Постанова від 12.03.2026 по справі 754/1881/26

Номер провадження 3/754/722/26

Справа №754/1881/26

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 березня 2026 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Галась І.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Національного агентства з питань запобіганню корупції про притягнення до адміністративної відповідальностіОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ст.212-21 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 50-32/48 від 27 січня 2026, за результатами аналізу Звітів про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, поданого політичною партією «Надія є» (код ЄДРПОУ 40350361) за III квартал 2025 року, встановлено порушення строків подання Звіту за III квартал 2025 року, що є адміністративним правопорушенням, відповідальність за яке передбачена ст. 212-21 КУпАП.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи керівником Партії, вчинила правопорушення встановленого порядку подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, відповідальність за яке, передбачена ст. 212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 за викликом суду не з'явилась.

Відповідно до вимог ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з вимогами статті 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Чи визначено ст. 251 КУпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до відповідальності, показаннями потерпілих, свідків, а також іншими доказами.

Відповідно до вимог статті 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Частиною 9 ст. 17 Закону України «Про політичні партії», передбачено, що політична партія щоквартально, не пізніше ніж на сороковий день після закінчення звітного кварталу, зобов'язана подати до Національного агентства з питань запобігання корупції звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (у тому числі її місцевих організацій, які у встановленому порядку набули статусу юридичної особи) шляхом його заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до п. 3 та 4 розділу III Порядку подання Звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 № 507/36129 - політична партія подає до Національного агентства Звіт про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за ІІІ квартал до 10 листопада. Якщо останній день строку подання Звіту політичної партії про майне доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, днем завершення строку подання Звіту є перший за ним робочий день.

Таким чином, останнім днем подання Звіту за ІІІ квартал 2025 року є 10 листопада 2025 року.

Звіт Партії за ІІІ квартал 2025 року подано до Національного агентства через Реєстр, а саме 11.11.2025 о 12:01 годині (унікальний ідентифікатор Звіту - 0fe3300c-1fa9-4a8f-f6d4-eeb25643fc7a); та підписано ОСОБА_1 шляхом накладання кваліфікованого» електронного підпису, що свідчить про порушення частини 9 статті 17 Закону.

Виявлене порушення зафіксовано у Висновку про результати перевірки Звіт Партії за ІІІ квартал 2025 року від 08.01.2026 № 37 затвердженого наказом Національного агентства від 19.02.2021 № 102/21, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.04.2021 за №507/36129 політична партія подає до Національного агентства Звіт, зокрема за III квартал - до 09 листопада.

Листом від 11.11.2025 № 4 ОСОБА_1 надала пояснення щодо несвоєчасного подання Звіту Партії за III квартав 2025 року, де зазначає, що причиною затримки подачі останніх є технічні труднощі, пов'язані з проходженням служби за мобілізацією всього керівництва Партії.

З урахуванням положень частини 1 статті 17 Закону, якою передбачено сорокаденний строк подання звітів політичним партіями, пояснення ОСОБА_1 як керівника політичної партії «Надія є» надіслані до Національного агентства, не виключають наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУпАП.

Відповідно до ч. 21 ст. 17 Закону звіти політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру (в тому числі подані з порушенням встановленого цим Законом строку) перевіряються Національним агентством з питань запобігання корупції у строк, що не перевищує 60 днів з дня їх надходження.

Частиною 22 ст. 17 Закону передбачено, що перевірка звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру включає в себе аналіз, зокрема своєчасності подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру.

За результатами перевірки звітів політичних партій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру уповноважена особа Національного агентства з питань запобігання корупції складає висновок, у якому відображаються результати проведеного аналізу, а також детальний виклад змісту всіх порушень із зазначенням ужитих заходів реагування (у разі виявлення порушень).

Враховуючи вище викладене, суд вважає, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП.

При накладенні адміністративного стягнення на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини визначені ст. 33 КУпАП, особу порушника та вважає за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення, передбачене санкцією ст. 212-21 КУпАП у виді штрафу у мінімальному розмірі, яке за своїм видом і розміром буде відповідати характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень.

На підставі п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 283-285, 294 КУпАП, ст. 54 Закону України «Про судовий збір», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , 11.05.1981 року визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-21 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5 100 гривень).

Звільнити ОСОБА_1 , 11.05.1981 від сплати судового збору

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Відповідно до вимог ст.310 КУпАП, постанова про накладення штрафу, за якою стягнення штрафу проведено повністю, з відміткою про виконання повертається органові (посадовій особі), який виніс постанову.

Суддя: