-сервісу ВКЗ.
Керуючись ст. 336 КПК України, -
Клопотання захисника ОСОБА_2 адвоката ОСОБА_3 про проведення судового засідання у режимі відеоконференції - задовольнити.
Провести судове засідання по розгляду клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ч.5 ст.401 КК України у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №-62025150020002839 від 11.07.2025 відносно
ОСОБА_2 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.407 КК України, яке призначено на 11.03.2026 о 14 годині 00 хвилин, в режимі відеоконференції за допомогою онлайн-сервісу ВКЗ з авторизованим користувачем - адвокатом ОСОБА_3 .
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1