Ухвала від 16.03.2026 по справі 502/510/26

Справа № 502/510/26

УХВАЛА

16 березня 2026 року м. Кілія

Суддя Кілійського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кілія Одеської області матеріали подання начальника відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеської області майора поліції ОСОБА_2 про продовження адміністративного нагляду відносно:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Кілія Одеської області, громадянки України, освіта середня, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , тимчасово не працюючої, раніше судимої: 19.12.2013 року Кілійським районним судом Одеської області за ч. 1 ст.185 КК України до штрафу в розмірі 850 грн; - 27.05.2016 року Кілійським районним судом Одеської області за ч. 1 ст. 309 КК України до 1 року обмеження волі, з іспитовим строком 1 рік; - 18.08.2021 року Кілійським районним судом Одеської області за ч. 1 ст. 185 КК України до 3 років обмеження волі, з іспитовим строком 1 рік 6 місяців; - 17.02.2022 року Кілійським районним судом Одеської області за ч. 1 ст. 185 КК України змінено вирок та призначено покарання до 3 років обмеження волі, -

ВСТАНОВИВ:

Начальник відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеської області майор поліції ОСОБА_2 звернувся до суду з поданням про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .

В обґрунтування необхідності встановлення адміністративного нагляду послався на те, що після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 належних висновків для себе не зробила та на шлях виправлення не стала неодноразово була помічена в порушенні публічного порядку.

ОСОБА_3 у судовому засіданні обставини, викладені в поданні, підтвердила.

Дослідивши подання та додані до нього письмові докази, встановлені підстави для задоволення подання виходячи з наступного.

30.12.2024 року гр. ОСОБА_3 на підставі відбуття покарання звільнена з ДУ «Конотопська виправна колонія (№ 130)».

Після звільнення з місць позбавлення волі ОСОБА_3 належних висновків для себе не зробила та на шлях виправлення не стала, про що свідчать неодноразові дрібні крадіжки майна, та порушення публічного порядку, а саме:

- 25.03.2025 року відносно ОСОБА_3 було складено адміністративний протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 51 КУпАП, щодо скоєння 24.03.2025 року дрібної крадіжки з магазину «АТБ» в м. Кілія, за яким Кілійським районним судом накладено на неї адміністративне стягнення в вигляді штрафу в розмірі 850 грн.;

- 25.03.2025 року відносно ОСОБА_3 було складено адміністративний протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 51 КУпАП щодо скоєння 25.03.2025 року дрібної крадіжки з магазину «АТБ» в м. Кілія, за яким Кілійським районним судом накладено на неї адміністративне стягнення в вигляді штрафу в розмірі 850 грн.;

- 29.12.2025 року відносно ОСОБА_3 було складено адміністративний протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 51 КУпАП щодо скоєння 18.12.2025 року дрібної крадіжки з магазину «АТБ» в м. Одеса, за яким Приморським районним судом м. Одеса накладено на неї адміністративне стягнення в вигляді штрафу в розмірі 5 100 грн.;

- 28.01.2026 року відносно ОСОБА_3 було складено постанову про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 178 КУпАП, та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.

Неодноразово дільничним офіцером поліції відділення поліції №1 Ізмаїльського РВП ГУЮТ в Одеській області капітаном поліції ОСОБА_4 , та поліцейськими СРПП проводилась профілактична робота по недопущенню скоєння ОСОБА_3 злочинів та порушень громадського порядку.

Так, відповідно до Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01.12.1994 року № 264/94-ВР із послідуючими змінами і доповненнями, який визначає умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки, встановлено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюється органами внутрішніх справ.

Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до положень пункту «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Відповідно до ст. 5 ч. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється до повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджений два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняючи інші правопорушення.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» у разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Згідно до постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду (із змінами, внесеними згідно з Постановами Пленуму Верховного Суду України № 3 (v0003700-93) від 04.06.93, № 19 (v0019700-95) від 26.10.95) №3 від 28.03.86 р., при розгляді подання про встановлення адміністративного нагляду суддя, перевіряючи обґрунтованість встановлення такого щодо осіб, зазначених у п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», належить перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення.

При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку. Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що посягають на громадську безпеку чи порядок управління. Матеріали подання про встановлення адміністративного нагляду повинні містити дані про заходи стягнення, які застосовувалися за порушення громадського порядку, прав інших громадян або за інші правопорушення; письмове попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду та інші дані, необхідні для вирішення питання про законність і обґрунтованість встановлення адміністративного нагляду.

За вказаних обставин, враховуючи, що ОСОБА_3 , після звільнення з місць відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє адміністративні правопорушення, суд вважає за можливе встановити відносно неї адміністративний нагляд.

Керуючись ст. ст. 3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Подання начальника відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області - задовольнити.

Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Кілія Одеської області, громадянки України, освіта середня, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , терміном один рік з встановленням їй наступних обмежень::

1. Заборонити вихід з будинку за місцем проживання з 21:00 години вечора до 05:00 години ранку.

2. Заборонити відвідувати ресторани, бари, кафе, магазини, торгові точки, де проводиться продаж спиртних напоїв на розлив, розташовані на території Кілійської міської територіальної громади.

3. Заборонити виїзд в особистих справах за межі Кілійської міської територіальної громади без дозволу начальника відділення поліції №1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області.

4. Зобов'язати з'являтися 1-й, 2-й, 3-й та 4-й вівторок кожного місяця на реєстрацію з 09 години 00 хвилин до 12 години 00 хвилин до кабінету № 6 Відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області, за адресою: Одеська область, Ізмаїльський район, м. Кілія, вул. Миру, 60.

Копію ухвали направити до відділення поліції № 1 Ізмаїльського РВП ГУНП в Одеській області для виконання.

На ухвалу суду може бути подана апеляційна скарга до Одеського апеляційного суду протягом 7 діб.

Суддя ОСОБА_1